Odwiedzin 37803603
Dziś 4047
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - alfakassan,powrot do polski

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autoralfakassan,powrot do polski
jeff984


Wpisów: 5
Od: 2013-05-05
2013-05-05 13:52
Hej!
Mam ogromny problem, gdyż za jakichś miesiąc kończy mi się kontrakt, który raczej nie zostanie przedłużony, więc jednym słowem będę bezrobotny. Opłacałem Alfakasse przez ponad półroku,więc mam nadzieję,że jakichś zasiłek mi się należy. Generalnie sporo czytałem o tym itd.,ale wolałbym zasięgnąć trochę informacji od ludzi,którzy mięli podobny problem i korzystają z tego zasiłku. A oto moje pytania:

1. Jak ogólnie wygląda 'załatwienie' takiego zasiłku? Wystarczy złożyć wnisek? Czy trzeba wypełniać dużo dokumentów itp.?

2. Czy trzeba długo czekać na przyznanie takiego zasiłku? I czy w międzyczasie na oczekiwanie tej decyzji trzeba podsyłać im jakieś dokumenty, stawiać się gdzieś itp.?

3. W zwiazku z końcem kontraktu, i w związku z tym, że rozstałem się z narzeczoną, chciałbym wrócić do Polski, na studia, i jednocześnie pobierać ten zasiłek/ czy jest taka możliwość? Czy w trakcie pobierania tego zasiłku będę musiał się stawiać w Urzędzie Pracy na jakieś 'podpisy' czy coś takiego? Generalnie czytałem coś na stronie AlfaKassy, że można szukać pracy w innym kraju jednocześnie pobierając zasiłek ze Szwecji,ale do końca nie zrozumiałem o co i jak to załatwić.
Naprawde liczę na pomoc, za którą będę dozgonnie wdzięczny!

Generalnie nie pytam o sumę, ile ewentualnie mógłbym otrzymywać, bo o nie jest ważne, po prostu każdy grosz się przyda na studia.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!!
  Profil uzytkownika: jeff984     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-05-05 13:56
Alfakassan,a-kasan to sa ubezpieczenia na wypadek utraty pracy. Od kiedy student jest bezrobotny?
  Profil uzytkownika: JOLAND     
jeff984


Wpisów: 5
Od: 2013-05-05
2013-05-05 14:14
Wybacz, nie dopowiedziałem. Na studia w tym roku i tak już nie zdążę, wieć musiałbym czekać rok, więc te pieniądze z a/kassy odkładałbym na te właśnie studia.
  Profil uzytkownika: jeff984     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-05-05 14:34
Ja na Twoim miejscu bym probowal zatrzymac szwedzki zasilek dla bezrobotnych jako szukajacy pracy w innym kraju UE.To calkiem legalne.

Zobacz: http://www.iaf.se/Global/I ntyg-EU/info_ans_intyg.pdf
  Profil uzytkownika: JOLAND     
jeff984


Wpisów: 5
Od: 2013-05-05
2013-05-05 14:40
No dokładnie o takie coś mi chodzi! Żebym mógł być w polsce, szukać pracy i jednocześnie otrzymywać zasiłek ze Szwecji. I nasuwa mi sie kolejne pytanie,nie wiem może się orientujesz, czy wtedy kwota tego zasiłku jakoś zmieniłaby się? Na przykład będąc w Szwecji otrzymywałbym ta najniższą stawke,czyli chyba 320 koron dziennie, i czy tą samą stawkę otrzymywałbym będąc i szukając pracy w Polsce?
  Profil uzytkownika: jeff984     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-05-05 14:49
Szukajac roboty w Polsce ,bedziesz przytulal takie same nominaly ,jakbys byl bez zajecia w Szwecji.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
jeff984


Wpisów: 5
Od: 2013-05-05
2013-05-05 14:55
W takim razie wielkie dzięki za info.
  Profil uzytkownika: jeff984     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2013-05-06 00:00
Zauwaz tylko, ze najpierw AF musi by przekonany, ze nie ma dla Ciebie pracy w SE i dopiero pozniej mozesz starac sie o wyjazd do innnego panstwa UE w celu znalezienia pracy. Jezeli wg ich zdania masz spore szanse na otrzymanie pracy w Szwecji moga nie zezwolic Ci na wyjazd i pobieranie zasilku zagranica. Wiem, bo kiedys sam to przerabialem.
pozdrawiam Pawel
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
Forum -> Życie w Szwecji -> alfakassan,powrot do polski
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 8 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony