Odwiedzin 37795498
Dziś 2533
Wtorek 23 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Kradziez w piwnicy

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorKradziez w piwnicy
kingus


Wpisów: 419
Od: 2009-12-26
2012-10-03 12:39
Witam. Kilka ms temu mialam kradziez wlasciwie nie w piwnicy a w förråd, znajdujacej sie na tym samym pietrze, w ktorej ja mam osobny box i sasiad z naprzeciwka osobny. Tak wiec tylko my mamy klucze do drzwi schowka. Ukradziono nam dwa komplety kol do samochodu oraz TV lcd. Ubezpieczalnia (Salus Ansvar) odpisala mi ze hemförsäkring nie odpowiada za skradzione kola tylko bilförsäkring (ta sama firma). A co do TV, to wogole "atrakcyjne" rzeczy dla zlodzieji nie powinny sie znajdowac w piwnicy, tak napisali, zgodnie z jednym z ich punktow, ktorych rzecz jasna nie czytalam Skorygowalam wiec, ze to nie chodzi o piwnice z ktorej cala klatka schodowa badz caly blok korzysta i mozna bez problemu zobaczyc co kto ma w srodku (wtedy kusi potencjalnych zlodzieji) tylko förråd przez drzwi ktorej nie da sie nic zobaczyc, dlatego czulam sie pewniej chowajac tam TV. No i ze wogole smieci tam nie trzymam, tylko wlasnie atrakcyjne rzeczy przynajmniej dla mnie, ktorych nie mam zamiaru wyrzucac. Oczywiscie wyjasnienia nie pomogly. Nic nie dostane.
A jesli chodzi o kola, to bilförsäkring zazadal dowodu zakupu badz zdjec potwierdzajacych jakie dokladnie byly to kola, nowe czy stare itp. I tu kolejny problem. Samochod zostal kupiony razem z tymi zapasowymi kolami, kwitow wiec nie mam. Zdjec mi nie przyszlo do glowy robic, wiec marnieja szanse zebym rowniez cokolwiek otrzymala za te kola, a byly praktycznie nowe (1 sezon).
Pytanie wiec: czy moge cokolwiek zrobic aby dostac odszkodowanie, czy juz po ptakach? Na policje oczywiscie zglaszalam, zdjecia sladow wlaman zrobilam, nic wiecej nie mam. Kupe kasy im place za dwa spore auta i wszelkie inne ubezpieczenia a jak przyjdzie co do czego to sie wywijaja czym tylko moga zeby 1 korony nie zaplacic.
  Profil uzytkownika: kingus     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2012-10-03 13:08
naprawde bardzo mi przykro kingus! Cholerne uczucie jak ktos cos zabiera nieswojego

Co do ubezpieczenia - nie chce Cie zalamywac dodatkowo, ale ja odkad rowniez sie nacielam na ubezpieczalnie (w sensie, ze jak przyjdzie co do czego,to sie wypinaja), to juz sie ubezpieczam 'z glowa', ze tak powiem. Ja mam tzw 'drulleförsäkring' na wszystkie mozliwe okazje od wlaman po glupote wlasna i porobilam zdjecia (sama ubezpieczalnia tak mi poradzila). Mam faktury i fotki laptopa, dwoch aparatow fotograficznych, telefonow komorkowych, telewizora, sprzetu Hi-Fi i wszystkiego innego,co ma jakas wartosc dla mnie. A po wlamaniu u nas jakis czas temu, trzymam kola zimowe w naszym serwisie samochodowym, przechowuja za niewielka oplata,a nie w schowku przy domu,z wlasnie takich samych powodow jak Twoje.

Mam nadzieje,ze cos wywalczysz od nich,a jesli nie,to tak jak ja - zawsze kolejny kop w tylek do wyciagniecia wnioskow.

//M.
  Profil uzytkownika: meghann     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-10-03 13:09
sprawdz dokladnie czy hemförsäkring rzeczywiscie nie obejmuje komórki/piwnicy...

u nas jak sasiadce "ukradli" z suszarni 4 najdrozsze i najnowsze komplety narciarskie to dostala kase z hemförsäkring.
  Profil uzytkownika: iza     
Wiktoria97


Wpisów: 142
Od: 2012-01-27
2012-10-03 13:15
"I tu kolejny problem. Samochod zostal kupiony razem z tymi zapasowymi kolami, kwitow wiec nie mam."

Skoro kupilas samochód to chyba masz rachunek. I na rachunku pisze co wchodzi w kupno samochodu.
  Profil uzytkownika: Wiktoria97     
kingus


Wpisów: 419
Od: 2009-12-26
2012-10-03 13:26
Sprawdzilam ten podpunkt, pisze jak wol, sprzety atrakcyjne dla zlodzieji tj. TV nie jest objete ubezpieczeniem. I to nie jest dziwne, bo zadzwonilam do innej, lepszej i drozszej ubezpieczalni z pytaniem czy oni takie rzeczy obejmuja to tez powiedzieli ze nie. A tak bardzo mam ochote sie wypisac od tych zlodzieji, nie beda sie na mnie pastwic. Tylko ze w najtanszej ubezpieczalni za jedno z aut placimy ms 2800, za drugie 2300. W innych moze byc 2-3 razy drozej.
Oj tam, huk z tym TV, ale moze chociaz za te kola sie da? Mam conajwyzej swiadkow, ktorzy widzieli stan kol
Meghann, tez myslalam o tym, zeby porobic zdjecia wszelkich rzeczy, bo ja wywalam kvitta, jezeli sprzet traci gwarancje, czyli mniej wiecej po roku, o wlamaniach nawet nie myslalam...
Wogole juz nawet przezyje ta strate, wkurza mnie tylko ten fakt, ze co miesiac placi sie kupe kasy za nic, to oni sa zlodziejami!!!
Dzieki za otuche
  Profil uzytkownika: kingus     
kingus


Wpisów: 419
Od: 2009-12-26
2012-10-03 13:32
Chyba wiekszosc spoleczenstwa kupuje samochod "na morde", bez kwitow. Nie, nie mam zadnego rachunku...
  Profil uzytkownika: kingus     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2012-10-03 13:39
Z jakims kwitem to radze kupowac
ale nigdy nie widzialam, zeby przy zakupie samochodu byly wyszczegolnione kola, wycieraczki, czy breloczek do kluczykow
  Profil uzytkownika: Ronj@     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2012-10-03 14:06
Kola zimowe sa zawsze elementem dodatkowym, nigdy nie wchodza w standard samochodu wiec powinny byc na nie oddzielny rachunek lub wyszczegolniona pozycja w rachunku.
Dziwne bardzo a nawet zastanawiajace ze nie masz faktury na samochod...

Polecam przechowywanie kol w firmach ktore to robia, jest duzy plus ze przechowywuja w odpowiedniej temperaturze co daje kolom duza jakosc, zarowno zimowe jak i letnie.
  Profil uzytkownika: columbus08     
Wiktoria97


Wpisów: 142
Od: 2012-01-27
2012-10-03 15:55
"Chyba wiekszosc spoleczenstwa kupuje samochod "na morde", bez kwitow."

Kingus

Mieszkam juz wiele lat w Szwecji i nigdy nie slyszalam zeby ktos kupowal samchód an "morde". Sama zmieniam samochód co dwa lata i zawsze dbam zeby miec wszystkie kwitki, gwarancje itd, które oprucz tego ze wkladam do pärmu to skanuje i mam w swoim komputerze (jak i wszystkie inne faktury, rachunki m.m)

Wedlug prawa to powinnas wszystki wazne papiery i kwitki miec 10lat.

  Profil uzytkownika: Wiktoria97     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2012-10-03 16:06
http://www.konsumentverket .se/Lag-ratt/Din-ratt-som-konsument/

Tam masz moliwosc zaskarzyc decyzje ubezpieczyciela. Moze jak "psu na bude" sie to przyda, ale przynajmniej ktos sie tym zajmie z urzedu(?), a Ty bedziesz miasl czyste sumienie, ze nie zostawiles tego "ot tak"...
  Profil uzytkownika: Oxen     
kingus


Wpisów: 419
Od: 2009-12-26
2012-10-03 16:17
Wiktoria, ja tez mieszkam tutaj wiele lat i rownie czesto zmieniamy z mezem samochody i najczesciej byly one kupowane od osob prywatnych, zadnych faktur nie wystawiali, i wcale nie jest to dziwne, bo jak ja potem te auta sprzedawalam to ode mnie tez ani jedna osoba nie zazadala takiego kwita. Jeden tylko samochod kupiony byl na firme wiec gosciu nam wydal. Ostatnio kupilismy w salonie auto i bynajmniej o oponach nic nie pisza. A ciekawa jestem czy ty trzymasz w domu kwita z zakupu wszystkiego przez 10 lat, czyli rowniez buty, kurtki o innych rzeczach nie wspomne. Ja bym musiala sobie caly jeden pokoj poswiecic na ta makulature a jakby przyszlo co do czego to i tak bym pewnie nie znalazla, mimo segregacji. Ale czy ja wogole pytalam kogokolwiek tutaj o to jak sie przechowywuje kwita? Nie. Wiec dyskusja na temat co by bylo gdyby jest dla mnie bezsensowna. Trzymalam te rzeczy w schowku i podejrzewam ze nie tylko ja jedna tak robie. Czlowiek sie uczy na bledach. Ciesze sie rowniez ze ty jestes madrzejsza ode mnie. Dziekuje za pomoc
  Profil uzytkownika: kingus     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2012-10-03 16:27
Swoja droga duzo placisz .2800 za jedno auto miesiecznie? Czym ty jezdzisz?
  Profil uzytkownika: spagetti     
kingus


Wpisów: 419
Od: 2009-12-26
2012-10-03 16:30
Dzieki Oxen, z tym KOV to ja mam inna sprawe do obgadania, wlasnie mi o tym przypomniales.
  Profil uzytkownika: kingus     
Wiktoria97


Wpisów: 142
Od: 2012-01-27
2012-10-03 17:54
Kingus

Nie chodzi o to kto jest madrzejszy tylko mnie dziwi ze kupujesz auto i nie zadasz zadnedo kwitka. Nawet odrecznie powinni ci napisac kwit. Jak udowodnisz w razie czego ze kupilas auto a nie ukradlas?

Poniewaz mam dwa domy, w miescie i na wsi i duzo rodzine, robie wiele zakupów. Wszytkie drozsze zeczy, nawet kórtki, scanuje kwito i mam w moim kommpterze a oprucz tego wkladam orinal do pärmu. Poza tym od czasu do czasu fotografuje wszystko w obydwóch domach. Na wypadek gdyby cos sie stalo. Wtedy zawsze moge udowodnic ze posiadalam i kupilam.



  Profil uzytkownika: Wiktoria97     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-10-03 18:03
[Wpis wykasowany przez Moderatora. ]
  Profil uzytkownika: kamień     
kingus


Wpisów: 419
Od: 2009-12-26
2012-10-03 18:07
  Profil uzytkownika: kingus     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2012-10-03 18:14
Wy sie smiejecie, ale z zatrzymaniem kvitto, jako dowodu daty zakupu i ceny, wcale nie ejst takie glupie.
Niech ukradna jakies super kino domowe, kupione 2 lata temu, a ubezpieczyciel zanizy wartosc bo stwierdza ze sprzet byl kupiony 5 lat temu, za taka czy inna sume.
Wszystko ma swoj avskrivningstid (po polsku?)
  Profil uzytkownika: Ronj@     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-10-03 18:16
ja snie nie smieje... chowam wszelkie dowody zakupow, nawet nr seryjne mam wpisane w smart safety,
mnie smieszy np kórtka, a kwito to chyba jakis mix z kwitkiem czy cos... nie wiem
  Profil uzytkownika: kamień     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2012-10-03 18:22
I nie chodzi rowniez o bledy a madrowanie sie.Wiktorio- jakby kolezanka Kinga miala rachunki to by nie pytala na forum.To chyba logiczne,czy nie bardzo? Apropo jestes siostra kanadolki ze tak sie chwalic lubisz?
  Profil uzytkownika: spagetti     
latimeria


Wpisów: 1340
Od: 2011-09-18
2012-10-03 18:30
Wyprowadzajac sie z PL do DK przed laty i zostawiajac moj dom pod czujnym okiem zaprzyjaznionej agencji nieruchomosci,z zyczeniem jego rychlej sprzedazy,kasowalam wszystko,co zbedne.Otworzylam jedna taka'kipiaca'szuflade w celu segregacji skomasowanych tam papierow i ku uciesze mojego meza wyrzucalismy z luboscia cale tony 'kvitto' sprzed dziesieciu i wiecej lat.'Zapobiegliwa myszka' scielila gniazdko i mam ten 'brzydki'nawyk do tej pory,bo roznie w zyciu bywa.

Kamieniu: az nie mam sily komentowac Twojego wpisu n.t.
wypowiedzi Wiktorii
Nie moge nawet tego przeczytac jeszcze raz,bo mi sie zlimitowala widzialnosc.Ze smiechu zaplulam cola caly monitor
  Profil uzytkownika: latimeria     
kingus


Wpisów: 419
Od: 2009-12-26
2012-10-03 18:56
Dzisiaj robie sesje zdjeciowa kazdej rzeczy ktora mam w domu, wlacznie z majtkami i papierem toaletowym. Przezorny zawsze ubezpieczony
  Profil uzytkownika: kingus     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2012-10-03 19:11
[Wpis wykasowany przez Moderatora. ]
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2012-10-03 19:12
ja wam powiem, ze przy kurtka, to nie jest tak latwo,
bo zeby powiedziec/pomyslec prawidlowo po polsku "kurtka" (jak wymowa sie myli) to trzeba myslec "kortka.


  Profil uzytkownika: Ronj@     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-10-03 19:31
[Wpis wykasowany przez Moderatora. ]
  Profil uzytkownika: kamień     
suss
gdzie nogi poniosa


Wpisów: 1877
Od: 2010-09-02
2012-10-03 20:43
niestety te ubezpieczalnie to chamy, ja tez mam ubezpieczenie od "pierdniecia" na wszelki wypadek
  Profil uzytkownika: suss     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2012-10-03 20:47
taaa, a wez "pierdnij" to zobaczysz ile to ubezpieczenie jest warte
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Wiktoria97


Wpisów: 142
Od: 2012-01-27
2012-10-03 21:23
Kamien
Wiesz ze sa kurtki (teraz dobrze napisalam)które duzo kosztuja? Nie chce podawac cen zeby nie prowokowac.
  Profil uzytkownika: Wiktoria97     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-10-03 23:12
moja kolezanka ma ubezpieczenie, ze jak komus w domu zwali np TV na podloge to jej ubezpieczalnia za to placi
  Profil uzytkownika: iza     
artek_27


Wpisów: 7
Od: 2008-04-01
2012-10-04 06:46
Kinga co do kół może jakiś znajomy ma kvito ja miałem to samo z kradzieżą kvito załatwiłem od znajomego i kasa była na koncie po 3tyg pozdrawiam
  Profil uzytkownika: artek_27     
suss
gdzie nogi poniosa


Wpisów: 1877
Od: 2010-09-02
2012-10-04 08:09
"moja kolezanka ma ubezpieczenie, ze jak komus w domu zwali np TV na podloge to jej ubezpieczalnia za to placi"

Ja tez takie wlasnie mam nigdy nie wiadomo co dzieciakom przyjdzie do glowy czasami ogarnia ich takie szalenstwo, ze caly dom lata
Ale co tam dzieci, kiedys moj maz odkurzyl mokry balkon nowym odkurzaczem no i trzeba bylo kupic znowu nowy, na szczescie ubezpieczalnia uwzglednila ten rodzaj glupoty
  Profil uzytkownika: suss     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2012-10-04 09:30
Kinga...popytaj ludzi.moze akurat ktos niedawno kupowal opony.Moglby ci podeslac rachunek A na drugi raz ( oczywiscie nie zycze wlamania) to zanim zadzwonisz do ubezpieczalni pozbieraj rachunki od znajomych za rowery i inne takie... Wiesz co mam na mysli
  Profil uzytkownika: spagetti     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-10-04 10:07
kingus- kiedy ta kradziez byla?

no i jakie to opony. bo ja mam kwity na opony ale takie wyscigowe, na wielkie kola...
to tez musi byc prawdopodobne...
  Profil uzytkownika: iza     
kingus


Wpisów: 419
Od: 2009-12-26
2012-10-04 13:43
A wiecie, ze czegos sie jednak nauczylam: nastepnym razem wypisze w protokole wszystkie te rzeczy jako zaginione na ktore mam rachunki a nie te, ktore faktycznie zginely
Ja chyba juz im przez telefon wspominalam, ze to byly kola do auta Crysler Grand Voyager, czy sobie zapisali te informacje, czy nie- nie wiem. Byly to 2 komplety jedne zimowe z kolcami, drugie zimowe bez kolcow. Myslalam juz nawet zeby jakos namierzyc poprzedniego wlasciciela, moze on gdzies zachowal te paragony? Hm, a od telewizora to mi tylko pilot w domu zostal, zawsze to jakis dowod? Ach, za TV i tak nic nie dostane,dobrze ze tani, z promocji byl
Iza- wlamanie bylo 23 czerwca.
A jesli chodzi o te ubezpieczenia allrisk, to ciekawe czy sie pozniej tez nie wymigaja czyms tam zeby nie zaplacic...?
  Profil uzytkownika: kingus     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-10-04 13:51
oj, to ja mam kwity starsze.. no i nie na zimowki..
  Profil uzytkownika: iza     
kingus


Wpisów: 419
Od: 2009-12-26
2012-10-04 14:29
No wiesz Iza, kwita by pasowaly starsze niz data wlamania, czyz nie tak? Polozylabym lache na te kola, ale zima tuz tuz i zimowki trzeba kupic
  Profil uzytkownika: kingus     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-10-04 14:46
ee.. starsze kalendarzowo w znaczeniu swiezsze... zablysnelam
  Profil uzytkownika: iza     
Forum -> Życie w Szwecji -> Kradziez w piwnicy
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Mycie okien (Stockholm)
Szukam do pracy. (Stockholm )
DAM PRACE / SPRZATANIE (Ödeshög)
Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 44 gości
oraz 0 użytkowników.


Sklepy Budowlane
Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony