Odwiedzin 37803419
Dziś 3863
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Firma AB

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorFirma AB
artek_27


Wpisów: 7
Od: 2008-04-01
2013-04-08 21:22
Witam
Czy szanowni forumowicze mogli by mnie oświecić jak wyglada sprawa zwrotu pieniażkòw za paliwo w firmie AB ? czy skatt zwraca jakiś procent całej sumy wydanej na paliwo i czy w skacie się zgłasza że firma tylko będzie korzystać z disla i benzyny już nie można wliczyć w koszta , czy to jest tylko wymysł mojego wiecznie wszystko wiedzacego szwedzkiego szefa . Pytam gdyż 3 lata temu gdy zaczynałem prace w pewnej firmie dostałem karte do tankowania umowa była tak że gdy jeżdże tylko na warsztat mogę tankować dwa razy w miesiacu , a gdy jeżdże swoim samochodem dziennie na miejsce pracy np Farsta mogłem tankować raz na tydzień benzyne i tyle dobrego narazie , teraz sprawa wyglada tak firma ma trochę mniej pracy i właśnie się dowiedziałem że mòj semester przepada ok 30tys ponieważ mòj szef poinformował mnie po 3 latach korzystania z karty że on pozwolił na tankowanie 2 razy w miesiacu a nie 4 gdybym tankował disla to by nie było problemòw a że on zgłosił do skattu , iż firma korzysta tylko z disla to teraz ma problem . I teraz policzył sobie po 2 tys razy 15 miesiecy bo niby tyle mu wyszło tankowań extra że tyle zabiera bo on moich prywatnych tankowań nie bedzię płacił dla mnie normalnie czeski film , oczywiście po długiej wymianie zdań wyszło że ja Polak jestem ta czarna owca i mu wciskam pierdoły bo on nie pamieta takiej umowy poniweaż jest 7 szwedòw i ja sam no to wiadomo komu trzeba pokazać gdzie jest jego miejsce . Troche chaotycznie napisane ale jeszcze do teraz mnie nerwy nosza jak o tym myśle .
Pozdrawiam i z gòry dzięki za info
  Profil uzytkownika: artek_27     
wma


Wpisów: 618
Od: 2006-01-16
2013-04-08 23:41
Wydaje mi sie, ze jezeli firma cos ci zwraca (jestes w niej zatrudniony) to tylko tzw. milersättning - skattefritt 18,5 za mile po rozliczeniu sie z tych mil. Wszystko inne jest przekretem w ktorym moze nieswiadomie, ale brales udzial.

W
  Profil uzytkownika: wma     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-04-09 05:43
milersättning - skattefritt 18,5 za mile po rozliczeniu sie z tych mil. Wszystko inne jest przekretem"


nic nie rozumiem z tego 1 wpisu
ale

firma oczywiscie moze placic za mile wiecej 25 lub 32 korony za mile tyle ze 18,50 bez podatku za reszte placi sie podatek

i nie jest to przekretem
  Profil uzytkownika: darsim     
wma


Wpisów: 618
Od: 2006-01-16
2013-04-09 08:12
Przekretem nie jest branie wiecej za mile jezeli sie to opodatkuje, przekretem jest tankowanie na karte firmowa i nie placenie za to podatku, To mialem na mysli.

Pracodawca nie placi AGA za jego kwity, a on nie placi podatku za förmån. Teraz jak pewnie jest kontrola w firmie, a firma nie ma na stanie samochodow na benzyne zaczyna sie zabawa ze SKV.

W
  Profil uzytkownika: wma     
kratka


Wpisów: 880
Od: 2012-02-18
2013-04-09 08:22
problem jest taki ze ludzie zarowno wlasciciele jak i pracownicy mysla ze wlasciciel firmy moze z pieniedzmi firmowymi robic co chce.Samochody firmowe mozna uzywac jak chce ,kupowac i odciagac moms za rzeczy jakie chce i potem sa problemy
  Profil uzytkownika: kratka     
artek_27


Wpisów: 7
Od: 2008-04-01
2013-04-09 10:40
No właśnie taka była umowa on mi nie płaci tych 18.50 za mile tylko ja tankuje a teraz wyszło że za jego chciwość muszę płacić ja bo jak on może płacić za polaka z własnej kieszeni a sprawa jest o tyle śmieszna że svensony też tankują benzyne do swoich prywatnych aut z firmowej karty i u nich jest wszystko ok
  Profil uzytkownika: artek_27     
artek_27


Wpisów: 7
Od: 2008-04-01
2013-04-09 10:46
A co do tego czy właściciel robi przękrety to już jego sprawa pracuje u niego i to on powinien wiedzieć czy mogę tankować z firmowej karty czy nie , ja jako szarawy pracownik nie muszę się chyba zagłębiać w rzeczy ktòre może odliczać a ktòre nie , normalny człowiek nie da komuś tankować przez 3lata a pòźniej mu kase zabiera bo niby tak nie można to jednak chyba tak jak pisaliście wszędzie tylko w Szwecji jest to możliwe i po 3 latach pracy zostałem wykołowany jak małe dziecko
  Profil uzytkownika: artek_27     
wma


Wpisów: 618
Od: 2006-01-16
2013-04-09 11:05
Dokladnie to urzad podatkowy powinien zazadac od ciebie zaplacenia podatku za te benzyne jezeli kontrola bylaby dokladniejsza. Powinienes zrozumiec, ze cokolwiek dostajesz od pracodawcy - pieniadze, rzeczy, to albo musisz od tego zaplacic podatek, albo jest to wolne od podatku jak np. företagshälsovård, czy 18,5 za przejechana wlasnym samochodem mile, ale tylko mile przejechana sluzbowo i wykazana w tzw körjournal.

Byc moze nie musisz o tym wiedziec (o swieta naiwnosci), ale lepiej zebys sie nauczyl jak to funkcjonuj,

Ja mysle, ze pracodawca zaproponowal ci zamiast podwyzki, karte benzynowa a ty sie na to zgodziles. Pracodawce benzyna za 500 koron kosztuje tylko 400 koron, Danie ci podwyzki 500 koron kosztuje pracodawce 800-900 koron, dodatkowo jestes oszukiwany bo te 500 koron nie pracuja na twoja emeryture czy chorobowe lub macierzynskie.

W
  Profil uzytkownika: wma     
artek_27


Wpisów: 7
Od: 2008-04-01
2013-04-09 11:59
wma bez urazy ale z tego co piszesz to ja zamiast pracowac to bym musiał siedzieć cały czas w przepisać i monitorować co mi wolno a czego nie po to jest szef po to ma tych swoich rewizorów żeby to oni pilnowali papierków a nie ja ja pilnuję prace bo za to mi płaci . Nigdy nie otwierałem firmy bo nie chciałem własnie być takim h.....em co ślizga się cały czas a jak coś nie tak to zabiera co nie jego bo ma burdel w papierach albo myślał że mu wszystko wolno .
  Profil uzytkownika: artek_27     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-04-09 18:50
jezeli kontrola bylaby dokladniejsza. "

takie przekrety sa w Szwecji bardzo powszechne
na szczescie kontrole sa rzadkie i byle jakie

sam znam mnostwo przykladow nawet firma gdzie pracuje robila taki przekret teraz sie z tego wycofali ale nie do konca
  Profil uzytkownika: darsim     
Forum -> Życie w Szwecji -> Firma AB
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 29 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony