Odwiedzin 37816036
Dziś 1860
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Little brother is watching you

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorLittle brother is watching you
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2005-04-08 23:33
Do czego dazy swiat....

http://www.adcritic.com/in teractive/view.php?id=5927

Koniecznie z glosnikami.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2005-04-09 11:41
No niesamowite! Orwell na tym tle to epoka kamienia lizanego . Co robić Kajetanie?
  Profil uzytkownika: Uwe     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2005-04-09 14:27
Przypomne ten temat:

http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?forum=11&temat=3251

Pisalem tam o Echoleon. To nie tylko w USA sa ludzie sledzeni, my tu w Europie tez i to przez amerykanow:

Czytalem ostatnio taki ciekawy reportaz o tym, ze jestesmy sledzeni na kazdym kroku. USA posluguje sie systemem zwanym Echoleon, ktory sledzi wszystko co mozliwe (mejle, rozmowy tel, komorkowe, faxy, przekazy telewizyjne i radiowe na wszystkich zakresach). W glowie sie nie miesci, ze moga robic cos takiego a jednak.
Poza tym jestesmy na okraglo sledzeni na ulicach, w sklepach i lotniskach. Pracodawcy sprawdzaja co robia pracownicy, gdzie wysylaja mejle i ile pracuja. Jeszcze do tego rodzice sledza dzieci a mezowie sledza zony uzywajac specjalnych programow szpiegowskich. Podany zostal tam przyklad norwega, ktory byl tak zwichrowany psychicznie, ze sledzil swoja ex zone za pomoca publicznych kamer i nagrywal gdzie jest, co robi i z kim.

  Profil uzytkownika: gigge     
buster


Wpisów: 2027
Od: 2004-09-04
2005-04-09 15:09
No coz, nas zamieszkalych w krainie permanentnej i nawet niezbyt ukrywanej totalnej inwigilacji oraz usankcjonowanego prawnie i spolecznie donosicielstwa nie powinno to dziwic, wszak to dla naszego bezpieczenstwa .....tylko.....ludzkosc juz tak ma, ze kazdy wynalazek kiedys tam predzej raczej niz pozniej wykorzystuje przeciwko sobie, tzn. zeby jedni ludzie dzialali na szkode innych ludzi.....przykladow jest az nadto.....cos kiedys jeden taki McLuhan pisal o "globalnej wiosce", Orwell o "braciszku"- mieli dar prorokowania a moze po prostu umieli przewidywac.....a ten numer z pizza- kapitalny komentarz!
Jak sie bronic?
Nie da sie, za pozno.....i radze uwazac na takie wpisy (i kto to mowi!), bo wszystko bedzie w personal file!
A pozniej moze nie tylko o pizze chodzic......
Chociaz.....przyklad wprawdzie negatywny, ale.... AlQaidzie sie jakos mimo to udalo- ale oni mieli specow od tego....
  Profil uzytkownika: buster     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2005-04-09 15:58
gigge, Echelon albo podobny system na pewno istnieje, dziwne by bylo inczej. Na pewno tez nie tylko amerykanie maja takie systemy. Na pewno jest tez wspolpraca miedzy panstwami. Wojna z terroryzmem, bla bla.

Polecam kiazke Dana Browna Digital Fortres, albo film Enemy of the State z Willem Smithem w roli glownej.

Mnie to zawsze rozsmiesza na filmach (szczegolnie nowych), jak jakis bandzior gdzies dzwoni, i policja musi z nim rozmawiac przez pare minut, zeby namierzyc skad dzwoni.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2005-04-09 16:06
Masz tu gigge, mozesz sie zaczac bac: http://www.pul.nu/varning. htm
  Profil uzytkownika: kajetan     
buster


Wpisów: 2027
Od: 2004-09-04
2005-04-09 16:44
Tak, a bandzior bezczelnie patrzy na zegarek, bo wie, po ilu sekundach go namierza i na sekunde przedtem odklada sluchawke.......tez chwyt to juz w co drugim filmie.....no, teraz trzeba bedzie podnosic napiecie w filmie innymi srodkami.....
  Profil uzytkownika: buster     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2005-04-09 17:28
No wiesz Kajetan ja jestem juz sledzony na tym forum przez niektorych wiec mi wystarczy emocji.

A tak na serio to wszystko co jest w formie elektronicznej jest sie w stanie przechwycic. Pozostaja chyba tylko sredniowieczne metody jezeli sie chce miec troche prywatnosci.
  Profil uzytkownika: gigge     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2005-04-09 18:59
To nie wiesz Kajetan jakiego masz farta, że masz czysty komputer. Z drugiej storny, czy napewno "czysty"?. W większości krajów zupełnie legalne jest śledzenie tego co się robi na służbowym komputerze, i mam tutaj na myśli dokładnie wszystko czyli zainstalowanie spyware.
  Profil uzytkownika: maggie     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2005-04-09 20:30
Posłuchałam sobie tego i .... wcale mnie to nie dziwi! Szczególnie teraz kiedy otyli podają Mcdonalds do sądu za to że utyli, firmy muszą sie jakos zabezpieczac. A dostęp do informacji jest praktycznie podany na talerzu poprzez internet, karty kredytowe i deklaracje podatkowe.
  Profil uzytkownika: maggie     
alex23


Wpisów: 796
Od: 2003-05-18
2005-04-10 05:43
no dziadostwo, tyle tego shitu krazy w sieci, chorob sie mozna nabawic nie dosc ze od ludzi to jeszcze z internetu, a czasem i oglupiec, jednak najleprza jest chyba playstation 2
  Profil uzytkownika: alex23     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2005-04-10 21:27
"Tak, a bandzior bezczelnie patrzy na zegarek, bo wie, po ilu sekundach go namierza i na sekunde przedtem odklada sluchawke......."
no, teraz trzeba bedzie podnosic napiecie w filmie innymi srodkami.....


No, pomsysl. Siedzi sobie zaspany policjant. Dzwoni telefon. Jakis podekscytowany bandzior cos tam gada, policjant powoli sie przeciaga, patrzy na wyswitlacz telefonu, gdzie jest podany numer z ktorego dzwoni bandzior. Wlacza hitta.se, wpisuje numer telefonu i dostaje imie i nazwisko, adres i mapke jak dojechac. Bandzior jeszcze cos tam caly czas gada i patrzy na zegarek, zeby odlozyc sluchawke akurat sekunde przed tym az go beda mogli namierzyc
Nie ma to jak cyfrowe centrale telefoniczne.
  Profil uzytkownika: kajetan     
buster


Wpisów: 2027
Od: 2004-09-04
2005-04-11 13:30
Dokladnie!
  Profil uzytkownika: buster     
Forum -> Komputer i człowiek -> Little brother is watching you
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Carpentry work (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 42 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony