Odwiedzin 37771127
Dziś 2135
Wtorek 16 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Uwaga oszust - Vaxjo i okolice

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorUwaga oszust - Vaxjo i okolice
tomasz17012


Wpisów: 2
Od: 2012-09-02
2012-09-02 23:14
Witam wszystkich zainteresowanych.
Chciałem przestrzec przed oszustem, który działa na terenie Vaxjo i okolic, a w szczególności w Aby. Przez telefon przedstawia się jako "T" chociaż w rzeczywistości ma na imię "Z".
Tak więc pan "Z" z naszą firmą budowlaną zawiązał współpracę w okolicach maja 2011. Pierwsze prace w jego domu w Aby ruszyły na początku października 2011. Przyjęty system rozliczeniowy: miesięczne zaliczki, a po ukończeniu ustalonych etapów faktura VAT z wystawienia naszej Spółki z o.o. Wszystko było na pozór w porządku, do czasu kiedy nasza firma ukończyła pierwszoplanowe etapy, a przed podjęciem kolejnych, zażądała uregulowania należności.
Pan "Z" nie przyjął ani jednej faktury, nie wypłacił żadnych pieniędzy i nakazując opuszczenie jego posesji, pozostawił firmę i pracowników na ulicy. Skierowanych przesyłką poleconą faktur pan "Z" nie odebrał, zabronił też odbioru takich przesyłek swojej księgowej pani "E", która jest głęboko zaangażowana w działalność pana "Z" i prowadzi jego dokumentację firmową w miejscowości Hok.
Ogólna wartość strat na rzecz naszej firmy to 370.000,00 złotych.
Ostatnie ustalenia donoszą, że pan "Z" uprawiał niejeden proceder na terenie Sztokholmu i okolic (jego specjalnością są obozy pracy i totalny wyzysk ludzi), jednak z obawy o swoje zdrowie lub życie przybył na ziemie KronobergLan. Tutaj podjął działalność w przedmiocie układania kostek brukowych i takie tam pochodne (naprawdę żal mi tych 4 pracowników z Polski...).
Przestrzegam więc wszystkie osoby bądź firmy przed wyżej opisanymi kanaliami: panem "Z" i jego księgową "E". Nie dajcie się zwieść temu burakowi, wywodzącemu się z pipidówy Góra okolice Leszna.
P.S.
Facet pewnie nie wie, że aktualnie następuje początek końca jego działalności na terenie Szwecji
  Profil uzytkownika: tomasz17012     
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2012-09-03 18:25
Czy powazna polska sp. zo.o. podpisala umowe?

Czy powazna polska sp.zo.o. dopelnila formalnosci w szwedzkim urzedzie skarbowym? (mam na mysli zgloszenie moms)
  Profil uzytkownika: KasiaTom     
tomasz17012


Wpisów: 2
Od: 2012-09-02
2012-09-03 23:12
Nasza spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa oficjalnie, pełna księgowość, bilanse, zgromadzenia zarządu, wszystko w jak najlepszym porządku, tym samym współpraca ze szwedzkimi firmami jak najbardziej legalna.
A co do praktyk stosowanych przez wyżej opisanego delikwenta, to nie pora aby ujawniać zbyt wiele szczegółów - wychodzenie przed orkiestrę w tym przypadku niewskazane. Facet i ta jego znakomita księgowa są świadomi co mają za pazurami i powinni wiedzieć dokładnie jakie instytucje będą rozliczały jego dorobek. Czas zapłaty nadchodzi.
  Profil uzytkownika: tomasz17012     
Forum -> Życie w Szwecji -> Uwaga oszust - Vaxjo i okolice
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Fasad arbetare (Helsingborg)
ZBROJARZ BETONIARZ (Sztokholm)
Stolarz dach & elewacja STOCKHOLM (Stockholm )
Carpentry work (Stockholm)
Sprzątanie (Stockholm)
Praca dla budowlańca w Sollentuna (Sztokholm)
Renowacja fasady (Stockholm)
Praca sprzatanie Åkersberga (Åkersberga )
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 37 gości
oraz 0 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Wielka polityka pro-dzieczenna
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony