Odwiedzin 37896332
Dziś 902
Niedziela 26 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - kolizja trzech samochodów

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorkolizja trzech samochodów
magdness
Stockholm


Wpisów: 53
Od: 2011-01-06
2012-07-25 11:22
Witam.
Miałam kolizje w której uczesniczyły trzy samochody, w sumie cztery, ale ten pierwszy zwiał, chociaż mam jego numer rejestracyjny.
A więc, samochód 1 nagle zahamował, samochód 2 też wyhamował, samochód 3 (ja) też wyhamowałam, ale samochów 4 nie wyhamował i siłą uderzenia popchnął mnie (3) do przodu, zdąrzyłam trochę skręcić i walnęłam tego przede mną w tylni bok. Przyjechała policja, protokoły spisane.
Dzwonię dziś do ubezpieczalni dowiedzieć się co mam teraz robić, gdyż mój samochód jest w jakimś warsztacie. Dowiaduję się, że jestem winna spowodowania walnięcia tego przede mną, mam pokryć jego szkodę a swoją na swój koszt. A dodam, że mam tylko halvförsäkring. Jestem załamana.
Może ktoś miał podobnie, czy można się do tego odwoływać? Nie wiem, nawet wynająć adwokata?

Z góry dziękuję.
  Profil uzytkownika: magdness     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2012-07-25 11:58
Z tego co wiem, przy karambolach tego typu praktykuje się płacenie za tył z cudzego ubezpieczenia, a za przód z własnego. Jeśli nie masz AC to przód z własnej kieszeni. Jest tak dlatego, że prawdopodobnie nie zachowałaś bezpiecznej odległości. Chyba, żeby udało się udowodnić zupełną winę tego z tyłu (brak hamowania, pijany itp) względne winę tego, który uciekł.

Tylko prawdę mówiąc jakoś nie mogę sobie wyobrazić, jak jadąc za kimś i skręcając w celu uniknięcia zderzenia możesz mu wjechać w bok. Może więc ubezpieczyciel inaczej to widzi niż Ty? Zapytaj.

Jeśli ubezpieczalnia nie bierze pod uwagę sprawcy z pierwszego auta, to jak najbardziej się kłóć. Bo w takim przypadku biorą Cię za sprawczynię całego zdarzenia.

Na Twoim miejscu po nrze rej. znalazłbym adres właściciela auta które uciekło, znalazł je i zrobił zdjęcia uszkodzeń zanim ewentualnie zdążą je usunąć. I walcz.
  Profil uzytkownika: mabr     
magdness
Stockholm


Wpisów: 53
Od: 2011-01-06
2012-07-25 12:50
Dzieki za komentarz.
Ten pierwszy co uciekl nie ma zadnej szkody bo ten za nim wyhamowal, ja tez wyhamowalam, wiec zachowalam widac odpowiednia odleglosc, tylko ten co za mna jechal mnie popchnal (jal juz stalam) zdarzylam skrecic ze tego przede mna nie walnelam bezposrednio w tyl tylko tak w prawe tylne swiatla.
nie, no nie moge sie zgodzic ze to byla moja wina, z ta odlegloscia jaka mialam zachowac to chyba wystarczajaco ze wyhamowalam a nie przewidywac jeszcze popchniecie..
  Profil uzytkownika: magdness     
Forum -> Auto-Moto -> kolizja trzech samochodów
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca Rusztowania (Stockholm/Katowice )
Mechanik samochodowy (Haninge)
Sprzatanie (Tensta)
Violas Team AB (Sztokholm)
Malarz - szpachlarz (Sztokholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Praca (Goteborg )
Sprzatanie (Tystberga )
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 22 gości
oraz 1 użytkowników.


W PL działała zorganizowana grupa przestępcza?
Żart na stronę
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony