Odwiedzin 37816691
Dziś 2515
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Ograniczenia terytorialne telewizji On-Line

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorOgraniczenia terytorialne telewizji On-Line
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2012-07-05 22:45
Hej,
Juz probowalem wczesniej poruszyc temat coraz czestrzego blokowania wszelkiego rodzaju streamingow online na adresy ip spoza terytorium polski.

Oczywiscie jak pewnie i WY uwazam to za kompletna bzdure. Rozumiem, ze glownym zrodlem dochodow firm oferujace transmisje na zywo lub tez w systemie VOD jest dochod z reklam a producenci wymagaja aby reklama byla kierowana jedynie do polskich widzow przebywajacych w kraju ktorzy wg nich sa potencjalnymi klientami - ale raczej dlugo czasu potrzeba zeby do tego dorosli, ze to wlasnie polonia mieszkajaca za granica najbardziej podatna jest na tego typu reklame bo gdzie indziej mamy ja dostac ? do naszej skrzynki pocztowej nie wpadnie ani nie zobaczymy jej na miescie... a odwiedzajac ten kraj juz bysmy mieli w glowie pomysly na zakupy

Mniejsza o to...
pytanie brzmi - jak to przechytrzyc?

Jest w internecie bardzo duzo aplikacji pomagajacych na ukrycie naszego adresu IP. Rzecz w tym ze wiekszosc z nich -nie ukrywa adresu a tylko go zmienia na inny.

Czy macie namiary na programy lub systemy ktore potrafia zmienic moj adres ip na polski ? raz i na zawsze ?

Najbardziej odpowiadalo by mi rozwiazanie sprzetowe aby polaczenie VPN ustanowic juz na routerze co oszczedzilo by mi instalowanie i konfigurowanie kilkunastu urzadzen w domu...

Ktos ma jakis pomysl?
  Profil uzytkownika: Mwolanski     
ossto


Wpisów: 316
Od: 2008-06-11
2012-07-06 00:08
nie chodzi w tym o wplywy z reklam ale z tego ze platformy legalnie udostepniajace filmy przy wykupywaniu praw do ich udostepniania zazwyczaj musza podpisac ze beda go tylko udostepniali na terytorium polski jak by udostepniali je poza teren Polski wtedy dla nich sa duze kary pieniezne... co do programow zamieniajacych adres ip z zagranicznego na polskie to takie ip sa szybko banowane na serwerach ktore udostepniaja filmy tak wiec mozesz szukac nowych programow czy bramek do tego ale wiedz ze ktos zajmujacy sie udostepnieniem tych filmow tez tego szuka....
  Profil uzytkownika: ossto     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2012-07-06 00:47
Heh. Postawiłem bratu z uk proxy Ogląda onet bez problemów.
  Profil uzytkownika: true     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2012-07-06 09:00
uzywam tego
http://hidemyass.com/vpn/
dziala bez zarzutu. jako, ze ogladam telewizje polska, angielska, hiszpanska, francuska, kanadyjska i maerykanska zmieniam ip w zaleznosci od potrzeby. nigdy mnie nie zawiodlo. szybko, sprawnie i bez bolu.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2012-07-06 09:28
ossto: ale jak sie domyslasz, owe umowy i kary sa wlasnie z powodu tego ze reklamodawcy czyli CI ktorzy sponsoruja tane trasmisje uwazaja ze nie beda mieli zadnego zysku jezeli ktos z zagranicy bedzie ta transmisje ogladal! Dla mnie to jest naprawde ogromny absurd ktory poswiadcza fakt, ze wiekszosc osob ktore chca obejrzec "cos" ma w wiekszosci przypadkow mozliwosc obejrzenia tego w telewizji naziemnej i nie potrzebuje ogladac tego online.
Dlaczego wiec oni blokuja zagraniczne IP? czego sie boja?
Tu moze byc inny problem... mianowicie zmieniajacego sie prawa europejskiego. Byc moze transmitowane materialy czesto zawieraja licencjonowane tresci lub jakas reklama jest kopia zagranicznej reklamy bez powiadomienia tworcy i oni boja sie ze jak on to zobaczy to oskarzy ich o plagiat?

Przypomniala mi sie sytuacja zajebistego sklepu z ciuchami w toruniu. Gdy chcialem otworzyc im sklep internetowy w szwecji to rozpetala sie wielka burza. Okazalo sie, ze producent polski jawnie kopiuje najnowsze kolekcje znanych producentow swiatowych, oczywiscie sprzedajac je pod swoja wlasna marka... ale w dalszym ciagu to jest kopiwa.

Co do programu ktory podales to dziala on jako aplikacja, a ja bardziej szukam rozwiazania jakie True podal czyli proxy albo VPN i to najchetniej bezposrednio na routerze zeby dzialal na wszystkich urzadzeniach.

M.in mam na mysli Telewizor typu SMART TV i mozliwosc otwarzania materialow z TVN VOD TVP VOD i innych iplo podobnych programow.
  Profil uzytkownika: Mwolanski     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2012-07-06 14:19
"ale jak sie domyslasz, owe umowy i kary sa wlasnie z powodu tego ze reklamodawcy czyli CI ktorzy sponsoruja tane trasmisje uwazaja ze nie beda mieli zadnego zysku jezeli ktos z zagranicy bedzie ta transmisje ogladal!"

Nie, to nie reklamodawcy o tym decyduja, tylko "content providers". Chodzi o chec sprzedania tej samej produkcji wiele razy. Co by bylo, gdyby np. zamiast sprzedac licencje na pokazywanie meczy z Euro do kazdego kraju osobno nagle byloby tak, ze mogliby ja sprzedac tylko raz, jednej stacji a ta by nadawala na caly swiet przez neta? To samo z filmami, serialami i innymi produkcjami. Sa sprzedawane oddzielnie na kazdym rynku, po cenie "rynkowej". U jednych taniej u innych drozej, u innych szybciej, u innych pozniej.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2012-07-06 14:34
W przypadku wydazen sportowych lub w innych sytuacjach gdy chodzi o wydazenie na skale swiatowa, co by wskazywalo na potencjalne zainterersowanie streamingiem osob spoza polski - to sie zgodze...
ale bez przesady nikt nie bedzie ogladal beznadziejnych polskich seriali w jezyku polskim...
Wiec cos tu chyba jest nie tak?
  Profil uzytkownika: Mwolanski     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2012-07-06 15:13
...albo programów w stylu Operacja Tuning z prowadzącą wielką gwiazdą światowego pokroju- Tede. Jasne że taki skarb trzeba chronić prawami autorskimi

Jednak większa zaraza moim zdaniem to zagadywanie dźwięku lektorem. Abstrahując od faktu, że polscy dźwiękowcy telewizyjni to przeważnie głusi z łapanki, to szlag mnie trafia jak teraz technika cyfrowa pozwala na łatwe tekstowanie programów i teksty np. do wielu filmów są. Ale nie da się wyłączyć lektora!

Dlaczego Hiszpanie mogą mieć WSZYSTKIE programy obcojęzyczne z wyborem języka, a Polacy wręcz żadnego?
(jeden film tygodniowo w piątki na TVN się nie liczy)
  Profil uzytkownika: mabr     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2012-07-06 15:16
"Co by bylo, gdyby np. zamiast sprzedac licencje na pokazywanie meczy z Euro do kazdego kraju osobno nagle byloby tak, ze mogliby ja sprzedac tylko raz, jednej stacji a ta by nadawala na caly swiet przez neta"

Nic by nie było. Niemcy robią tak cały czas- nadają FTA.
  Profil uzytkownika: mabr     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2012-07-06 16:11
"ale bez przesady nikt nie bedzie ogladal beznadziejnych polskich seriali w jezyku polskim...
Wiec cos tu chyba jest nie tak?"


Wiele jest nie tak i nie raz o tym mowie. A dlaczego nie mozna ogladac polskich seriali za granica, to musisz zapytac producentow polskich seriali.

Nie wiem co i na jaka skale nadaja Niemcy FTA i na jakiej zasadzie maja licencje. Niemniej jednak nie ma to nic wspolego z reklamodawcami.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2012-07-07 19:47
ja w dalszym ciagu uwazam, ze glownym powodem takiej sytuacji sa umowy z reklamodawcami, ktorzy to zazwyczaj sponsoruja dane transmisje wyswietlajac przed ich rozpoczeciem czasem w trakcie i po filmie - swoje reklamy. Ja reklamujac np. uslugi internetu w Netii nie chcialbym ponosic kosztow zwiazanych z przygotowaniem transmisji pod 10% wiecej ludnosci na swiecie wiedzac ze oni najprawdopodobniej nigdy z reklmowanych uslug nie skorzystaja... Moze i sie myle, ale z tego co sie orientuje glownym zrodlem dochodow wszystkich stacji telewizyjnych (nawet publicznych) sa dochody z transmitowanych reklam.

Nasze wypowiedzi nie odbiegaja zbytnio od tematu dyskusji, ale w pierwszym moim poscie pytanie dotyczylo sposobu ominiecia tych ograniczen i rozwiazania VPN/proxy bezposrednio na routerze - czy ktos sie orientuje gdzie mozna taka "usluge" wykupic?
  Profil uzytkownika: Mwolanski     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2012-07-07 21:11
Mozesz poczytac np. te pytania i odpowiedzi, jezeli nie wierzysz.

http://kontakt.svtplay.se/ org/svt-play/sok/?q=upphovsr%C3%A4tt

Co do VPN to chyba wiekszosc juz zostalo powiedziane w tym temacie. Musisz znalezc jakis konkretny serwis w PL, ktory udostepnia bandbredd taki, zebys TV mogl ogladac i ktory nie jest na tyle popularny u zagranicznych uzytkownikow, ze telewizja go jeszcze nie zbanowala u siebie.

Moze jak sie usmiechniesz do true, to Ci udostepni

  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2012-07-07 21:23
Tu tez mozesz poczytac o prawach autorskich i dlaczego niektore rzeczy sa dostepnie a niektore nie. http://www.svt.se/2.178232 /

A potem mozesz glosowac na http://www.piratpartiet.se / w wyborach, albo na http://www.partiapiratow.o rg.pl/ i miec nadzieje, ze kiedys te ograniczenia zostana zniesione.

  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2012-07-08 00:31
Pozostaje mozolne sprawdzanie czy działa:

http://prx.centrump2p.com/ english/
  Profil uzytkownika: true     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2012-07-08 09:03
"kanadolka
Dziki Zachód

Wpisów: 3031
Od: 2004-06-10
2012-07-06 09:00
uzywam tego
http://hidemyass.com/vpn/
dziala bez zarzutu. jako, ze ogladam telewizje polska, angielska, hiszpanska, francuska, kanadyjska i maerykanska zmieniam ip w zaleznosci od potrzeby. nigdy mnie nie zawiodlo. szybko, sprawnie i bez bolu."
...
To nie stac Cie - "nalesniczanko-pierozanko" na placenie normalnej licencji?!
...
Ja w tej bezslonecznej Szwecji to robie. Malo tego. Mam tez "n" :)
  Profil uzytkownika: Oxen     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2012-07-08 19:50
Apropo telewizji N, to jak ja chcialem ja kupic jakis czas temu to dostalem informacje ze nie moge jezeli mieszkam za granica byc abonamentem telewizji N, rowniez jako przyczyne byla kwestia licencyjna. Nie wiem jak jest teraz ale wtedy telewizja N byla oferowana jedynie dla polskich obywateli - i nie chodzilo tu o kwestie tego zae prawnie nie moglem miec abonamentu nie wykazujac dochodow w polsce - bo odrazu przyszedlem z osoba ktora mogla wziasc abonamet - nie potrzebnie sie przyznalem o wywieznienie dekodera za granic - podajac adres korespondecyjny...
  Profil uzytkownika: Mwolanski     
Andrzej Aberdeen
Aberdeen


Wpisów: 507
Od: 2011-04-24
2012-07-19 00:23
Na technologii to ja się nie znam. Natomiast w Aberdeen wisi od groma anten telewizji N. Ba, monterzy tv-sat ogłaszają się nagminnie tutaj. Kto chce, to ma dowolną polską telewizje.
  Profil uzytkownika: Andrzej Aberdeen     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2012-07-19 00:52
Nóż się normalnie otwiera. Jest "N na kartę" dostępne w każdym polskim markecie, prosto z półki. Bez umowy, bez pytań. Bierzesz, kupujesz i robisz przelewy z PL lub zza granicy.
  Profil uzytkownika: true     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-07-19 09:19
Mwolanski- pol forum ma N-ke i placi ze Szwecji
Jak sie niepotrzebniepochwaliles ze mieszkasz w Szwecji to trzeba bylo isc do innego punktu i tam juz sie nie chwalic...

N-ka z nagrywarka jest super!!! VOD za 6-8 zl
  Profil uzytkownika: iza     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2012-07-19 11:02
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2012-07-20 11:11
Zgadza sie, ale w nawiazaniu do tematu tej dyskusji, jest to kolejne ograniczenie terytorialne telewizji i to juz nie tylko tej on-line.

Wiec mozna by bylo znow powrocic do pytania "Dlaczego?"

znajac odpowiedz moze bede mogl usprawiedliwic swoje kretactwo i klamstwa wobec operatora ktoremu nie powiedzialem ze jestem za granica, albo usprawiedliwic lamanie prawa zmieniajac swoj adres IP podczas gdy ogladam telewizje on-line.

Przeciez te zasady i regulaminy nie sa po to zeby je lamac lub omijac - prawda?
  Profil uzytkownika: Mwolanski     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2012-07-20 20:07
No przeciez juz Ci odpowiedzialem wczesniej dlaczego.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Forum -> Komputer i człowiek -> Ograniczenia terytorialne telewizji On-Line
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie Sztokholm (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 29 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony