Odwiedzin 37877179
Dziś 408
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Parkowanie na ulicy... niech ktoś mi wyjaśni.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorParkowanie na ulicy... niech ktoś mi wyjaśni.
Mefiu5


Wpisów: 10
Od: 2012-07-09
2012-10-12 16:47
Witam,
postanowiłem napisać temat o parkowaniu na ulicy z kilku powodów. Mianowicie nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat a po drugie nawet po rozmowie z policjantem niewiele mi się rozjaśniło.
Sprawa wygląda tak:
Jest ulica i po obydwu stronach ulicy są zatoczki w których parkują samochody. Są też znaki na początku i na końcu zatoczek. Jest to znak zakazu postoju (czerwona obwódka i przekreślony jedną czerwoną linią) a pod spodem tabliczka Torsdad 8-16.
Z tego co widzę na znaku można stać w tych "zatoczkach" we wszystkie dni tygodnia oprócz czwartków od godziny 8-16. Jeśli samochód będzie zaparkowany w czwartek w godzinach od 8-16 to po prostu będzie mandat.
I tu pojawia się sprawa której nie rozumiem:
Otóż w środę mój samochód stał w zatoczce od rana do godz 17. Po czym przyszedłem i znalazłem mandat za szybą na 300sek. Na mandacie jest napisane że zaparkowałem w niedozwolonym miejscu. Poza tym napisane jest: Anteckning: 8-16. Z tego co widzę to wypisano mi błędnie mandat bo samochód stał w środę a nie w czwartek. Poszedłem do lokalnego posterunku policji i dowiedziałem się że mogę wysłać zażalenie co też uczyniłem.
Czy możecie mi napisać jak to jest z tym parkowaniem na ulicy? Z tego co zaobserwowałem to w jednym tygodniu w czwartek samochody parkują po lewej stronie ulicy a w drugim po prawej. Poza tym znak zakazu z tabliczką Torsdag 8-16 może oznaczać że można tam parkować tylko w czwartek od 8-16? co wydaje się bezsensowne. Z tego co zauważyłem to po jednej stronie ulicy Torsdag 8-16 napisany jest na żółtej tablicy z czerwoną obwódka a po drugiej stronie ulicy napisa torsdag 8-16 jest na niebieskim tle z sybolem P (parking).

Zgłupiałem już na czym to wszystko polega.
Może ktoś z Was mi może to wyjaśnić.
Wiem że na każdej ulicy jest taki znak jak u mnie bo w godzinach 8-16 zazwyczaj sprzątają ulicę, to wydaje mi się normalne ale dlaczego w jednym tygodniu wszyscy parkują po lewej a w drugim po prawej pomimo zakazu? O co tu chodzi??
  Profil uzytkownika: Mefiu5     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2012-10-12 20:18
jesli dobrze zrozumialam, to uwazam tak jak Ty, ze to policja/straznik parkingowy musieli sie pomylic. Ale poczekaj chwile bo musze jeszcze raz to przemyslec

//M.
  Profil uzytkownika: meghann     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2012-10-12 20:21
dobrze by bylo, aby zamiescil zdjecie jak to dokladnie wyglada na Twojej ulicy. Czasem przecinek, dwukropek albo napisanie czegos pod spodem, a nie w tej samej linii moze kompletnie zmienic znaczenie w przypadku znakow drogowych.

//M.
  Profil uzytkownika: meghann     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-10-12 20:21
Moze smieci zabieraja w parzysty czwartek z jednej strony,nieparzysty z drugiej.To moze byc zakaz parkowania w tych godzinach w czwartek.Juz sie z tym spotkalem.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Mefiu5


Wpisów: 10
Od: 2012-07-09
2012-10-12 23:47
Oto link do zdjęcia:
http://zapodaj.net/12d9252 e37441.jpg.html
zrobiłem je po to żeby wysłać wraz z prośbą o wyjaśnienie do Policji w Sztokholmie.
Co do zmiany stron to by się zgadzało: co tydzień następuje zamiana stron pomimo że znaki mówią o tym że nie można stać tam w czwartek to samochody stoją... i tego właśnie nie rozumiem...
  Profil uzytkownika: Mefiu5     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2012-10-13 00:11
Zakaz 8-16 obowiązuje w każdy dzień powszedni.

Taki mały znak P-torsdag widzę po raz pierwszy, ale wychodzi na to, że znosi powyższy zakaz i w czwartki jest tam dozwolony normalny parking całą dobę.
  Profil uzytkownika: mabr     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16850
Od: 2000-09-01
2012-10-13 00:31
Czyli by znaczylo, ze miedzy 8-16 mozesz we wszystkie dni oprocz czwartku stac po jednej stronie ulicy, a w czwartki po drugiej. Ale nie moga samochody stac po obu stronach ulicy tego samego dnia.
  Profil uzytkownika: kajetan     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2012-10-13 05:57
Jak Joland napisal:smieci lub pobocza sprzataja.Mieszkalem kiedys na Traneberg.Tam to jest hit,na jednej ulicy co kilkadziesiat metrow inny dzien tygodnia.Na jednej ulicy jest pon od 8-15 , 50metrow dalej sroda i tak dalej.Ogolnie cala dzielnica to jeden wielki kalendarz
  Profil uzytkownika: spagetti     
Mefiu5


Wpisów: 10
Od: 2012-07-09
2012-10-13 08:45
Witam ponownie,
tutaj możecie zobaczyć zdjęcie z drugiej strony ulicy: (fot nr2)
http://zapodaj.net/5ed1c5b 99fe92.jpg.html
zrobione również w czwartek.
To by potwierdzało teorię o zmianie miejsca postoju w czwartek. Widać samochody po drugiej stronie ulicy. Z tamtej strony było robione pierwsze zdjęcie. Obydwa zdjęcia są zrobione około południa.
Czyli wydaje mi się że jest tak:
W poniedziałek, wtorek, środę, piątek, sobotę, niedzielę stać można po prawej stronie (foto nr 2). A w Czwartki po lewej (fot 1). Z tym że po lewej chyba można stać również po godz 16 - zgodnie ze znakiem.
  Profil uzytkownika: Mefiu5     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2012-10-13 08:49
Tak na to wychodzi.Wiec sie odwoluj bo pewnie sama policja nie rozumie tego oznakowaniaW ogole widac ze te znaki z lewej strony sa bardzo stare a te z prawej juz wymienione..
  Profil uzytkownika: spagetti     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2012-10-13 08:52
,,A w Czwartki po lewej (fot 1). Z tym że po lewej chyba można stać również po godz 16 - zgodnie ze znakiem.,,

Pewnie ze mozna bo i tak ograniczenie czasowe jest miedzy 8-16 wiec obojetnie jaki nie bylby dzien, w pozostalych godzinach mozesz stac
  Profil uzytkownika: spagetti     
Mefiu5


Wpisów: 10
Od: 2012-07-09
2012-10-13 09:06
Dziękuję za pomoc, teraz już wiem o co tu chodzi.
Zanim założyłem ten temat domyślałem się że tak może być ale wydawało mi się to zbyt abstrakcyjne
Teraz wszystko już jasne.
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Mefiu5     
Forum -> Auto-Moto -> Parkowanie na ulicy... niech ktoś mi wyjaśni.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 6 gości
oraz 0 użytkowników.


Trollfabriken poloniainfo.se ?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony