Odwiedzin 37807440
Dziś 3764
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - wyjazd po studiach

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorwyjazd po studiach
wielbie


Wpisów: 4
Od: 2012-07-22
2012-07-22 13:54
Witam serdecznie )

Jestem w trakcie załatwiania wyjazdu do Szwecji a konkretnie do Sztokholmu w ramach praktyk zawodowych z AIESEC'u, jestem świeżo po obronie ( inż. mgr Mechaniki i Budowy maszyn ) i moje pytanie do was jest takie czy po tym kierunku bede w stanie zarobić na swoje utrzymanie, czy jest praca w tych zawodach ? praktyki wybrałem tylko po to by sie zorientować jak tam jest , ale mogę jeszcze to zmienić i wyjechać gdzieś indziej . Więc czy bedzie to dobry wybór w perspektywie 5 lat i wiecej lat. Szwedzkiego uczyłem sie pół semestru i dlatego w planach miałem jego dalsza nauke na mniejscu ) pozatym angielski i niemiecki na całkiem niezłym komunikatywym poziomie.

Dodam, że nie chce pracować w polsce i raczej mnie tu nic nie trzyma, pytanie czyyy warto

  Profil uzytkownika: wielbie     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-07-22 14:15
jesli chcesz robic kariere i zarabiac duzo kasy to Szwecja nie bedzie dobrym krajem dla ciebie.
tu zyje sie nudno i panstwo pilnuje (podatki) bys sie nie wzbogacil bardziej niz inni.
a co do pracy itp- sam zobaczysz na miejscu jak to wyglada. bez dobrej znajomosci jezyka to raczej kiepsko.
  Profil uzytkownika: iza     
wielbie


Wpisów: 4
Od: 2012-07-22
2012-07-26 15:33
ktos sie jeszcze moze wypowie o ew sensie wyjazdu do was
  Profil uzytkownika: wielbie     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-07-26 15:42
poczytaj ten dzial.
jestes mniej wiecej 8 tysieczna osoba ktora o to pyta
  Profil uzytkownika: iza     
wielbie


Wpisów: 4
Od: 2012-07-22
2012-07-26 16:12
ależ czytałem ale większa część chce jechać tam w ślepo co jest stanowczo odradzane oraz to co sadzicie o podróży bez języka swe też wiem Ja sieę zastanawiam czy opłaca się osobie z moim wykształceniem jechać na co najmniej rok praktyk a potem zostać dłużej , nie chce by bylo tak ze przez rok się mecze i czekam tylko na powrót z powrotem do kraju Sami wiecie pewnie najlepiej . A dla mnie to jest ważny wybór bo zawsze mogę jechać np do niemiec, co bylł by łatwiejsza opcja ale czy bardziej opłacalna ??
  Profil uzytkownika: wielbie     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2012-07-26 16:59
W Niemczech firma przyjmie Cie z "otwartymi rekami", bo jak podaja wszedzie jest brak inzynierow, tylko czy pracownicy Cie przyjma, to juz jest osobny temat. Jezeli masz praktyki zalatwione w Szwecji, ja bym na Twoim miejscu i po pobycie 18-letnim w Niemczech, wybrala Szwecje. Taki czas praktyk (rok)pozwoli Ci podjac decyzje czy kraj Ci sie podoba. Mnie sie z perspektywy emigracji niemieckiej wydaje, ze Szwecja jest lepszym rozwiazaniem. Mam nadzieje, ze na Twoj post zareaguja polscy inzynierowie ze Szwecji i tymi opiniami sie kieruj.
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2012-07-26 18:44
jestem troche po lini w.elzbiety niemcy maja swoich inz dosc duzo,w szwecji natomiast musisz sie wykazac czyms szczegolnym zeby ktos cie zatrudnil,w innym przypadku mozesz dostac prace jako inz od najniszego pulapu zarobkowego(zakladam ze znasz przynajmniej angielski)praktyka wykaze na co ciebie stac powodzenia
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2012-07-26 19:49
Wielbie,

Jesli nie mozesz lub nie chcesz podjac ryzyka praktykowania w Szwecji i osobistego poznania tutejszych realiow to twoje szanse na osiagniecie twoich celow sa nikle a byc moze nawet zadne.



  Profil uzytkownika: Lunab     
AgataN
Uppsala


Wpisów: 1377
Od: 2006-01-24
2012-07-26 20:38
Nie zeby bardzo zniechecac, bo ja uwazam ze zawsze warto probowac. Ale z pewnych spraw trzeba sobie zdawac sprawe. Gdzies kiedys byla taka ladna statystyka opublikowana - czas szukania pracy oraz zarobki ludzi wyksztalconych tutaj a tych posiadajacych dyplomy zagraniczne. Roznica byla diametralna, oczywiscie na niekorzysc obcokrajowcow. Niestety prawda jest dosyc brutalna, lepiej miec tutejszy dyplom. O znajomosci jezyka nie wspomne. Tak czy siak ja bym przyjechala, nie masz rodziny, zobowiazan, jestes mlody, rok praktyk to krotki okres ale wystarczajacy zeby sie przekonac jak to tutaj wyglada. Zawsze mozesz potem wyjechac gdzies indziej a praktyka w innym kraju niz dyplom tez bedzie sie liczyla na plus. Z kazdym rokiem o takie decyzje bedzie Ci coraz trudniej, a jak zalozysz rodzine to kazda kolejna zmiana kraju bedzie juz coraz bardziej problematyczna. Tak wiec przyjezdzaj, szukaj aktywnie i nie czekaj do ostatniego dnia swoich praktyk. Referencje z miejsca praktyk tez sie beda bardzo liczyc czy tu czy w innym kraju.
Powodzenia!
  Profil uzytkownika: AgataN     
wielbie


Wpisów: 4
Od: 2012-07-22
2012-07-26 21:15
yhhh ryzyko jestem w stanie przyjąć , wogóle o to nie chodzi , nie boje sie tam przyjechać i pracować, jezyka już troche liznołem ;p Chodzi o to że mogę wybrać każde mniejsce w europie a zawsze mnie ciągneło do góry i pytam sie w wasze zdanie na ten temat.
  Profil uzytkownika: wielbie     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-07-27 11:54
no to jedz. nie spodoba sie to zmienisz
  Profil uzytkownika: iza     
Zija


Wpisów: 63
Od: 2011-08-10
2012-08-03 22:51
Nie sluchaj odradzaczy. Jedz, sprawdz sam, duzo zalezy od tego jaka jestes osoba. Nie tylko twoje kompetencje sie licza. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz. powodzenia
  Profil uzytkownika: Zija     
Forum -> Życie w Szwecji -> wyjazd po studiach
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 25 gości
oraz 2 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony