Odwiedzin 37831703
Dziś 1287
Sobota 4 maja 2024

 
 

Forum: Zdrowie, moda i uroda - zrób sobie krem

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorzrób sobie krem
gata


Wpisów: 23
Od: 2008-08-04
2012-06-20 19:50
Witam,

szukam od dawien dawna kremu ktory by byl dla mnie idealny..dopiero niedawno odkrylam ze mozna sobie zrobic krem samemu i z opinii większości dziewczyn wynika ze nie jest to taki glupi pomysl problem w tym ze nie moge znaleźć w Sztokholmie sklepu lub w Szwecji sklepu internetowego z ekstraktami,kwasami i bazami. wiecie może gdzie takie sa lub macie moze jakies linki? Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: gata     
fragile


Wpisów: 55
Od: 2008-11-21
2012-06-21 10:14
Ja robie sama kosmetyki juz od paru lat, w sklepie do pielegnacji twarzy od paru lat nic nie kupilam. Ze szwedzkich sklepow znam crearome, ale wybor substancji maja ograniczony i dosyc wysokie ceny. Ja wole zamawiac z Polski z mazidel. Dla poczatkujacych dobra jest biochemia urody, bo tam porcje sa juz odmierzone i tylko trzeba zmieszac wszystko ze soba. Zreszta w Polsce mnostwo jest tych sklepow z substancjami do zrobienia kosmatykow, w Se nedza jak dla mnie.
  Profil uzytkownika: fragile     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-06-21 11:24
tutaj crearome, ale lepiej z pl. polecam wlasnie zrobsobiekrem.pl, maja niesamowity wybor a i koszty wysylki niemal zadne.
minusem takich kosmetykow jest ich krotka przydatnosc - mam cale drzwi lodowki zawalone roznymi specyfikami, bo nie nadazam ich zuzywac
a, zwroccie uwage na arganolja - cena tu i tam, smiech na sali
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
gata


Wpisów: 23
Od: 2008-08-04
2012-06-21 20:32
dzieki dziewczyny, rzeczywiscie na tej szwedzkiej stronie nedza..o polskich sklepach wiem ale chcialam tu na miejscu gdzies zamawiac. no nic trzeba bedzie prosic siostre aby paczki wysylalajestem bardzo ciekawa tych wszystkich substancji i ich dzialanianie moge sie doczekac az bede juz to miala w lapkach. Moze macie jakies rady dla poczatkujacej?
  Profil uzytkownika: gata     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2012-06-21 20:41
A ja sobie kupuje w Polsce masc ochronna z witamina A, dodaje pare kropel witaminy E i troche masci na hemoroidy. Cera gladka i jedrna jak pupa noworodka.
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
maly_ufo
District 9


Wpisów: 4061
Od: 2007-10-18
2012-06-21 20:53
o polskich sklepach wiem ale chcialam tu na miejscu gdzies zamawiac. no nic trzeba bedzie prosic siostre aby paczki wysylala

....ale po co??? przecież większość sklepów wysyła za granicę
  Profil uzytkownika: maly_ufo     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-06-21 22:35
Oczywiscie, ze wysylaja!
Kup sobie oprocz bazy, tak na poczatek np allantoine, wszystkie info znajdziesz na stronie, sama do swojej cery musisz dopasowac. Ja kupuje kwas hialuronowy - uwielbiam wtedy patrzec w lustro
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-06-21 22:37
A, no i nieoczyszczone maslo kakaowe,karite. Akurat na opalanie! ( a na sucha skore czyste maslo shea).
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
lauraaapl


Wpisów: 157
Od: 2006-04-14
2012-06-22 10:59
...jak fajnie wiedziec ze nie jestem sama ..
Rowniez od dluzszego czasu sama krece kosmetyki. Polecam!
Jedna polka w lodowce faktycznie, zarezerwowana dla butelek,buteleczek,fiolek i sloiczkow

Jakosc, cena, fakt ze dostajesz dokladnie to o co ci chodzi to uczucie niedoopisania.

Rzeczywiscie szwedzki rynek kuleje pod tym wzgledem, do tego stopnia ze zastanawialam sie nad rozkreceniem czegos wlasnego w branzy bo zapotrzebowanie jest duze.
Pisalam do nich miedzy innymi w sprawie kwasu hialuronowego zdziwiona ze go nie maja. Dostalam mila odpowiedz ze nie ma na niego zapotrzebowania ..HAHA

..wystarczy poczytac szwedzkie fora gdzie ludzie zabijaja sie o adresy skad m.in z niemiec mozna takie cudo kupic.

Polecam polskie sklepy
zrobsobiekrem-nie ma problemu z wysylka do SE
biochemia urody-tu zdaje sie nie wysylaja
mazidla

Ze szwedzkich stron bardzo duzo mozna sie nauczyc z shenet.com , chociaz tak jak pisza- nie sprzedaja-jedynie informuja!
  Profil uzytkownika: lauraaapl     
gata


Wpisów: 23
Od: 2008-08-04
2012-07-04 16:20
super extra!! zamówiłam w niedziele dostałam już w czwartek na razie zdecydowałam się na kwas hialuronowy,algi i oleje( muszę zużyć najpierw te kremy które nagromadziłam w domu:/) dzięki za wszystkie wskazówki i podpowiedzi! dla przyszłych ciekawskich napisze jeszcze ze jest fajny blog o kosmetykach naturalnych i nie tylko...naturligtsnygg.se można tam znaleźć mnóstwo linków w tym temacie
  Profil uzytkownika: gata     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-07-04 23:40
fajne, fajne!

a co p. zmarszckowego najlepiej dziala?
dekolt potrzebuje wysmarowac...
  Profil uzytkownika: iza     
flatron
470 km do Zamku Sth


Wpisów: 2684
Od: 2005-06-18
2012-07-05 02:24

Kupuje u somaliczykownych krem z masla kakaowego (USA) jest rewelacyjny na wszystko. Smaruje sie gdzie w danej chwili jest potrzebne i wystarczy za wszystkie kremy swiata. Duzy sloj z brazowym napisem.
Maja tez kokos , czysty , mozna podgrzac wtedy robi sie olejek.
Ten mozna takze na wlosy i na cialo.
  Profil uzytkownika: flatron     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2012-07-05 10:06
Na sucha skore ciala- tani olej kokosowy - kup zwykle masko kokosowe (kokossmör) w srebrnym opakowaniu z ICA, jakies 25kr/ pol kilo.
Takie maslo uplynnia sie (=zamienia w olej kokosowy) w temperaturze powyzej 28c, czyli jak sie go trzyma w reku. Ukroj kawalek masla i smaruj nim lokcie, stopy itp,. w trakcie smarowania "uplynni sie".

  Profil uzytkownika: maggie     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-07-05 10:11
o rany! mam sie maslem ze spozywczaka smarowac?
kiedy ja lubie kremiki, pudeleczka itp..
to mi daje poczucie luksusu
  Profil uzytkownika: iza     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-07-05 11:38
Iza, na zmarchy to hialuron, kwas hialuronowy,, masz go pewnie w polowie sloiczkow i buteleczek . 1,2 procentowy roztwor, kilka zlotych. Smaruje na noc, a rano az szkoda cokolwiek z twarza robic, zeby efektu nie zepsuc
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
gata


Wpisów: 23
Od: 2008-08-04
2012-07-05 11:55
zgadzam się zgadzam, używam od paru dni a już widzę ze działa..fajne jest w nim to ze można go dodawać do wszystkich kremów a on ułatwia wnikanie wszystkim składnikom głęboko w skórę wyczytałam ze olej z pestek malin jest fajny jeśli chodzi o zapobieganie zmarchom..łech, przy okazji chroni przed UVA i UVB. ach i podobno kosmetyki z owocu granata tez są niezłe
  Profil uzytkownika: gata     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-07-05 13:17
to gdzie ja mam to zamowic ten kwas? (najchetneij jakies mega stezenie, bo ja juz swoje lata mam... )

mozna sie w trakcie "kuracji" opalac?



  Profil uzytkownika: iza     
lauraaapl


Wpisów: 157
Od: 2006-04-14
2012-07-05 13:49
Kwas hialuronowy mozna kupic w necie na stronach ktore podalam wczesniej, mnie najbardziej odpowiada zrobsobiekrem (b.szybka bezproblemowa wysylka do SE)

Polecam do dekoltu ale nie sam. Dziala on w ten sposob iz wiaze wode w skorze ,dlatego po zastosowaniu samego mozna miec uczucie sciagniecia a nawet wysuszenia.
Na zmarchy polecam na przyklad polaczenie go z jakims olejkiem ,lub paroma,wtedy wyjdzie szybkie serum .

Olejek arganowy sie do tego na przyklad nadaje plus pare kropel olejku z ow.granatu. Natluszczajace i na zmarszczki uwielbiam tez maslo shea, klade na twarz na noc.

Jesli chodzi o olejek kokosowy to w zyciu nie wysmarowalabym sie tym ze spozywczaka, chyba ze z butiku ze zdrowa zywnoscia, gdzie jest nieco wieksze prawdopodobienstwo ze kupujemy wlasnie olejek eco czy fair trade... no chyba ze komus nie robi roznicy .

Jenak takie zakupy sa raczej drogie tu w SE. Moge polecic Iherb.com z ktorego juz niejednokrotnie zamawialam a zwlaszcza moj ukochany olejek kokosowy Nutiva .... Super na cialko i wlosy ...ale nie do twarzy,jest bardzo komodogenny.

  Profil uzytkownika: lauraaapl     
iasik
Stockholm


Wpisów: 46
Od: 2006-12-28
2012-07-05 17:21
Moja najefektywniejsza "maziajka":
- część wodna: hydrolat bądź woda destylowana plus: glycoin extremium, kwas hialuronowy (potrojny), NMF, vit. B3 i B5,
- część olejowa: maść witaminowa z vit. A plus: vit. E i kwas alfa-liponowy (oczywiście zamiast maści można ukręcić kremik na dowolnie innym oleju, wybór jest naprawdę wielki, z dostępnych w szwedzkich sklepach kupuje kokosowy w butelce (ekologiczny) i migdałowy, ale oczywiście mazidłowe (z granatu, śliwkowy, avocado itp. są lepsze), polecam również dodać kilka kropli maceratu z marchewki bądź olejku eterycznego marchewkowego (uwaga: barwi skore i ubrania).
Zanim to wszystko położę na buźkę, wykonuje peeling (mieszam drobnoziarnisty z odrobiną soli morskiej i maceratem z alg) i najpierw wklepuje cześć wodną, a potem mieszam w dłoni potrzebną ilość części wodnej z olejową i nakładam na twarz.... Efekt widoczny już po pierwszym użyciu, a po dwóch tygodniach po prostu "bajka"!!!!
Opis może sprawiać wrażenie skomplikowanej procedury, ale jest to naprawdę proste w wykonaniu i niezbyt czasochłonne, wystarczy raz na dwa tygodnie przygotować sobie niewielkie ilości, a przy tym to fajna zabawa z tymi malutkimi pojemniczkami, buteleczkami.
Oczywiście kwas hialuronowy króluje tak ilością w mazidle, jak i gabarytami butelki na półce w lodówce, hehe.
  Profil uzytkownika: iasik     
gata


Wpisów: 23
Od: 2008-08-04
2012-07-05 21:27
Iza w trakcie stosowania tego kwasu można się opalać, gdyż on nie złuszcza skory tylko ja nawilża, jeśli chodzi o stężenie to widzę ze powoli wyłaniają się ekspertki trzeba z nich co nieco wydusić ja słyszałam ze najlepszy jest potrójny 1,5%..

lauraaapl mam pytanie moczysz włosy przed nałożeniem olejku? długo go trzymasz? ja próbowałam na suche włosy ale coś nie tak jakoś..wydawało mi się ze włosy go nie przyjmuja:/

iasik..ło Matko!!Dziewczyno przecież niektóre nazwy to już magia mam nadzieje ze kiedyś tez tak będę kręcić kremiki

mam jeszcze do Was pytanie: czy oczyszczacie buzie olejami? chodzi mi o pomoc w doborze kombinacji..
  Profil uzytkownika: gata     
lauraaapl


Wpisów: 157
Od: 2006-04-14
2012-07-05 22:13
Ja nakladam olejek na suche wlosy i czesto na noc ,rano zmywam . Oile jest taka mozliwosc...w zaleznosci od olejku rowniez. na przyklad oleje amla ,khadi czy heenara maja intensywny zapach i nie znioslabym ich w nocy. Wtedy na ok.2 godziny przed myciem.
Jest pare swietnych polskich blogow gdzie mozna poczytac o tym wiecej.


Jesli chodzi o oczyszczanue twarzy olejkami to czesto stosuje metofe OCM i jestem mega zadowolona . Moj zestaw to oczywiscie rycynowy+olej ze slodkich migdalow i arganowy
Ale to nie regula,czesto zmieniam...
  Profil uzytkownika: lauraaapl     
iasik
Stockholm


Wpisów: 46
Od: 2006-12-28
2012-07-05 23:44
O wlosach nie bede pisac, probowalam mnostwa roznych mikstur i tak naprawde nie pamietam, co podzialalo najlepiej, ale fryzjerka zauwazala najwiecej zmian w trakcie kuracji "nawlosnej" i jednoczesnie doustnej (blutsaft i silica).
Probowalam kiedys myc twarz olejkami, ale odnioslam wrazenie, ze dziala to na mnie komedogennie, totez wrocilam do maziajki, o ktorej pisalam wyzej, zapomnialam tylko dodac, ze dodaje jeszcze do tego mocznik.
  Profil uzytkownika: iasik     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-07-06 13:53
a czy ja moge sobie zamowic taki krem, u ktorejs z was?

jakie sa w ogole koszty takiego 50 ml mieszadelka?

  Profil uzytkownika: iza     
iasik
Stockholm


Wpisów: 46
Od: 2006-12-28
2012-07-06 15:25
Trudno jest wycenic jednostkowo taki kremik, w ramach mozliwosci finansowych robie zamowienie w mazidlach badz zrobsobiekrem raz na po roku i staram sie nie przekraczac kwoty 500-1000sek (oczywiscie moje piersze zamowienie baaaardzo przekroczylo ta sume, ale dokupywanie polproduktow jest o wiele tansze), biore wieksze opakowania, niemniej nie naleze do oszczednych, aplikuje mazidla na cale cialo, czyli szybciej zuzywam zapasy. Uwazam, ze taka kwota nie jest powalajaca, zwazywszy ze kiedys kochalam sie w Clarins i ta milosc byla o wiele drozsza, hehe.
Czy chcialabym, aby ktos ukrecil mi taki krem - chyba nie... Dobor i ilosc skladnikow jest kwestia naprawde bardzo indywidualna i sugerowalabym na poczatek wlasne eksperymenty.
Fajna opcja jest zbiorowe zamowienie i zbiorowe krecenie mazidelek, ale trzeba uwazac na ilosc doustnie przyjmowanego w tym czasie wina
  Profil uzytkownika: iasik     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2012-07-06 15:32
"Fajna opcja jest zbiorowe zamowienie i zbiorowe krecenie mazidelek, ale trzeba uwazac na ilosc doustnie przyjmowanego w tym czasie wina"

Eeee, to ja wole w taki razie zaplacic za gotowca i nie cedzic kropelkami...wino

Pomysl Iza, babskie spotkanie na robienie mazidelek...z ograniczeniami. Nie ma takich zmarszczek, ktore bylyby tego warte
  Profil uzytkownika: Ronj@     
iasik
Stockholm


Wpisów: 46
Od: 2006-12-28
2012-07-06 15:42
I jeszcze jedno: po jakims czasie czlowiek zaczyna tesknic za ZAPACHAMI!!!!! Minusem, w mojej ocenie, jest brak przyjemnego aromatu w mazidlach, oczywiscie dodaje rozne olejki eteryczne, ale to i tak nie jest to! Ktos inny powie, ze brak zapachu jest plusem i oczywiscie moge sie z nim zgodzic, gdyz jest to bardzo indywidualne, ale ja lubie mile zapaszki, a te preparaty czasem wrecz smierdza!
Na poczatek polecilabym uszlachetnianie gotowych kremow, wystarczy kupic tani krem o niewielkim skladzie i dodac do niego swoje uszlachetniacze, najlepiej sprawdza sie to w mazidelkach do ciala, kupuje gesty krem/maslo do ciala i po zmieszaniu z moimi dodatkami, wychodzi fajny balsamik.
  Profil uzytkownika: iasik     
iasik
Stockholm


Wpisów: 46
Od: 2006-12-28
2012-07-06 15:56
Ale widok calego asortymentu na stole kuchennym - bezcenne. Wyobraz sobie Ronja: kilkanascie minibuteleczek, minimieszadelko, minisloiczki i inne mini.... a obok 3-litrowy "minikartonik" wina....
  Profil uzytkownika: iasik     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2012-07-06 16:12
Hahaha, w sprawie grupowych masci itp - chcialam przypomniec, ze my grupowo to nawet maski na twarz nigdy jeszcze nie zdazylysmy nalozyc
Bo wszystkie o tym pamietaja... tylko do pierwszej kropelki
  Profil uzytkownika: maggie     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-07-06 16:39
no wlasnie! ostatnio poprzynosilam maseczki, lakiery...
i co?
jajco
  Profil uzytkownika: iza     
gata


Wpisów: 23
Od: 2008-08-04
2012-07-06 17:04
jejku to Wy się tu wszystkie znacie

dzięki za informacje o włosach, wczoraj pierwszy raz oczyszczałam buzie olejkami..w sumie pierwsze wrażenie bardzo ok..extra miękka skora- będę kontynuować. mieszankę zrobiłam z rycynowego, tamanu i maceratu z zielonej herbaty.nie wiem czy to ok ale na razie nic złego się nie dzieje( po jednym razie) ale to co robi spirulina ( użyłam jej już 2 razy) to istny cud i oczywiście niesamowity smród..poczęstowałam mikstura kumpele która przyjechała akurat z Polski, nie wytrzymała nawet minuty w tym bagienku

  Profil uzytkownika: gata     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-07-06 18:31
Haha, jedna przynosi to, druga tamto, plany sa jak nie wiem, a potem i tak soedzi sie przy stole w kuchni i papla nie przejmukac sie planami
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-07-06 20:41
no dokladnie!

ja najwyzej paznokcie zdaze pomalowac (ale musze zdazyc przed 3 winem, potem nie da rady...)
  Profil uzytkownika: iza     
Manasa


Wpisów: 1
Od: 2012-07-07
2012-07-07 12:44
hej!
Fajnie ze w Szwecji zaczyna się temat rozkręcać. Ja od prawie 10 lat też robię sobie kremiki, szampony, olejki do masażu, uwielbiam aromaterapię. Jeśli chodzi o zapachy kremików to olejki eteryczne naturalne oczywiście są tutaj niezastąpione. Można z nich stworzyć na prawdę świetne kompozycje zapachowe. Niestety te najlepsze są najdroższe, choć i z tańszych da się fajny zapaszek zrobić. Ale Oleju neem nic nie przebije heheh te z was które tego oleju używały wiedzą coś o tym hehehe. Co do oleju kokosowego polecam wam świeżo wyciskany olej kokosowy z firmy efavit, zamawiałam u nich zawsze litr oleju w słoiku, jest najlepszy ze wszystkich. Ta olejarnia ma wiele innych olejów i można sobie zamówić więcej rózności. Jesli chodzi o kokos, to musi pachnieć, jeśli nie pachnie znaczy to że jest rafinowany, to najlepszy test dla tego oleju. Poza tym tak od siebie chciałam dodać,że po wielu latach doszłam do wniosku, że najlepsze są kosmetyki, które nazywam minimalistycznymi, zbyt duża ilość dodatków i niestety również chemicznych substancji mija się jakby z celem i kierunkiem takiej naturalnej kosmetyki. Wiele firm sprzedających komponenty do robienia kosmetyków są to firmy założone przez osoby, które są po studiach kosmetologii konwencjonalnej, fakt robisz sama sobie krem, ale czy jest on do końca naturalny? Wiele produktów proponowanych przez takie sklepy, to produkty chemiczne, pochodzenia zwierzęcego też, wiele emulgatorów to chemiczne substancje, konserwanty, stabilizatory, wypełniacze itp. No ale jak kto lubi. Wg mnie najlepsze są kosmetyki które mają w składzie maksymalnie 5-7 składników, czyli olej lub dwa(w tym masło shea), emulgator, faza wodna np. hydrolat, witaminy, oraz, tych nie licząc, olejki eteryczne działające jako konserwant oraz zapach. Wówczas kosmetyk nie obciąża skóry. Gliceryna tylko roślinna, nie zwyczajna, bo to pochodna ropy naftowej. Na to też trzeba uważać. No, chyba się rozgadałam, temat dość obszerny.
  Profil uzytkownika: Manasa     
iasik
Stockholm


Wpisów: 46
Od: 2006-12-28
2012-07-11 17:08
do Manasa: napisalas, ze o wielu lat eksperymentujesz z olekami eterycznymi, czyli stworzylas na pewno kilka interesujacych zapachow. Ja nadal probuje i jak na razie nie za bardzo mi to wychodzi, a juz najgorzej jest z maziajkami do wlosow - dodaje do nich olejek rozmarynowy i szalwiowy, ale one tak niemilosiernie smierdza!!!! Nawet kilkakrotne mycie nie usuwa tego odoru. Poradz, co dodac, co jednoczesnie bedzie korzystne dla wlosow i zmieni zapach w "akceptowalna won". Uzywam, oprocz tych wyzej wspomnianych dwoch, cytrynowy (jestem blondynka), rumiankowy, neroli, geraniowy, lawendowy. Bede wdzieczna za porade.
  Profil uzytkownika: iasik     
maja39


Wpisów: 1
Od: 2012-09-12
2012-09-12 13:03
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Reklama.

W sprawie umieszczenia reklamy w portalu PoloniaInfo prosze skontaktowac sie z nami na adres reklamy@poloniainfo.se. Ogloszenie w Katalogu Firm juz od 700 koron/rok.]
  Profil uzytkownika: maja39     
Forum -> Zdrowie, moda i uroda -> zrób sobie krem
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca od zaraz (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Praca od zaraz Stolarz (Stockholm )
DAM PRACE / BUDOWLANKA (Odeshog)
sprzatanie (Vändelsö)
Praca w firmie sprzątającej (Bjärred)
Praca w lesie (Gagnef)
LAKIERNIK SAMOCHODOWY/Stockholm (TÄBY)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 19 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony