Odwiedzin 37780244
Dziś 567
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Västernorrland

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorVästernorrland
mamuska78


Wpisów: 10
Od: 2013-02-08
2013-05-02 12:04
Hej. Miszkam w Skåne, tu tez ucza sie moje dzieci. Wynajmujemy dom ale niestety zimna hyra zabija nasz budzet. Czesto ogladam domy na sprzedaz w blokecie i zauwazylam, iz sa duzo tansze w okolicach Västernorrland. Zastanawiam sie, czy dla mojej rodziny nie lepiej byloby kupic tam dom i pozbyc sie w ten sposob hyry. U nas w Skåne - przynajmniej tu gdzie ja mieszkam - okolica Ystad bardzo ciezko jest o prace. Trzeba miec znajomosci aby chociazby sprzatanie zdobyc. Prosze wiec osoby zorientowane o informacje, ktore moga pomoc mi w podjeciu decyzji, chodzi mi glowie o mozliwosci zarobkowania oraz kontynuowania nauki przez dzieci. Syn moj starszy dostal sie do gimnazjum w Ystad na wybrany przez siebie kierunek, czy po przeprowadzce tamtejsze gimnazjum go przyjmie.... milion pytan, metlik w glowie.. ale dzieki
  Profil uzytkownika: mamuska78     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2013-05-02 12:22
Pamietaj, ze tam jest tez duzo mniej miejsc pracy. M.in. Dlatego domy sa tanie. Odleglosc miedzy sasiadami mozna liczyc w dziesiatkach kilometrow czesto. Jesli zamieszkaszw wiekszym miescie to z przeniesieniem dzieci do szkoly nie ma problemu. Ale ceny domow tez sa juz inne. Ale najwiekszym problemem moze byc praca. Najpierw ja znajdz a potem przeprowadzaj. Inaczej mozesz wpasc z deszczu pod rynne...
Matka moich pasierbow wlasnie z Ystad przeniosla sie do Östersund(tam sie wychowala i ma cala rodzine) i zabrala dzieci, ktore wtedy byly miej wiecej w wieku twoich. Dzis sa dorosle i wracaja do Skåne. M.in. Aby studiowac, dostac prace....
  Profil uzytkownika: dankom     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2013-05-02 12:25
"Wynajmujemy dom ale niestety zimna hyra zabija nasz budzet."

Jak tam kupisz dom, to tez musisz go ogrzac, a zimy sa duuuuzo dluzsze i ostrzejsze.
  Profil uzytkownika: Viggo     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-05-02 12:27
domy sa tanie bo ciezko sprzedac
ludzie uciekaja stamtad
sa plany budowy duzej autostrady zeby szybciej stamtad ludzi ewakuowac
jak Skåne ci nie pasuje pozostaje tylko zagranica bo nigdzie indziej w Szwecji lepiej nie bedzie
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-05-02 12:28
tam zima konczy sie w czerwcu a zaczyna w sierpniu
  Profil uzytkownika: darsim     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2013-05-02 12:33
Darsim - Chyba masz nieaktualne info. U dzieciakow zazwyczaj jest lepsze lato niz u nas. Owszem, zima jest duzo ostrzejsza, ale za to nie tak wietrzna, wiec tem. Odczuwalna jest wyzszaniz tu. My nie raz sie smiejemy, ze klimat chyba pomylil bieguny
  Profil uzytkownika: dankom     
mamuska78


Wpisów: 10
Od: 2013-02-08
2013-05-02 12:47
Dzieki. Chcialabym lepiej dla swoich dzieci, ale w takim razie to chyba nie jest najlepszy pomysl... zmarzluch ze mnie wiec ta zima mi tez nie po nosie. Moze poprostu lepiej pomyslec by przeniesc sie nieco blizej Malmö, tam jest wiecej pracy
  Profil uzytkownika: mamuska78     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2013-05-02 13:03
Mamuska, ewentualnie sprobowac znalezc prace po drugiej stronie mostu, jesli masz taka mozliwosc.

No i pomysl z przeprowadzka do Malmö tez chyba sensowniejszy, niz na polnoc, skoro zmarzluch z ciebie.
  Profil uzytkownika: Viggo     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2013-05-02 16:19
dom sie kupuje tam gdzie jest praca,najlepiej stala!!!!!!
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Forum -> Życie w Szwecji -> Västernorrland
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Brukarzy, Pracy ziemne (UPPSALA)
Firma sprzatajaca (Åkersberga)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 6 gości
oraz 0 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony