Odwiedzin 37846207
Dziś 2376
Środa 8 maja 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Yrkesvenska- czy ktoś uczęszczał na ten kurs?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorYrkesvenska- czy ktoś uczęszczał na ten kurs?
kiniaCWA


Wpisów: 18
Od: 2011-03-12
2012-10-05 17:37
Witam,
Czy są osoby które uczęszczały na ten kurs?
Wybieram się na ten kurs i zastanawiam się czy warto??Jak on wygląda w praktyce??Czy w ogóle jest przydatny?Będę wdzięczna za wszelkie uwagi i opinie!!

W tym samym czasie dostałam ofertę pracy i ofertę kursu, mam ogromny dylemat i byłabym wdzięczna gdybyście drodzy forumowicze mogli mi troszkę pomóc i przedstawić jak wygląda ten kurs!?
Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie odpowiedzi
  Profil uzytkownika: kiniaCWA     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2012-10-05 17:53
Idz, do pracy !

Nauczysz sie dziesiec razy szybciej i efektywniej, wszystkiego co w swoim zawodzie potrzebujesz (nawet, jesli praca, nie jest w tym zawdodzie... )

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
kiniaCWA


Wpisów: 18
Od: 2011-03-12
2012-10-05 18:04
No tylko czy przy sprzątaniu można doskonalić swój szwedzki!kontakt ze Szwedami znikomy a do sprzątania chyba nie tak trudno się dostać?! zresztą nie wiem
Dlatego chciałabym wiedzieć jak ten kurs wygląda, bo jeśli nie warto na niego iść to chyba już wolę sprzątać!

Praca w hemfrid na pół etatu!
  Profil uzytkownika: kiniaCWA     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2012-10-05 18:38
Skoro, na pol etatu, to nie dasz rady uczuc sie "wieczorowo" ?

Naprawde, mowie z wlasnego doswiadczenia, ze wrzucony na glebsza wode", nauczylem sie jezyka szybciej, niz przez jakies kursy...

Tym bardziej, ze domyslam sie, ze jestes osoba dosc mloda(bez obrazy..)...

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
kiniaCWA


Wpisów: 18
Od: 2011-03-12
2012-10-05 19:31
Chodze na dzienne SFI od 12 do 16, niestety mieszkam w Sodertalje i tu wieczorowe dosc ze tylko sa 2 razy w tygodniu to nauczyciele na wieczorowych maja wszystko gdzies..../dla przykladu na Kista wieczorowe sa 4 razy w tygodniu i idzie sie cos nauczyc/
no trudno nikt nie mowil ze bedzie latwo, trzeba sie zdecydowac!! dziekuje za rady na pewno wezme pod uwage
  Profil uzytkownika: kiniaCWA     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-10-06 01:15
jak ktos sie chce szybko nauczyc jezyka to warto zainwestowac w siebie i sie zapisac do prywatnej szkoly.
bo w tym SFI to mozna i 2 lata siedziec...

http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=19093
  Profil uzytkownika: iza     
ppp87


Wpisów: 4
Od: 2012-10-06
2012-10-06 09:07
wlasnie chodze na taki kurs i bardzo tego zaluje - strata czasu. chociaz moze zalezy tez od szkoly..
  Profil uzytkownika: ppp87     
Lily
Stockholm


Wpisów: 19
Od: 2012-10-29
2012-10-29 13:54
kiniaCWA jestem ciekawa czy rozpoczęłaś już ten kurs?

Ja również chodzę na SFI i chciałabym uczęszczać na ten Yrkesvenska, ale niestety w arbetsförmedlingen powiedzieli mi, ze jest to kurs tylko i wyłącznie dla osób z poza UE. Bardzo mnie ciekawi na jakiej podstawie Tobie zaoferowali ten kurs i kto o tym decyduje? Mogłabyś coś więcej napisać o szczegółach tego kursu... Możliwe, ze osoba z która rozmawiałam w arbetsförmedlingen była niedoinformowana i przekazała mi błędną informacje. Z góry dziękuje za odpowiedz.
  Profil uzytkownika: Lily     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2012-10-29 17:13
ja na taki kurs chodzilem ,ale to bylo tak dawno ze watpie ze takie cos istnieje teraz,kurs dal mnie prace mozna powiedziec od razu,wtedy chodzili pracodawcy po takich szkolach i szukali ludzi do pracy.jak to teraz wyglada to niemam pojecia,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
kiniaCWA


Wpisów: 18
Od: 2011-03-12
2013-02-01 18:49
Do Lily i wszystkich osob ktore zamierzaja wybrac sie na ten kurs!
Na wstepie przepraszam ze dopiero teraz sie odzywam niestety wciaz brak czasu, lecz mam nadzieje ze na przyszlosc informacje ktore tu umieszcze przydadza sie innym.
Kurs jest skierowany do wszystkich nawet do osob ktore sa z EU. Teraz pytanie ktore wczesniej zadawalam czy warto?? na dzien dzisiejszy moge stanowczo powiedziec ze to byla STRATA CZASU i TOTALNA PORAZKA! nie mam pojecia jak kurs ten wyglada w innych komunach!( ja uczeszczalam na kurs w Södertälje). Jesli chodzi o ten kurs w Södertälje to wyglada to nastepujaco:
pierwszy dzien osoby ktore doszly do grupy pisaly test ktory "niby´" na celu mial sprawdzenie umiejetnosci i pozwolic utworzyc grupy na tym samym poziomie po czym przez ponad dwa kolejne tygodnie wciaz bylismy w grupie 40 osobowej z osobami ktore uczeszczaly juz dwa miesiace na ten kurs jak i z osobami ktore wciaz dochodzily. Zajecia wygladaly nastepujaco nauczycielka jesli tak mozna ja nazwac, rozdawala kserowki z cwiczeniami ok 50 str i musielismy sami to rozwiazywac a co najsmieszniejsze material ktory tam sie znajdowal to same podstawy typu ktora jest godzina, jak sie nazywasz itp czyli walkowanie tego wszystkiego co bylo na SFI nivå B, dla mnie to byla katastrofa i nuda kompletna! Jak juz sie rozwiazalo wszystkie cwiczenia mielismy oddac niby do sprawdzenia po czym dostawalismy kolejne kserowki i tak w kolo, nikt tego nie sprawdzal i nie omawial! Pani nauczycielka siedziala i pila kawke a wszyscy robili co chcieli!W trzecim tygodniu podzielono nas na mniejsze grupy gdzie wciaz rozwiazywalismy cwiczenia i czasem wpadal praktykant a czasem Rosjanka ktora miala miano nauczycielki i cos tam powiedzieli napisali na tablicy. Najgorsze bylo to ze wykladowcami byly osoby ktore sa w Szwecji od 3 do 5 lat i uwierzcie mi mowia gorzej niz nie jeden z nas ktory jest na SFI nivå C i robia pelno bledow na tablicy i gramatycznych i ortograficznych!W 4 tygodniu zrezygnowalam z kursu i poszlam do pracy gdyz stwierdzilam ze to strata czasu, ludzilam sie tylko ze podszkole swoj szwedzki i moze pozniej wysla mnie na praktyki zwiazane z moim zawodem jednak bardzo sie mylilam!
Podsumowujac:
- omijajcie szkole EDUCTUS w Södertälje ( wiem ze tez Lernia organizuje moze tam to inaczej wyglada)moze to tez zalezy od komuny

-kurs przeznaczony raczej dla osob ktore nie maja co robic ze swoim wolnym czasem, mozna pojsc posiedziec i troszke uzupelnic swoj budzet domowy

- za kurs dostaje sie dodatek szkoleniowy, kwote jaka otrzymacie zalezne jest od tego czy uczycie sie na SFI dziennie czy wieczorowo i tak:

osoby uczace sie dziennie na SFI chodza na kurs na 4 godz, 4 razy w tygodniu i za kazdy dzien otrzymuje sie 100 kr po odjeciu skatu ( Tak bylo w moim przypadku)

Osoby uczeszczajace na SFI wieczorowo, kurs maja 4 razy w tygodniu po 8 godzin i otrzymuja okolo 170 kr na reke za dzien

Mysle ze udzielilam dosc wyczerpujacych informacji, jesli macie jakies pytania prosze pisac w miare mozliwosci bede odpisywac
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
P.s wybaczcie za bledy
  Profil uzytkownika: kiniaCWA     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-02-01 19:11
sfi to generalnie totalna porazka

sa propozycje zeby to zmienic, zreformowac bojak na razie to jest jak napisalas przewaznie
kpina
  Profil uzytkownika: darsim     
marta3114


Wpisów: 388
Od: 2011-08-14
2013-02-02 21:17
a mnie ostatnio kolega z klasy namawiał na ten kurs, ale dopiero zaczął i nie ma jeszcze swojej opinii, ale mówił, że dziwi go to, że np. jednego faceta pytali co myśli na dany temat, a facet (bystrzacha) w odpowiedzi przedstawił się....więc jakoś mi się odechciało.
Wystrczy, że kibluję w tej mojej klasie i cały czas mamy to samo, a na egzamin trzeba czekać do marca.
  Profil uzytkownika: marta3114     
Forum -> Życie w Szwecji -> Yrkesvenska- czy ktoś uczęszczał na ten kurs?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Plytkarz (solna)
Firma sprzatajaca w Staffanstorp (Staffanstorp)
RomDrex Bygg AB zatrudni pracownikow (Albyberg/ Stockholm)
Sprzątanie (Norsnorg)
Poszukiwany stolarz budowlany (Linköping)
Lakiernik (Malmö)
Praca po 17 (Skogås )
Praca na stanowisku recepcjonisty/ki (Sztokholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 33 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwecja gospodarzem Eurowizji 2024.
Moze nastepny pomnik glupoty ?
Dzis palạ koran w Skärholmen
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony