Odwiedzin 37803326
Dziś 3770
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - zatrudnienie czlowieka

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorzatrudnienie czlowieka
artur.stad@gmail.com


Wpisów: 3
Od: 2013-04-23
2013-04-23 18:34
Witajcie.
Od kilku miesiecy prowadze firme jednoosobowa i planuje zatrudnic czlowieka natomiast nie wiem jak to ugrysc i od czego zaczac. Czlowiek nie posiada zadnych papierow jak : personnummer itd. Od czego zaczac? kazdy ktorego pytam podpowiada mi zupelnie co innego ( w glowie mam balagan ) wiec prosze o szczegolowe informacje, co? jak? gdzie? i przede wszystkim jak wyglada to od zaplecza? mam na mysli : pelny etat czy tez pol etatu itd itd ...z gory bardzo dziekuje
  Profil uzytkownika: artur.stad@gmail.com     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-04-23 19:46
W pierwszej kolejnosci zarejestruj sie elektronicznie przez verksamt lub za pomoca blankietu 4620 w Skatteverket jako pracodawca (arbetsgivarregistret).

Goscia mozesz przyjac do roboty bez numeru personalnego,prawa pobytu,rejestracji w FK.Moze to zalatwiac pracujac.Wystawiasz mu swistek,ze jest zatrudniony u ciebie . Jako pracodawca mozesz takze wystapic o tymczasowy numer personalny(samordningsnummer) dla pracownika.Zadzwon do Skatteverket i powiedz,ze masz pracownika bez numeru personalnego i nie wiesz jak za niego placic podatki,to prawie natychmiast mu numer tymczasowy podatkowy przyznaja.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
artur.stad@gmail.com


Wpisów: 3
Od: 2013-04-23
2013-04-23 22:53
Dzieki za info
Kiedy zakladalem firme wspomnialem o mozliwosci zatrudniania , w takim razie tak czy inaczej musze wypelnic blankiet 4620?
....
Wlasnie problem w tym a wlasciwie nie problem ze chce aby owa osoba dostala wszystkie Szwedzkie swiadczenia ( aby mogl miec inkomst- nawet maly, prawo do emerytury w przyszlosci itd itd ) wiec zalezy mi zeby czlowiek zyl sobie legalnie w Szwecji. I nadomiar totalnie zielony jestem w kwesti podatkowej, ile? jakies zeznania? i inne duperele z tego cylku.
Bylbym bardzo wdzieczny za szczegolowe i proste info.
  Profil uzytkownika: artur.stad@gmail.com     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-04-24 08:23
Samym wspomnieniem o checi zatrudniania nie znalazles sie automatycznie w rejestrze pracodawcow(arbetsgivarregistret).Musisz wypelnic blankiet.

Odnosnie placenia podatkow.Szprechasz po szwedzku?
  Profil uzytkownika: JOLAND     
artur.stad@gmail.com


Wpisów: 3
Od: 2013-04-23
2013-04-25 16:01
No.. Z tym moim Szwedzkim to jest roznie, bardziej komunikatywnie. Byle jak, prostym Szwedzkim jakos niby daje sobie rade.
A dlaczego pytasz?
  Profil uzytkownika: artur.stad@gmail.com     
dorka2012


Wpisów: 1465
Od: 2012-06-01
2013-04-25 22:07
'chce aby owa osoba dostala wszystkie Szwedzkie swiadczenia ( aby mogl miec inkomst- nawet maly, prawo do emerytury w przyszlosci itd itd ) wiec zalezy mi zeby czlowiek zyl sobie legalnie w Szwecji.'

maly inkomst za to wszystkie szwedzkie swiadczenia, czyli raczej o te swiadczenia chodzi
  Profil uzytkownika: dorka2012     
Forum -> Życie w Szwecji -> zatrudnienie czlowieka
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 24 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony