Odwiedzin 37804062
Dziś 386
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Jak zmienic adres na Sztokholm?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorJak zmienic adres na Sztokholm?
shubren
betonowy las


Wpisów: 1521
Od: 2007-05-30
2012-08-07 15:24
Chcialem sie zapytac jak najlatwiej zalatwic sobie adres w sztokholmie.Czytam i czytam po roznych forumach i nie moge sie doczytac.Moze ktos obcykany w temacie wie jak to zalatwic.Sytuacja wyglada nastepujaco mieszkam w sztokholmie pracuje w sztokholmie ale jestem zameldowany w innej komunie dosc daleko od sztokholmu bo w mieszkaniu w ktorym mieszkam zameldowac sie nie da.Myslalem o postboxach ale doczytalem sie ze juz sie tak nie da myslalem o kupnie adresu ale nie wiem gdzie.Czy sa jeszcze jakies inne mozliwosci o ktorych nie wiem?Moze ktos wie i mi powie.
  Profil uzytkownika: shubren     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-08-07 20:14

adres najłatwiej zmienic tu

http://www.adressandring.s e/privatperson

pierwszy link z wyszukiwarki forumowej czy google cie na to skieruje....

tylko ty chcesz sie meldowac w innym miejscu niz miejsce pobytu.. a to juz jest nieleglane...
  Profil uzytkownika: kamień     
shubren
betonowy las


Wpisów: 1521
Od: 2007-05-30
2012-08-07 20:26
Nawet nie bede komentowal twojego wpisu w temacie Kamien....jak zwykle popisales sie...nie zawracaj mi juz gitary i nie pisz do mnie wiecej...
  Profil uzytkownika: shubren     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-08-07 20:30
przepraszam ty juz jestes zameldowany nielegalnie i sie chwalisz do tego.... pewnie zamelduj sie w skrytce pocztowej - zmiescisz sie
  Profil uzytkownika: kamień     
shubren
betonowy las


Wpisów: 1521
Od: 2007-05-30
2012-08-07 20:39
Co ty znowusz gadasz.jakie nielegalnie?To nie polska bracie obowiazku meldunkowego w dowodzie nie ma.Pracuje w sztokholmie zameldowany jestem w mojej komunie to jakie nielegalnie?Wez juz przestan straszyc i wymyslac te twoje wieczne przeszkody w kazdym temacie.Wszystko jest mozliwe trzeba tylko chciec i wiedziec jak i dlatego pytam.A do skrzynki pocztowej sie nie przeprowadze tylko adres sobie tam zaloze.Po to sa te boxy jak bys nie wiedzial.
  Profil uzytkownika: shubren     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-08-07 20:42
"mieszkam w sztokholmie pracuje w sztokholmie ale jestem zameldowany w innej komunie"

to gdzie pracujesz jest nie istotne - w skatteverket nalezy podac adres zamieszkania, wg twojego wpisu sa niezgodnosci - ja nie strasze pisze jak to wyglada formalnie.... a jak jestes zmuszony kombinowac to kombinuj nie moja sprawa
  Profil uzytkownika: kamień     
shubren
betonowy las


Wpisów: 1521
Od: 2007-05-30
2012-08-07 20:45
Hahahaha dobra bez komentarza............
  Profil uzytkownika: shubren     
Expedit


Wpisów: 11
Od: 2012-03-17
2012-08-07 22:02
To ja się podłączę pod temat.

Jak w takim wypadku wyglada formalnie zmiana adresu zameldowania na postbox? Na poczcie nie ma możliwości założenia postboxu, ale znalazłem firmy oferujące postboxy dla prywatnych klientów. Na stronie jest napisane, że uiszczając opłatę za rok/pół roku można w ten sposo zmienić adres korespondencyjny. Czy ktoś korzystał z takiej usługi i jak ona działa w praktyce?
  Profil uzytkownika: Expedit     
shubren
betonowy las


Wpisów: 1521
Od: 2007-05-30
2012-08-07 22:45
No wlasnie tez znalazlem takie firmy oferujace bosboxy z adresem ale potem zaczelem czytac po roznych szwed zkich forumach i wszystko sie pogmatwalo.Wyglada to mniejwiecej w ten sposob ze te firmy oferuja adres ale i tak nie mozna zmienic komuny ten adres jest tak jak by tymczasowy.Przynajmniej ja to tak zrozumialem i nie wiem czy mi sie oplaci wynajmowac takiego postboxa.

Mi zalezy na meldunku w sztokholmie bo wrazie utraty pracy musze np kontakty z arbetsförmedlingen czy försäkringskasom utrzynywac w miejscu meldunku.Nie moge pojsc na jakiekolwiek szkolenie czy kurs ani nic chyba nawet do przychodni w razie czego czy dentysty nie moge sie zapisac.

A w sztokholmie maja naprawde wypasione kursy w arbetsförmedlingu nie to co w mojej miescinie kurs na wozki widlowe i koniec.

Dlatego pytam o rade.w najgorszym wypadku kupie sobie adres u kogos ale to tez jest takie sobie rozwiazanie.Choc i moze najlatwiejsze 500 koron miesiecznie piechota nie chodzi nie jeden chetny by sie znalazl.Ciekawym czy mozna dac takie ogloszenie o kupnie adresu na poloni choc z kamieniem jako modem ogloszeniowym to nawet o takich luxusach pomazyc sobie nie mozna.Toc to kombinatorstwo
  Profil uzytkownika: shubren     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-08-08 06:16
na bazarze PI takich ogloszen nie wolno zamieszczac - i nie ja o tym zadecydowałem
  Profil uzytkownika: kamień     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-08-08 07:20
Widzisz, shubren, tak nie mozna... Adres mailowy nie podany, wcale sie nie przykladasz... A juz fakt, ze chcesz kupic adres w Sztokholmie, hohohooo, no nie wiem, czy sie znajdzie ktos chetny...
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
shubren
betonowy las


Wpisów: 1521
Od: 2007-05-30
2012-08-08 08:25
Lulu no cus ty tak z rana mnie ochrzaniasz.Jaki adres majlowy?przeciez ja tu tylko teoretyczna dyskusje prowadze.Chetni to by sie teoretycznie napewno znalezli tylko gdzie ich znalesc do diabla.Chyba ze ty mnie chcesz zameldowac w ty twoim skärgården a moze jakis fajny pokoj tez masz do zaoferowania albo jakis garaz bo ja musze mieszkac z wesolymi ludzmi inaczej to kila i mogila depresja a zima sie zbliza znowusz sie bede wieszal.

Kamien dobrze wierze ci na slowo.A jak bym tak dal takie ogloszenie z zapytaniem o przysluge zameldowania mnie bez odplaty to moze i by przeszlo czy ten front tez jest spalony?
  Profil uzytkownika: shubren     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2012-08-08 09:37
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2012-08-08 10:26
W skrzynce nie mozna zamieszkac, wiec ten trop mozecie sobie podarowac. Mozna miec adres do korespondencji w skrzynce, ale zameldowanie (folkbokföring) nalezy miec w miejscu "gdzie sie nocuje", wg folkbokförignslagen, wiec trzeba miec jakies mieszkanie.
  Profil uzytkownika: kajetan     
wma


Wpisów: 618
Od: 2006-01-16
2012-08-08 10:48
Adres w skrzynce to tzw. särskild postadress wpisywany do rejestru obok adresu zamieszkania.

W
  Profil uzytkownika: wma     
shubren
betonowy las


Wpisów: 1521
Od: 2007-05-30
2012-08-08 18:17
To prawda co napisaliscie tez sie tego doczytalem ale znalazlem takowom stronke z postboxami http://www.stockholmpostbo xar.se/ i tam na dole jest cennnik.Rozne ceny za rozne uslugi.I pisze tam folkbokförning 6 miesiecy 4519 kr.I wlasnie to mnie nurtuje.Co oni mysla przez folkbokförning i czy to aby nie sciema dla nieswiadomych.
  Profil uzytkownika: shubren     
shubren
betonowy las


Wpisów: 1521
Od: 2007-05-30
2012-08-09 16:38
No to jak z tym adresem nikt nic nie wie?
  Profil uzytkownika: shubren     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-08-09 19:51
ale gdzie lezy problem?? dlaczego nie podasz do skatteverket aktualnych&prawdziwych danych??
  Profil uzytkownika: kamień     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-08-09 20:04
shubren, nie zrozumiales mnie.

jakbys mial maila w profilu to bys nie musial sie oglaszac na bazarze i bysmy sobie tu gadali. marketing taki, rozumiesz. a teraz to nici z marketingu
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2012-08-09 21:49
Jak pisza, ze oferuja folkbokföring to pewnie melduja wszystkich na jednym adresie i maja kogos kto tam poczte sprawdza i takie tam. Nie korzystalem nigdy wiec nie wiem.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Forum -> Życie w Szwecji -> Jak zmienic adres na Sztokholm?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 5 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony