Odwiedzin 37784243
Dziś 1013
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Dyskryminacja

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorDyskryminacja
emilak2
Helsingborg


Wpisów: 83
Od: 2008-04-30
2013-03-06 11:21
Witajcie!
Ja oraz moje dziecko jestesmy bardzo dyskryminowani w przedszkolu przez szefowa przedszkola. Szefowa dyskryminuje moje dziecko, ciagle porownuje Polse ze Szwecja, kontroluje moj czas pracy (pracuje jako nauczyciel jezyka niemieckiego w gimnazjum), wiem, ze rowniez traktje "inaczej" inne polskie dziecko, ktore jest w tym przedszkolu. Nie chce wszystkiego opisywac ale sprawa toczy sie od sierpnia. Problem nie dotyczy calego personelu, tylko konkretniej szefowej. Na poczatku milczalam ale dzis szefowa przeszla sama siebie! Gdzie moge niapsac skarge o dyskryminacji? Czy do skolverket? Oboje z mezem poslugujemy sie bardzo dobrze szwedzkim wiec napisanie pisma nie jest dla nas problemem jezykowym. Tylko, prosze poradzcie mi, gdzie takowe pismo mam skierowac.
Pozdrawiam
Emilia
  Profil uzytkownika: emilak2     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2013-03-06 11:40
Prosze bardzo:

http://www.do.se/sv/Materi al/Anmalningsblanketter/

Wybierz pod utbildning: Ladda ned Anmälningsblankett - diskriminering och repressalier (pdf)

Sadze, ze musisz zglosic przedszkole jako instytucje wraz ze wskazaniem osoby dyskryminujacej, czyli nie zglaszasz bezposrednio osoby tylko przedszkole. Nie zapomnij pozniej opisac na PoloniInfo jak sie sprawa potoczyla.
  Profil uzytkownika: Viggo     
emilak2
Helsingborg


Wpisów: 83
Od: 2008-04-30
2013-03-06 11:54
Viggo! Dzieki za pomoc. Szukalam wlasnie czegos takiego na stronie Helsingborgs stad ale nie znalazlam.
Sprawe opisze na pewno dalej na PoloniInfo.
Dzieki jeszcze raz!
  Profil uzytkownika: emilak2     
leszek7008


Wpisów: 854
Od: 2011-05-07
2013-03-06 13:50
Instytucja DO ,od 1994 roku, czyli powolania do zycia.Wydala tylko 2 wyroki skazujace.Daruj sobie te droge!
Moja rada to : dogadac sie z "Pania".Albo naskarzyc do zwierzchnika owej "Pani".Gdy te mozliwosci nie przewietrza atmosfery zostaje przepisac dziecko gdzie indziej.
  Profil uzytkownika: leszek7008     
Ulf


Wpisów: 278
Od: 2013-02-21
2013-03-06 13:55
Wygrac sprawe o dyskryminacje niezmiernie ciezko. Moze ta szefowa ma jakis uraz do Polakow? Nie od dzis wiadomo,ze szwedzi to ukryte ksenofoby i rasisci,qa przynajmniej czesc z nich.
  Profil uzytkownika: Ulf     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2013-03-06 14:21
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
latimeria


Wpisów: 1340
Od: 2011-09-18
2013-03-06 16:31
Mnie sie nasuwa tylko takie skojarzenie:
aby snuc teorie 'o wyzszosci Swiat Bozego Narodzenia nad Swietami Wielkiej Nocy' nalezaloby znac dokladnie obie strony zagadnienia.
Moze byloby dobrze,aby szacowna szefowa wybrala sie z raz do Polski, zobaczyla nieco wiecej i odczula personalnie z innej perspektywy, nie bazujac wylacznie na wlasnych fobiach, ewentualnie negatywnych doswiadczeniach z Polakami, czy tez tym,co przeczytala w publikatorach.
  Profil uzytkownika: latimeria     
krowka


Wpisów: 14
Od: 2004-06-16
2013-03-06 16:44
Przepraszam moze pisze w zlym miejscu.Bo kiedys tam czytalam na forum temat "Czy Szwedzi nas lubia?
Tutaj jest wlasnie przyklad jak nas bardzo lubia.A ty ktory piszesz jak wygarnales Szwedowi na temat Szwecji, to jeszcze poczekaj jak sie on odreaguje.Ja juz przestalam Szwedom przypominac ze juz takiego raju nie maja chociaz mysla ze maja.Niema sensu.Oni i tak niczego nie rozumieja.Nawet maja tez dobra statystyke na temat dyskryminacji w Szwecji bo te wypadki to nie sa juz dyskryminacyjne ale tzw "hat brott".A kazirodctwo nazywa sie "sex med minderårig".
Takze kaziorodctwo tez nie istnieje w Szwecji,eller hur?
Moze pisze nie na temat ale przynajmniej jah lättade mitt hjärta.
  Profil uzytkownika: krowka     
emilak2
Helsingborg


Wpisów: 83
Od: 2008-04-30
2013-03-06 16:55
Nie bede opisywac wszystki wydarzen bo nie czas na to. Opisze tylko, to co dzis rano mnie wyjatkowo wkurzylo. Uczniowie z mojej szkoly rozpoczeli dzis praktyki. Ja jako mentor mam umowic sie z handledare i odwiedzic swoich ucznoiw w miejscu praktyk. Dzwonie do firm, umawiam sie i potem rozmawiam z uczniami i handledare. Tak sie zlozylo, ze akurat w tym przedszkolu ma praktyki jedna moja uczennica z mojej szkoly. Wczoraj rozmawialismy z rektorem i np. moja kolezanka z pracy odwiedza dwoch moich uczniow bo mieszka blisko miejsca praktyk a ja odwiedzam za to jej dwoch innych. A tak tez jest w tym przypadku. Moja rektor powiedziala, ze skoro ja mieszkam obok przedszkola i mam w nim syna to moze i ja moglabym zajac sie ta uczennica. Powiedzialam, zaden problem. Jest to na reke rowniez dla mnie bo przez to ktos inny odwiedzi mojego ucznia na drugim koncu miasta.
Dzis rano mowie do szefowej w przedszkolu, ze chce ustalic termin kiedy mozemy sie spotkac i porozmawiac o przebiegu praktyk. Szefowa byla wsciekla, powiedziala, ze ja Polka nie bede kontrolowac miejsca jej pracy, to ma przyjsc inny (szwedzki) nauczyciel. Ona mowi NEJ na moj besök i koniec! Tlumacze, ze to decyduje rektor a nie ona, to jest polecenie sluzbowe i moze tylko porozmawiac z rektorem. Tak tez idiotka zrobila. Rektor i innni w szkole zaskoczeni. Oczywiscie w przyszlym tygodniu przychodzi na besök moja kolezanka z pracy. Brak slow! Nie wiem, moze tylko dla mnie to jest dziwne i jest jawna dyskryminacja.
Ciagle uwagi, ze dzieci w Polsce sa inaczej wychowywane, ze tutaj to dzieci wychowuje sie spokojniej, dzieci maja na wszystko czas a my rodzice w Polsce stresujemy swoje pociechy...
Albo stwierdzenie, co Polka moze robic? Tylko sprzatac! Na to ja, ze popatrz na mnie! Ja nie sprzatam, mam polskie wyksztalcenie, mowie po szwedzku i pracuje w gimnazjum!
Gdy dojezdzalam do pracy autobusem byla w stanie pojsc na przystanek, zeby sprawdzic o ktorej mam autobus bo o 5 min za wczesnie zostawiam dziecko w przedszkolu!
Krzyczy na moje dziecko, wyrywa mu zabawki z raczek, nie pozwala bujac sie na hustawkach i wiele innych niby drobnych spraw ale bardzo niemilych.
Tak przedszkole zmieniamy na pewno ale jak narazie do czerwca moje dziecko musi byc w tym przedszkolu. Na szczescie personel jest super i dobrze wie z jaka idiotka maaj do czynienia. W tym przedszkolu nie ma zadnej förskollärare. Kazda osoba z wyksztalceniem po pol roku odchodzi z pracy! Och brak slow, mozna by pisac i pisac wiele... Rowniez o redovisningu, ktory wyslala do skolverket. Klamsto, na klamstie. Mam ten redovisning i nie wiem czy nie zrobie z niego pozytku!
Czasem to wszystko chce olac i sie nie denerwowac ale z drugiej strony dlaczego?
Nie chodzi mi o wyrok skazujacy, chodzi mi o to, zeby ktos sie z nia skontaktowal i powiedzial, ze bylo takie zgloszenie. Ona czuje sie w ogole bez karnie. Bo co ja Polka u niej w kraju moge zrobic? To ona tutaj rozdaje karty a jak nam sie nie podoba to zawsze mozemy wroci do Polski - to tez uslyszalam.
Oboje pracujemy, placimy podatki, integrujemy sie ze spolecznstwem i ona nie ma prawa nas tak traktowac! Tak przynajmniej uwazam ja!
Moze sie myle???
  Profil uzytkownika: emilak2     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2013-03-06 17:02
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2013-03-06 17:11
krowka,jestem ciekaw jak ona cie by opisala????? napewno jej wersja jest taka sama tylko na jej strone
  Profil uzytkownika: black sabbath     
kratka


Wpisów: 880
Od: 2012-02-18
2013-03-06 17:19
Emilka opowiedz to tez swojemu pracodawcy , ja na twoim miejscu zadzwonila bym do gazety Metro .Jestem bardzo spokojna ale kobitka przegiela .Zglos do komuny tez ,sprobuj nagrac jak cos takiego mowi
  Profil uzytkownika: kratka     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2013-03-06 17:52
"Instytucja DO ,od 1994 roku, czyli powolania do zycia.Wydala tylko 2 wyroki skazujace. "

Lesiu,
DO dziala od 2009 r i nie jest instytucja, ktora wydaje wyroki.
------------------------
"A kazirodctwo nazywa sie "sex med minderårig".
Takze kaziorodctwo tez nie istnieje w Szwecji,eller hur? "
Ale bzdury..

Kazirodztwo po szwedzku nazywa sie incest i zgodnie z 6 kap. 7 § brottsbalken jest przestepstwem.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
thiara


Wpisów: 411
Od: 2004-09-21
2013-03-06 19:30
Moj Boze... wspolczuje traumatycznych przezyc! Czy to jest przedszkole kommunalne?
  Profil uzytkownika: thiara     
emilak2
Helsingborg


Wpisów: 83
Od: 2008-04-30
2013-03-06 19:45
Thiara, przedszkole niestety jest prywatne i dlatego ona jako szefowa moze sobie na tak wiele pozwolic...
  Profil uzytkownika: emilak2     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-03-06 19:59
" przedszkole niestety jest prywatne i dlatego ona jako szefowa moze sobie na tak wiele pozwolic..."

Wrecz przeciwnie.W kazdej kommunie jest tzw. komorka oswiatowa,ktora wydaje pozwolenia na prowadzenie przedszkoli prywatnych.Wystarczy sie tam udac i opowiedziec to co Cie spotkalo,a oni tego plazem nie puszcza.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
thiara


Wpisów: 411
Od: 2004-09-21
2013-03-06 20:05
Dobrze. Ale kto jest organem prowadzacym: föräldrakooperativ? personalkooperativ? privat verksamhet? I czy jest to moze przedszkole Montessori, Reggio Emilia, Waldorf?
Przepraszam, ze tak wypytuje ale mielismy podobna sytuacje. Tez jestesmy nauczycielami.
  Profil uzytkownika: thiara     
thiara


Wpisów: 411
Od: 2004-09-21
2013-03-06 20:07
Joland ma racje, kommuny sa bardzo chetne zeby przejmowac prywatne przedszkola.
  Profil uzytkownika: thiara     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2013-03-06 20:25
Kobieto, nie wyszlas "sroce z pod ogona" i nie pozwol sobie na takie traktowanie. To jest nie tylko dyskryminacja, ale totalny brak kultury. W rekach takiej osoby sa dzieci. Naglosnij sprawe wszedzie, gdzie sie da. Madrzy rodzice, beda ci wdzieczni.
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
flatron
470 km do Zamku Sth


Wpisów: 2684
Od: 2005-06-18
2013-03-06 20:53
Mialam podobne przejscia pod koniec lat 80 tych na poczatku 90 tych gdy trudniej bylo sobie z tym poradzic.
Szczegolnie jedna wychowawczyni postanowiala mobbowac moje dziecko aby sie mscic na mnie a przyczyna bylo ,ze skonczylam wlasnie studia i zaczelam prace w biurze!!!!!!!!!
Babe o malo szlag nie trafil. Nie bede pisala co wyrabiala z dzieckiem ale musialam zlozyc zazalenie na nia. Niestety sprawe uciszono w ten sposob ,ze dano mi inne przedszkole a jesli chodzi o wychowawczynie to sie nazywalo , ze nie mamy wspolnej nici porozumienia i ze wynikly z tego powiklania nie do rozwiazania
Na moje i dziecka szczescie w drugim przedszkolu bylo o niebo lepiej mimo,ze znalazla sie jedna i druga ksenofobiczka. To w czasach gdy pracowaly tam prawie wylacznei Szwedki.
  Profil uzytkownika: flatron     
flatron
470 km do Zamku Sth


Wpisów: 2684
Od: 2005-06-18
2013-03-06 20:57
Nie chodzi o to ,ze nie wyszla sroce zpod ogona chodzi o dziecko. Ja tez dalabym sobie rade ,ale nie chcialam jatrzyc bo bylo mi zal ,ze dziecko bedzie cierpialo przez to.
To trudna sprawa i lepiej zmienic przedszkole bo kobieta bedzie sie potem mscila na dziecku w bardzo dyskretny i wyrafinowany sposob a dziecko nie bedzie nawet wiedzialo jak sie poskarzyc mamie, bo za male aby zrozumiec .
  Profil uzytkownika: flatron     
magda1974


Wpisów: 81
Od: 2011-01-28
2013-03-07 08:14
Emilak 2. Dziwi mnie bardzo twoje zachowanie. Opisujesz jak źle traktowane jest Twoje dziecko, a nie widzę żadnej inicjatywy z Twojej strony by coś zdziałać. "Dziecko musi chodzić do przedszkola do czerwca"- napisałaś. Co to znaczy musi? Niech się dzieje źle, ale musi? Nie znasz innych form opieki, choćby na krótszy czas. Nie podoba mi się Twoja reakcja, a właściwie brak rekcji. Chwalisz się wykształceniem i świetną znajomością języka, a ja zauważam tylko Twoją bezradność.Działaj kobieto i nie pozwalaj by Twemu dziecku działa się krzywda.
  Profil uzytkownika: magda1974     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2013-03-07 08:15
Przeciez napisala, ze chce zmienic przedszkole, ale moze to zrobic za pol roku. Moja dewiza nie dac sie i uparcie walczyc o swoje. Takie zniechecanie, nic nie rob i tym podobne, daje tylko mozliwosc bezkarnosci takim osobom. Myslisz, ze ona juz nie szkodzi dziecku, szkodzi swoim zachowaniem. Tu trzymanie "buzi na klodke" nie pomoze. Taka osobe, ktora pracuje z dziecmi, trzeba wyeliminowac.
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
magda1974


Wpisów: 81
Od: 2011-01-28
2013-03-07 08:57
Tak, chce zmienić przedszkole, tylko trochę się z tym zeszło - "sprawa ciągnie się od sierpnia".
Ja najpierw porozmawiałabym z ową panią dyrektor, potem z kimś z jednostki nadzorującej i oczywiście skargi gdzie się da, a nie pytała na forum "gdzie wysłać?". Są organizacje zajmujące się dyskryminacją i trzeba wykazać się minimum chęci, by je odnaleźć.
Mnie wydaje się, że emilak 2 zaczęła działać dopiero wtedy, gdy problem dotknął ją osobiście. Zwróć uwagę na pierwszy wpis "JA i moje dziecko jesteśmy dyskryminowani..."
  Profil uzytkownika: magda1974     
thiara


Wpisów: 411
Od: 2004-09-21
2013-03-07 09:00
Przede wszystkim zadzwon do kommuny do:
Kerstin Hallengren tel. 042-106480 albo
Anna Carlsson tel. 042-107819
Przedstaw sytuacje. One zajma sie sprawa.
  Profil uzytkownika: thiara     
stas


Wpisów: 458
Od: 2006-01-05
2013-03-07 09:12
magda1974
Po co te Twoje nic nie wnoszace wpisy? Przeciez autorka zaczyna dzialac wlasnie, szuka porady gdzie i jak najlepiej uderzyc. Nie wszyscy widocznie sa tacy przebojowi jak Ty...

Autorko tak jak ktos tu juz napisal- przede wszystkim zglos sie z tym do Kommuny.
  Profil uzytkownika: stas     
troja


Wpisów: 945
Od: 2008-01-28
2013-03-07 09:20
Terz uderzylbym z tym do gminy, takie zeczy nie powinny miec miejsca. Musza sie dowiedziec jaka osoba jest dyrektorka przedszkola. Zycze powodzenia, mam nadzieje ze babsztyl wyleci na kopach i nigdy nie bedzie pracowac z dziecmi
  Profil uzytkownika: troja     
magda1974


Wpisów: 81
Od: 2011-01-28
2013-03-07 09:23
Do stas

Ja nie jestem przebojowa.
Tylko ręce mi opadają jak czytam takie wpisy
Jeszcze zadzwońcie za nią.

Koniec dyskusji.
  Profil uzytkownika: magda1974     
tezauurus


Wpisów: 252
Od: 2005-08-30
2013-03-07 10:00
Trzymaj sie dzielnie i daj znac jak potoczyla sie ta cala, straszna historia.
Magda daj sobie spokoj.
  Profil uzytkownika: tezauurus     
emilak2
Helsingborg


Wpisów: 83
Od: 2008-04-30
2013-03-07 10:05
Dziekuje bardzo wszystkim za wsparcie i rady. Wczoraj wyslalismy pismo i formularz do diskriminerings ombudsmannen i dzis bedziemy kontaktowac sie z kommuna.
A co do przedszkola: To jest privat verksamhet. Osoby pracujace w tym przedszkolu sa bardzo oddane swojej pracy i dzieciom. Personel jest swietny. Jedyna osoba, ktora tak sie zachowuje w stosunku do nas ( i nie tylko do nas) jest szefowa. Na szczescie nie przebywa ona za duzo z dziecmi. Personel zna cala historie, bardzo nas wspiera i stara sie izolowac dziecko od szefowej. Przedszkole istnieje 5 lat i niestety tylko 3 osoby pracuja w nim od poczatku. Te osoby (Szwedzi)sa bez wyksztalcenia, jedynie po podstawowce i wiedza, ze nie maja dokad odejsc i dlatego wszystko znosza. Martwia sie oprace - rozumiem to. Jak wspomnialam wczesniej, wyksztalceni förskollärare odchodza z pracy bo nikt nie moze wytrzymac z ta kobieta. W przeciagu 5 lat odeszlo z przedszkola 5 förskolärare, w lutym odeszla jedna kobieta, w czerwcu odchodzi nastepna osoba.
Dlaczego moj syn musi zostac do czerwca? Oboje pracujemy, jestesmy juz zapisani w kolejce do innego przedszkola. I tak jak wspomnialam, caly personel zna sprawe, wie, ze szefowa to idiotka, wspiera nas i wiem, ze moj syn jest tam odpowiednio chroniony. Syn bardzo chetnie idzie rano do przedszkola, bawi sie, przebywa z dziecmi. On ma dopiero 2,5 rok i nie rozumie jeszcze zlosliwych zachowan tej kobiety.
Moze dziwi niektorych fakt, ze tak duzo wiem o tym przedszkolu. Wczesniej chodzila do niego moja corka. Juz wtedy ta kobiet miala odbicia ale nie az do takiego stopnia. Moj maz pracowal, ja bylam w szkole, uczylam sie duzo szwedzkiego. Sytuacja pogorszyla sie od sierpnia, kiedy szefowa dowiedziala sie, ze ja Polka dostalam prace w gimnazjum. Bylo to dla niej wielkim zaskoczeniem, zadnego slowa, ze to fajnie, ze pracuje w swoim zawodzie, gratulacje itp. Bardzo ale to bardzo ja to wkurzylo. Ja wiem, ze ona jest po prostu zlym i zazdrosnym czlowiekiem w sosunku do wszystkich ludzi i to nie jest tylko moja opinia. Nietety, to smutne, ze tacy ludzie tez sa na swiecie ale to nie znaczy, ze mamy sie ich bac i nie walczyc o swoja godnosc!
Pozdrawiam!
E
  Profil uzytkownika: emilak2     
Ulf


Wpisów: 278
Od: 2013-02-21
2013-03-07 10:47
To nie pierwszy i nie ostatni przyklad zazdrosnego szweda/szwedki. Wielu z nich tak juz ma. Czesc z nich zakodowala sobie wrodzona wyzszosc w stosunku do innych nacji i gdy "obcym" sie powodzi, to przelknac tego nie moga. Najlepiej zbytnio sie przed nimi nie obnazac, niektorzy sposrod nich to urodzeni kapusie..przykre,ale prawdziwe
  Profil uzytkownika: Ulf     
kratka


Wpisów: 880
Od: 2012-02-18
2013-03-07 10:54
powodzenia Emilko bedzie dobrze
  Profil uzytkownika: kratka     
krowka


Wpisów: 14
Od: 2004-06-16
2013-03-07 11:13
Do Ulfa!

Wlasnie tak jest jak piszesz.Nam tzw kablowanie kojarzy sie z czyms zlym ,negatywnym, Szwedom z dobrym uczynkiem albo ze spelniaja dobrze obowiazek wobec panstwa.A oni uwielbiaja spelniac dobre uczynki ....
Szwedzi (przynajmniej Ci ktorych ja znam) nigdy nie chwala sie ile zarabiaja i wogole jak stoja ekonomicznie bo nie daj Boze ktos nada na niego do Skatteverket tam za cos.

Plikten framför allt!!!;.))
  Profil uzytkownika: krowka     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-03-07 11:26
"Wlasnie tak jest jak piszesz.Nam tzw kablowanie kojarzy sie z czyms zlym ,negatywnym, Szwedom z dobrym uczynkiem albo ze spelniaja dobrze obowiazek wobec panstwa.A oni uwielbiaja spelniac dobre uczynki ....
Szwedzi (przynajmniej Ci ktorych ja znam) nigdy nie chwala sie ile zarabiaja i wogole jak stoja ekonomicznie bo nie daj Boze ktos nada na niego do Skatteverket tam za cos."

Wez to na spokojnie przeczytaj ,co stworzylas.Gdzie w tym logika?
  Profil uzytkownika: JOLAND     
leszek7008


Wpisów: 854
Od: 2011-05-07
2013-03-07 12:28
Simply_Ola - garsc faktow w temacie DO instytucji.
Instytucja dzialala od 1986 roku do 2008'
Od 1 stycznia 2009' zintegrowano inne instytucje wrazliwosci spolecznej.
W 2008 nalozyli grzywne 180 tys. dla faceta ktory odmowil uscisnac reke kobiecie na przywitanie.Z powodow religijnych.
Facet sie odwolal, grzywne umorzono ale stracil prace...

  Profil uzytkownika: leszek7008     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2013-03-07 18:05
do ulfa o zazdrosnych szwedach,nie myslalem nawet ze tylko w szwecji sa zazdrosni?????????????????????? wystarczy podjechac ladnym autem obok polskiego kosciola w sztokholmie,to mozna sobie popatrzec na tych zazdrosnych ,nie daj boze ze w tym samochodzie siedzi polak ,zabija?????????????????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2013-03-07 18:10
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Zanim napiszesz, przeczytaj regulamin]
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2013-03-07 18:22
emilka podoba mnie sie opis o tej idiotce ,takich to powinno sie wywalic z przedszkola,natomiast nie swiatczy to o wszystkich innych,w dodatku mieszkasz w tak wspanialym kraju ze jak sie uprzesz to mozesz zrobic jej kolo dupy odpowiednio,sprobuj takie cos zrobic w polsce gdzie kazdy kazdego zna
  Profil uzytkownika: black sabbath     
emilak2
Helsingborg


Wpisów: 83
Od: 2008-04-30
2013-03-07 20:52
Dzieki wszystkim jeszcze raz za pomoc i wsparcie! Ale teraz mam jeszcze jeden problem. Mieszkanie, w ktorym mieszkamy wynajmujemy od brata tej kobiety. I co? Czy jak z diskriminerungs ombudsmannen skontaktuja sie z nia i ona sie wkurzy i jej brat w odwecie moze wyrzucic nas z mieszkania z dnia na dzien skoro w umowie jest trzy miesiace wypowiedzenia dla obu stron?
  Profil uzytkownika: emilak2     
Forum -> Życie w Szwecji -> Dyskryminacja
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 14 gości
oraz 0 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony