Odwiedzin 37805687
Dziś 2011
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - dlug w szwecji-nieruchomosci w polsce

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autordlug w szwecji-nieruchomosci w polsce
bentley


Wpisów: 11
Od: 2012-10-04
2013-04-18 22:22
witam
moj kolega jest dzien przed podjeciem kredytu gotowkowego wiekszej wartosci,kredyt jest na nascie lat,kolega jest juz dobrze po 40-tce,pracuje w malo stabilnej firmie szwedzkiej,w przypadku utraty pracy raczej uplynie kilka miesiecy do czasu podjecia kolejnej pracy,jezyk szwedzki jest jezykiem obcym dla niego,praca na budowie tez jest pelna ryzyka wypadkowego,nigdy tez nie bedzie lepiej ze zdrowiem tylko gorzej i staram mu sie wyjasnic ze nie jest najlepszym pomyslem,z tak wielkim ryzykiem utraty plynnosci finansowej,brania tak duzego kredytu na nascie lat,
kolega ma kilka nieruchomosci w polsce ktore sa jego wlasnoscia,pytanie brzmi,czy szwedzki komornik moze zajac i spieniezyc jego nieruchomosci w polsce,
czy ktokolwiek z szwecji moze zajac kolegi nieruchomosc w polsce,mam tu na mysli kupcow dlugow,
jesli mozna to prosze o wasze opinie w oparciu o linki z stronami zawierajacymi przepisy prawne dotyczace tej sprawy
  Profil uzytkownika: bentley     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2013-04-19 14:35
Szwedzki komornik nie bedzie sie tym zajmowal http://www.kronofogden.se/ Internationellt2.html
ale wierzyciele w panstwach UE maja prawo otrzymania europejskiego nakazu zaplaty:
http://ec.europa.eu/justic e_home/judicialatlascivil/html/epo_inform ation_pl.htm

http://europa.eu/legislati on_summaries/justice_freedom_security/jud icial_cooperation_in_civil_matters/l16023 _pl.htm

Nie wiem czy komornik w Polsce zajmuje sie sciaganiem dlugow na podstawie tego nakazu zaplaty ale tym zajmuja sie tam takie firmy windykacyjne jak np:
-Intrum Justitia
http://www.yp.pl/firma/int rum-justitia.html
- Alektum
http://www.alektuminkasso. pl/
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2013-04-19 20:07
ja to wogole watpie ze on uzyska kredyt??
  Profil uzytkownika: black sabbath     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2013-04-20 12:50
Ja mysle, ze tu nie chodzi o to czy on dostanie kredyt bo sa banki, ktore chetnie daja wysoko oprocentowane kredyty tylko tu chodzi o to czy jak sie go dostanie to mozna wyjechac do Polski i go nie splacac.

To nie jest jego sprawa, ze jego kolega chce wziac kredyt i dlatego watpie, ze on jego w imieniu pyta:
"czy szwedzki komornik moze zajac i spieniezyc jego nieruchomosci w polsce,
czy ktokolwiek z szwecji moze zajac kolegi nieruchomosc w polsce,mam tu na mysli kupcow dlugow"
i dodaje, ze:
"jesli mozna to prosze o wasze opinie w oparciu o linki z stronami zawierajacymi przepisy prawne dotyczace tej sprawy"
Jak ktos prosi o podanie takich linkow to juz nie jest drobna przysluga a on mimo, ze mu ja zrobilam to nawet nie podziekowal wiec mozna pomyslec, ze to dlatego bo nie takiej odpowiedzi oczekiwal.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2013-04-20 15:03
ja dlatego tez napisalem ze watpie ze on dostanie jaka kolwiek pozyczke,watpie ze jest w szwecji instytucja ze mu da pozyczke??????? (jezyk szwedzki jest mu obcy) samo za siebie mowi,jestem nawet pewien ze on(lub ktos mu powiedzial ze wystarczy miec 15% i mozna sobie pozyczyc ile mu sie podoba) a tak nie jest,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
bentley


Wpisów: 11
Od: 2012-10-04
2013-04-20 20:31
dziekuje za pomoc
niestety mam wlasne zycie i malo czasu na PI,
tego kolege juz kilka razy ratowalem z klopotow i tym razem probowalem mu pomoc lecz nie mam wiedzy i doswiadczenia z komornikami wiec napisalem tutaj
naszczescie cala sprawa zakonczyla sie pomyslnie i kolega nie zdecydowal sie na kredyt bo nie ma pilnej potrzeby a zbyt wiele do stracenia gdyby byl problem

jeszcze raz dziekuje za pomoc
  Profil uzytkownika: bentley     
Forum -> Życie w Szwecji -> dlug w szwecji-nieruchomosci w polsce
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 26 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony