Odwiedzin 37781962
Dziś 2285
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Migrationsverket-chyba dalem dupy...

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorMigrationsverket-chyba dalem dupy...
kasper111


Wpisów: 17
Od: 2012-09-21
2013-02-19 12:05
siemka,postaram sie krotko i na temat

-jestem w sambo ze szwedka od lat 6 ciu
-mamy trojke malych dzieci
-do polowy zeszlego roku prowadzilem tu firme
-mam tu kredyty

i ostatnio przy innych perturbacjach wyszlo ze od 2009 roku jestem tu nielegalnie!!!powiedziano mi tak w rozmowie telefonicznej z pracownikiem
Migrationsverket!!!pobyt czasowy dostalem w 2007 roku na dwa lata na zwiazek sambo ze szwedka,pobyt wygasl i rzekomo zyje tu,place podatki lecze sie(a ponoc bez pobytu darmowe leczenie sie nie nalezy)

co ja mam teraz zrobic???bylem 100 % przekonany ze mam juz pobyt staly!!

co radzicie?jak to odkrecic???wybieram sie do Migrationsverket i co ja mam im powiedziec.?? w rozmowie telefonicznej powiedziano mi ze mam od nowa starac sie o pobyt i bede czekal 8 miesiecy!!!to co ja mam teraz qrwa zostawic rodzine i czekc na udzielenie pobytu??? to jakas paranoja
  Profil uzytkownika: kasper111     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2013-02-19 12:13
Zabierz WSZYSTKIE dokumenty potwierdzajace twoj legalny pobyt w SE: F-skattsedel za wszystkie lata, personbevis ze SV meldunkowy, personbevis sambo, odcinki wplat na A-kasse itd. itp.

Absolutnie wszystko, co przemawia za tym, ze przebywales tutaj, imienne paragony za zakup sprzetu, mandaty, wszystko!

I w te pedy do MV udowadniac, ze byles i mieszkales i pracowales i podatki placiles przez CALY czas, bez przerw dluzszych niz dwutygodniowy urlop i to najlepiej spedzony w kraju innym niz kraj pochodzenia.

Moze sie uda ich przekonac, zycze powodzenia!
  Profil uzytkownika: Viggo     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-02-19 12:22
Jak potwierdzisz placenie podatkow przez ten okres,to dostaniesz pobyt staly.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2013-02-19 12:28
Szczegolnie jak zalegal z placeniem podatku i KF dobieral sie do chalupy...
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2013-02-19 12:29
Tak jak Joland pisze, podatki najwazniejsze! Wyciagi ze skattekonto wez. A na okres, kiedy nie prowadziles i nie pracowales i nie byles na A-kasie tak jak pisalem:
imienny kwit na zakup TV czy auta, mandaty itp. Jesli jezdzisz komunikacja miejska moze masz zarejestrowany bilet? Historia przejazdow na stronie przewoznika jest dostepna. Moze policja pod klubem spisywala?

Mozliwosci jest wiele.
  Profil uzytkownika: Viggo     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-02-19 12:36
"Szczegolnie jak zalegal z placeniem podatku i KF dobieral sie do chalupy..."

Dobrze,ze sa tutaj spstrzegawcze osoby.Zapomnij o pobycie stalym.Bedziesz musial zaczynac kariere w Szwecji od poczatku.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
kasper111


Wpisów: 17
Od: 2012-09-21
2013-02-19 12:40
hehe nie spisywala,nie szwedam sie po pubach...jak teraz wudac niestety
dzieki za wpisy,naswietliliscie mi troche co robic,jak widze jest jakas szansa na odkrecenie tematu
co do podatkow to faktycznie zalegalem i to sporo i faktycznie krf dobieral sie do chalupy ale jest juz po ptokach
zastanawiam sie tylko jak mozna od wielu lat placic podatki (i to wysokie,na poziomie 300000 kr rocznie) i nie miec prawa do opieki medycznej(ja takowa dostaje ale czy jak sie dopatrza to nie podsumuja mnie jakims rachunkiem???))
pozbieram mysli i wszelkie dowody na moj pobyt i jutro grzeje do Migrationsverket
o wynikach napisze
dzieki
  Profil uzytkownika: kasper111     
kasper111


Wpisów: 17
Od: 2012-09-21
2013-02-19 12:42
a teraz dopiero przeczytalem wpis Jolanda i mnie mina juz zrzedla...
  Profil uzytkownika: kasper111     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2013-02-19 12:46
"jak mozna od wielu lat placic podatki i nie miec prawa do opieki medycznej"

masz prawo:

"Anmälan hos Försäkringskassan
Om du är folkbokförd i Sverige behöver du inte anmäla dig hos Försäkringskassan. Vi tar kontakt med dig om vi behöver utreda om du kan få pengar eller förmåner från oss."
http://www.forsakringskass an.se/privatpers/ny_i_sverige/!ut/p/b1/04 _Sj9CPykssy0xPLMnMz0vMAfGjzOItjAx8nZwMHQ0 sHM0MDTwNPUIMA_2cgly8TYEKIoEKDHAARwNC-sP1 o8BK8Jjg55Gfm6pfkBthoOuoqAgA2lZVbw!!/dl4/ d5/L2dJQSEvUUt3QS80SmtFL1o2XzgyME1CQjFBMD hTMDgwSTlIOUVGOTJHQVQ1/
  Profil uzytkownika: iza     
Vendela


Wpisów: 747
Od: 2012-11-19
2013-02-19 13:14
Kasper
Masz szczescie ze to Szwecja. Gdyby to byly np. USA to by cie odrazu w samolot i wyjazd z kraju, mimo ze masz troje dzieci.

  Profil uzytkownika: Vendela     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2013-02-19 13:14
Bilet miesieczny napewno jest potwierdzeniem, ze mieszkales w Szwecji, wez sie Viggo...

Ja podejrzewam, ze koledze pod innym wzgledem bylo na reke nie miec pobytu...nie istniec tutaj...
Przeanalizuj swoje poczynania, jak co jest zalezne, jedno od drugiego (moze nawet szwedzka sambo pomoze ci to ogarnac) zamiast robic z siebie idiote z kwitkami i biletami.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
kasper111


Wpisów: 17
Od: 2012-09-21
2013-02-19 13:28
cytat
Ja podejrzewam, ze koledze pod innym wzgledem bylo na reke nie miec pobytu...nie istniec tutaj...
Przeanalizuj swoje poczynania, jak co jest zalezne, jedno od drugiego (moze nawet szwedzka sambo pomoze ci to ogarnac) zamiast robic z siebie idiote z kwitkami i biletami.

mozesz to rozwinac???
nie bardzo kumam zwlaszcza ze moglo mi zalezec zeby nie miec pobytu...doszukujesz sie niepotrzebnie jakis podtekstow...funkcjonowalem tu,dzialalem,mieszkalem i nadal to czynie .Bylem na tysiac procent przekonany ze mam pobyt staly z automatu a tu kiszka
w zasadzie jesli faktycznie nalezy mi sie opieka medyczna to centralnie w d...pie mam kwestie formalne pobytu bo do niczego innego nie jest mi on w zasadzie potrzebny.Jednakze wyczytalem na stronach urzedu migracyjnego ze nie masz pobytu -nie masz swiadczen

zakladajac teraz ze jestem ciezko chory i wymagam wielu kontroli i zabiegow to co???tu mi sie nie nalezy a w Polsce tymbardziej,przeciez ostatnie 6 lat tu pracowalem i tu placilem podatki.
  Profil uzytkownika: kasper111     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-02-19 13:36
Jak dostales z FK,ze zostales wciagniety do systemu opieki,a nie dostales,ze Cie z niego wypierd****,to jestes ubezpieczony.Po co Ci cos wiecej?.Wyprostujesz dlugi,wyprostujesz pobyt i bedzie OK.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2013-02-19 13:51
Ja nie doszukuje sie podtekstow, tylko chce ci zwrocic uwage, ze jedno ma zwiazek z drugim i z trzecim...

Swoja sytuacje znasz najlepiej, jak do tego doszlo, ze miales takie dlugi podatkowe...
Jakbys mial wszystko OK z pobytem, to by cie juz dawno namierzyli...oni nie przychodza z nienacka.
Oni administruja najpierw sprawy do upadlego, zanim cos sie zacznie dziac.
Sprawdz, czy matka dzieci nie dostawala bidragsförskott i ty masz dlug do FK...to tak na temat zwiazku jednego, z drugim, z trzecim...i to nie jest dopatrywanie sie podtekstow, tylko szczera rada, bo juz i tak sobie namieszales.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
kasper111


Wpisów: 17
Od: 2012-09-21
2013-02-19 14:15
RONJ@-juz wiem do czego zmierzasz ale tak nie jest jak myslisz
piszesz;;Swoja sytuacje znasz najlepiej, jak do tego doszlo, ze miales takie dlugi podatkowe...
Jakbys mial wszystko OK z pobytem, to by cie juz dawno namierzyli...oni nie przychodza z nienacka.;;
otoz dlug powstal z tytulu doplaty do podatku za 2010 r co mialem czas do konca marca 2012 r wiec nie mieli mnie co namierzac bo nie mialem powodu sie ukrywac ani zamiaru zreszta . w tej chwili jestem juz czysty .
co do FK...cos mnie sie wydaje ze chyba sie w ogole tam nie zapisywalem iwec sami raczej mnie nie zapisali ...tylko jak to jest ze od dwoch lat laze po szpitalach i przychodniach i nie ma zadnego problemu z przyjeciem.I tu pies pogrzebany bo czekaja mnie kolejne dwa bardzo wazne i pewnie drogie zabiegi i pewnie mi to zrobia (skoro do tej pory to tak funkcjonowalo) tylko boje sie zeby mi nie przyslali pozniej rachunku na pol miliona...dopiero co sie wygrzebalem z innego
  Profil uzytkownika: kasper111     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2013-02-19 14:32
Ronj@ napisala: "Bilet miesieczny napewno jest potwierdzeniem, ze mieszkales w Szwecji, wez sie Viggo..."

Tonacy sie brzytwy lapie. Jesli placil karta bankowa za zakup karty ZAREJESTROWANEJ u przewoznika, to tak, przewoznik ma historie przejazdow dostepna w internecie, na stronie przewoznika, w zakladce moje strony.

W przypadku autora watku to nieistotne, wystarczy, ze sie leczyl i szpital moze potwierdzic jego obecnosc na badaniach i zabiegach (chyba, ze wedlug ciebie tego tez sie w SE nie rejestruje)

Podziwiam to,jak niektorzy wypowiadajacy sie skupiaja sie na najmniejszym bledzie lub niepewnosci innych wpisujacych, zamiast blysnac swoim intelektem i wspaniala znajomoscia prawa i przepisow i pomoc autorowi.

Nie tyczy sie to tylko Ronj@, nie atakuje cie personalnie. Najzwyczajniej w swiecie niektore osoby chca tutaj uchodzic za autorytety w KAZDYM temacie i wypowiedz innych uczestnikow forum jest momentalnie bombardowana.

Kasper, dorosly jestes, sam wyciagnij wnioski i zdecyduj jak nalezy teraz postapic. Ja napisalem co JA bym zrobil, inni poga sie cmoknac w d...łoń i udzielic wlasnych podpowiedzi.
  Profil uzytkownika: Viggo     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2013-02-19 14:54
Viggo, przeciez czytasz to forum juz jakis czas i widzisz setki przypadkow, ktore dotycza jednego i jest jakies rozwiazanie, a drugi, z mala roznica (nic wlasciwie nieznaczaca, wydawaloby sie) ma pod gorke.
Trzeba przezyc troche w tym kraju, zeby ogarnac wszystkie ewentualnosci, wyjsc dalej w sposobie myslenia, zeby zlozyc wszystko w jedno.
Ja mieszkam tutaj 40 lat i juz troche sie nauczylam, tym bardziej, ze przepisy caly czas sie zmieniaja.
Zawsze najlepszym sposobem jest kontakt z danym urzedem i przedstawienie swojej sytuacji.
Wymyslanie, czy robienie awantur nic nie da, tylko pogorszy sytuacje, bo urzednik odlozy sprawe na dno stosu papierow, po co ma sobie nerwy psuc na jakims furiacie? (nie mam na mysli ze namawiasz kogos do robienia burdy)

Jak potraktuja kolegi sprawy podatkowe, to juz tylko oni wiedza. Moze byc to dla niego plusem, bo w koncu jakos sobie tego dlugu podatkowego narobil, zapewne pracujac tutaj, czyli tu mieszkal. Czy zasluzyl na staly pobyt? to juz inna sprawa...

Co do rejestracji w FK, to tez inna inszosc, kiedys duzo szlo automatycznie, teraz trzeba sie rejestrowac w kazdym urzedzie, bo ludzie maja rozne sytuacje i potrzeby.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Forum -> Życie w Szwecji -> Migrationsverket-chyba dalem dupy...
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 22 gości
oraz 1 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony