Odwiedzin 37781818
Dziś 2141
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Sesje rozliczeniowe w szwedzkich bankach

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSesje rozliczeniowe w szwedzkich bankach
Maby


Wpisów: 114
Od: 2013-02-05
2013-02-17 16:15
Malo kto wie jak funkcjonuja w praktyce przelewy pomiedzy bankami i ile razy dziennie sa dokonywane.
Dlatego, wlasnie banki pozwalaja sobie na przetrzymywanie waszych srodkow na swoich kontach bez placenia wam za nie odsetek albo np. nie proponuja wam zlozenia dyspozycji zalozenia lokaty zanim dany bank rozksieguje srodki które przyszly z przelewu.
Czas sobie uświadomić, ze banki bezprawnie uzywaja waszej własności nie rozksięgowując bezzwłocznie przelewow, które doszly dana sesja i przetrzymując wasze srodki po pare dni.
Tutaj https://www.flashback.org/ t1536901p2 ktos podal godziny sesji rozliczeniowych w szwedzkim systemie bankowym:
06:35
09:35
12:10
14:25
Czy ktos moglby zweryfikowac te godziny oraz sprawdzic jaka instytucja w Szwecji zajmuje się rozliczaniem sesji clearingowych?
W Polsce jest to KIR http://www.kir.com.pl/
Prosiłbym o podlaczanie do watku sprawdzonych informacji jak w poszczególnych szwedzkich bankach te godziny się kształtują.
Każdy bowiem bank musi się do takiej sesji wczesniej „przygotowac”, wiec zazwyczaj zamyka wejście swoim klientom na taka sesje 30min. do 1h wczesniej (tak przynajmniej funkcjonuje to w Polsce) i po odebraniu pieniędzy tez potrzebuje czasu na rozksięgowanie na poszczególne konta klientow, ale ponieważ nie robi się tego recznie wiec trwa to pewnie ok. 1h (w zależności od banku).
Pytajcie w swoich bankach o godziny sesji wychodzących i przychodzących oraz piszcie tu ustalone godziny na forum. Nie dajcie się zbywac.
Sesje clearingowe sa informacjami publicznymi i żaden bank nie ma prawa ich utajniac.
Jeśli zalezy wam na usprawnieniu funkcjonowania przelewow pomiedzy waszymi kontami w roznych bankach w Szwecji, powinniście wiedziec dokladnie jak to się odbywa by moc szybko lokalizowac gdzie srodki sa przetrzymywane oraz interweniowac.
Pamiętajcie, ze żaden bank wam laski nie robi, ze rozksieguje wasze pieniadze w dniu w którym do niego przyszly zamiast zrobic to dnia nastepnego bądź za pare dni. Ma to robic niezwłocznie a jeśli nie robi….
Mysle, ze spokojnie możecie dochodzic odsetek za przetrzymywane srodki. Banki bowiem z nich korzystaja i nie musza na ten czas zapożyczać się (za co placa) w banku centralnym lub innych bankach by zbilansowac niedobor srodkow na wlasnych kontach.
Lista bankow w Szwecji: http://sv.wikipedia.org/wi ki/Lista_%C3%B6ver_banker_i_Sverige
  Profil uzytkownika: Maby     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2013-02-17 16:29
Ja zawsze sprawdzam przychody w dni powszednie w godzinach - 9.00
- 11.30
- 13.30
- 15.00
- 17.00
  Profil uzytkownika: lidka50     
Maby


Wpisów: 114
Od: 2013-02-05
2013-02-17 17:05
lidka50
Mozesz cos konkretniej napisac?
Co to za bank i jakie ma sesje przychodzace i wychodzace a nie kiedy sprawdzasz.
  Profil uzytkownika: Maby     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2013-02-17 17:32
maby czytam to co piszesz i sie zgadzam z toba w 100%.natomiast nie widze zadnej metody na rozwiazania tego ,zmienic bank???? procesowac sie ????po drugie wszedzie na swiecie przelew trwa ,roznie 2-3 dni,i to pisze w regulach jak sie taki przelew robi.nieznam sie na tym i moze sie myle,natomiast jak robie przelew z jakiegos konta na konto czlonka rodziny w innym banku to raczej idzie to natychmiast???
  Profil uzytkownika: black sabbath     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2013-02-17 18:00
Nigdy sie tym nie interesowalam ,bo nie jestem ekonomista.
Dla mnie wazne,ze jesli przesylam pieniadze w tym samym banku,to przelew idzie natychmiast,a pozostale z jednego banku do drugiego mam nastepnego dnia,sporadycznie zajmuje to 2 dni.Chyba , ze to sa dni swiateczne posrodku,to wtedy pieniadze z polecenia piatkowego sa na innym koncie w innym banku w poniedzialek.
Mnie to w zupelnosci wystarcza do zycia,bo nie mam czasu sprawdzac kiedy w jakich godzinach sie to dzieje.
Nie zawracam sobie d--y drobiazgami,a milionami nie operuje,zeby to mialo jakies znaczenie,tylko malutkimi kwotami.
  Profil uzytkownika: lidka50     
Maby


Wpisów: 114
Od: 2013-02-05
2013-02-17 22:04
Kropla drazy skale!

"maby czytam to co piszesz i sie zgadzam z toba w 100%.natomiast nie widze zadnej metody na rozwiazania tego"

Trzeba, naciskac, pytac, nie zrazac sie pustymi odpowiedziami milych pan/panow reprezentujacych te instytucje, az do uzyskania konkretnych danych na papierze, na ktorych opieraja swoje wypowiedzi.
W przeciwnym razie dajecie sobie robic wode z mozgu.

"zmienic bank????"
W ostateczniosci, jesli rzeczywiscie beda miec takie zapisy we wlasny regulaminie, ktore beda im pozwalaly okradac wlasnych klientow czyli przetrzymywac ich srodki, ale przypuszczam ze takich zapisow nie maja.

"procesowac sie ????"
Mysle, ze to w przypadku tchorzliwego personelu tych instytucji jest zbedne. Beda chcieli sprawe zamiesc pod dywan i ulagodzic klienta. Wiedza, ze niem maja prawa tak robic, wiec stosuja rozne sztuczki psychologiczne i zmylki.

"po drugie wszedzie na swiecie przelew trwa ,roznie 2-3 dni,i to pisze w regulach jak sie taki przelew robi."

A kto ci takich glupot naopowiadal?
Przelew trwa kilka sekund a reszta zalezy od czasu wyksiegowania z rachunku ogolnego docelowego banku na rachunek klienta i to wiecej niz 1h zabrac nie powinno a jak sie upomnisz to powinni zadzwonic do dzialu ksiegowosci i zrobic to od reki.
Ale jesli twierdzisz ze maja to zapisane w regulaminie to podaj konkretne przyklady zapisow w regulaminach bankow gdzie to czytales.
Przypominam, ze piszemy tu o przelewach krajowych (szwedzkich) a nie miedzynarodowych.

"nieznam sie na tym i moze sie myle, natomiast jak robie przelew z jakiegos konta na konto czlonka rodziny w innym banku to raczej idzie to natychmiast???"

bs
Nie rozumiem, co czlonek twojej rodziny ma do czasu realizacji przelewu?

Jak sie nie znasz to sie zapoznaj, zamiast tlumaczyc tak swoje lenistwo.
Napisz do banku lub pojdz i dowiedz sie o godziny sesji przychodzacych i wychodzacych z twojego banku/ow. Zbierz dane na pismie od banku najlepiej z pieczatka i podpisem osoby wydajacej takie dane.

Tym, najlepiej sie przysluzysz innym osobom czytajacym ten watek i szukajacym informacji.

  Profil uzytkownika: Maby     
Maby


Wpisów: 114
Od: 2013-02-05
2013-02-17 22:42
lidka50
"Nigdy sie tym nie interesowalam ,bo nie jestem ekonomista."
A to trzeba miec wyksztalcenie ekonomiczne, zeby miec konto w banku i uczestniczyc w jego operacjach?


"Dla mnie wazne,ze jesli przesylam pieniadze w tym samym banku,to przelew idzie natychmiast,"

Oczywistym jest, ze przelew wewnetrzny jest realizowany natychmiast.
To nie jest temat tego watku.

"a pozostale z jednego banku do drugiego mam nastepnego dnia,sporadycznie zajmuje to 2 dni."

No i wlasnie o to chodzi, to sie nazywa okradaniem klienta!
Jesli nadajesz przelew ktoras z dzienny sesji to powinien on dojsc do banku celowego tego samego dnia.
Tylko jak nadasz przelew po ostatniej sesji danego dnia to jest on realizowany pierwsza sesja nastepnego dnia a przynajmniej powinien.
Jesli tak sie nie dzieje to winny jest bank nadajacy opozniajacy wyjscie przelewu lub bank odbierajacy przelew zwlekajacy z zaksiegowaniem otrzymanej kasy na konkto wlasnego klienta!
To wszystko jest do ustalenia. Ten ktory jest winien zastanej sytuacji ten placi odsedki plus odszkodowanie jak ktos sie uprze.

"Chyba , ze to sa dni swiateczne posrodku,to wtedy pieniadze z polecenia piatkowego sa na innym koncie w innym banku w poniedzialek."

Nie mieszaj ludziom w glowach.
Jak nadasz w piatek po ostatniej sesji to przyjdzie pierwsza poniedzialkowa ze wzgledu na to ze w weekendy badz swieta banki nie pracuja.


"Mnie to w zupelnosci wystarcza do zycia,bo nie mam czasu sprawdzac kiedy w jakich godzinach sie to dzieje.
Nie zawracam sobie d--y drobiazgami,a milionami nie operuje,zeby to mialo jakies znaczenie,tylko malutkimi kwotami."

Przykro mi bardzo, ale to nie jest temat o Tobie i zawracaniu twojej d..y tylko o niedozwolonych praktykach bankow lamiacych prawo do wlasnosci ich klientow!
Nie chce ci sie wysilic i ustalic o co prosze lub temat cie nie interesuje to nie pisz na tym watku. Jest tyle innych na tym portalu gdzie sie mozesz pokazac.
  Profil uzytkownika: Maby     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2013-02-18 00:24
Maby, zawsze zastanawialam sie, co oni robia z tymi pieniedzmi. Jest to ich sposob na okradanie klientow.
Najwieksi zlodzieje to banki, bo z czego maja miliardowe dochody. Doja ludzi az do nieprzywoitosci i jeszcze wypracowali sobie kontrole, jak wplacisz pare tysiecy kontant, to musisz sie wytlumaczyc, biedny czlowieku. Oni jednak sie tlumacza, co robia z naszymi pieniedzmi. Niedlugo, jak bedziesz chcial wyjac pare groszy z wlasnego konta, beda pytali, na co ci te pieniadze. Ale kto ma sily z nimi walczyc, dojdzie do tego jeszcze, ze trzeba bedzie im placic za przechowywanie pieniedzy i posiadanie konta.
Wydoja nas na "cacusia"
  Profil uzytkownika: violina     
Maby


Wpisów: 114
Od: 2013-02-05
2013-02-18 21:11
violina
Jak napisalem wczesniej bs KROPLA DRĄŻY SKAŁĘ.

"Maby, zawsze zastanawialam sie, co oni robia z tymi pieniedzmi. Jest to ich sposob na okradanie klientow.
Najwieksi zlodzieje to banki,"

Zgadzam sie z Toba w zupelnosci.

"bo z czego maja miliardowe dochody."

Tu dochodzi cos o czym nie wspominasz a wiec kreacja pieniadza do ktorego sobie banksterzy prawo ustawili. http://www.youtube.com/wat ch?v=5x-x4DxzgYo
Pozyczaja ci wykreowane z powietrza pieniadze, ktorych nie maja a jak im nie splacisz tego "dlugu" zaprzegaja do tego caly system, ktory zreszta siedzi w ich kieszeni (sami go skonstruowali pod siebie) i na koncu tego lancuszka kronofogde puka ci do drzwi lub po prostu bezdusznie doprowadza do licytacji. Na forum jest watek naszego rodaka co opisuje pieknie jak ta machina banksterska dziala.
Podniosly sie glosy ze dlugi trzeba splacac. Dla mnie to smieszne. Oczywiscie trzeba regulowac swoje zobowiazania wobec ludzi, ale czy wobec zlodziei rowniez? Mali krzykacze bezmyslnie powtarzaja argumenty za medialna banksterska propaganda jak papugi, ale udaja, ze nie widza jak banksterzy doprowadzali do wszystkich dotychczasowych kryzysow i wojen na swiecie. Czy owi krzykacze dostrzegaja fakt jak podczas obecnego kryzysu banksterzy upubliczniaja swoje dlugi? Przykladem jest gniazdo tego systemu a wiec bankowy system USA. Ukuli sobie powiedzenie "za duzy zeby upasc" i wyprali ludzikom mozdzki przy pomocy mainstreem'u. Robia co chca z bezmyslnymi owieczkami lamiac ich prawa.
Co innego jak sie im postawi opor. Pamietaj, nas jest wiecej .

"Doja ludzi az do nieprzywoitosci"

Dzieje sie tak, bo ludzie nie reaguja, nie oponuja, nie reklamuja a wiec wyrazaja swoje przyzwolenie na takie praktyki. Masz tu swiezy przyklad z formum, lidka50 nie zamierza sobie takimi rzeczami "d..y zawracac", dobrze zrozumialem?
Jak kazdy zacznie im zwracac uwage i prosic o wyjasnienia w oddzialach lub mail'owo to nie beda mogli zbyc tematu - zacznie byc zbyt powszechny i uciazliwy.
Trzeba rozmawiac pomiedzy soba rozpowszechniac informacje i zaczac dzialanie od siebie. To nie prawda, ze jest sie samemu i nic nie mozna zdzialac. problem jest powszechny tylko ludzie sa zastraszeni i boja sie usta otworzyc. Chyba juz czas powiedziec NIE. Od jednostek wszystko sie zawsze zaczyna.
Jesli ktos daje sie przez nich zbywac znaczy sie, ze sie zgadza na takie traktowanie.
Ja juz raz w Nordei im zrobilem za przetrzymywanie srodkow bez rozksiegowania awanture i zwrocili pieniadze.
Jak tak beda musieli specjalnie ksiegowac pieniadze na rachunkach klientow i wysluchiwac wczesniej zarzutow o lamanie prawa wlasnosci to zacznie byc to dla nich problemem i nie chodzi tu o zwracane kwoty lecz o czas jaki beda nad tym spedzac a do tego ludzie w kolejkach oddzialowych beda slyszec o czym sie mowi i lancuchowa reakcja zostanie uruchomiona ).
Wszyscy dookola tylko czekaja, az ktos inny sie ruszy, wiec rzadko kto jest swiadomy i walczy o swoje prawa.
Ja im ulatwiac zadania nie zamierzam.


"i jeszcze wypracowali sobie kontrole, jak wplacisz pare tysiecy kontant, to musisz sie wytlumaczyc, biedny czlowieku. Oni jednak sie tlumacza, co robia z naszymi pieniedzmi. Niedlugo, jak bedziesz chcial wyjac pare groszy z wlasnego konta, beda pytali, na co ci te pieniadze."

Zgadza sie, widzisz problem, ale nie reagujesz?
Jesli oni cie pytaja a uwazasz, ze nie maja do tego prawa to nie odpowiadaj lub udzielaj gupich odpowiedzi na gupie pytania oraz rewanzuj im sie tym samym, zadawaj mnostwo pytan o podstawy ich decyzji czy odpowiedzi.
Wedlug mnie nie maja prawa ingerowac w zycie osobiste czlowieka i jego decyzje. Bank to taka sama prywatna firma jak elektryk czy sprzedawca samochodow. Czy oni tez Ci pytania zadaja zanim zrealizuja zamowienie?
Nic im do tego po co ci sa potrzebne twoje srodki i na co je uzyjesz. Przypominam, ze pieniadz jest drukowany przez panstwo jako legalny srodek platniczy i oni nie maja prawa cie podejrzewac o cokolwiek bezpodstawnie tak od rutynowo. Jesli to robia pytaj o dowody a dopiero pozniej odpowiadaj, jesli masz ochote.
Jesli wyplacicsz w jednym banku gotowke do czego mocno zniechecaja - na dzien dobry pancie na pierwszej lini twierdza, ze musisz udowodnic w innym banku z kad te pieniadze pochodza. Tak wiec jest prosty na nich bat!
Kazac im wyplacic srodki oraz nakazac spisanie wszystkich nr banknotow, podsteplowania dokumentu z data i podpisem osoby go wydajacej . Dowod jak sie patrzy dla drugiego banku, ktory nie chcialby z jakiegos powodu uwierzc na slowo. Ale ile im sie klopotow przy tym zrobi .
Jak tak kazdy zacznie robic to im przejdzie ochota do zadawania glupich pytan. Jak do nich nie trafia po ludzku to trzeba ich tresowac.
Nie sa naszymi wladcami i nikt im nie powinien pozwolic sie wywyzszac. Maja bezszelestnie wykonywac nasze polecenia i to bezzwlocznie.

"Ale kto ma sily z nimi walczyc, dojdzie do tego jeszcze, ze trzeba bedzie im placic za przechowywanie pieniedzy i posiadanie konta.
Wydoja nas na "cacusia"

Nie masz sily, gratuluje. Przyzwalasz w ten sposob na realizacje ich planow. Jak wprowadza elektroniczny pieniadz to zobaczysz jak cie oskubia i jakie oplaty powprowadzaja co bedzie malym "piwkiem" w porownaniu do pelnej kontroli jaka beda mieli nad Toba. Zamienia cie w systemowa bateryjke nadajaca sie jedynie do pracy dla nich a jak juz nie bedziesz uzyteczna to...
Nowoczesne niewolnictwo wkracza duzymi krokami.
Jesli nic nie zrobisz tylko bedziesz narzekac to zobacz co sie moze stac http://www.youtube.com/wat ch?feature=player_embedded&v=K3qG6Ep5y3o
Chcesz tego?
  Profil uzytkownika: Maby     
Maby


Wpisów: 114
Od: 2013-02-05
2013-02-18 22:03
Dostalem od znajomej (specjalnie poszla do Banku o to zapytac)
Podaje sesje wychodzace dla SEB

przez internet
6.00,
9:30,
11:30,
13:30,
24:00 (troche dziwne, ze o polnocy maja sesje i troche nie chce mi sie w to wierzyc bo kto bedzie o polnocy a szczegolnie w Szwecji siedzial i to nadzorowal?)

w oddziale banku
6.00,
8:30,
11:30,
13:30

czyli przed tymi godzinami nalezy przelew zaakceptowac, zeby sie zalapac na odpowiednia sesje.

Prosze o weryfikacje tych godzin przez kogos mieszkajacego w Szwecji oraz podanie sesji przychodzacych dla SEB.
  Profil uzytkownika: Maby     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-02-18 22:16
zawsze sie zastanawialem nad tym kiedy przelewaja pieniadze
trudno znalezc informacje jak sam zauwazyles
te podane godziny zgadzaja sie z grubsza z moimi obserwacjami
wlacznie z polnoca tez sie zgadza
wydaje mi sie ze powinno sie zgadzac
  Profil uzytkownika: darsim     
Maby


Wpisów: 114
Od: 2013-02-05
2013-02-19 00:11
"zawsze sie zastanawialem nad tym kiedy przelewaja pieniadze
trudno znalezc informacje jak sam zauwazyles"
te podane godziny zgadzaja sie z grubsza z moimi obserwacjami
wlacznie z polnoca tez sie zgadza"

darsim
Ale jak to dziala w praktyce z ta polnoca wysylasz z SEB o 23.59 i jest npo w Nordei o jkaiejs 1.00 nad ranem juz?
Na podstawie czego tak twierdzisz, opisz sytuacje.


"wydaje mi sie ze powinno sie zgadzac"

To niech ci sie nie wydaje tylko napisz do nich, zadzwon albo pojdz i sprawdz. Daj cos od siebie dla innych i podaj godziny sesji przychodzacych w SEB.
Ludzie jacy wy leniwi jestescie, jakbym Szwedow widzial.
Niech tu na tym watku beda konkretne informacje a nie lanie wody, zeby reszta osob to czytajaca mogla praktyczne rzeczy z tad wyciagnac.
Puste "lansowanie" sie na tym watku nie bedzie przechodzic niezauwazone.
Tak czy siak pozdrawiam goraco osoby chcace sie wspierac. Sila tkwi w nas!
  Profil uzytkownika: Maby     
Forum -> Życie w Szwecji -> Sesje rozliczeniowe w szwedzkich bankach
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 17 gości
oraz 0 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony