Odwiedzin 37807868
Dziś 237
Sobota 27 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - kolejnosc i jak zalatwic

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorkolejnosc i jak zalatwic
malejzy


Wpisów: 4
Od: 2012-10-08
2012-10-08 18:24
Witam i zwracam sie o informacje do forumowiczow. Na wstepie chce prosic was abyscie nie odslylali mnie do watkow forum bo je przesledzilem wnikliwie ale nie potrafie tego powiazac w racjonalna calosc i prawidlowy porzadek i prosze was o odniesienie sie do tego przypadku. Prosze was o pozyteczne informacje, bez dogryzek, zbednych klotni i ogolnie na temat. Dziekuje.


Ja - posiadam permanent uppehålsrätt, posiadam stala prace i wlasne mieszkanie.

Ona - nie posiada stalej pracy, nie posiada personumeru ale chce pojsc do pracy.

My jestesmy razem i chcemy tutaj zyc razem. Chce aby ona podjela tutaj prace. Wszyscy dookola wymagaja z miejsca personumeru - aby ten zdobyc wymagany jest bevis z uppehålsrätt. Tego nie mozna zdobyc poniewaz musi miec prace - tej nie moze podjac bo nie ma personumeru i robi sie stop.

Czy:

Moge zarejestrowac ja w migrationverket jako flytta till någon till sverige ( en person som du planerar att gifta dig eller bli sambo med ) - to kosztuje 1500 sek i na tej podstawie wystapic potem do skatteverket o numer personalny i jednoczesnie wstapic w sambo ?

Ja przestudiowalem dokladnie watek o obowiazkowym urzedzie emigracyjnym i z tego wywioskowalem ze trzeba miec prace aby otrzymac pobyt, a aby miec prace trzeba miec personummer, a aby miec personummer trzeba miec wniosek z migracyjnego i robi sie stop.

W innych watkach chyba ( kamien ) pisal ze wpierw numer personalny a potem pobyt, czy to prawda?

Wierzcie mi przesiedzialem na tym forum bite 3 godziny i jest z tymi informacjami bardzo namieszane. Zbyt wiele dyskusji i przeciwnosci.

Bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam.

  Profil uzytkownika: malejzy     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-10-08 20:19
"Moge zarejestrowac ja w migrationverket jako flytta till någon till sverige ( en person som du planerar att gifta dig eller bli sambo med ) - to kosztuje 1500 sek i na tej podstawie wystapic potem do skatteverket o numer personalny i jednoczesnie wstapic w sambo ?"

Poruszasz sie po zlych obszarach.To dla tych spoza UE.
W Waszym przypadku jak masz stala prace, prawo stalego pobytu w Szwecji,partnerka jest polka,to nic prostszego.Zreszta zobacz sam:

http://www.migrationsverke t.se/info/3983.html

  Profil uzytkownika: JOLAND     
malejzy


Wpisów: 4
Od: 2012-10-08
2012-10-08 20:32
faktycznie.

  Profil uzytkownika: malejzy     
malejzy


Wpisów: 4
Od: 2012-10-08
2012-10-09 09:33
Ok dzisiaj dzwonilem do skatteverket - wymagaja bevis z uppehålsrätt. Dzwonilem do migracyjnego - musi byc praca aby otrzymac uppehålsrätt. Moja kobieta nie moze zatrudnic sie nigdzie bo kazdy wymaga z.miejsca personummer - tego nie uzyskasz bo nie masz pracy. Chore.
  Profil uzytkownika: malejzy     
marzena9669


Wpisów: 21
Od: 2012-09-20
2012-10-09 09:37
Mam pytanie odnośnie PN były szef mojego męża zarejestrował go jako kawalera a to nie jest prawdą co w takim wypadku mogę zrobić,bo chciałam z dzieckiem dopisać się do jego PN i czy tam znajdę jakiegoś tłumacza,który by mi pomógł tzn.w Migrationsverkecie?
  Profil uzytkownika: marzena9669     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-10-09 09:50
"dzisiaj dzwonilem do skatteverket - wymagaja bevis z uppehålsrätt."

Zgadza sie,chca Twoje prawo pobytu.Na tej podstawie,jesli oczywiscie wykazesz,ze stac Cie utrzymac partnerke,ona dostanie mumer personalny.
To sie nazywa laczenie rodzin.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
marzena9669


Wpisów: 21
Od: 2012-09-20
2012-10-09 09:55
Joland proszę o radę jak mam teraz pozałatwiać te sprawy z PN za tydzień moje dziecki idzie do szwedzkiej szkoły?
  Profil uzytkownika: marzena9669     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-10-09 09:57
"Mam pytanie odnośnie PN były szef mojego męża zarejestrował go jako kawalera a to nie jest prawdą co w takim wypadku mogę zrobić,bo chciałam z dzieckiem dopisać się do jego PN"

Twoj maz sie nie podpisal pod tym,co byly szef wypelnil rejestrujac go?.
Nie ma czegos takiego jak dopisac sie do czyjegos PN.
Mozesz na laczenie rodzin dostac wlasny PN.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
marzena9669


Wpisów: 21
Od: 2012-09-20
2012-10-09 10:04
Podam Ci swój nr. tel. to dokładnie Ci powiem o co chodzi 0704128914
  Profil uzytkownika: marzena9669     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-10-09 10:10
Ja nie dzialam poza forum.Nic nie moge Ci pomoc,skoro stary tyra na czarno.Trzeba miec zyciorys w Skatteverket,ze placi sie podatki.Wtedy mozna sprowadzic rodzine.Sam PN nic w Szwecji nie znaczy.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
marzena9669


Wpisów: 21
Od: 2012-09-20
2012-10-09 10:15
No ok ale on pracował na biało w tej chwili nie pracuje legalnie więc jeżeli podpisał coś takiego to czy ja mogę się starać o PN dla siebie i syna nic mu by nie groziło w takim wypadku ,maly za tydzień idzie do szkoły a ja też chcę znaleźć pracę,ale bez PN to trudno
  Profil uzytkownika: marzena9669     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-10-09 10:21
Ja wiem o co Ci chodzi.Tylko,ze moja fantazja tego nie ogarnia(mimo,ze jest bujna) jak ich zbajerowac w Skatteverket,bys dostala PN.Jak stary by byl zatrudniony na bialo,to prosta sprawa:pokazuje swistki z wyplaty i masz numer personalny.Co im powiesz w tej sytuacji,ze kiedys pracowal?.Kaza Wam jechac do Polski,bo nie spelniacie warunkow prawa pobytu.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
marzena9669


Wpisów: 21
Od: 2012-09-20
2012-10-09 10:25
No to chyba będę musiała poczekać aż zatrudnią go na biało i wtedy starać się o PN,może do tej pory uda mi się znaleźć jakąś pracę,ale czy w takim razie mały może iść do szkoły?
  Profil uzytkownika: marzena9669     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-10-09 10:32
Niech maz idzie z malym do szkoly i powie,ze jego PN jest w trakcie wyrabiania.W razie czego poda swoj.Do szkoly go przyjma.Zapal staremu kopa w dupe i powiedz by szukal bialej roboty,bo chcesz zyc jak czlowiek.
Nawet nie macie ubezpieczenia(cala rodzina)
  Profil uzytkownika: JOLAND     
marzena9669


Wpisów: 21
Od: 2012-09-20
2012-10-09 10:56
Dzięki JOLAND za radę.
  Profil uzytkownika: marzena9669     
Forum -> Życie w Szwecji -> kolejnosc i jak zalatwic
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dekarz/Blacharz/Takläggare/Pappläggare (Stockholm)
Pomoc w ogrodzie Vallentuna (Vallentuna)
Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 18 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony