Odwiedzin 37805269
Dziś 1593
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - skonczyla sie a kassa

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorskonczyla sie a kassa
roza1984


Wpisów: 9
Od: 2013-04-15
2013-05-11 16:33
witam mam pytanie za dwa miesiace konczy mi sie a kassa a jestem w trzecim miesiacu ciazy orjetuje sie ktos czy beda mi przyslugiwac jakies pieniadze ...szukam obecnie pracy niestety nic nie moge znalesc...jestem takze zarejestrowana w arbetsfomedlingen.
  Profil uzytkownika: roza1984     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2013-05-11 16:50
Po skonczeniu akassy moga Cie przeniesc na aktivitetstöd,ktory jest placony z FK.
  Profil uzytkownika: lidka50     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2013-05-11 19:13
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Prosimy trzymać się tematu.]
  Profil uzytkownika: black sabbath     
roza1984


Wpisów: 9
Od: 2013-04-15
2013-05-12 12:20
dzieki za odpowiedz.mam w takim razie jeszcze jedno pytanie....czy musze spelniac jakies dodatkowe waronki to otrzymania tego aktivitedsttad?a wogole co to jest....bo skoro pobieralam akasse to wiadomo ze mam pers,num zameldowanie.i przepracowany rok czasu...
  Profil uzytkownika: roza1984     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2013-05-12 13:48
Ja siedze juz na tym prawie 4 lata.W czasie,kiedy jestes na aktivitetstöd ,moga Cie skierowac na praktyki w roznych zakladach pracy.Ja pracowalam 2 lata w archiwum komunalnym przy skanowaniu starych dokumentow i fotografii i umieszczalam je na glownym serwerze.
Zwykle wszyscy ci,ktorym skonczyla sie akassa i w tym czasie nie znalezli pracy,sa przenoszeni na aktivitetstöd.
Najlepiej,jakbys dowiedziala sie u swojego handledare w arbetsu - on powinien Ci dokladnie to wyjasnic.
  Profil uzytkownika: lidka50     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-05-12 14:26
Jak ci zapala kopa do Polski,to dopiero bedziesz aktywna w poszukiwaniu roboty.A-kase placili,bo to dziala jak ubezpieczenie.Rok pracy ,rok bezrobocia,ciaza ,moze jeszcze zaplaca. Prawo pobytu dostaje sie ze wzgledu na prace.Pracy niet,prawo pobytu wygasa.Chyba,ze ojciec dziecka przytula wystarczajaco,by utrzymac rodzine.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-05-12 14:59
Jak czytam cos takiego,to mi cisnienie skacze.
Mloda,zdrowa ,produktywna dziunia ,ktora przyjechala do pracy w Szwecji, siedzi maksymalny okres na zasilku i nie potrafi znalezc roboty.Pyta co dalej,moze jakies nominaly jej sie naleza z innej dziury,bo A-kassa juz sie konczy.

Aktivitetstöd,to dla starszych osob,ktore naprawde maja ciezko na rynku pracy.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-05-12 15:37
Wklejam potwierdzenie tego,co wczesniej napisalem,by bron Panie Boze nie przyszlo jakiemus moderatorowi do glowy ,zakwalifikowac wpisy jako atak personalny.

W jakich sytuacjach po utracie pracy ,zachowuje sie prawo pobytu dla przyjezdnych z krajow UE.

"Om/när din anställning tar slut förlorar du din ställning som arbetstagare. Det finns vissa situationer där du behåller sin uppehållsrätt som arbetstagare efter att anställningen har upphört:
•Om arbetstagaren tillfälligt inte kan arbeta på grund av sjukdom eller olycka behåller personen sin uppehållsrätt under tiden som han eller hon inte kan arbeta.
•Vid ofrivillig arbetslöshet behåller en person statusen som arbetstagare om anställningen varat i mer än 1 år och arbetstagaren har anmält sig som arbetssökande vid Arbetsförmedlingen.
•Om anställningen redan från början var tidsbegränsad till mindre än 1 år och arbetstagaren blir ofrivilligt arbetslös under denna period och anmäler sig som arbetssökande vid Arbetsförmedlingen så fortsätter ställningen som arbetstagare i 6 månader."
http://stockholmcrossroads .se/article/arbete/om-du-forlorar-ditt-ar bete/
  Profil uzytkownika: JOLAND     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2013-05-12 15:39
Moze sprobuj sam, zobaczymy czy to tak latwo.. Jestem 8 miesiac na bezrobociu i nic nie wskazuje na to, zeby jakas praca miala sie trafic.. 95% ofert pracy to praca przez bemanningsföretag, na warunkach, ktore moga sie zmienic prawie w kazdej chwili - najczesciej tez poszukuje sie studentow, deltid, extra, natt, lub 50 km lub wiecej od Twojego miejsca zamieszkania. Gdy juz trafia sie oferta, ktora w miare Ci pasuje - czytaj: spelniasz wymagania i nie musisz jezdzic do pracy 4 godziny dziennie tam i spowrotem - to okazuje sie, ze pracodawca wcale nie odpowie Ci na Twoje ansökan, ewentualnie napisze, ze dostal juz 400 zgloszen...
Osobiscie zreszta tez nie chce z Toba rozmawiac - personalavdelningen kontakuje sie tylko mailowo i nic na miejscu nie uzyskasz.
Szukanie pracy w Szwecji, jesli sie nie ma dobrych kontaktow, to jakies kamikadze. I nie to, ze nie masz kwalifikacji, nie znasz jezyka itp. - nikt po prostu nie chce z Toba rozmawiac.
pozdrawiam
Pawel
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-05-12 15:44
"Moze sprobuj sam, zobaczymy czy to tak latwo.. "

Co mam sprobowac? Ja mam tyle roboty,ze czesto oddaje innym,bo nie wyrabiam z czasem.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2013-05-12 15:48
No to masz szczescie ,) nie wszystkim tak sie powodzi.
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-05-12 15:58
To nie jest temat o szczesciu,tylko o wypelnianiu obowiazkow zwiazanych z prawem pobytu.

A-kassa pelni role ubezpieczenia.Konczy sie ubezpieczenie na wypadek utraty pracy,konczy sie prawo do pobytu.Inaczej sprawy sie maja ,gdy ma sie obywatelstwo.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
kratka


Wpisów: 880
Od: 2012-02-18
2013-05-12 16:15
nie denerwuj mnie Pawel ja proponowalam znajomym prace ktorzy sa na bezrobotnym to powiedzieli ze poczekaja bo maja pieniadze to im sie nie oplaca teraz pracowac.Iles osob ktora szuka pracy umawia sie i nie przychodzi Jak sie szanuje prace tak sie ja ma
  Profil uzytkownika: kratka     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2013-05-12 17:23
Darsim juz w pierwszym jej temacie napisal jej, ze nalezy sie jej macierzynski
http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=43335
To sie w glowie nie miesci, zeby mozna bylo zaczac macierzynski na 7 m-cy przed prodem
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2013-05-12 17:28
Konkretnie to on napisal tam jej tak, ze:
"nalezy sie mozesz przeplatac macierzynski z a kassa
dopytaj sie o szczegoly zeby czegos nie przeoczyc, ale generalnie mozna

moesz nawet byc bezrobotna w tygodniu a w soboty i niedziele brac macierzynski dodatkowo"

Ale jaki macierzynski sie nalezy na 7 m-cy przed porodem?
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2013-05-12 17:30
No ale widac, ze ona mu nie uwierzyla bo jeszcze raz pyta o to samo.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2013-05-12 18:09
redakcja byla tak mila ze mnie skasowala na poczatku dlatego ze napisalem jak mozna w ciaze zaisc bedac bezrobotna,,a co do pawelgawel? to dlaczego masz pretensje do jolanda. co moze on ma tobie zalatwic prace???? w swiat i szukaj jej
  Profil uzytkownika: black sabbath     
gregg


Wpisów: 181
Od: 2012-11-19
2013-05-12 18:40
Joland: "Co mam sprobowac? Ja mam tyle roboty,ze czesto oddaje innym,bo nie wyrabiam z czasem."

Z Twojej aktywnosci na forum mozna wywnioskowac dokladnie cos przeciwnego
  Profil uzytkownika: gregg     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-05-12 19:04
"Z Twojej aktywnosci na forum mozna wywnioskowac dokladnie cos przeciwnego"

Nie zawsze aktywnosc na forum ,musi byc wystarczajaca przeslanka ,do wyciagniecia odpowiednich wnioskow.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
roza1984


Wpisów: 9
Od: 2013-04-15
2013-05-12 20:23
....czasami zastanawiam sie czy tu wogole warto sie logowac i zadawac jakies pytania!!!
skoro z gory skazanym jest sie na atak i zarzut lenia czekajacego na pieniadze z nieba!!eh wiedz dodam jestem tu czwarty rok caly czas pracowalam ale czesto sezonowo i nie wszystkie prace byly legalne...wreszcie udalo sie zlapac umowe na 8 msc.stad otrzymalam a kasse czy to zle?skoro caly czas oplacam skladki /!poza tym wiem ze pobyt nalezal mi sie do monentu zatruddnienia...ale teraz staram sie o pobyt na tzn sambo na mojego partnera on ma stala prace i wszystkie papiery obecnie zlozyl tez wniosek o obywatelstwo gdyz przebywa tu 10 lat pracuje odprowadza podatki ma tu rodzine nawet szwedzkiego ojczyma cholera cos jeszcze trzeba myslalam ze jestesmy w UE .a tak naprawde pytam poniewaz chcialam sie dowiedziec czy mimo wszysko dostane skas pomoc finansowa gdyz nie chce byc skazana tylko na mojego partnera;hm/?to tez zle??a co do pracy to zlozylam ok 100cv i dostalam moze 5 odpowiedzi ze nie dziekuja a tak to cisza wiedz z tym nadmiarem pracy w szwecji to jakas bzdura bo napewno nie w moicch okolicach gdzie masa ludzi pracuje na czarno lub siedzi na socjalu bo nic nie moga znalesc ...ja bardzo chetnie podjelabym kazda prace i nie uwazam by bycie w ciazy bylo jakas zbrodnia!!
  Profil uzytkownika: roza1984     
Adashi79
Stockholm


Wpisów: 117
Od: 2011-03-19
2013-05-12 20:23
tak jak powiedzial Joland...konczy sie a-kassa moga smialo wyslac dupeczke do PL...4 cyfry FK czy aktywnosc w AF...w niczym nie pomoze...acha i jeszcze z brzuchem jest...to piekna sprawa...zapewne pozwola jej jeszcze urodzic i bedzie dostawala barnbidrag...haha...oczywiscie wsystko na koszt Krolestwa i podatnikow...proponuje natychmiast szukac ogloszen na PI...tylko nie pucuj sie ze brzuchem chodzisz...pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Adashi79     
sankas


Wpisów: 551
Od: 2009-08-05
2013-05-12 20:27
Żalujecie dziuni bezrobocia to sami posmakujcie tego chlebka .
Super sprawa polecam ,byłam bezrobotna i wiem jak to miło brać kase
Jakoś nie kumam.
Tym co chcą tu przyjechać odradzacie bo cięęęężko teraz z pracą ,tak żle jeszcze nie było a tu dziewczyna pracowała podatki też płaciła i tak skaczecie .
Każdy z nas może stać się bezrobotnym
Nie rozumiem tej zawiści czy jak to zwac
Dopuki bedziesz spełniać warunki aby być bezrobotną to o nic się nie martw .Nikt ci kopa nie zawali do Polski
  Profil uzytkownika: sankas     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-05-12 20:41
"Żalujecie dziuni bezrobocia to sami posmakujcie tego chlebka"

Ciebie poje**** dokumentnie. Nastepna obronczyni ucisnionych,przesladowanych?

Gdzie ja napisalem,ze czegos jej zaluje? .Napisalem, jaki jest jej status po odebraniu ostatniej wyplaty z A-kassy. Dlaczego ktos,kto uwaza ,ze nie mam racji, nie podejmie merytorycznej dyskusji? To forum ma byc cukrowaniem , oklamywaniem i robieniem komus bezpodstawnych nadziei?
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Adashi79
Stockholm


Wpisów: 117
Od: 2011-03-19
2013-05-12 20:41
a niech sobie siedzi na bezrobotnym jak lubi...nic przyjemnego zapewne...ale niech nie liczy na kokosy...prace znalezc w 3 miesiacu...powodzenia..to chyba tutaj na bazarze...pozatym jesli zatai przed pracodawca ze jest w ciazy to tylko swiadczy o niej i dziala na jej niekorzysc...ja nikomu niczego nie odradzam....Joland dobrze napisal...i tyle...a jak ktos chce znalezc robote to i tak znajdzie....najlatwiej na bazarze jest od pyty konkretnych ogloszen najczesciej na bialo i stawki tez solidnenic tylko zakasac rekawy
  Profil uzytkownika: Adashi79     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-05-12 20:50
"witam mam pytanie za dwa miesiace konczy mi sie a kassa a jestem w trzecim miesiacu ciazy orjetuje sie ktos czy beda mi przyslugiwac jakies pieniadze "

Od dzisiaj ,na tak zadane pytanie bede prosil by zainteresowana okreslila sie jaka suma ja zadowoli,a ja uloze bajer adekwatny do wymagan.Fantazje mam zajebis**.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
roza1984


Wpisów: 9
Od: 2013-04-15
2013-05-12 20:59
....sprobujcie znalesc prace w kristianstad!!!!jestem zarejestrowana w arbets.juz prawie rok i nie przedstawili mi jeszcze zadnej oferty a bez polecenia nikt nie chce ze mna gadac kaza zostawiac cv!!!!a wogole dzieki za odpowiedz!!!bo wedlug was to nic tylko sie wyskrobac!!!i zapiep....na bazar!!!szkoda slow.....prosilam tlko o prosta odpowiedz?!
  Profil uzytkownika: roza1984     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-05-12 21:09
"prosilam tlko o prosta odpowiedz?!"

Dostalas ja.Przykro mi,ze nie jest dla ciebie korzystna.

Moge ja teraz zadac pytanie?

Jak jest z twoja konkurencyjnoscia na rynku pracy?

Czy siedzac na bezrobociu,majac od zajeb*** czasu wolnego, nauczylas sie jezyka?
  Profil uzytkownika: JOLAND     
roza1984


Wpisów: 9
Od: 2013-04-15
2013-05-12 22:16
...no widzisz akurat dorabiam sobie na czarno gdyz nie moge znalesc pracy na bialo..ale wiem ze dlugo tak nie dam rady tym bardziej ze sprzatam a przebywanie w srodkach chemicznych chyba nie jest mi wskazane ale bede pracowac do poki dam rade....a jesli chodzi o jezyk to narazie chodze na wieczorowke ale to tylko dwie godz w tygodniu nie jest tak prosto tym bardziej gdy nie ma sie kontaktu ze szwedami...narazie zaliczylam tylko b..
  Profil uzytkownika: roza1984     
Snupi


Wpisów: 845
Od: 2010-02-23
2013-05-12 23:28
Niestety zeby dostac prace nie wystarczy tak ot "zostawiac CV". Mozna nawet zostawic i milion cv i nie dostac pracy. Zeby znalezc prace trzeba stawac na glowie, nawiazywac kontakty (tu tez licza sie znajomosci), gadac z pracodawcami osobiscie, przypominac sie regularnie nawet tam, gdzie "nie potrzebuja pracownikow", aktualizowac swoje cv, caly czas pracowac nad listami motywacyjnymi, probowac przez praktyki, prace letnie, niektore firmy potrzebuja ludzi np na Boze narodzenie itp, itd...
  Profil uzytkownika: Snupi     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2013-05-13 00:56
kratka:

Prace szanowalem, zostalem zwolniony po ponad 6 latach z powodu reorganizacji /konkretnie Ericsson przeniosl swoja dystrybucje na zachod likwidujac baze pod Sztokholmem/ Zwolnionych bylo ponad 70 osob.
Zaraz sie okaze, ze to z mojej winy Ericsson zmienil plany i poslal na akasse mnostwo osob...Dwa razy nasze modly pomogly - dostalismy dodatkowe 2 lata, trzecim razem niestety nie.
Zastanowcie sie o czym piszecie..

  Profil uzytkownika: pawelpawel     
Rumcajs


Wpisów: 859
Od: 2007-12-30
2013-05-13 03:46
zaszla w ciaze i juz, inaczej osoby bez pracy musialyby tez nie uprawiac seksu bo a nóz zajda w ciaze,
moralizowanie o etosie pracy jest nie na miejscu
  Profil uzytkownika: Rumcajs     
kratka


Wpisów: 880
Od: 2012-02-18
2013-05-13 07:04
pawel nie pisze o tobie ale przeczytaj" jestem zarejestrowana w arbets.juz prawie rok i nie przedstawili mi jeszcze zadnej oferty" i to jest wlasnie ta choroba czekanie na manne z nieba zamiast chodzic i lapac co sie da to oni maja zalatwic
  Profil uzytkownika: kratka     
Snupi


Wpisów: 845
Od: 2010-02-23
2013-05-13 11:15
Dokladnie, urzad pracy nic nie pomoze, samemu znajdzie sie wiecej ofert poza tym mnostwo pracodawcow nawet sie nie oglasza na ich stronie...
  Profil uzytkownika: Snupi     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-05-13 11:37
urzad pracy dostaje premie jak wypchnie bezrobotnego do byle jakuej pracy w ciagu miesiaca czy dwoch wiec ich oferty pracy sa najgorsze z mozliwych
sensownej pracy trzeba szukac samemu
ericsson ciagle zwalnia w koncu pewnie zbankrutuje
volvo pewnie tez wykazuja ogromne straty
  Profil uzytkownika: darsim     
Ulf


Wpisów: 278
Od: 2013-02-21
2013-05-13 12:44
No, przyznam, ze ladnie tu co poniektorzy kombinuja. Robota na czarno i do tego A-kass-zyc nie umierac! konczy sie a-kassa to juz mniej pieniazkow, bo tylko z roboty na czarno..to szukanie innego zrodla. Kombinacje.. niektorzy pracuja na czarno, bo wiecej skorzystaja finansowo na polaczonych przychodach z nielegalnej pracy i zasilkow.
Ok chcesz pracowac na czarno to lapska precz od zasilkow na koszt innych podatnikow ciezko pracujacych na twoj "dobrobyt"
  Profil uzytkownika: Ulf     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2013-05-13 14:02
"poza tym wiem ze pobyt nalezal mi sie do monentu zatruddnienia...ale teraz staram sie o pobyt na tzn sambo na mojego partnera on ma stala prace i wszystkie papiery obecnie zlozyl tez wniosek o obywatelstwo gdyz przebywa tu 10 lat pracuje odprowadza podatki ma tu rodzine nawet szwedzkiego ojczyma cholera cos jeszcze trzeba myslalam ze jestesmy w UE"

Owszem, jestesmy w UE i co to ma za znaczenie?
Jakbys byla tak dobra i mogla wytlumaczyc...

"a tak naprawde pytam poniewaz chcialam sie dowiedziec czy mimo wszysko dostane skas pomoc finansowa gdyz nie chce byc skazana tylko na mojego partnera;hm/?to tez zle??"

Nie musisz byc skazana na swojego partnera.
Mozesz pojsc do pracy, zeby nie byc skazana, ani na partnera, ani na "pomoc skas"
Bo skad by ta pomoc miala byc? i dlaczego?

W twojej sytuacji znalezc prace napewno bedzie ciezko.
Raz - ze jestes w ciazy, dwa - potem bedziesz miala male dziecko i nie bedziesz atrakcyjna na rynku pracy.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Forum -> Życie w Szwecji -> skonczyla sie a kassa
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 20 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony