Odwiedzin 37782354
Dziś 2677
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - problem z pracodawcą

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorproblem z pracodawcą
seba84


Wpisów: 1
Od: 2012-07-15
2012-07-15 13:34
Witam mam problem z pracodawcą i nie wiem co mam z tym zrobić.
Moim pracodawcą jest szwed pracuje u niego od lutego tego roku wtedy założył własna działalność problem tkwi w tym że od samego początku miałem problemy z umową cały czas przesuwał termin wkońcu ją dał po 2 miesiącach i była na trzy miesiące od daty w której rozpoczołem prace.
I wszystko było ok do momętu gdy miał dac nowy kontrakt gdy kończył sie stary dokładnie 30.04.2012 i znowu to samo a wypłate dostaje z miesiecznym opuznieniem np.za luty dostałem dopiero w kwietniu.
wruciłem teraz z urlopu telefon nie odpowiada dowiedziałem sie ze zmienił nr lecz nie odbiera boje sie że chce oszukać co zrobić w tej sytuaci prosze o pomoc.
dodam jeszcze że nie doliczał mi do wynagrodzenia dodatku za urlop i mówił ze moge go wybrać dopiero po roku.
  Profil uzytkownika: seba84     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-07-15 17:39
od takich rzeczy sa zwiazki zawodowe
  Profil uzytkownika: iza     
aniolek_z_piekla_rod


Wpisów: 416
Od: 2007-06-06
2012-07-16 18:15
...dodam jeszcze że nie doliczał mi do wynagrodzenia dodatku za urlop i mówił ze moge go wybrać dopiero po roku...

Jesli niebyles zatrudniony jako extra pracownik bez stalego grafiku to pracodawca ma racje co do urlopu zakladajac ze dalej jestes zatrudniony w firmie o tym mozna przeczytac w Semesterlagen.

Ale jesli twoja umowa nie zostala przedluzona to pracodawca w ciagu 30 dni od zakonczenia umowy musi ci wyplacic urlopowe wystawic zaswiadczenie ze pracowales i co nalezalo do twoich obowiazkow

pozdrawiam

  Profil uzytkownika: aniolek_z_piekla_rod     
steve


Wpisów: 7
Od: 2012-07-09
2012-07-17 19:35
Na związki zawodowe bym nie liczył Iza.
Nie wiem jakie masz z tym doświadczenie ale moja sprawa w związkach trwa już prawie 7 miesięcy.
Przez pierwsze 3 miesiące musiałem udowadniać że to oni powinni się nią zająć a nie inne związki.
Bo długich perypetiach i uporze udało mi się jakoś ZMUSIĆ ich do działania
Długa historia a morał dla kolegi taki że oszustów nie brakuje a Szwedzi liczą na to że nie znasz języka nie wiesz gdzie się zwrócić i niechybnie zaraz wyjedziesz i nic z tym nie zrobisz.
Tak myślał mój oszust ale sprawa już w sądzie i się zdziwi.
4 moich kolegów jednak wyjechało i to bez pensji nie mieli czasu siły i przede wszystkim pieniędzy.
Co ciekawsze nawet żaden urząd nie był zainteresowany takimi informacjami.
A w związkach skwitowali że rozpatrzą tylko moją sprawę bo jestem ich członkiem a reszta niech szuka sprawiedliwości gdzieś indziej.


  Profil uzytkownika: steve     
Forum -> Życie w Szwecji -> problem z pracodawcą
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 27 gości
oraz 1 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony