Odwiedzin 37816653
Dziś 2477
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Dreambox ?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorDreambox ?
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2012-08-30 19:05
Czy to wogole legalne jest ?

Jak mam znalezsc, czy tam jakies sensowne kanaly sa(nie chodzi mi o jakies playboy, czy cus...)...???
  Profil uzytkownika: bolek1970     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-08-30 19:40
posiadanie dreama jest legalne...

ale zeby cos z niego miec musisz polaczenie z "dawca"
  Profil uzytkownika: kamień     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2012-08-30 20:46
Dreambox to jest dekoder, w gruncie rzeczy. Kanaly masz takie same jak na zwyklym dekoderze, tylko opcji masz wiecej.
  Profil uzytkownika: kajetan     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2012-08-30 21:04
No i fajnie, ale panowie !

Mi, to jak dziecku, w sprawie telewizji trzeba, (a
i u zrodla zglupialem...) !

Na przyklad chce miec 1000 programow, to gdzie sie zglosic...


pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2012-08-30 21:40
Programy bierzesz stamtad gdzie zwykle, czyli z anteny satelitarnej albo z kablowki.

Dreambox to jest dekoder (standardowo telewizji satelitarnej ale mozna wymienic na kablowke). A wlasciwie PVR (personal video recorder) bo ma dysk twardy na ktory mozna nagrywac programy.

Glowna roznica miedzy Dreamboxem a "zwyklymi" dekoderami/pvr, to ze dreambox jest otwarty, bazawany na linuxie (o ile sie nie myle), co daje mozliwosci instalowania na nim roznych rzeczy, oraz wiecej mozliwosci co mozna zrobic z nagranymi programami (np. wypalic sobie na DVD).

Zeby ogladac zakodowane kanaly musisz miec karte, jak zwykle, ale Dreambox ma opcje "emulacji" karty, co daje mozliwosc ze majac kilka Dreamboxow mozna korzystac z jednej karty (zamiast kupowac tvillingkort u operatora). Ta emulacja dziala tez przez internet, wiec mozecie sobie na spolke z kolegami wykupic pakiet, jeden bedzie mial karte u siebie a reszta bedzie sie do tej karty podlaczac przez internet.. i takie tam. Jest to jednak dosc ograniczone technicznie szybkoscia czipa na karcie, co ogranicza ilosc "piratow" na jedna karte do okolo 5-6 (jak ostatnio patrzylem).

Prawdopodobnie (ale dawno nie patrzylem) mozesz tez instalowac na tym Dreamboxie rozne warianty "Play", jak SVT Play, TV3 Play, itd, i korzystac z tych serwisow.

To tak w skrocie. Ale ostatnio sie tym interesowalem jakies 5 lat temu, wiec moglo sie cos zmienic.

  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2012-08-30 22:00
Tak z innej beczki, ja do ogladania TV dlugo uzywalem "zwyklego" PC z programem MediaPortal http://www.team-mediaporta l.com/

Pisze "zwyklego", bo ma wbudowana karte do odbierania Comhem, taka: http://www.tystpc.nu/flopp ydtv-c.php i mozna go obslugiwac pilotem. Ale poza tym zwykle Windows XP.

Ten media portal byl na tyle fajny, ze moglem sie do niego podlaczyc z innego komputera i np. na laptopie ogladac sobie jakis program, podczas gdy zona na telewizorze ogladala cos innego. Nawet przez internet moglem sie podlaczyc z telefonu i kazac mu cos nagrac. I takie tam.

Ale w koncu wygoda zwyciezyla i mam zwykly box z Comhemu. Ten komputerowy tylko wlaczam na specjalne okazje...
  Profil uzytkownika: kajetan     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-08-31 06:19
" co ogranicza ilosc "piratow" na jedna karte do okolo 5-6
(jak ostatnio patrzylem)."

ograniczen nie ma

a bolek jak chcesz sie dowiedziec o mozliwosciach "edukacyjnych" tedo tunera to daj na prv... tu nie za bardzo pisac...
  Profil uzytkownika: kamień     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2012-08-31 07:03
Dzieki, za rozjasnienie sprawy !

No coz, wlasnie ta opcje, ze nie trzeba tvillingkort brzmi bardzo zachecajaco, bo u mnie w chalupie, sporo telewizorow i trzeba napiecie w salonie, czasem rozladowac...

Kamien, moj mejl hands@spray.se

pzdr,

  Profil uzytkownika: bolek1970     
Forum -> Komputer i człowiek -> Dreambox ?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie Sztokholm (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 36 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony