Odwiedzin 37784027
Dziś 797
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Mój POTOP SZWECJI - nauka języka i plan podboju!

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorMój POTOP SZWECJI - nauka języka i plan podboju!
Liepaja


Wpisów: 89
Od: 2013-05-13
2013-05-13 17:59
Witam wszystkich ciepło i serdecznie!
Na tym wątku zacznę swój opis podboju surowego piękna Szwecji zawartego w prostych regułach, ciszy i co najważniejsze w licach tego ludu(teoria ewolucji sensu stricte).
Ale, dosc humoru, na orto nie zważajcie, nigdy nie byłem dobry z tego tematu.
Zacznijmy od pytania dlaczego Szwecja, cóż ze Szwedami miałem kontakt od dziecka - powiązania rodzinne, filmy Szwedzkie zarówno te dawne jak i ostatnie zawsze poruszały u mnie jakąs znajomą nutę, miasta - budziły szacunek dla dokonań i burzliwej historii niegdyś dumnej Armii pustoszącej bezdroża Rosji, miasta Szwecji to odbicie duszy tego Narodu.
Oczywiście kulturalnie Szwecja jest ciekawa i porównanie z jej roponośnym sąsiadem to strata czasu. Szwecja to kraj wielkich jezior, wzgórz ...to krajobrazy, które w Polsce także lubie najbardziej, to także lepsza pogoda niż w Nowegii - gdzie niektóre regiony to Szkocja do kwadratu. Zima bez sniegu i 2 metry wody w Bergen?
Nie zapominajmy także o Szwedkach, może niektóre forumowiczki żadnej ładnej Szwedki nie widziały, ale mi jakoś przypadkiem zdarzyło się natknąc na Szwedzkie cuda....zresztą bardzo sympatyczne, kulturalne i bardziej stonowane w stroju niz Polskie cuda. Oczywiście chodzi mi tu o pewną częsc Polskiego społeczeństwa, z 1 cm tapety na twarzy....większosc Polek ma dobry gust i można się o tym przekonac jadąc do Niemiec czy Anglii.
Sam mam raczej wyglad i nature człowieka północy, może poza oczami - zielono-szare, to tutaj raczej nie częste - w Polsce zresztą też ale w Szwecji to jednak zwraca na mnie uwagę. Ale to tak dla śmiechu.
  Profil uzytkownika: Liepaja     
Liepaja


Wpisów: 89
Od: 2013-05-13
2013-05-13 18:15
1)Zacznijmy od nauki języka. Ja zaczynam metodycznie i tradycyjnie od fonetyki.
Kilkanaście pierwszych stron z "Pa Svenska", "Ucz się sam" + kilkadziesiat pierwszych stron z "Trevlig RESA". I powiem szczerze ta mieszanka 3 książek z bardzo dobrym opisem fonetyki jest dla mnie najważniejsza, gdy człowiek opanuje głoski języka przed jego właściwą nauką - sama nauka idzioe 2-3 razy szybciej i od poczatku mówi się bardzo wyraxnie, zrozumiale i co najwazniejsze nie trzeba się wstydzic!

2) GRAMATYKa. Tutaj korzystam z suchego opisu na końcu TREVLIG RESA - jakieś 150 stron. Po polsku a to najważniejsze. I bez ćwiczeń, bo ćwiczenia to w ksiązkach po szwedzku - strata czasu i optymzalicja nakazuje podział obowiązaków takowy.

3) Wybór materiałów. Tak więc gramatyka i fonetyka daje mozliwosc skorzystania ze szwedzkich podręczników. Svenska Utifran wyglada świetnie i dla poczatkujących jest super, jednak ja szukam takiego kompletu, który umożliwi nauke od od poziomu podstawowego do zaawansowanego w jednej serii. Po przejrzeniu różnych zestawów, najbardziej spodobał się Mål 1(podrecznik + ćwiczenia). Dalsze czesi aż do poziomu zaawansowanego.

4) Dodatkowe materiały. Uznaje iż jeden komplet główny daje wiekszą szansę na skupieniu się na celu jakim jest metodyczny postep do przodu i przechodzenie na kolejne poziomy znajomości.
I teraz tak - każdy kurs dowolnego języka wykazuje iż zawyczaj trzeba pomocy w formie dodatkowej gramatyki /ksiązki od słownictwa. Na razie jeszcze się nie zdecydowałem ale Form i Fokus byc może jakjo dodatek.

5) Słownik . Korzystam ze słownika online
http://folkets-lexikon.csc .kth.se/folkets/folkets.en.html
Zaletą jego jest nagrana wymowa...bo transkrypcja fonetyczna to moim zdaniem nie jest IPA, jest trochę dziwna ale mozna zrozumiec na czym polega, odsłuchując dane słowa.

6) Nauka j. angielskiego, pokazał mi iż ogladanie filmów bez napisów, słuchanie radia angielskiego czy oglądanie danych ciekawych kanałów na youtube - np. o polityce amerykańskiej , broni biologicznej to jeden z najlepszych sposobów na nauczenie się jezyka zarówno fachowego jak i mówionego.
Na razie przypadł mi do gustu kanał z muzyka poważną szwedzkiego radia...polecam!

  Profil uzytkownika: Liepaja     
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2013-05-13 18:15
Liepaja moze blogga zacznij pisac. Chcesz podjac dyskusje nt. wygladu Szwedek czy Polek? O co chodzi?
  Profil uzytkownika: KasiaTom     
Liepaja


Wpisów: 89
Od: 2013-05-13
2013-05-13 18:24
To tak na wstępie, chciałem trochę Was rozbawic, ale także pokazac iż nauka smodzielna jezyka daje efekty - to tylko kwestia organizacji. Podobnie jak z pracą, Polacy dużo pracuja ale brak organizacji takiej w jak w plemionach germańskich.

Więc, trochę teorii, jak zamierzam się uczyc - mój algorytm.

Nic odkrywczego. Korzystam z krzywej zapominania, na której oparty jest chocby supermemo. tylko zauważcie iż ten program ma wade. Krzytwa zapominania dotyczy słowek, a gramatyka? A własnie reguły nie są poddane ocenie, jedynie oinformacji, ale to tak nawiasem.
Jaki jej system.
Danego dnia uczę się materiału. Powtarzam to przez 3-4 dni, ogólnie do momentuy zapamietania ponad 95% informacji ,e jesli trzeba więcej czasu gdyz materiał trudny to dłużej, jesli łatwy krócej.
Po nauczeniu się danej partii materiału powtarzam go po koło tygodniu (spadek pamięci 85-90%). Póxniej po 3 tygodniach, a póxniej po miesiącu i znowu po miesiącu. W ten sposób profilujemy nasza krzywą zapominania i zapamietujemy na stałe!
"Powtórka matką nauki"!

A teraz... tak napisałem się, ale chciałbym Wam powiedziec iż metoda ta opiera sie na powtarzaniu, systematycznej pracy dzień w dzień lae też co najwazniejsze na tym iż w pewnym momencie po kilku dniach przerabiania danego metariału decydujemy się isc do przodu.

I jeszcze jedno - na komentarze typu nie nauczysz się sam itd....nawet nie warto odpowiadac. Mój kolega nauczył się 4 języków biegle sam. I nie chodzi tu tylko o zdolności, ale najpierw trzeba nauczyc się uczyc...wiedziec jak. I tyle...orgnizacja jak u germańskich plemion!

A tak nawiasem kto tak jak ja uważa iż Szwedki są ładniejsze od Norweżek? Nasze Panie oczywiście to inny temat tez są piękne...
  Profil uzytkownika: Liepaja     
polopiryna1987


Wpisów: 5239
Od: 2013-02-21
2013-05-13 18:25
Ludziom odbija
  Profil uzytkownika: polopiryna1987     
Liepaja


Wpisów: 89
Od: 2013-05-13
2013-05-13 18:34
Cóz, założyłem temat. Ja sam czytam dosc często fora gdy chce się czegos dowiedziec. Z doświdczenia wiem, iż nawet jeśli 9 na 10 osób to nie interesuje to zawsze znajdzie się ktoś kogo to zaciekawi.

Co do tego gdzie sie zamierzam osiedlic to póxniej. Najpierw taka krótka uwaga, będę pracował w Szwecji zapewne w premysle albo przy kompueterze - zaleznie jak się trafi. żadna praca nie hańbi, a w obu dałbym sobie radę.

Niekoniecznie moim celem jest 1 z 3 wielkich aglomeracji.
Jeżeli uda mi się to preferowane kierunki to Gotlandia, Uppsala, Karstad i inne sredniej wielkości aglomeracje. Mozna tam poczuc klimat "natywnej" blond włosej Szwecji.
Osobiście jestem fanem wielkich jezior - nie wspominając o tym iż jeśli chatka blisko to i posiłek tani....

Pozdrawiam wszystkich i tych bardziej miłych i tych mniej!

Czy ktoś także uczy się języka szwedzkiego i może polecic, materiały, podac jakieś uwagi a co dla mnie ciekawe wypowiedziec się na temat słownika?
Na pytania gdzie mozna znalesc ksiązki odpowiadam na allegro dosc dużo, u Szwedów przez internet wysłka bez probemu, no i dla tych co nie szanują ACTA na chomiku sporo.

Powodzenia!

P.S.
Z góry uprzedam Szwecja mimo iż ma wyższe bezrobocie, niższe pensje itd. jest dla mnie docelowym miejscem pracy w najbliższych latach, prosze o brak postów o cudownej Norwegii. Ja te ich cuda i ceny znam, a ich miastom i miasteczkom to raczej daleko do Szwecji o pogodzie nie mówiąc...
  Profil uzytkownika: Liepaja     
polopiryna1987


Wpisów: 5239
Od: 2013-02-21
2013-05-13 18:42
Najlepszy i najszybszy sposób nauki jezyka szwedzkiego to przebywanie w towarzystwie Szwedow. Nie uwierze, ze osoba uczaca sie sama jezykow obcych jest w stanie opanowac 4 jezyki, sama operuje 3 jezykami biegle i wiem ile to wymaga wkladu a zaczynalam mając 6 lat Takze mam sceptyczne podejscie do Twojego wpisu, ale to tylko moje zdanie.
  Profil uzytkownika: polopiryna1987     
Liepaja


Wpisów: 89
Od: 2013-05-13
2013-05-13 18:53
I tu sie mylisz...zalezy to od zdolności, Ale równie wazna jest technika.
Ogólnie o ile nie uczysz sie chińskiego jak 3 czy 4 języka każdy nastepny język przychodzi Ci o wiele łatwiej.

Ale nie warto dyskutowac nad tym, są ksiązki na ten temat i żywe przykłady, poza tym....zamiast polskiej/rosyjskiej smuty wolę pogodne "uda się".

Wiele z technik tak jak nauka fonetyki/codzienne powtarzanie całych zdań w sposób naturalny jak dziecko to jest re-aplikacja naszego dzieciństwa.
Ale, ok nie o tym może. Jakie miejsca w Szwecji polecacie - tylko nie podawajcie jakiegoś totalnego odludzia gdzie nie znajde pracy......
  Profil uzytkownika: Liepaja     
latimeria


Wpisów: 1340
Od: 2011-09-18
2013-05-13 18:56
A oto moj krotki,acz pelen tresci i wymowy komentarz dot. pow.'wypracowan':
-pffffff...
  Profil uzytkownika: latimeria     
polopiryna1987


Wpisów: 5239
Od: 2013-02-21
2013-05-13 18:58
Pewnie, ze zalezy do zdolnosci ja mam glowe do jezykow i z tym sie zgodze, ze jak znasz ang i niem to latwiej pojdzie Ci z nauką szwedzkiego, co do reszty stapam twardo po ziemii Nigdy nie nauczysz sie jezyka idealnie, sluchajac telewizji itp, poniewaz powtarzasz jak papuga to co usłyszysz a pewnosci nie masz, ze to tak wlasnie sie wymawia!
  Profil uzytkownika: polopiryna1987     
Liepaja


Wpisów: 89
Od: 2013-05-13
2013-05-13 18:58
Poza tym nie przesadzajmy, Szwedzki nie jest jakims koreańskim, to nawet nie francuski....spróbuj nauczyc się łotweskiego /litewskiego to szybko stwierdzisz iż szwedzki to bułka z masłem. To tak nawiasem...germańskie proste/reguły i zasady maja odbicie także w gramatyce, problemem w Szwedzkim podobnie do angielskiego jest osłuchanie(w angielskim niestety wymowa bardzo rózni się od pisowni dla poczatkujacych to zmora). Ale, z tym nie bedzie problemu, w obecnej epoce.
  Profil uzytkownika: Liepaja     
polopiryna1987


Wpisów: 5239
Od: 2013-02-21
2013-05-13 19:00
Lati i wszystko w temacie
  Profil uzytkownika: polopiryna1987     
Liepaja


Wpisów: 89
Od: 2013-05-13
2013-05-13 19:03
Ok z pewnością, wiele jest racji w tym co mówisz.
Idealna znajomosc języka dla osób bez słuchu absolutnego i treningu wymowa to prawie abstrakcja. Niestety....
Dobra ksiązka z fonetyki potrafi naprawde dużo. Ale, traning wymowy to praca na lata.
Cóż, ostatecznie i tak angielski i tak tu znają - jeden znajomy pracował w barze w stolicy tylko znając angielski. Realna historia...ale mimo wszystko znając trochę realia polecam Polakom jednak nauke jezyka. Podobnie jest gdzie indziej Holandia, Norwegia itd...
  Profil uzytkownika: Liepaja     
Liepaja


Wpisów: 89
Od: 2013-05-13
2013-05-13 19:08
Jak by ktoś polecił jakies obszerne ksiązki do rozbudowy znajmosci słownictwa będę wdzięczny.
Ale na Łotwie przynajmniej jestesmy ich najbliszymi sojusznikami, razem walczylismy w 1920 roku, podobnie Słowacja(przyjazny kraj) nie ma co udawac iż nie wszedzie mozna swobodnie i w przyjacielskiej atmosferze nauczyc sie jezyka.
  Profil uzytkownika: Liepaja     
polopiryna1987


Wpisów: 5239
Od: 2013-02-21
2013-05-13 19:08
Liepaja, wskoczyles ni z gruchy ni z pietruchy piszesz i piszesz i piszesz swoje zlote rady....ze polecasz nauke jezyka ehh jakbys odkryl cos nadzwyczajnego, to chyba logiczne jak mieszkasz w Szwecji czy tez w innym kraju musisz znac/uczyc sie jezyk obowiązującego! Takze nie za bardzo rozumiem o co chodzi?! Moze tylko ja nie kumam?!
  Profil uzytkownika: polopiryna1987     
flatron
470 km do Zamku Sth


Wpisów: 2684
Od: 2005-06-18
2013-05-13 19:09
ktos sobie robi zabawe
Ale milo poczytac cos jakby bajke . W Innych krajach maja ludzie takie wyromantyzowane i nie majace pokrycia w rzeczywistosci pojecie o Szwecji.
Ja tez myslalam zanim tu przyjechalam ze tu bialy snieg, renifery na ulicach, przyjazni , serdeczni ludzie , wesolo i kolorowo.
Ale to bylo kiedy mieszkalam za zelazna kurtyna i u nas bylo szaro i buro
  Profil uzytkownika: flatron     
Liepaja


Wpisów: 89
Od: 2013-05-13
2013-05-13 19:23
Och zawsze coś nie tak...
A gdzie jest raj na Ziemii?
Ja znam Szwecję od dziecka i złe strony oczywiście widac....ale nie uważam iż skupianie się na wadach do czegoś może doprowadzic, oczywiście gdy są wybory i można zagłosowac za zmianami obecnego systemu na lepszy to wtedy warto, ale tak na codzień? W każdym kraju gdzie nie byłem zawsze byli Ci, którzy narzekali ale byli także Ci, którzy starali sie cieszyc z tego co im los dał, i isc do przodu.

Zdaje sobie sprawę z tego iż pewne tematy w Szwecji sa sliskie, ale także widac nadchodzący wiatr zmian, zacementowana scena polityczna ulega powlnej dezintegracji. To dopiero początek.
  Profil uzytkownika: Liepaja     
Liepaja


Wpisów: 89
Od: 2013-05-13
2013-05-13 19:29
Tak przy okazji, kilka dni temu przypadkiem natrafiłem na to video

http://www.youtube.com/wat ch?v=Rrc5OuNMhyc

Czy to czasem nie Polak ten Kamil Ryba?

Ciekawi mnie, że przewodził(chyba) on manifestacji Swedish Defence League w Malmö. wyglada na to iż Polacy mają na pieńku z pewnymi przbyszami.

Więc to jest wada - Szwecje czekają niepokoje społeczne.
  Profil uzytkownika: Liepaja     
latimeria


Wpisów: 1340
Od: 2011-09-18
2013-05-13 19:30
'Zdaje sobie sprawę z tego iż pewne tematy w Szwecji sa sliskie, ale także widac nadchodzący wiatr zmian, zacementowana scena polityczna ulega powlnej dezintegracji. To dopiero początek.'

'Wiatr zmian'-jassne,oby nie bylo tu 'drugiej Polski'
  Profil uzytkownika: latimeria     
flatron
470 km do Zamku Sth


Wpisów: 2684
Od: 2005-06-18
2013-05-13 19:35
Ja tez zauwazylam ze im wiecej cudzoziemcow na przemian ze Szwedami zmienia ten kraj i zmienia zcementowane poglady tych ludzi, jest jakby odprezenie na przerwach w zakladach pracy jak pracuja tam cudzoziemcy na przemian ze Szwedami.
Wiecej takich ludzi jak ty potrzeba tutaj bo juz widac zmiany. Praca idzie sprawniej i efektywniej.
Dzieci cudzoziemcow drugiego pokolenia to cala przyszlosc Szwecji, miedzy innymi...
  Profil uzytkownika: flatron     
dorka2012


Wpisów: 1465
Od: 2012-06-01
2013-05-13 20:01
przerobiles juz jakas czesc tych ksiazek Mål, czy dopiero planujesz nauke? i rozumiem, ze masz sporo czasu na nauke, nie uczysz sie, nie pracujesz? to jestes w luksusowej sytuacji, tu byloby trudniej, zycie jest drozsze. ale plan b dobry, duzo pozytywnej energii bije z Twoich postow
  Profil uzytkownika: dorka2012     
Liepaja


Wpisów: 89
Od: 2013-05-13
2013-05-13 20:12
1) Tak jak mówiłem podstawa to organizacja tego się nauczyłem od germańskich Narodów. Zawsze po pracy ma sie jednak kilka godzin wolnego, można więc spokojnie codzień minimum 2 godziny poświęcic(gdy nie ma siły to pije jedną kawę, gdy nadal nie mam siły biorę ksiązke do łózka haha). Nauke oczywiście zacząłem, fontetykę mam bardzo dobrze opanowaną.

2) Na forum zauważyłem iż stosujesz metode podobna do mass sentence method(metoda Lema) - na youtub-ie jest kanał takiego Pana, który opracował taką metodę nauki i nauczył sie mnóstwa jezyków warto się zapoznac z jego podstawami teretycznymi łaczy on wiele składników. To jest oczywiście ok, bo ja , także dużo czytam tylko że w dobie youtube'a słucham wykładów/wyaidów/audycji ciekawych ludzi - to jest dobre bo często mozna cos robic i słuchac....

3) Trzeba pozytywnie patrzec na świat, a nie skupiac się na wadach...co nam to da? Czy lubisz facetów, który skupiają się na twoich wadach, czy zalaetach? Pozdrawiam!
  Profil uzytkownika: Liepaja     
Liepaja


Wpisów: 89
Od: 2013-05-13
2013-05-13 20:15
No nic, rozpisałem się w temacie, szybko pisuje , acz z błędami...
Szwedzkie radio ma ciekawy dobór muzyki powaznej, tak nawiasem zauważyłem ten ich ponury nastrój....
  Profil uzytkownika: Liepaja     
flatron
470 km do Zamku Sth


Wpisów: 2684
Od: 2005-06-18
2013-05-13 20:20
Jesli Gotlandia to jak najmniej szwedzka , moze geograficznie ale raczej zlepek wszystkich narodowosci z okolicy i nawet Anglikow. Kiedys osiedlali sie nawet tam Polacy m.innymi w minionych epokach.
Cos bym napisala na temat twojej tesknoty za blond wlosami i niebieskimi oczyma ale to nie Szwecja ma najwiekszy procent tego towaru jesli ciebie moge rozczarowac. Mam mapke i bys sie dobrze rozczarowal gdzie mieszka najwiecej niebieskookich )
Nie lubie takiego gadania bo mi to pachnie III Rzesza.
  Profil uzytkownika: flatron     
Liepaja


Wpisów: 89
Od: 2013-05-13
2013-05-13 20:33
Ok podaj mapkę!
Generalnie wokół Bałtyku mieszka najwiecej jasnych narodów, Narody te podbiły Anglie(dlatego Wlijczycy są ciemni np. Catherine Zeta Jones, szkoci podbnie ale są rudzi za to!) czy Normandie więc tam sie przeniosły, teoretycznie niektóre regiony Litwy mają sporo blond włosych wysokich osób, podbnie Łotwa ale po komunixmie to inna sprawa, Finlandia i Estonia kiedys były na czołowym miejscu.

Z tym rasizmem to dajmy spoój, ja uważam iż kazdy naród ma prawo decydoweac o sobie na własnym terytorium, dlatego szkoda mi iż wybito Indian do nogi zniszczono cała ih rasę w wielu regionach, Szwedów tez było by mi szkoda....przypominam iz pierwszym wielkim ludbójstwem na Ziemiach Polskich była zagłada Prusów - oczywiście wielu z nich uciekło do Polski czy na Litwe ale to było ludobójstwo.

Zgodnie s teoria, braki witaminy D i wykorzystanie rolnictwa spowodowały mutację wśród ludów indo-europejskich. Bo przybilismy tutaj i jeszcze 6000-7000 l;at temu bylismy ciemni....spójrzn na piękne rysy twarzy ludziu z Indii tak coś podobnego mają do nas!
Co ciekawe lud, które nie zywiły się bogatymi w witamine D rybami z morza/oceanu nadal są ciemne (przykład Kanada), ale z drugiej strony przebywają tam stosunkowo krótko w dłuższej perspektywie może dojsc do zmian.
Tak więc podaj mapkę!
  Profil uzytkownika: Liepaja     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2013-05-13 20:35
polopiryna to co napisalas odtatnio 19:08 to skopiuj i dopisz do tematu "ksiazki po szwedzku" to moze ronj@sie obudzi
  Profil uzytkownika: black sabbath     
polopiryna1987


Wpisów: 5239
Od: 2013-02-21
2013-05-13 20:37
BS ale to moja opinia A cos nie tak?
  Profil uzytkownika: polopiryna1987     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2013-05-13 20:37
sorry polopiryna wpis o 18:58
  Profil uzytkownika: black sabbath     
polopiryna1987


Wpisów: 5239
Od: 2013-02-21
2013-05-13 20:47
BS taka prawda kazdy kto zna życie mysli podobnie
  Profil uzytkownika: polopiryna1987     
dorka2012


Wpisów: 1465
Od: 2012-06-01
2013-05-13 20:56
szwedzki metoda Lema to jeszcze w pl. najpierw probowalam uczyc sie po trochu po pracy, ale to byly takie zabawy, zmeczony umysl nie bardzo chwytal. wiec wzielam miesiac bezplatnego urlopu i jazda 40 stron dziennie, 3 tomy Millenium. jak w amoku, swietny czas. no i tez pozytywne wyobrazenia o szwecji.

radio 1 i prat radio - to gadanie, bez muzyki, wiec dobre do nauki. w radio 1 nie ma reklam.

piszesz o tych rasach, moze pasjonujesz sie historia. ale jakbys trafil do sztokholmu to bedzie to mieszanka kulturowa, wiec zadnej monotonii jesli chodzi o kolor wlosow czy oczu. jakie to zreszta ma znaczenie.
  Profil uzytkownika: dorka2012     
Liepaja


Wpisów: 89
Od: 2013-05-13
2013-05-13 21:07
Ja bym Millenium nie przetrawił...3 tomy hehe
Na youtub'ie jest taki kanał GLOSSIKA
Tam własnie jest pokazana ta metoda. Ja z iej nie korzystam, ale tak mówie gdyż widzę iż Ty coś podobnego zaaplikowałas.

Wiesz, mozna sie smiac z hostorii, z teorii spiskowych, ale podam Ci taki przykład z ksiązki, która wyszła po 1 wojnie światowej zdaje się. Miała tytuł z tego co pamietam "Satan, Prince of this World"
I tu wklejam cytaty. To jest oczywiście tzw. teoria spiskowa, to jest historia, która histporycy znają a nie uczy się jej w szkołach. Zauważ jak bardzo zbieżbne sa pewne zamiary z tym co widzimy teraz...ale to tylko tak nawiasem. No, nic ide sie uczyc szwedzkiego.


"The First World War must be brought about in order to permit the Illuminati to overthrow the power of the Czars in Russia and of making that country a fortress of atheistic Communism. The divergences caused by the "agentur" (agents) of the Illuminati between the British and Germanic Empires will be used to foment this war. At the end of the war, Communism will be built and used in order to destroy the other governments and in order to weaken the religions."

"The Second World War must be fomented by taking advantage of the differences between the Fascists and the political Zionists. This war must be brought about so that Nazism is destroyed and that the political Zionism be strong enough to institute a sovereign state of Israel in Palestine. During the Second World War, International Communism must become strong enough in order to balance Christendom, which would be then restrained and held in check until the time when we would need it for the final social cataclysm."

"The Third World War must be fomented by taking advantage of the differences caused by the "agentur" of the "Illuminati" between the political Zionists and the leaders of Islamic World. The war must be conducted in such a way that Islam (the Moslem Arabic World) and political Zionism (the State of Israel) mutually destroy each other. Meanwhile the other nations, once more divided on this issue will be constrained to fight to the point of complete physical, moral, spiritual and economical exhaustion…We shall unleash the Nihilists and the atheists, and we shall provoke a formidable social cataclysm which in all its horror will show clearly to the nations the effect of absolute atheism, origin of savagery and of the most bloody turmoil. Then everywhere, the citizens, obliged to defend themselves against the world minority of revolutionaries, will exterminate those destroyers of civilization, and the multitude, disillusioned with Christianity, whose deistic spirits will from that moment be without compass or direction, anxious for an ideal, but without knowing where to render its adoration, will receive the true light through the universal manifestation of the pure doctrine of Lucifer, brought finally out in the public view. This manifestation will result from the general reactionary movement which will follow the destruction of Christianity and atheism, both conquered and exterminated at the same time."


  Profil uzytkownika: Liepaja     
dorka2012


Wpisów: 1465
Od: 2012-06-01
2013-05-13 21:31
niestety, dla mnie to nuudy, ten fragment. ale sa tu tacy na forum co pasjonuja sie historia, czy analizowaniem 'co by bylo gdyby'.

pozdrawiam
  Profil uzytkownika: dorka2012     
dorka2012


Wpisów: 1465
Od: 2012-06-01
2013-05-13 21:58
na tym you tube Glossika nie ma szwedzkiego
  Profil uzytkownika: dorka2012     
Liepaja


Wpisów: 89
Od: 2013-05-13
2013-05-13 22:10
Nie ma, ale jest Polski! haha
A tak na poważnie chodziło mi o samo rozwinięcie metody, dosc znane obecnie w tzw. "szerokim świecie".

Swoją drogą, to ciekawe kiedy Norwegia wprowadzi jakieś limity na Polaków, Szwajcarii zdaje już się za to wzięła bo tempo rośnie 2 razy ilosc Polaków co rok.

Tak czy siak, Dania to także dobry kierunek dla zainteresowanych, ale fonetyka Duńska odstrasza nawet mnie....

  Profil uzytkownika: Liepaja     
polopiryna1987


Wpisów: 5239
Od: 2013-02-21
2013-05-13 22:14
Liepaja! Ty to troche jestes filozof grecki piszesz cos ze znasz Szwecje a za chwile, ze chcesz tu zamieszkac?! Zdecyduj sie i wybierz odpowiednia opcje, bo to sie nudne robi, tak jak pisalam na poczatku...jaki byl cel załozenia tego tematu????
  Profil uzytkownika: polopiryna1987     
Liepaja


Wpisów: 89
Od: 2013-05-13
2013-05-13 22:21
Czy wszystko musi miec własny cel?
Gdybys znała podstawy filozofii wiedziałabyś iż takie pytania są śmieszne.

Znam Szwecję, ale tam nie mieszkam, tak trudno zrozumiec?
Szwecja to nie Chiny na drugim końcu świata, zwłaszcza jeśli mam rodzinę polsko-szwedzką o czym także wspomniałem.

Tylko mi tu nie narzekajcie...męczy mnie to. ha!
  Profil uzytkownika: Liepaja     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-05-13 22:33
masz jakies doswiadczenia d ta germanska szwedzka organizacja czy tylko wyobrazenia?

bo ja mam doswiadczenie i
nie jest tak jak sie komu wydaje
  Profil uzytkownika: darsim     
polopiryna1987


Wpisów: 5239
Od: 2013-02-21
2013-05-13 22:33
Liepaja! Nie mam zamiaru narzekac, bo mi sie udalo mimo krotkiego stazu w Se. Pytanie tylko mialam do Ciebie jaki byl cel zalozenia tego tematu, tak filozofia mnie nie bawi, bo jestem mózg scisly wyjatek stanowi nauka jezykow obcych A tak jak pisalam wczesniej dla mnie jestes Przypadek 39
  Profil uzytkownika: polopiryna1987     
Liepaja


Wpisów: 89
Od: 2013-05-13
2013-05-13 22:48
Też jestem umysł ścisły głownie, choc pewne inklinacje humanistyczne może i są...

Jakie mam doświdczenia ze Szwedami? W wiekszości dobre, ale zawsze zdarzą się zgrzyty kwestia tego aby zdac sobie sprawe iż opinie innych ludzi nie powinny nas aż tak bardzo obchodzic, gdyż większosc osób w jakimkolwiek narodzie ma niewielkie pojęcie nawet o podstawowych sprawach, tak więc opinie wszystkich Szwedów nie powinny byc brane w 100% do serca tak jak niektórzy Polacy na tym forum trawią je ....czy opinie Polaków są zawsze sprawiedliwe czy stosunek Polaków jest zasadny woec innych Narodów?

Nie naciągajcie mnie na dyskusje tego typu, opinia osób na forum niewiele mnie obchodzi, bo jakie to ma znaczenia, cel forum? Ludzie dyskutuja i tak dyskutujemy my, a jaki w tym sens, myslcie nad tym całe życie oże Nobla za jakieś wiekopomne odkrycie dostaniecie!

Cóz, mogli byście coś napisac o ciekawych miejscowościach w Szwecji - bardziej znam południe, więc w stronę Sztokholmu i powżej. A sens dyskusji na forum darujcie.

  Profil uzytkownika: Liepaja     
dorka2012


Wpisów: 1465
Od: 2012-06-01
2013-05-13 23:02
co ty tak o tych narodach, i to z duzej litery. to jakis anachronizm z tymi narodami.
  Profil uzytkownika: dorka2012     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2013-05-13 23:38
Lepaja kup sobie kilka przewodnikow po Szwecji, porzadna ksiazke o historii Szwecji ......i daj nam swiety spokoj!
  Profil uzytkownika: violina     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2013-05-14 19:31
Ja proponuje, osiedlenie sie na polnocy. Mozna pogadac do reniferow, a takze nauczyc je kilku jezykow, metoda, ktora jest dla ciebie najlepsza Tych twoich "dyrdymal", w miescie nikt nie wytrzyma
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
Nikoś


Wpisów: 325
Od: 2012-01-29
2013-05-14 21:15
@autor tematu

za duzo ksiazek, za malo doswiadczenia zyciowego.
a moze studiowales filozofie?
  Profil uzytkownika: Nikoś     
mama_slonik
STHLM


Wpisów: 85
Od: 2011-11-29
2013-05-15 19:59
Hej Polopirynka,

czy moglabym Cie poprosic o kontakt? Mam do Ciebie kilka pytan.

druki.kr@gmail.com

pozdrawiam

  Profil uzytkownika: mama_slonik     
Forum -> Życie w Szwecji -> Mój POTOP SZWECJI - nauka języka i plan podboju!
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 9 gości
oraz 0 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony