Odwiedzin 37799978
Dziś 422
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Chcę przyjechać do Szwecji!!!!!!! Muszę!

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorChcę przyjechać do Szwecji!!!!!!! Muszę!
Ola
Rägsved


Wpisów: 5
Od: 2012-05-07
2012-06-15 19:33
Witam. Po wypadkach życiowych postanowiłam opuścić POLSKĘ.
Muszę rozpocząć nowe życie z dala od tego wszystkiego a szczególnie od pewnej osoby.Zdecydowałam się na Szwecję z wielu powodów. Jestem młodą osobą ale to jest plus bo wszystko przedemną!
Piszę tu dlatego bo mam taką nadzieję, że może znajdzie
się jakaś osoba, która jest w stanie mi pomóc na samym początku. Chodzi o to żebym przyjechała i znalazła szybko jakieś mieszkanie no i pracę. Praca może być nawet przy sprzątaniu! Mam 23 lata, j.angielski podstawowy....dogadam się Liczę na odpowiedź Pozdrawiam wszystkich!!!!!!!
  Profil uzytkownika: Ola     
Wiktoria97


Wpisów: 142
Od: 2012-01-27
2012-06-15 19:54
Ola nie wiem co mam pisac, rece mi odpadaja. Sama musisz Googla i szukac pracy w Szwecji. Sama musisz czytac n.p na Forum ja znalec mieszkanie.

Nie licz na to ze ktos ci cos zalatwi.Nawet taka prace jak sprzatanie moze sie ty nie nadajesz i nie potrafisz sprzatac. Ja niestety paru dziewczeta podziekowajam bo nie umialy sprzatac, tak jak sie tutaj sprzata.

  Profil uzytkownika: Wiktoria97     
Ola
Rägsved


Wpisów: 5
Od: 2012-05-07
2012-06-15 20:03
Widziałam ogłoszenia. Są oferty i pracy i mieszkania. Nie w tym rzecz że chce żeby ktoś za mnie wszystko zrobił. Po prostu było by lżej mi przyjechać bardziej pewniej.Od jutra zaczynam dzwonić i załatwiać. Ale chyba lepiej znaleść pracę jak jest się na miejscu. Wtedy biorę pod uwagę miejsce zamieszkania.
  Profil uzytkownika: Ola     
Nikoś


Wpisów: 325
Od: 2012-01-29
2012-06-15 20:41
Ola,
dziecko ochłoń z emocji!

jaka ogłoszenia, jaka Szwecja
daj sobie luzu, wróć do mamy/cioci/babci

zmień miasto w PL jak potrzebujesz zmian
to nie lata 80-te i nie
300-mil do nieba...

ie pakuj sie z deszczu po rynne
z podstawowym angielskim czyli

"me look work"

i bez konkretnego zawodu mozesz sobie odpisywac na
ogloszenia i moze Pani Krysia -kierowniczka firmy sprzatajacej da Ci prace za 70 Koro na czarno

sorry ale musialem Cie na ziemie sprowadzic

  Profil uzytkownika: Nikoś     
ZosiaSamosia1


Wpisów: 41
Od: 2012-05-02
2012-06-15 22:00
Zawsze optymistka ale zgadzam sie z przedmowcami.. bez jezyka nie polecam..ja sama jestem mloda, angielski BIEGLY i podstawy szwedzkiego i nie moge znalezc pracy..rzadnej!NAWET ZE SPRZATANIEM CIEZKO dlatego studiuje i ucze sie jezyka..naprawde nie polecam..znasz angielski troche to jedz do Anglii, tam bedzie Ci latwiej - jesli juz chcesz gdzies jechac, co rozumiem ...naprawde przemysl to. Bez jezyka, wyksztalcenia i JEZYKA raz jeszcze!!! bedzie Ci bardzo ciezko...
  Profil uzytkownika: ZosiaSamosia1     
maira


Wpisów: 4
Od: 2012-05-07
2012-06-16 22:43
Hej, przemysl rady innych i gleboko zastanow sie nad przyjazdem do szwecji. bez szwedzkiego naprawde bardzo trudno dostac prace, nawet jezeli chodzi o sprzatanie. Jestem tu od trzech tygodni i dopiero kilka dni temu udalo sie znalezc legalna prace wlasnie przy sprzataniu. Jezyk tez do latwych nie nalezy, wiec sporo czasu uplynie zanim go przyswoisz. Z mieszkaniami tez sytucja nie jest wesola.Jezeli nie masz tu nikogo, lepiej odpusc i pomysl nad innym krajem.
  Profil uzytkownika: maira     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2012-06-16 22:48
Piszesz ze musisz.Wpadnij,rozeznaj teren a potem daj znac na forum jakim sukcesem zakonczylo sie rozeznanie.
  Profil uzytkownika: pratsam     
thiago
Jönköping


Wpisów: 60
Od: 2012-03-27
2012-06-17 15:19

Ola nie zrazaj sie i nie bierz uwag zbyt personalnie. Koniecznie czytaj co inni pisza i bierz to pod uwage ale nie konkretnie do siebie. Oni pisza o tym jak jest w Szwecji a nie jak sobie to wyobrazamy. Ja za 2 miesiace jade do szwecji ale moja droga byla dluga! Prawie 2 lata sie do tego przygotowywalem. Moja wizja byla prawie jak z bajki. Pozniej odkrylem to forum i duzo czytalem o tym jakie ludzie maja tu problemy, czasami banalne z polskiego punktu widzenia a w szwecji prawie nie do przejscia. Kilka historii dalo mi wiele do myslenia czsami nawet sie zastanawialem czy naprawde chce tam jechac. Szwecja to nie raj jak sie czesto mysli tylko spolecznosc w ktorej trzeba nauczyc sie zyc i sie tam odnalesc, trzeba tez wiedziec jak tam jest zanim sie podejmie ostateczna decyzje. Radze ci duzo poczytac na forum jak ludzie przechodzili przez rozne sytuacje, w roznych dziedzinach zycia, moze sie okaze ze stwierdzisz, ze jednak lepiej zostac w polsce bo tu w szwecji wcale nie jest lepiej. Moje ulubione historie to te o odbieraniu przesylek z poczty.
Aha, mysle ze tutaj ludzie ci duzo pomoga jesli bedziesz zdecydowana i miala konkretne pytania. Zanim je zadasz poszukaj czy ktos wczesniej o to nie pytal. Nie poddawaj sie i szukaj swojej drogi zycia w szwecji, polsce czy na karaibach, wszedzie trzeba walczyc o swoje a by to zrobic trzeba sie komunikowac z ludzmi to jest podstawa. Moze przegladanie forum i ksiazka do nauki szwedzkieby bedzie dobrym krokiem dla ciebie..... Powodzenia!

  Profil uzytkownika: thiago     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-06-17 15:25
Do niedawna bylo tak, ze 'najlepsze' rady daweali ci, ktorzy tu przyjechali przed miesiacem lub dwoma. Teraz kopalnia wiedzy sa ci, ktorzy jeszcze nawet stopy na szwedzkiej ziemi nie postawili.
Wszystkim potencjalnym imigrantom z Polski polecam przeanalizowac te mysl...
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
thiago
Jönköping


Wpisów: 60
Od: 2012-03-27
2012-06-17 15:41

Lulu, wnioskuje ze chodzi ci o mnie... ja tylko doradzam czytanie forum i branie pod uwage rady osob ktore zyja w szwecji, radza sobie z problemami i po czesci opisuja jak sobie z nimi poradzili tu na forum. Mam nadzieje ze kiedys tez dolacze to tego grona, poki co polecam przegladanie forum bo i sam tak robie i wiem jak pomocne to bylo dla mnie..... a kopalnia wiedzy to rady od osob wlanie takich jak ty i wielu innych stalych bywalcow na forum! Przyznam ze moze to byc smieszne podpowiadac innym o szwecji nie mieszkajac tam. Pochale sie jednak ze moje stopy juz chodzily po szwedzkiej ziemi
  Profil uzytkownika: thiago     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-06-17 16:16
Nie napisalam tego personalnie. Po prostu jedyna grupa osob, ktore zachecaja do przybywania tutaj sa ci, ktorzy nie zdazyli ogarnac tematu, ale robia najgorsze prace za pol darmo na czarno i to uwazaja za swoj niebywaly sukces. A tak sie daleko nie zajedzie...przyjdzie zaplacic za lekarza to wroca puechota do polski z kilkudziesieciotysiecznym dlugiem wobec szwecji. Bajka!
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-06-17 16:23
A juz szczytem jest piszac prawde uslyszec "gowno wiesz, zarobilas pare koronek i sie madrujesz" albo (to zalezy od linii ataku ) "gowno wiesz, jestes tu nikim i sie madrujesz". Coz, realistycznie rzecz ujmujac obie wersje sa prawdziwe, ale ja nie udaje uj wie kogo i jaka to jestem obrotna. A ja jestem wyjatkowo leniwy typ, ale z wystarczajacym pomyslunkiem, zeby mi sie dobrze i bezpiecznie zylo. A tu sa tacy, ktorzy mysla, ze w szwecji to grudki platyny na ulicy leza. I sie ibrazaja ( i nas obrazaja), a potem jest placz, bo nagle laduje sie na ulicy lub na dwa dni katem u sasiada a pieniedzy na bilet do domu nie ma...
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
thiago
Jönköping


Wpisów: 60
Od: 2012-03-27
2012-06-17 16:39

Dokladnie tak jak piszesz! Czytalem tutaj takie historie i zeby nie wracac z dlugiem za wizyte w szpitalu wszystko sobie przygotowuje. Jest to czasochlonne ale wierze ze sie oplaci! Glownie dzieki temu forum wiem gdzie co zalatwic i gdzie czego szukac! Najlepiej uczymy sie na wlasnych bledach ale skoro ktos opisal swoj blad a ktos inny podpowiedzial mu jak to rozwiazac to czemu nie zabezpieczyc sie samemu na te okolicznosc! Podoba mi sie co piszesz o „leniwym typie” jestem tego samego zdania! Zrobic tyle by byc usatysfakcjonowanym. Oczywiscie „leniwy typ” nie jest porownywalny z nierobem czy pasozytem!
  Profil uzytkownika: thiago     
Janko Muzykant


Wpisów: 187
Od: 2012-04-20
2012-06-17 17:00
Ola, przyjedz i sama zobaczysz i jakoś to będzie, na tym forum to nie poczytasz nic mądrego... Serio
  Profil uzytkownika: Janko Muzykant     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2012-06-17 17:12
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2012-06-17 20:27
Moja rada:
Niech dziewczyna przyjezdza, niech jej sie w uszy wody naleje. A moze jej sie powiedzie? Kto wie?! Zamiast gdybac, niech wsiada na prom, samolot i: Szwecjo - oto jestem!
I co dalej?
Moze ktorys z dziarskich, mlodych forumowiczow zadeklaruje swa pomoc? Moze wlasnie zalozycielka tego tematu na to liczy?
No - ona przeciez "musi"!
  Profil uzytkownika: Oxen     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2012-06-17 20:28
Jak musisz to wpadaj.Nie widze problemu
  Profil uzytkownika: spagetti     
Janko Muzykant


Wpisów: 187
Od: 2012-04-20
2012-06-17 20:34
sorry Sorrel
  Profil uzytkownika: Janko Muzykant     
beltrah


Wpisów: 43
Od: 2011-09-18
2012-06-17 22:00
Wielka desperacja, początek wątku kojarzy mi się z "ucieczką" za granice, pózniej takich zamieszcza się na ITAKA?!
  Profil uzytkownika: beltrah     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-06-18 09:40
"przyjedz i sama zobaczysz i jakoś to będzie, na tym forum to nie poczytasz nic mądrego..."

Jasiu,blysnij intelektem,napisz cos konkretnego,pokaz,ze siusiu- majtek potrafi.Cos takiego jak przyjedz,zobacz,to wg. mnie pasowanie kogos na mine.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Forum -> Życie w Szwecji -> Chcę przyjechać do Szwecji!!!!!!! Muszę!
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






praca w restauracji (stockholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Sprzątanie/Grafik/Sztokholm (Sztokholm )
Praca od zaraz! (Malmo)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 4 gości
oraz 0 użytkowników.


Rozwod w Szwecji i opieka nad dzieckiem
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony