Odwiedzin 37781724
Dziś 2047
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Auto na firmę

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorAuto na firmę
Mate7881


Wpisów: 10
Od: 2013-05-16
2013-05-16 21:19
Witam.Chciałbym zakupić samochód na firmę. Jak to wygląda gdybym auto chciał wziąść w leasing/kupić za kredyt firmowy? Dodam,że posiadam auto prywatne (zarejestrowane w Polsce,współwłascicielem jest żona ,która na stałe zamieszkuje Polskę),a póki co ten prywatny uzywam do celów firmowych i księguję korjournal. Pytałem w salonie o oferte i podali mi ,że biorąc auto na 3 lata na firme jest ono spłacone po tym okresie tylko w jakiejś czesci i zostaje jakieś 40%jego wartości do spłaty,o co z tym chodzi? Czy ja jako osoba prywatna mogę go odkupić za te 40%. W polsce leasing działa troszke inaczej i tutejsze zasady są mi obce. Proszę o pomoc.
  Profil uzytkownika: Mate7881     
lorenco57
Szczecin-Klippan


Wpisów: 131
Od: 2010-09-05
2013-05-17 02:54
Kolego !!,,przeczytaj sobie temat ,,Leasing"...,a potem zadawaj następne pytania.
1. Leasing w polsce to inna bajka :
- Wiażesz sobie kulę do nogi na 2 lata,w tym czasie tylko płacisz !!, nie możesz tego auta ani oddać,ani wykupić,ani zrobić cesji na drugą osobę.
- Po 2 latach,możesz zrobić jw.
- Tak czy siak i tak musisz je wykupić !np. po 4 latach !
- W ten sposób pada wiele firm tzw.( prowadzących działalność gospodarczą )

2. W Szwecji jest o wiele korzystniej !!
- taniej
- nie jesteś uwiązany !
- oraz najważniejsze !!!!....nie musisz dokonywać wykupu tego auta !- ale możesz
- np. po roku użytkowania oddajesz auto do salonu i bierzesz sobie nowe !...naturalnie nie za darmo,żeby była jasność !!!
  Profil uzytkownika: lorenco57     
Mate7881


Wpisów: 10
Od: 2013-05-16
2013-05-17 12:08
Dzięki za odp.Przeczytalem temat leasing ,ale tam nie bylo odpowiedzi na moje pytanie.. Czyli po 3latach moge wylupic to auto na firme za te 40 procent czy moge je wykupic jako osoba prywatna? Forma mojej firmy to egenföretagare,co się dzieje z takim autem w przypadku wykupienia auta ma firme,a np.musialbym zamknac firme?
  Profil uzytkownika: Mate7881     
lorenco57
Szczecin-Klippan


Wpisów: 131
Od: 2010-09-05
2013-05-18 02:09
bardzo komplikujesz sprawę swoimi pytaniami ...jeśli byłes w salonie,to tylko tam otrzymasz wczerpujące dane na ten temat....pytanie moje jest tylko jedno ,czy znasz język szwedzki lub angielski ?? a może niemiecki ? Jak ktoś już na tym forum dobrze skomentował każdy salon samochodowy może mieć inne zasady w co wątpię ? np.TOYOTA
2000 TOYOTA Hilux 7C D-CAB 3,0 D-4D med intercooler 5 vaxlad automat 1 SR+..pris inkl.utrustning =259 000,00 kr
1.pierwsza wplata-hyra exkl moms = 44 000 kr
2.restvarde exkl moms =116 550,00 (szacunkowa wartość auta w momencie gdy oddajesz auto do salonu po 3 latach )i tu jest tak jeśli cena rynkowa auta jest wyższa od ceny szacunkowej to to jest twój rabat przy zakupie nowej fury, jeśli jest niższa to tyle dopłacasz !
3.rata leasingowa exkl moms =3499,21 kr
4. moms 874,80 kr
5. rata leasingowa inkl moms =4374,01 kr ...przez 36 m-cy
Jeśli coś pokręciłem to może ktoś biegły w te ,klocki " mnie poprawi ?? (byle by nie w lego lub Duplo )
  Profil uzytkownika: lorenco57     
lorenco57
Szczecin-Klippan


Wpisów: 131
Od: 2010-09-05
2013-05-18 02:20
w przypadku wykupienia tego auta przez Ciebie, auto jest Twoje, ale jakby nie wraca do systemu tzn.,że ten co chciałby je od Ciebie kupić nie odliczy VATU-MOMSU. Dlatego w salonach pada pytanie ?..po co chcesz je wykupić ???.Brać co roku nowe !!! nie odwiedzasz servisu !
przepraszam -WARSZTATU ! to chyba wszystko ??
  Profil uzytkownika: lorenco57     
lorenco57
Szczecin-Klippan


Wpisów: 131
Od: 2010-09-05
2013-05-18 02:25
a w takich ważnych sprawach jak leasing...wypadałoby pytać wyłącznie u źródła - w SALONIE ! Powodzenia !
  Profil uzytkownika: lorenco57     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2013-05-18 10:03
sa tez roznice jaka masz firme, zapytaj ksiegowego jak bedzie przedstawiala sie sytuacja w rozliczeniu podatkowym w calosci......
  Profil uzytkownika: columbus08     
Mate7881


Wpisów: 10
Od: 2013-05-16
2013-05-20 14:36
Mój szwedzki póki co jest ubogi,ale dzięki twoim podpowiedziom powinieniem sobie poradzić.Forma działalności to egenföretagare
  Profil uzytkownika: Mate7881     
Mate7881


Wpisów: 10
Od: 2013-05-16
2013-06-09 18:48
Mam jeszcze pytanko, czy jako egenföretagare mogę uzywac auto firmowe dla celów prywatnych? Jak rozlicza się paliwo? Do tej pory używałem do celów firmowych prywatnego auta,więc rozpisywałem km na korjournal. Auto,które biore w leasing to osobówka,ile Vatu mogę odliczyć na firmę i czy odliczenie można zrobić juz na początku( wpłacam 30% gotówka,a reszte kredytuje bank w leasingu). Czy moja żona mieszkająca na stałe w Polsce może poruszać się tym autem na terenie Polski albo Szwecji?
Będe wdzięczny za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Mate7881     
Forum -> Życie w Szwecji -> Auto na firmę
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 36 gości
oraz 1 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony