Odwiedzin 37803646
Dziś 4090
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Nauka w szwedzkiej szkole

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorNauka w szwedzkiej szkole
abcdef


Wpisów: 3
Od: 2012-09-18
2012-09-18 12:39
Hej .
Mam 15 lat, poszlabym do 3 kl. gim. w Polsce, lecz teraz mieszkam w Szwecji. Wiec do 9 klasy.
Aktualnie czekam na prawo pobytu, czego konsekwencja bedzie PN. Wkrotce zapewne przysla list. Z pominieciem szczegolow, napisze, o co mi chodzi.
Otoz ...
1. pojde do normalnej szwedzkiej szkoly, ale do kl. dla imigrantow, tak?
2. jak bedzie wygladala nauka - chodzi mi juz nie o ta 'specjalna klase', ale 'normalna' - szwedzka?
3. jak wygladaja sprawdziany, testy ?
4. bede w 9 kl, chce isc do gimnazjum, wiec co z testami po 9 klasie?

I jeszcze - czego moge sie spodziewac - ogolnie.

Z gory dziekuje.
Pozdrawiam .
  Profil uzytkownika: abcdef     
abcdef


Wpisów: 3
Od: 2012-09-18
2012-09-18 12:48
I ogolnie jak to wyglada napiszcie tez, bo nie ukrywam, ze nieco sie obawiam .
  Profil uzytkownika: abcdef     
Wiktoria97


Wpisów: 142
Od: 2012-01-27
2012-09-18 14:20
Czy juz wiesz do jakiej szkoly bedziesz chodzic? Albo moze spytam: czy wybralas juz szkole do której bedziesz chodzic? Dziwi mnie ze rodzice twoi nie rozgladneli za jakas dobra szkola dla ciebie.

Najlepiej zadzwon albo idz do szkoly i sama sie spytaj. Idz w czasie przerwy i zobacz jak wygladaja uczniowie i jak sie zachowuja. Zrob to juz jutro zeby nie tracic czasu. Z tego co pisza na forum to mozesz zaczac szkole zanim dostaniesz PN.

Prawdopodobnie bedziesz miala pomoc w szkole zeby nauczyc sie jak najszybciej jezyka. A jak z angielskim? W dziewiatej klasie pisza juz wypracowania po angielsku. Mam córke w dziewiatej klasie. Oprucz tego ma B-språk to znaczy jeszcze jeden obcy jezyk.

Zeby dostac sie do szweckiego gymnazjum liczy sie swiadectwo. Nie testy albo egzaminy jak to bylo (i moze dalej jest w Polsce) Zeby dostac sie do dobrego gymnazjum trzeba miec bardzo dobre swiadectwo. W niektórych musisz miec max: 320 punktów.
  Profil uzytkownika: Wiktoria97     
abcdef


Wpisów: 3
Od: 2012-09-18
2012-09-18 17:15
Wiktoria-
A mozesz cos wiecej?
Cala sytuacja tak wyszla, nie bede pisac szczegolow, ze szybszej nie dalo sie tego zalatwic .
A z tego co ja wiem, to nie mozna isc bez PN. Tzn. bylismy kilka razy sie pytac, ale dopiero wczoraj w MV powiedziano, zeby isc do ´komun i tam sie zapytac, bo czasami robia wyjatki.
No wiec tak to wyglada.
Pisalismy tez juz kilka razy. No i jutro idziemy do komuny.
Jak z ang.? Dobrze. Sv. poki co ucze sie sama.
A moze wie ktos co z tymi egzaminami po 9 kl. u mnie?
Dz.
  Profil uzytkownika: abcdef     
Wiktoria97


Wpisów: 142
Od: 2012-01-27
2012-09-18 22:37
Jak napisalam nie ma w Szwecji examinów do gymnazjum. Licza sie wyniki na swiadectwie jakie uzyskalas w 9-tej klasie. Jezeli masz dobre wyniki to mozesz sie dostac do dobrego gymnazjum.

Nie wiem jak bedzie w twoim przypadku. O tym musisz porozmawiac w szkole. Gdybym ja ci radzila to pozwól sobie na to zeby powtórzyc 9-ta klase. Wtedy masz wieksze szanse miec lepsze swiadectwo. A co za tym idzie mozesz wybrac lepsze gymnazjum.

Niedlugo zaczna sie rózne kampanie dotyczace wyboru gymnazjum. Bedzie duzo na ten temat w codzienych gazetach oraz wszystkie gymnazjum beda mialy tak zwane "dom otwarty". Mozesz isc zobaczyc jak wyglada szkola, jaki maja kierunek i.t.d. A na wiosne bedzie wystawa w Sztokholmie gdzie wszystkie gymnazjum beda robily reklame dla swojej dzialalnosci.

Nie wszystkie, te najlepsze nie musza.

Ja wlasnie za pare dni bede miala zebranie rodzidzielskie w szkole na temat wyboru gymnazjum.
  Profil uzytkownika: Wiktoria97     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2012-09-18 23:34
W szkolach sa odpowiednie osoby, do ktorych mozna sie zwrocic o porade. Nazywaja sie "studievägledare" u nich dostaniesz wszelkie informacje na interesujace Cie tematy.
  Profil uzytkownika: violina     
Forum -> Życie w Szwecji -> Nauka w szwedzkiej szkole
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 10 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony