Odwiedzin 37801165
Dziś 1609
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Choroba, rekompensata

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorChoroba, rekompensata
Krzysztofr


Wpisów: 53
Od: 2013-04-24
2013-04-24 16:24
Witam, pracuje w Szwedzkiej firmie ktora posiada umowe zwiazkowa ( ale to chyba malo wazne ). Pracuje tam 4 lata jako operator wozkow widlowych. Praca 8 godzin dziennie ( czesto dluzej ). Mam staly czas pracy od 7-16, czesto nadgodziny. Umowa to placa godzinna timlön czyli nie jestem zatrudniony na stale ( tak mi mowiono ). Teraz chcialbym was zapytac co bedzie jak bede chory ( ci co maja månadslön placi im pracodawca ) a ci co maja timlön to jak försakringkassan?. Co bedzie jesli np.zachoruje, cos sie stanie, gdzie mam sie zglosic, jak oni to wyliczaja. Moje dochody miesieczne od 4 lat ok 35 tys brutto ( lacznie z urlopem co miesiac ). Czy to prawda ze jak nie mam akassy to nic nie dostane i zostane bez korony chory i tak dalej?. Prosze o pomoc. Nie jestem chory, wszystko jest ok, tylko chce wiedziec jak to by wygladalo. Dziekuje.
  Profil uzytkownika: Krzysztofr     
AGSA


Wpisów: 2
Od: 2013-01-29
2013-04-24 17:17
Po pierwsze jeśli pracujesz w tej samej firmie już 4 lata to jesteś zatrudniony na czas nieokreślony (tillsvidareanställning), timlön nie ma tu nic do rzeczy.
Po drugie żeby dostać chorobowe musisz być zarejestrowany w Försäkringskassan. Jeśli jesteś zarejestrowany to w razie choroby försäkringskassa wyplaca Ci chorobowe zaczynajac od 15 dnia choroby. Pierwszy dzień jest bezpłatny (karensdag) a za kolejne do 14 włącznie pracodawca wypłaca chorobowe.
Kwota jaka otrzymasz za miesiac chorobowego to ok 80 % twoich średnich dochodów obliczona na podatkowe twoich wczesniejszych dochodow, jeśli masz timlön.
A co sie tyczy a-kassan to jest tzw ubezpieczenie od bezrobocia i nie ma nic wspólnego z chorobowym.
  Profil uzytkownika: AGSA     
Krzysztofr


Wpisów: 53
Od: 2013-04-24
2013-04-24 17:34
Dziekuje ci serdecznie Agsa za odpowiedz.

Tak pracuje 4 lata ale mam timlön jako forme zaplaty. Czyli tyle ile godzin przepracuje za tyle mi zaplaca. Z tego co ktos mi chyba mowil - Ze jak bede chory to nie licza mi tych godzin. Po prostu tyle ile przepracuje za tyle mi zaplaca.

Jestem zakrekestrowany w försakringskassa, mam dostep online i loguje sie na bank ID.
  Profil uzytkownika: Krzysztofr     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-04-24 17:57
Od kiedy to komus zatrudnionemu na stale w firmie, gdzie sa zwiazki i umowa zbiorowa wyplacaja co miesiac urlopowe?

Jak pisze na umowie o prace?
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Krzysztofr


Wpisów: 53
Od: 2013-04-24
2013-04-24 18:56
Hej nie mam umowy o prace, mam tylko pierwsza gdy mialem okres probny. Wczesniej mi nie wyplacali, teraz zaczeli, caly czas zmieniaja.
  Profil uzytkownika: Krzysztofr     
Forum -> Życie w Szwecji -> Choroba, rekompensata
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Sprzatanie (Sztokholm)
Firma zatrudni (Bandhagen )
praca w restauracji (stockholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 31 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony