Odwiedzin 37781090
Dziś 1413
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - rejestracja malzenstwa

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorrejestracja malzenstwa
ppp87


Wpisów: 4
Od: 2012-10-06
2012-10-06 09:10
jak zarejestrowac malzenstwo zawarte w polsce? przegladalam strone skatteverket ale nie znalazlam odpowiedniego blankietu
  Profil uzytkownika: ppp87     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-10-06 10:20
rejestrowac?
a co, niewazne tu jest?
  Profil uzytkownika: iza     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-10-06 10:33
moze zle kombinujesz... nie rejestrowac a poinformowac... moze wystarczy spacerek do skatteverket i dac do skopiowania akt malzenstwa coby do twojej "teczki" dolaczyli...
  Profil uzytkownika: kamień     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2012-10-06 12:24
Troche niegrzeczne te odpowiedzi. :smutne: Jezeli dziewczyna do tej pory nie byla mezatka, a mieszkala tutaj z chlopakiem, to nosila ona swoje panienskie nazwisko i prawdopodobnie byla "sambo", czyli po polsku w konkubinacie. Pojechali do Polski, zeby tam wziac slub i weselic sie z rodzina. Teraz chce zmienic nazwisko, ktore przyjela od meza i status z sambo na gift. Czy to takie dziwne???
  Profil uzytkownika: violina     
ppp87


Wpisów: 4
Od: 2012-10-06
2012-10-06 12:49
A nie da sie wyslac poczta kopii aktu malzenstwa z gotowym blankietem? Do skatteverket jakos mi nie po drodze :-\
Iza - Faktycznie zle sformulowalam to pytanie ale chyba nie trudno bylo sie domyslic o co chodzi i pomoc zamiast komentowac w zlosliwy sposob?
  Profil uzytkownika: ppp87     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-10-06 13:48
violina- nic nie bylo napisane o zmianie nazwiska tylko o REJESTRACJI malzenstwa, ale ty jak widac znasz osobiscie cala historie tej pary.. ja nie.
(wiele osob nie zmienia nazwiska przy slubie wiec to tak bardzo jasne tez nie jest)

ppp87- "Iza - Faktycznie zle sformulowalam to pytanie ale chyba nie trudno bylo sie domyslic o co chodzi i pomoc zamiast komentowac w zlosliwy sposob?"

jak komentowac w zlosliwy sposób??
ja niczego nie komentowalam tylko zapytalam.

sama planuje niedlugo slub nie w Szwecji i wiem jak to moze wygladac.. Dlatego ZAPYTALAM!

przykro mi, ze tak na mnie naskoczylas. bez powodu

  Profil uzytkownika: iza     
ppp87


Wpisów: 4
Od: 2012-10-06
2012-10-06 14:15
Zmieniam czy nie zmieniam nazwiska to o fakcie wyjscia za maz chyba trzeba urzad szwedzki poinformowac?
Iza-widocznie wzajemnie zle sie zrozumialysmy wiec przepraszam jesli Cie urazilam.
A teraz wrocimy do tematu, czy mozna to zalatwic droga pocztowa? Strasznie nie lubie chodzic po urzedach.
  Profil uzytkownika: ppp87     
latimeria


Wpisów: 1340
Od: 2011-09-18
2012-10-06 14:29
To nic,ze 'nie lubisz chodzic po urzedach'.Zawsze lepiej jest udac sie do skatteverket personalnie i zlozyc tam dokument.Nie wysylalabym aktu malzenstwa poczta.
  Profil uzytkownika: latimeria     
aniek11


Wpisów: 14
Od: 2011-07-08
2012-10-06 15:55
Trzeba zarejestrowac malzenstwo w Szwecji, jesli bylo zawarte w Polsce, bo jak rozumiem zmienilas pewnie nazwisko. Ja zalatwilam wszystko osobiscie w Skatteverket, ale mysle ze mozesz tez zalatwic listownie. Musisz znalezc na stronie Skatteverket blankiet o zmianie nazwiska i go wypelnic. Do tego dolaczasz akt malzenstwa (moze byc kopia) i nie musisz go tlumaczyc na szwedzki. Wysylasz wszystko i czekasz na list ze Skatteverket, ze Twoje dane zostaly zmienione. Ja czekalam kolo miesiaca.
  Profil uzytkownika: aniek11     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2012-10-06 16:29
Ja; miast narazac sie na smiesznosc przez roznych smiesznych ludzi tu - na Forum - poszedlbym do Skatteverket i zapytal o te sprawe u "zrodla".
To 100% pewnosci i zadnych "komentarzy"...

(dotyczy wielu/wiekszosci spraw urzedowych, ktore tu sa roztrzasane przez "expertow")
  Profil uzytkownika: Oxen     
Forum -> Życie w Szwecji -> rejestracja malzenstwa
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Brukarzy, Pracy ziemne (UPPSALA)
Firma sprzatajaca (Åkersberga)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 28 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony