Odwiedzin 37780668
Dziś 991
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - zasilek chorobowy

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorzasilek chorobowy
zmotoryzowany


Wpisów: 14
Od: 2012-12-30
2013-03-18 17:08
witam!
uleglem wypadkowi,zlamalam noge,jestem w trakcie przeprowadzki,nie mam jeszcze stalego meldunku,czy to bedzie problemem w wyplacie zasilku chorobowego?

i drugie pytanie
w zwiazku z tym ze jestem uziemiona,zlamanie, nie moge dostarczyc osobiscie specyfikacji wyplat upowazniajacych mnie do pobierania zasilku na dzieci,czy moge to zrobic listownie?jezeli tak to rozumiem ze moge wyslac kopie,do tej pory zalatwialam wszystkie sprawy osobiscie i zawsze okazywalam sie oryginalami,a kopie robil urzad.
dziekuje za informacje
  Profil uzytkownika: zmotoryzowany     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2013-03-20 11:34
na pewno nie bedzie problemu.
duzo rzeczy mozna wysylac mailowo, malo kto w Szwecji chodzi osobiscie do urzedow...

zapytaj w FK (zamow rozmowe) to ci dokladnie odpowiedza jak jest w twoim konkretnym przypadku.

mozesz zapytac i na FB http://www.facebook.com/Fk languages?sk=app_297774000241621


mowia po polsku

http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=35374
  Profil uzytkownika: iza     
magda7235


Wpisów: 3
Od: 2013-09-11
2013-09-11 19:58
Witam serdecznie Czy moze mi ktos udzielic informacji na jakiej podstawie Försäkringskassan wyplaca sjukpenning. Od roku ucze sie w szkole Vård och omsorg a na te wakacje zalatwilam sobie prace w hemtjänst. Dostalam umowe o prace na 2 m-ce. Niestety po tygodniu pracy zlamalam sobie noge bedac w pracy. Wypelnilam cala mase dokumentow ktore dostalam od mojej szefowej (arbetskada, sjukpenning,arbetsmiljöverket, AFA i jeszcze cos tam bylo). To bylo pod koniec czerwca, teraz mamy wrzesien i wlasnie dzisiaj zadzwonila do mnie pani z Försäkringskassan aby mnie poinformowac ze nie dostane sjukpenning poniewaz aby je dostac musze pracowac min.6 m-cy. Czy to jest normalne? Zlamalam sobie noge bedac w pracy, siedzialam uziemiona w domu przez 6 tyg bez mozliwosci pracy gdziekolwiek, bez odszkodowania (nie nalezalam do Facket) i na dodatek nie naleza mi sie sjukpenning. Czy to mozliwe?
  Profil uzytkownika: magda7235     
Forum -> Życie w Szwecji -> zasilek chorobowy
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Brukarzy, Pracy ziemne (UPPSALA)
Firma sprzatajaca (Åkersberga)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 19 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony