Odwiedzin 37782662
Dziś 2985
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Konto w szwedzkim banku

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorKonto w szwedzkim banku
mag1989


Wpisów: 6
Od: 2013-01-22
2013-02-28 18:41
WItam wszystkich czytajacych moj post
Mam pytanie, nie mam Person nr a chcialbym zalozyc konto w banku, czy jest to mozliwe??
  Profil uzytkownika: mag1989     
dora889


Wpisów: 37
Od: 2012-09-06
2013-02-28 19:51
Witaj,jest to możliwe ,mi otworzyli w banku nordea potrzebowałam paszport,pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: dora889     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2013-02-28 22:06
Ponoc, mozliwe !

Prosze poczytac...http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=42054


pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
mag1989


Wpisów: 6
Od: 2013-01-22
2013-03-01 09:29
Ja mam Polski dowod i nie mam wlasnie PN. W Skandia bank jak klikam zalozenie konta to odrazu chce PN. Czy moze ktos udzielic mi prostych wskazowek??
  Profil uzytkownika: mag1989     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2013-03-01 10:39
Bez paszportu i bez PN raczej nie masz szans.
Banki chca, zeby sie legitymowac "uznanym ID", co wiekszosc z bankow tlumaczy na takie ID z chipem czyli np paszport.
  Profil uzytkownika: maggie     
sylwianna


Wpisów: 394
Od: 2007-07-24
2013-03-01 10:48
Danske bankm wystarczy tylko pn
  Profil uzytkownika: sylwianna     
Asia777


Wpisów: 31
Od: 2013-03-05
2013-03-05 17:52
Witam, moze ktos podpowie jaki bank otworzy mi konto firmowe i prywatne. Otworzylam firme, otrzymalam ze Skatteverket samordnigsnummer, dzialalnosc juz rozpoczeta. Mam polski dowod na temat ktorego sie naczytalam, zeby otworzyc konto...i polskie prawo jazdy. Zalezy mi na otworzeniu kont jak najszybciej, poniewaz pod koniec miesiaca bede wystawiala pierwsze faktury. Prosze o podpowiedzi. Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Asia777     
querc


Wpisów: 237
Od: 2011-04-03
2013-03-13 18:40
a miało być tak pięknie...
Hello Marek!

I´m very sorry to inform you that Skandiabanken will not give you any creditcard. The reason is that you are only staying in Sweden temporary.
To get a creditcard you must have your homeadress permanent in Sweden. I´m so sorry that we gave you wrong information, but thats what Skandiabanken in Stockholm told us.

You can have a bankaccount in Skandiabanken, it´s no problem, so you can pay your bills, but I understand if you don´t want it. A bankaccount without a creditcard is not a good idea.

We reccomend you instead to go to the local banks in Tingsryd, Swedbank or Handelsbanken to get you account and creditcards there.

If you want to have only the account, please email me, so I know. But as I said before, contact another bank instead, it is much easier for you.

Good Luck!
  Profil uzytkownika: querc     
bajjba


Wpisów: 15
Od: 2013-01-15
2013-03-16 17:39
Witam mam pytanie posiadam person number umowę na czas nieokreślony , mam paszport wydany po 16.02.2009 r.
Właśnie wczoraj byłem otworzyć konto w Sweden Banku mały odział w Nossebro i "przemiła" Pani powiedziała ze potrzebuje szwedzkie ID kort przez godzinę tłumaczyłem( Znam Angielski bardzo dobrze) ze mam paszport i bylem z kolega szwedem z pracy.Paszport to w UE ID i na całej UE akceptowane i ta wredna baba nie odpuściła ..uj mnie strzelił odesłała mnie z kwitkiem. Moje pytanie czy zna ktoś inny banki np Nordea albo ten Handelsbank może inny tez dobry w którym mógłbym otworzyć te konto i mieć rachunek w internecie znaczy się tez konto internetowe żeby przelewać pieniądze w prosty sposób. Ja pracuje w Goteborgu wiec nie ma problemu podjechać. Proszę o podpowiedz.Powtórzę ze mam person number umowę na czas nieokreślony i paszport nowy.Jak co to mój email bajjba@gmail.com albo pisać na forum
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: bajjba     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2013-03-16 17:46
po co gdzies lazic, plaszczyc sie i ponizac...
babsztyl nie mial racji i tyle!

zaloz sobie konto przez internet w skandiabanken
(pol forum ma tam konto).
  Profil uzytkownika: iza     
bajjba


Wpisów: 15
Od: 2013-01-15
2013-03-16 19:39
Witam Iza a w tym Skandiebanken dostane jakąś karte bankomatową sa normalnie odziały tego banku ze mogę tam podejść jak będę miał jakiś problem no i jak wygląda z tym kontem internetowym czy mam jakiś token kod czy zdrapki jak sie robi przelew głownie do Polski czy nic takiego nie potrzeba.Pozdrawiam jak co to napisz na emaila bajjba@gamil.com albo pozostaw na forum wiadomość.
  Profil uzytkownika: bajjba     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2013-03-17 00:41
dostane jakąś karte bankomatową
tak
sa normalnie odziały tego banku ze mogę tam podejść jak będę miał jakiś problem
dzwoni sie, mailuje, czatuje
ale jak masz czas to mozesz isc..
no i jak wygląda z tym kontem internetowym czy mam jakiś token kod czy zdrapki
sms albo kartka z kodami
jak sie robi przelew głownie do Polski
przelew internetowy jest za free

wpisz w wyszukiwarce nazwe banku to znajdziesz duzo informacji
  Profil uzytkownika: iza     
darkness
Stockholm


Wpisów: 127
Od: 2004-08-09
2013-04-02 21:24
Witam
Mam konto w Nordea od dwoch lat i strasznie mnie wkurzaja i mam zamiar zmienic bank. No wlasnie ktory najlepszy? gdzie robia najmniej problemow? Gdzie najnizsze oplaty? oprocentowanie w razie pozyczki?
Z gory dzieki za info
  Profil uzytkownika: darkness     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2013-04-03 03:02
Darkness, najlepszy bank, to nowoczesny bank, czyli Viggobank!!! Wplacasz kase i jestes spokojny, my sie ta kasa "naprawde" zajmiemy

Pozdrowienia od Viggobank
  Profil uzytkownika: Viggo     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2013-04-03 10:11
"Właśnie wczoraj byłem otworzyć konto w Sweden Banku mały odział w Nossebro i "przemiła" Pani powiedziała ze potrzebuje szwedzkie ID kort przez godzinę tłumaczyłem( Znam Angielski bardzo dobrze) ze mam paszport i bylem z kolega szwedem z pracy.Paszport to w UE ID i na całej UE akceptowane i ta wredna baba nie odpuściła ..uj mnie strzelił odesłała mnie z kwitkiem."

bajjba, nie odpuściłbym głupiej babie!

Weź od niej odmowę na piśmie i zgłoś ją do bankowego urzędu konsumenckiego:

http://www.bankforsakring. konsumenternas.se/Spara/Rattigheter-och-s kyldigheter/Ratt-till-konto/

Masz prawo do konta nawet bez nru personalnego.
Banki idą na łatwiznę, wymagając paszportu wydanego od 2006 r, ale nieuznanie takiego paszportu, to już szczyt szwedzkiego zadufania. Dyskryminacja, nic więcej.
  Profil uzytkownika: mabr     
Forum -> Życie w Szwecji -> Konto w szwedzkim banku
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 31 gości
oraz 1 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony