Odwiedzin 37803056
Dziś 3500
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Sambo - kilka wskazówek

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSambo - kilka wskazówek
escorial


Wpisów: 16
Od: 2012-09-14
2013-01-15 12:24
Witam. Zacznę od tego, że chce ubiegać się o PN na tak zwane sambo.
Moja narzeczona posiada umowę na stałe, oraz stały PN.
Byliśmy wczoraj w Skatteverket i powiedziano nam aby napisać pismo, że ona będzie się mną opiekować, utrzymywać itd.
Moje pytanie: Czy ktoś wie jak napisać takowe pisemko, czy może sam pisał nie dawno ?
Proszę o pomoc. Zależy mi na czasie .
Jeśli był ten temat na forum, przepraszam za wznowienie wątku ale zanim się dokopie do cennych wskazówek minie sporo czasu.
  Profil uzytkownika: escorial     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2013-01-15 13:44
oni wiedza
http://www.poloniainfo.se/ bazar/ogloszenia-w-szwecji/8/uslugi-oferu je
  Profil uzytkownika: iza     
escorial


Wpisów: 16
Od: 2012-09-14
2013-01-15 14:01
Dzięki , ale szukam bezpłatnej informacji dlatego piszę na forum . Myślę że na bank ktoś miał podobną sytuację . Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: escorial     
papaja


Wpisów: 399
Od: 2010-08-20
2013-01-15 18:54
Mnie sie wydaje ze to wpisuje sie w formularzu ktory wypelniasz do urzedu.
  Profil uzytkownika: papaja     
papaja


Wpisów: 399
Od: 2010-08-20
2013-01-15 18:56
Troche mnie dziwi ze odeslali was z kwitkiem, to na miejscu mozna bylo napisac. nic specjalnego, wystarcyz napisac jedynie ze bedzie utryzmywac i juz.
  Profil uzytkownika: papaja     
escorial


Wpisów: 16
Od: 2012-09-14
2013-01-15 20:22
Racja odesłali z kwitkiem . Ale same pismo ze mnie bedzie utrzymywac i razem mieszkamy to chyba bez sensu. Napewno sa jakies wytyczne o których niemamy pojecia. Jutro zyczliwa osoba ma zadzwonic w moim imieniu do skate i cos powinienem wiedziec .
  Profil uzytkownika: escorial     
Puella
Örebro


Wpisów: 135
Od: 2006-08-28
2013-01-16 18:01
Ja przyjechalam pare lat temu tez jako sambo, i w formularzu ktory skladalismy w migracyjnym moj maz napisal wowczas odrecznie pare slow.....Ze planujemy sie pobrac, mieszkac razem i po prostu razem byc. Im chodzi o to zeby nie isc za chwile do socjalu i prosic o finansowe wsparcie bo to bedzie obciåzeniem dla panstwa........
  Profil uzytkownika: Puella     
escorial


Wpisów: 16
Od: 2012-09-14
2013-01-17 09:00
W Skatteverket powiedziano co nalezy uwzglednic w pismie, w ktorym moja narzeczona gwarantuje mi utrzymanie.
Potrzebne z Polski zaswiadczenie S1, tutaj wydane zezwolenie na pobyt i zameldowanie. Teraz narzeczona musi pisemnie zagwarantowac, ze mnie utrzyma dopoki nie bedę miał wlasnych srodkow na utrzymanie. Do tego pisma trzeba dolaczyc wyciag z konta bankowego, gdzie widac Jej dochody albo oswiadczenie pracodawcy o Jej miesiecznych dochodach oraz zaswiadczenie o wysokosci miesiecznie oplacanej hyry.
Z tymi wszystkimi papierami i waznym paszportem osobiscie stawić się w Skatteverket i tam je zlozyc. Czas otrzymania decyzji- 4-6 tygodni
  Profil uzytkownika: escorial     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2013-01-17 09:25
To jakiej pomocy wiecej potrzebujesz?
Dostales informacje, czego wymagaja, wiec zebrac papiery i ponownie sie starac.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
escorial


Wpisów: 16
Od: 2012-09-14
2013-01-17 09:37
Już nie potrzebuje pomocy. Papierki juz złożone. Pozostało tylko czekać Podzieliłem sie uzyskaną wiedzą dla innych ! Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: escorial     
Zygmunt Freud
Psykiater


Wpisów: 162
Od: 2007-06-08
2013-01-17 09:38
Sambo musi duzo zarabiac,aby moc ciebie utrzymac.Skatteverket wszystko wam wyliczy.Jezeli macie duzo pieniedzy to bedzie PN,jezeli malo to niestety nie.
  Profil uzytkownika: Zygmunt Freud     
jaguar18


Wpisów: 195
Od: 2011-06-24
2013-01-17 11:06
Moja sambo była sie starać o Pn sama, nie musiałem być przy tym. Wzieła moja umowe ( stałą), mój paszport i miesięczne paski z firmy( co ile i kiedy). Dostała stały PN po 2 tygodniach. Nawet do mnie nie dzwonili.

Juz słyszałem i czytałem wiele wersji. Moim zdaniem to wszystko działa podobnie jak w Naszej Kochanej Ojczyźnie. Co miasto, co urzędnik to inne wytyczne i w różne stopnie trudności uzyskania danych dokumentów i pozwoleń.
  Profil uzytkownika: jaguar18     
jaguar18


Wpisów: 195
Od: 2011-06-24
2013-01-17 11:11
Aha. I sądze ze zarobki w granicach 19-24 tys to nic szczególnego wiec nie można straszyć ludzi, że trzeba mieć bóg wie jakie dochody. Sambo chodzi do SFI itd i nie ma do tej pory żadnych problemów. Jednak przepisy sie zmieniają,szczególnie w ostatnim półroczu i z tego co wiem to sie troche zaostrzyło.
  Profil uzytkownika: jaguar18     
Forum -> Życie w Szwecji -> Sambo - kilka wskazówek
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 33 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony