Odwiedzin 37785662
Dziś 2432
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - świadectwo pracy

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorświadectwo pracy
NowyPL


Wpisów: 5
Od: 2013-04-17
2013-04-17 16:16
mam taki problem. Miałem ciężka sytuacje w zimę bo ciężko było z pracą. poszedłem do arbetu się zapisać jako bezrobotny. tam otrzymałem dokument który miałem dostarczyć do poprzedniego pracodawcy aby je wypisał bo to miało być do a-kassy aby postarać sie o podstawowy zasiłek(dodam ze nie opłacałem alfa kassy)mijały dni , tygodnie aż do dnia dzisiejszego nie otrzymałem dokumentu. Znalazłem nowa prace ale przez to mam małe problemy finansowe skoro nie miałem dochodu.Mam korespondencje e mail z byłym pracodawcą , który daje do zrozumienia ze nie ma podstaw do wypisania tego dokumentu. To coś na zasadzie świadectwa pracy. Przepracowane dni , ilość wynagrodzenia miesięcznego itp. Udałem się do związków , a ze nie należałem do nich to mi nic nie pomogli. Na internecie jest napisane ze odmawianie wypisu świadectwa pracy podlega prawu. Jest to zabronione i om ma obowiązek to wypełnić. Niestety to tez mu załączyłem w mailu i nic. Dużo niejasności jest z nim. Nie miałem płaconego urlopu a z tego co się dowiadywałem to należny się do obojętnie jakiej umowy. Umowę miałem stałą. Jednak sposób zatrudnienia na zapotrzebowanie firmy , jednak pracowałem całe dni w miesiącu. On się boi pewnie tego wypisanie ale ja miałem tak trudna sytuacje ze nie wiedziałem co mam zrobić i tylko to mnie ratowało na tamten czas...ale powracając do tematu to związki mi nie pomogły , kazały mi iść z tym do adwokata. Teraz moje pytanie jak mogę to załatwić bez kosztów bo wiem ze adwokat kosztuje. Nie stać mnie na to aby zapłacić parę tys koron za wypisanie 3 kartek dokumentu. czy są jakieś inne instytucje które pomagają w takich sprawach. Teraz pracuje i wszystko powoli wraca do normy. informowałem go ze to dokument do a kasy bo chce się postarać o zasiłek.wiem jacy tutaj są oszuści , którzy wykorzystują jak mogą ja się przekonałem dlatego już tam nie pracuje. Jak mogę uzyskać taki dokument od byłego pracodawcy?pomóżcie. zawsze mieć taki dokument wazie W. I czy mam możliwość żądać zaległych płatności co do mojej osoby.
  Profil uzytkownika: NowyPL     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2013-04-17 17:12
swiadectwo pracy musi ci wydac, on jak chce to moze tobie zrobic kolo du.....wystarczy ze napisze ze zarabiales tyle i tyle ze chorowales.zle wykonywales prace spozniales sie itd,czasami lepiej i bez tego,gdybys nalezal do zwiazkow to bys mial to zalatwione dawno,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-04-17 17:51
takie swiadectwo mogazwiazki wypisac
widzielem tez ze w arbetsförmedlingen wypisywali
idz do nich i zapytaj czy moga to zrobic
musisz sam zrobic liste
ile godzin w ktorym miesiacu pracowales i zarobki idz z tym do nich powiedzze pracodawca nie chce wypisc i czy moga pomoc
  Profil uzytkownika: darsim     
NowyPL


Wpisów: 5
Od: 2013-04-17
2013-04-17 22:02
Tu nie chodzi o dokładnie swiadectwo. Dostałem papiery z bezrobotnych dla mojego szefa do wypełnienia. Tam miał wyszczegolnic ile zarabiaelm kazdego miesiaca pensje itp. To było mi potrzebne do akassy aby starac sie o zasiłek. Potrzebne to jest do obliczenia ile mi sie przysługuje i czy moge otrzymac zasiłek. Wiec ja sie tylko pytam co moge zrobic by to wypisał. On nie ma prawa tego odmówić ale sam dobrowolnie nie chce!!! a adwokat kosztuje ....
  Profil uzytkownika: NowyPL     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2013-04-17 22:06
Nie dociera do ciebie?

NowyPL, wypisz sam!
  Profil uzytkownika: Viggo     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-04-17 22:09
wiem o co chodzi i o tym pisze
widzialem jak wypelnjalibten papuer komus w arbetsgörmedlingen wiec chyba mozna
wiezualem jak zwiazki wypelnialy to na wlasne oczy
o on to wie ze mizesz mu skoczyc
daj sprawe do sadu jak prawa chcesz dochodzic
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-04-17 22:13
nie jest to zreszta regulowane prawnie tylko umowa zbiorowa jak jej nie ma to mizesz mu skoczyc
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-04-17 22:24
jak raz pisalem
wez ten druk wypisz sam i idz do af niech ci podpisza

jak firma bankrutuje pracownicy sami wypisuja
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-04-17 22:36
jak masz jakis dokument np lönespec to nie powinno byc problemu ze y uznali

na ich podstawie
  Profil uzytkownika: darsim     
Forum -> Życie w Szwecji -> świadectwo pracy
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca w firmie sprzatajacej (Stockholm )
Potrzebuje hydrawlika (Stockholm )
MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 18 gości
oraz 1 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony