Odwiedzin 37785499
Dziś 2269
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Opiekun osób starszych , niepelnosprawnych

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorOpiekun osób starszych , niepelnosprawnych
darekgoteborg


Wpisów: 13
Od: 2012-10-15
2012-10-22 17:34
Witam.

Od kilku tygodni mieszkam w Goteborgu. Mam 25 lat i jestem dyplomowaną rehabilitantką.

Szukam pracy jako opiekun osób starszych, masażystka itd niestety nic nie mogę znaleźć. Może mi ktoś podpowiedzieć czy znajdę tu prace w swoim zawodzie?
Może ktoś wie gdzie tu są jakieś placówki czy organizacje które zajmują się tego typu działalnością?

dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Kaśka
  Profil uzytkownika: darekgoteborg     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-10-22 17:36
praca w tym zawodzie jest...
jednak musisz znacszwedzki, bez tego bedzie trudno, nie mowie ze szans nie ma, ale bedzie to jednak troche trudniejsze
gdzie jak szukac... tu znajdziesz sporo linkow

http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=30331
  Profil uzytkownika: kamień     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2012-10-22 17:42
czasami mozna sie zalapac na starsza osobe z polski ktora potrzebuje pomocy,ale i tak jezyk musisz znac ,protokoly sie pisze ,do szefowej trzeba zdac raport itd
  Profil uzytkownika: black sabbath     
dorka2012


Wpisów: 1465
Od: 2012-06-01
2012-10-23 17:28
jest pelno ogloszen dla takich opiekunow (personilg assistent) na stronie arbetsförmedligen (tutejszy posredniak) ale rozumiem, ze nie mowisz po szwedzku? to bedzie trudno, przeciez z tymi ludzmi musisz sie porozumiec. z wymogiem jez polskiego zdarzaja sie ogloszenia bardzo rzadko. w tym zawodzie rehabilitacji jest bardzo malo, to taka generalna opieka - zabiegi higieniczne, robienie zakupow, sprzatanie, gotowanie, gadanie, przenoszenie z fotela do lozka.
  Profil uzytkownika: dorka2012     
Uppsalka


Wpisów: 773
Od: 2004-12-01
2012-10-23 18:38
Wbrew pozorom, jest mozliwe dostanie pracy w tym zawodzie bez znajomosci szwedzkiego, za to z angielskim - choc pewnie nie wszyscy tak zatrudniaja. Zalezy od podopiecznego w koncu... Najlepiej kontaktowac sie bezposrednio z pracodawca (firmy wziac chocby ze strony AMS). czasami sa organizowane targi pracy i wtedy mozna zlapac kontakt.
Powodzenia!
  Profil uzytkownika: Uppsalka     
dorka2012


Wpisów: 1465
Od: 2012-06-01
2012-10-23 19:54
nie wydaje mi sie by bylo to latwe, ja czytalam wiele ogloszen (szukalam przez jakis czas tego typu pracy) i z ang jedynie bylo bardzo rzadko, troche czesciej z ang oprocz szwedzkiego.
  Profil uzytkownika: dorka2012     
dorka2012


Wpisów: 1465
Od: 2012-06-01
2012-10-23 19:59
bylam tez na takich 'targach pracy' - organizowane przez firmy posredniczace, masowo robili szybkie wywiady (doswiadczenie, czy ogolnie czlowiek robi wrazenie nadajacego sie do takiej pracy) i odbywalo sie to wylacznie po szwedzku. notowali sobie, zbierali cv, ale niewiele potem z tego wynikalo (tak mowili tez inni szukajacy z kursu dla pers ass, kt byli razem ze mna). ale szwedzi, albo ktos z wyksztalc undersjuksköterska oczywiscie znajdzie prace blyskawicznie.
co nie znaczy, ze autorce watku sie nie uda.
  Profil uzytkownika: dorka2012     
Uppsalka


Wpisów: 773
Od: 2004-12-01
2012-10-23 20:13
Nie napisalam, ze jest latwe, a tylko - ze nie niemozliwe. Lekka roznica Znam osobe, ktorej siostra tak w Sztokholmie pracowala. Czyli szansa jest, choc moze niewielka...
Ale jak sie nie sprobuje, to sie nie wie. Tyle
  Profil uzytkownika: Uppsalka     
dorka2012


Wpisów: 1465
Od: 2012-06-01
2012-10-23 20:58
ja znam polke kt pracowala u polki i mowi - nigdy wiecej (podobnie zreszta na kursie rosjanki mowily o swoich rodakach). z kolezanka szwedka wyslalysmy odp na ogloszenie, mialysmy to samo teoretyczne przygotowanie, zadnego doswiadczenia. ona oczywiscie dostala telefon tego samego dnia, ja zadnej odpowiedzi. i nie przeszkadzalo im, ze zwlekala z rozpoczeciem pracy (tak naprawde nie chciala, tylko 'kazali jej' z posredniaka), mowia, poczekamy, nawet miesiac. ja to oczywiscie rozumiem, i nie mialam pretensji.

wsrod znajomych imigrantow pracujacych w tym zawodzie (nie polakow) sa to osoby albo z wyksztalc undersköterska, kt sa tu pare ladnych lat, latwiej tez mlodym mezczyznom (fizyczne przenoszenie, podnoszenie chorego).
natomiast z jez ang - przez 1,5 mies szukania pracy (wiosna tego roku) widzialam raz oglo, pracownik naukowy czasowo tu na pare mies jedynie. ale moze teraz jest inaczej.
  Profil uzytkownika: dorka2012     
Forum -> Życie w Szwecji -> Opiekun osób starszych , niepelnosprawnych
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca w firmie sprzatajacej (Stockholm )
Potrzebuje hydrawlika (Stockholm )
MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 20 gości
oraz 0 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony