Odwiedzin 37815818
Dziś 1642
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - iPad i dzieci

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutoriPad i dzieci
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2012-11-01 01:04
Bylem u znajomych, ktorzy maja 4 letnia corke. Ta corka bawila sie iPadem wiec zapytalem jej tate co ona z tym iPadem robi? No, bajki oglada na youtube na przyklad. A jak znajduje te bajki? A no pisze sobie w wyszukiwarce i znajduje.

Nie wiem jak wy, ale mi wydaje sie, ze ja sie zaczalem uczyc czytac w zerowce, majac lat 6. Pisac dopiero pozniej, bo w pierwszej klasie. Teraz dzieci lat 3,5 ucza sie pisac, zeby ogladac bajki. Potrzeba matka wynalazku...

A wy macie jakies doswiadczenia z dziecmi i technika?
  Profil uzytkownika: kajetan     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2012-11-01 02:13
Ostatnio slyszalem w SVT, ze juz dwulatki po Ipada siegaja. I radza sobie z nim.
  Profil uzytkownika: Viggo     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-11-01 06:14
moja corka ma 3 lata i nie ma problemu z obsluga, starszy syn zaczal w wieku 2 lat...

raz prawie sie z zona polkucilem... bo kto znow mu pozwolil przy komputerze... ona ze sam... tak 3 lat nie ma i sam gry dla dzieci znalazl??
popatrzylem jednego dnia, a maly wl tv kanal dla dzieci minimini czy cos takiego i w google przepislal nazwe... dalej poszlo...
  Profil uzytkownika: kamień     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2012-11-01 20:27
dlamnie to jest chore .. niech spluwe dadza dziecku , moze kiedys bedzie policjantem
  Profil uzytkownika: szary     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2012-11-01 20:30
Co mnie zaciekawilo, ze 3-4 letnie dzieci znajduja to co chca na googlach a stare pryki nie daja rady

  Profil uzytkownika: kajetan     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-11-01 20:34
haha trafiles w sedno
  Profil uzytkownika: kamień     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2012-11-01 20:35
To nic trudnego Kajetan. Rzuc okiem nz to:

http://demotywatory.pl/376 6099
  Profil uzytkownika: Viggo     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2012-11-01 21:13
Na początku lat 70-tych nie było ajsradów, a pisać jako 4-latek też już umiałem
  Profil uzytkownika: mabr     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2012-11-02 00:23
A po co Ci bylo?
  Profil uzytkownika: kajetan     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-11-02 11:46
Moj 6latek nie ma zadnych problemow z obsluga iPada/Poda czy phona , mlody klepie naokolo, ale juz wie, ze strzalka w prawo to play
Ps. Nie, nie siedza przed komputerami cale dnie. Srednio (starszy), dwie godziny tygodniowo.

iPad dla maluchow sie jednak nie nadaje, bo musza dotykac a jak dotykaja to sie cuda dzieja i nie ma bajki
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-11-02 11:47
Z drugiej strony szwedzkie rozpoczynanie nauki pisania od iPada to paranoja! (Ale o tym juz bylo...)
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2012-11-02 12:08
A po co dzieci uczą się 2-3 lata później?

Mi znajmość literek była niezbędna, bo rysowałem auta na ulicy i musiałem jakoś pisać numery rejestracyjne
Tak się nauczyłem alfabetu.

Poza tym przydała się, gdy w wielku 4 lat czytałem swój pierwszy artykuł w gazecie- o rozpoczęciu produkcji Fiata 126p. To jedno z najsilniejszych wspomnień z dzieciństwa!

A więc- niech się uczą. Umiejętność ręcznego pisania i tak zanika, tak samo jak zaniknęło używanie sygnetów do pieczętowania listów woskiem...
  Profil uzytkownika: mabr     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2012-11-02 12:53
A to widzisz, to bylo Ci tez potrzebne do czegos, tak jak tym dzieciom teraz.

Ja jedyne co pamietam z nauki pisania, to ze rozmazywalem atrament reka, bo jestem leworeczny. Wiec mialem zawsze duzo kleksow bo musialem niewygodnie trzymac reke.

Nie pamietam kiedy nauczylem sie czytac, ale nie wydaje mi sie, ze bylo mi to porzebne do czegos zanim poszedlem do szkoly. Raczej spedzalem czas na jezdzeniu rowerem dookola bloku.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-11-02 13:04
"Ja jedyne co pamietam z nauki pisania, to ze rozmazywalem atrament reka, bo jestem leworeczny"

Skąd ja to znam
  Profil uzytkownika: kamień     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2012-11-02 16:42
Ja nauczylam sie czytac w wieku 5 lat,bo rodzina miala juz dosyc moich namolnych prosb o kazdej porze dnia i nocy,zeby mi poczytac,to mnie w koncu nauczyli i wiem,ze Gogola,Tolstoja i innych pisarzy dla doroslych czytalam juz w klasie 2-giej podstawowki.
Pisac w 1-szej klasie zaczelismy w specjalnych zeszytach i to olowkiem.Wiem,jaka dumna bylam,ze jako 1-sza dostalam pioro ze stalowka i kalamarz.
Kaligrafie tez mielismy przez 2 lata.
Pierwsze moje spotkanie ze Szwecja bylo w wieku 6 lat,kiedy lezac w szpitalu na wycieciu migdalkow przeczytalam "Cudowna Podroz" Selmy Lagerlöf.
Do dzis mam 2 tom w swojej biblioteczce,bo 1gdzies zaginal podczas wielu przeprowadzek.
Wnuczek mojego sambo tez dostal Ipada na 4 urodziny.
teraz to 10-12-latek potrafi sie wlamac do roznych stron.
  Profil uzytkownika: lidka50     
Snupi


Wpisów: 845
Od: 2010-02-23
2012-11-02 23:53
A ja tam mysle, ze elektronika specjalnie rozwojowa dla dzieci nie jest, mozg i wyobraznia nie pracuje tak samo jak np. przy czytaniu ksiazek czy zajeciach plastycznych. A nie, zapomnialam, ze teraz sa czytniki e-bookow i aplikacje podobne do Painta
Przy okazji to czego uczy takiego 4 latka to, ze sobie dostaje taki gadzet, kosztujacy pare tys. w prezencie? Ja czekalam caly rok na wymarzona Barbie pod choinke i szanowalam rzeczy, ktore tak rzadko dostawalam. Poza tym to wrzucalam pieniazki do skarbonki, ale w zyciu by sie z tego nie uzbieralo na dzisiejszego ipada...
  Profil uzytkownika: Snupi     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2012-11-03 09:20
Jeden z moich synow, niezle czytal w wieku 2.5 roku !

Jak mial trzy latat, siedzial, przy kjomputerze i nie chcial zejsc, na obiad, wiec starszy syn, mu za kare skasowal gre.
Ten maly nicpon, wszedl do "kosza" i sam zrobil autorestore i gral dalej...

Nic, mnie juz potem nie dziwilo...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2012-11-28 12:55
Moj 9 miesieczny syn jest juz uzalezniony od iPada, jak tylko go widzi, to raczkuje do niego zeby go miec w swoich rekach. Zaczelo sie od tego, ze przygladal sie jak ja lub zona, uzywalismy ipada czytajac prase, maile itp itd. teraz on wie ze mozna na niego naciskac i cos tam sie zmienia. Placzem wymusil na nas posiadanie ipada na wlasnosc, wiec jak juz sobie go przywlaszczyl to sobie oglada bajki na nim i cieszy sie ze moze sobie ponaciskac i cos sie przesunie lub zmieni.

Taki sam problem mamy z telefonami, ktore jezeli tylko sa w zasiegu jego wzroku to musza byc jego...

Czy jestesmy zlymi rodzicami, ze uzywalismy przy swoim dziecku telefonow i ipadow ? przez co on tez tak bardzo chce robic jak my? nie wiadomo do czergo to moze doprowadzic ale ja nie uwazam ze to jest cos zlego.

ipada trzyma jak kolowa ksiazeczke z obrazkami, na ktorej nie musi przekladac kartek zeby zobaczyc co bedzie dalej

Raz mu sie udalo nawet opublikowac posta na facebooku, ktorego sam sobie wlaczyl...

i wiem wiem.. nie mam czym sie chwalic bo to troche przykre jest patrzac na to jakie my mielismy dziecintwo a co teraz sie dzieje..

pytanie tylko czy warto na sile starac sie ustrzec dziecko przed tym wszystkim? wyniesc z domu telewizor komputer i telefony, zeby nawet nie wiedzial do czego sa...

  Profil uzytkownika: Mwolanski     
EHM


Wpisów: 565
Od: 2010-09-24
2012-11-28 15:02

Jeśli pominie się reklamę Black berry, to reszta filmu całkiem ciekawa...

http://www.filmy-dokumenta lne.pl/cyfrowe-pokolenie-cala-prawda-o-pr zeciazeniu-informacja/

  Profil uzytkownika: EHM     
Forum -> Komputer i człowiek -> iPad i dzieci
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Carpentry work (Stockholm)
Prace w firmie sprzątającej (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 29 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony