Odwiedzin 37779195
Dziś 3243
Czwartek 18 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Morskie Swiadectwo Zdrowia/praca na morzu

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorMorskie Swiadectwo Zdrowia/praca na morzu
Wonsz


Wpisów: 19
Od: 2012-02-27
2012-07-02 10:03
Hej,
potrzebuje sobie wyrobic w Szwecji morskie swiadectwo zdrowia na potrzeby studiow. Orientuje sie ktos, ile to tu moze kosztowac, jak dlugo sie wyrabia i gdzie trzeba za tym jezdzic? Czy zrobia mi to w Vårdcentrali czy musze jezdzic po specjalistach do innych miast? Ponizej podaje info, jakich badan wymaga uczelnia. Prosze o w miare szybka odpowiedz, zwlaszcza dot. ceny i miejsca.

Morskie świadectwo zdrowia kandydat uzyskuje od uprawnionego lekarza na podstawie następujących badań:
ostrość wzroku - widzenie obuoczne sumaryczne 1,3 z tym, że ostrość wzroku jednego oka nie może być mniejsza niż 0,5 a drugiego mniejsza niż 0,8 (są to normy bez korekcji),
prawidłowe rozróżnianie barw na tablicy Ishihara,
pełna sanacja jamy ustnej, a rozległe braki w uzębieniu musza być uzupełnione protezami,
OB, morfologia, analiza moczu, rtg klatki piersiowej, badanie kału na nosicielstwo, badanie na AIDS, EKG,
badanie okulistyczne i laryngologiczne oraz badanie neurologiczne określające zdolność do pracy na wysokości powyżej 3 metrów.
UWAGA: w świadectwie zdrowia musi być zamieszczony wpis o braku przeciwwskazań do wykonywania prac na wysokości powyżej 3 metrów oraz o braku nosicielstwa durów i paradurów brzusznych (badania sanepidowe).
  Profil uzytkownika: Wonsz     
thiago
Jönköping


Wpisów: 60
Od: 2012-03-27
2012-07-03 14:04

Takie badania to chyba zwykly lekarz moze zlecic. Skompletuje wszystkie wyniki i zapytaj szkole gdzie mozesz znalesc lekarza ktory ma odpowiednie uprawnienia do wystawienia zaswiadczenia ktore wymagaja. Wyniki bedziesz mial, lekarz je tylko przejrzy i podpisze dokument. Ja robilem cos takiego w polsce dla kontracheta. Oni mi przyslali liste lekarzy w moim miescie do ktorych moge isc. Czesc nie pracowala w wymienionych osrodkach zdrowia a czesc juz nie zyla wiec nie byla to uaktualniona lista Babania zrobilem u rodzinnego a z wynikami poszedlem do lekarza z listy i zalatwilem w jeden dzien. Mysle ze najlepiej jak bedziesz pytal w szkole jak ro zalatwic.
  Profil uzytkownika: thiago     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2012-07-10 11:48
niestety,nie wiem skad jestes,bo tak to bym ci napisala gdzie w Göteborgu mozesz zrobic wszystko za jednym zamachem w godzine,bez chodzenia po vårdcentralach (po umowieniu sie telefonicznie,naturalnie).

Sama pracuje na morzu od 2003,od 2008 w Szwecji,w GBG.

//M.
  Profil uzytkownika: meghann     
Forum -> Życie w Szwecji -> Morskie Swiadectwo Zdrowia/praca na morzu
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Brukarzy, Pracy ziemne (UPPSALA)
Firma sprzatajaca (Åkersberga)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 36 gości
oraz 0 użytkowników.


TEMU
Zbiórka na zabawę
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony