Odwiedzin 37803438
Dziś 3882
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Flyttning till Sverige - odrzucenie wniosku

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorFlyttning till Sverige - odrzucenie wniosku
asiak


Wpisów: 71
Od: 2012-01-22
2012-06-05 12:39
Mój znajomy przyjechał tu do pracy. Załatwił już Migracyjny - napisał, że będzie tu pracował ponad pół roku. Dostał pobyt - ze względu na pracę.
Potem poszedł do SK - wypełnił wniosek Flyttning till Sverige - żeby dostać personnummer, ponieważ pracuje już ponad miesiąc. Właśnie dostał odpowiedź, że jego podanie zostało odrzucone, bo ma rodzinę (dzieci i żonę) w Polsce, że Skatteverket jest skonsternowany, że on ma dwa: bosättning. I odrzuci wniosek.

Czy to się wiąże z tym, że nie dostanie numeru personalnego? Co ma dalej z tym zrobić?

  Profil uzytkownika: asiak     
LARA333
Sthlm


Wpisów: 1878
Od: 2007-06-12
2012-06-13 20:42
Hmm...a co dokladnie napisali w pismie ?
Dziwna troche sytuacja - ma prace...
  Profil uzytkownika: LARA333     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-06-13 21:19
"Flyttning till Sverige - żeby dostać personnummer, ponieważ pracuje już ponad miesiąc."

Zacznijmy od tego,jaki on jest flyttning?.
Zly wniosek wypelnil.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
wma


Wpisów: 618
Od: 2006-01-16
2012-06-13 23:26
Zle wniosek wypelnil i jeszcze pewnie mowil w okienku ze bedzie jezdzil do Polski wg. SKV za czesto.

W
  Profil uzytkownika: wma     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2012-06-13 23:39
"jaki on jest flyttning?
Zly wniosek wypelnil"

On nie jest zadnym flyttning bo flyttning to nie jest ktos tylko transport, przeprowadzka, zmiana miejsca zamieszkania i dlatego w SV sa wnioski Flyttning till Sverige i Flyttning inom Sverige.


Od 18 lat mieszka w Szwecji i mysli, ze
flyttning = flykting ( uchodzca, uciekinier).

  Profil uzytkownika: simply_Ola     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2012-06-13 23:56
Jak go zwal tak go zwal, ale skogo on ma pracowac kilka miesiecy i ma zone w PL to sie do Szwecji nie przeprowadza, wiec zly wniosek wypelnil.
Pewnie powinien byc o jakims tymczasowym.
  Profil uzytkownika: maggie     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2012-06-14 07:11
"Od 18 lat mieszka w Szwecji i mysli, ze
flyttning = flykting ( uchodzca, uciekinier)."

Moze flygning? Ale jaja...
  Profil uzytkownika: Oxen     
wma


Wpisów: 618
Od: 2006-01-16
2012-06-14 07:42
Ten wniosek nazywa sie Anmälan Flyttning till Sverige. Po prostu go zle wypelnil i mowil nie to co trzeba w okienku.

W
  Profil uzytkownika: wma     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-06-14 07:48
"Od 18 lat mieszka w Szwecji i mysli, ze
flyttning = flykting ( uchodzca, uciekinier)."


Ten co mieszka 18 lat doskonale wie co oznacza slowo flyttning.Malo tego wie takze,by stac sie flyttning,to trzeba miec umowe o prace na rok+1 dzien.Skoro pytajacy ma tylko na szesc miesiecy,to wedlug szwedzkiego ustawodawcy nie przeprowadza sie do Szwecji,przebywa w Krolestwie czasowo i o koordynacyjny,czasowy numer personalny(samordningsnummer) ma prawo wystapic.Podtrzymuje to co wczesniej napisalem,nie jest flyttning i wypelnil zly wniosek.
http://stockholmcrossroads .se/pl/article/jak-otrzymam-szwedzki-nume r-personalny-personnummer/
  Profil uzytkownika: JOLAND     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-06-14 07:51
"Anmälan Flyttning till Sverige."

Ten wniosek sie wypelnia jak sie aplikuje na staly numer personalny z umowa o prace na czas nieokreslony.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Ion Szałamaja
Malmö


Wpisów: 207
Od: 2012-05-12
2012-06-14 09:15
Zdaje się, że skatteverket przyzna samordningsnummer z chwilą, gdy wpłynie do nich pierwszy podatek. Nie pamiętam już dokładnie, ale sam nie występowałem o ten numer.
Jeśli ktoś przebywa w Szwecji ponad rok to musi wystąpić o personnummer - trzeba udać się do folkbokföring - to jest w tym samym urzędzie co skatteverket, ale może być oddzielna kolejka. Ja potrzebowałem paszport i osobę ze szwedzkim obywatelstwem która poświadczy moją tożsamość. Nie wiem jak to działa teraz.
  Profil uzytkownika: Ion Szałamaja     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-06-14 09:38
"Zdaje się, że skatteverket przyzna samordningsnummer z chwilą, gdy wpłynie do nich pierwszy podatek. Nie pamiętam już dokładnie, ale sam nie występowałem o ten numer."

Jak ma wplynac pierwszy podatek,skoro numer konta podatkowego kazdego pracujacego w Szwecji jest personnummerem lub samordningsnummerem?.Wplacales kiedys pieniadze na numer konta,ktory nie istnieje?

"Numer koordynacyjny [samordningsnummer] nie jest tym samym co numer personalny. Numer koordynacyjny jest numerem identyfikacyjnym, który się używa, jeśli ktoś przybył do Szwecji i pracuję krócej niż rok, wtedy nie trzeba się meldować, ale należy opłacić podatki. O numer koordynacyjny ubiegasz się Ty sam albo Twój pracodawca w Urzędzie Podatkowym."
  Profil uzytkownika: JOLAND     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2012-06-14 10:09
Jesli SV zadecyduje, ze on ma dubbel bossätnnig to nie dostanie personnummer tylko samordningsnummer.

--------------------
"by stac sie flyttning"
Stac to sie mozna flykting a nie flyttning
.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-06-14 10:24
"Stac to sie mozna flykting a nie flyttning"

Nie wiem co masz za interes we wprowadzniu ludzi w blad?.Najpierw insynujesz ,ze po osiemnastu latach pobytu nie wiem co oznaczaja te wyrazy. Teraz nawet nie raczysz zerknac na tytul tematu.Zazdroscisz,ze ktos pomaga bezinteresownie nowo przybylym w osiedleniu sie w Szwecji?.Pomagal Darsim,to polowalas na niego,lapalas za slowka,teraz przypierwiastkowalas sie do mnie?.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Ion Szałamaja
Malmö


Wpisów: 207
Od: 2012-05-12
2012-06-14 10:43
"Jak ma wplynac pierwszy podatek,skoro numer konta podatkowego kazdego pracujacego w Szwecji jest personnummerem lub samordningsnummerem?"

Sam się czepiasz. Chodzi o to, że aby otrzymać samordningsnummer nie miałem potrzeby robienia czegokolwiek.
  Profil uzytkownika: Ion Szałamaja     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-06-14 10:52
"Sam się czepiasz. Chodzi o to, że aby otrzymać samordningsnummer nie miałem potrzeby robienia czegokolwiek."

Czy tak trudno jest przeczytac po polsku,to co wkleilem?.Porzadny pracodawca zrobil to za ciebie,bo na jakies konto podatkowe,musial zaplacic podatek od tego co zarobiles.

Wklejam ponownie.Moze tym razem skutecznie?

"Numer koordynacyjny [samordningsnummer] nie jest tym samym co numer personalny. Numer koordynacyjny jest numerem identyfikacyjnym, który się używa, jeśli ktoś przybył do Szwecji i pracuję krócej niż rok, wtedy nie trzeba się meldować, ale należy opłacić podatki. O numer koordynacyjny ubiegasz się Ty sam albo Twój pracodawca w Urzędzie Podatkowym."
  Profil uzytkownika: JOLAND     
asiak


Wpisów: 71
Od: 2012-01-22
2012-06-14 12:27
Hejka, wniosek może i był dobry (choć nie wiem, nie było mnie przy tym), ale kolega za bardzo rodzinny chciał chyba być, bo powiedział, że do Polski będzie jeździł co miesiąc na kilka dni. To według Skatteverket za często i dlatego wniosek został całkowicie odrzucony. Trzeba było wypełnić kolejny wniosek od początku, i teraz czeka na personnumer.
  Profil uzytkownika: asiak     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2012-06-14 13:19
Joland,
ja czuje w stosunku do ciebie ogromny dlug wdziecznosci za twoje podle wpisy pod moim adresem i po prostu chce ci sie za to zrewanzowac a z ostaniego wpisu asika wynika, ze to nie ja wprowadzam ludzi w blad.

  Profil uzytkownika: simply_Ola     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2012-06-14 13:40
[Wpis wykasowany przez Moderatora. ]
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2012-06-14 14:12
Super!

Nastepnym razem, jak padnie podobne pytanie, to kamien
naprowadzi pytajacego na ten temat, bo "juz bylo"
a co bylo? pyszczenie nie na temat i "jak ja zalatwialem....zupelnie cos innego"...
  Profil uzytkownika: Ronj@     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2012-06-14 14:39
"nawet nie raczysz zerknac na tytul tematu."
Oczywiscie, ze widzialam jaki jest tytul tematu:
"Flyttning till Sverige"
i widzialam rowniez to co napisales a mianowicie:
"Zacznijmy od tego,jaki on jest flyttning?"
i dlatego napisalam, ze on nie jest flyttning.
A ty jeszcze mi zarzucasz, ze wprowadzam ludzi w blad.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
wma


Wpisów: 618
Od: 2006-01-16
2012-06-14 15:14
Caly czas to pisalem, dobry wniosek, zla legenda.

W
  Profil uzytkownika: wma     
asiak


Wpisów: 71
Od: 2012-01-22
2012-06-14 20:32
Chyba raczej tak
  Profil uzytkownika: asiak     
lauraaapl


Wpisów: 157
Od: 2006-04-14
2012-06-22 14:29
Tez kiedys mialam taka sytuacje...
Trzeba wieziec co powiedziec...a mianowicie,,,Szwecja to piekny kraj ,ja chciec zostac tu na zawsze i placic szwedzkie podatki...a zona_ ee to juz przeszlosc ,jestesmy w separacji, nie jezdze do kraju , no moze raz w roku zeby dzieciaki zobaczyc. i to nie dluzej niz na weekend,,,a w ogole to gdzie ta Polska_
To tak zartem...ale serio, tam u nich nalezy wiedziec co sie mowi.
  Profil uzytkownika: lauraaapl     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-06-23 09:40
Jak sie nie ma zatrudnienia na ponad rok,to nawet wydziarganie flagi Szwedzkiej w miejscach intymnych, nie pomoze w uzyskaniu stalego numeru personalnego.
Kiedys bylo latwiej.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
asiak


Wpisów: 71
Od: 2012-01-22
2012-06-27 00:48
Joland - niekoniecznie trzeba dziergać. W tym samym momencie załatwialiśmy numer personalny dla jeszcze innego chłopaka, też miał umowę próbną na pół roku (w tej samej firmie - identyczna umowa) - i właśnie dziś dostał stały numer personalny. Właśnie go powiadomiłam.
Dla tego drugiego chłopaka, dla którego wypełniłam ponownie podanie, znów dosłali jakieś papierki do wypełnienia.
Oboje różnią się tylko tym, że ten pierwszy nie ma żony, a ten drugi ma w Polsce - i dlatego są problemy.
  Profil uzytkownika: asiak     
wma


Wpisów: 618
Od: 2006-01-16
2012-06-27 12:30
Z mojego doswiadczenia zona niezbyt tu przeaszkadza, kluczowym jest pytanie jak czesto bedzie sie jezdzic do Polski. Jezeli za czesto wg. SKV to nie dostaje sie PN.

W
  Profil uzytkownika: wma     
asiak


Wpisów: 71
Od: 2012-01-22
2012-06-27 17:24
Wma - masz rację. Z tą żoną to tak z przymrużeniem oka napisałam
  Profil uzytkownika: asiak     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-06-27 18:03
Jak wam Kajetan pozwoli,to zalozcie sobie temat w ktorym bedziecie sie przechwalac jak mozna wykrecic Skatteverket na staly personnummer,nie bedac zamieszkalym w Szwecji.Ja nie czerpie z tego korzysci i doradzam ludziom,by szli prosta droga,to dalej zajda.

Tak mowia przepisy:

"Numer koordynacyjny [samordningsnummer] nie jest tym samym co numer personalny. Numer koordynacyjny jest numerem identyfikacyjnym, który się używa, jeśli ktoś przybył do Szwecji i pracuję krócej niż rok, wtedy nie trzeba się meldować, ale należy opłacić podatki. O numer koordynacyjny ubiegasz się Ty sam albo Twój pracodawca w Urzędzie Podatkowym."

wma,asiak,moze macie jako dowod jakas podstawe prawna,ktora mowi,ze staly mumer personalny mozna dostac na podstawie umowy o prace na pol roku?.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Rober


Wpisów: 92
Od: 2011-01-04
2012-11-02 20:23
Ojej, Joland - to Ty nic nie robisz tylko piszesz i piszesz?? To właśnie cudownie się składa bo chcę o cos Cię zapytać!
Czy spółeczka brytyjska może wystawić tu rachunek zwykłemu klientowi a on czy - może rozliczyć ją jako osoba prywatna jako koszt? Zaznaczam, że nie mam stałego pobytu i nie staram się o samordnings czy o personnr, bo rachuneczki idą na spółkę. Mieszkam tu dwa miesiące w roku a rachuneczki wysyłamy jako firma brytyjska.
mvh Rober
  Profil uzytkownika: Rober     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-11-02 20:41
Masz racje.Zadzwon do Skatteverket,tam mowia po brytyjsku,to ja nie bede musial pisac.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Rober


Wpisów: 92
Od: 2011-01-04
2012-11-02 21:09
Ej Joland ,a co tam się zaraz obrażać) Ja pytam czysto retorycznie, bo tu same takie skomplikowane przypadki; mnie się zdaje po tym co widzę w załatwianiu różnych formalności w urzędach w Schwezji - że to jest koń trojański, to w ogóle mało powiedziane! Ja już zagroziłem w urzędzie, że będę się zwracał do sądu o skadestånd och ersättning - nie wiem czy dobrze po schwezku pisze. Oni siedzą w tych urzędach i im się duma, że mogą co im do głowy przyjdzie. Wystarczy iść do prawników, żeby im to z głowy wybili i zmusic do prawidłowej interpretacji, która się w oczywisty sposób należy.
Ja Wasz freund jestem generalnie i voraelskar sig i poloniainfo - ale gadajcie co wiecie,a jak nie wiecie to siedźta cicho, bo od tego są właśnie prawnicy! wodę z mózgó robicie ludziom, co chcą się czegoś dowiedzieć - jak tak dalej będziecie robić, to wciąż będziecie "nieuchwytni" w waszych wypowiedziach.
To forum może powinno dwa wątki prowadzić do każdego tematu związanego z prawem administracyjnym w Szwecji - pierwszy wątek: dla tych co nie chcą za bardzo się komukolwiek narazić i dla tych, którzy zamierzaja sprawy załatwiać w sposób optymalny dla siebie i zgodny z obowiązującym (przysługującymi przywilejami i obowiazkami) - prawem. Proponuję się zastanowić nad powyższym ze względu na wkroczenie Polonii w zdecydowanie bardziej windykacyjne nastroje części obecnej społeczności.
Tylko pytanie czy umiecie udzielic porady prawnej w zakresie obowiązującego systemu schvezkiego
mvh Rober
  Profil uzytkownika: Rober     
Rober


Wpisów: 92
Od: 2011-01-04
2012-11-02 21:10
Joland! zanim odpowiesz, to zastanów się czy nie jestes tu przypadkiem po to by się obrażać
  Profil uzytkownika: Rober     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-11-02 21:21
Ej Joland ,a co tam się zaraz obrażać) Ja pytam czysto retorycznie, bo tu same takie skomplikowane przypadki; mnie się zdaje po tym co widzę w załatwianiu różnych formalności w urzędach w Schwezji - że to jest koń trojański, to w ogóle mało powiedziane! Ja już zagroziłem w urzędzie, że będę się zwracał do sądu o skadestånd och ersättning - nie wiem czy dobrze po schwezku pisze. Oni siedzą w tych urzędach i im się duma, że mogą co im do głowy przyjdzie. Wystarczy iść do prawników, żeby im to z głowy wybili i zmusic do prawidłowej interpretacji, która się w oczywisty sposób należy.
Ja Wasz freund jestem generalnie i voraelskar sig i poloniainfo - ale gadajcie co wiecie,a jak nie wiecie to siedźta cicho, bo od tego są właśnie prawnicy! wodę z mózgó robicie ludziom, co chcą się czegoś dowiedzieć - jak tak dalej będziecie robić, to wciąż będziecie "nieuchwytni" w waszych wypowiedziach.
To forum może powinno dwa wątki prowadzić do każdego tematu

związanego z prawem administracyjnym w Szwecji - pierwszy wątek: dla tych co nie chcą za bardzo się komukolwiek narazić i dla tych, którzy zamierzaja sprawy załatwiać w sposób optymalny dla siebie i zgodny z obowiązującym (przysługującymi przywilejami i obowiazkami) - prawem. Proponuję się zastanowić nad powyższym ze względu na wkroczenie Polonii w zdecydowanie bardziej windykacyjne nastroje części obecnej społeczności.
Tylko pytanie czy umiecie udzielic porady prawnej w zakresie


obowiązującego systemu schvezkiego



mvh Rober


urzędach w Schwezji ?????
systemu schvezkiego ?????
że to jest koń to jest obrazliwe
wodę z mózgó mózgu

tylko tak na szybko.. nikt tu porad prawnych udzielac nie bedzie, z jednej prostej przyczyny.... to nie jest froum prawne, poradnik spoleczno prawny, tj forum dyskusyjne polakow w szwecji....
  Profil uzytkownika: kamień     
Rober


Wpisów: 92
Od: 2011-01-04
2012-11-02 23:07
/nikt tu porad prawnych udzielał nie będzie/ - a niby czemu nie? nie trzeba być prawnikiem, aby trafnie zinterpretować przepisy - to jest podejście, które sami w swoich sprawach skutecznie podejmujemy.
A co Ci koń trojański przeszkadza?
ja nikogo w życiu ani w necie nie staram się nawet - obrazić, ale jeśli tak odczuwasz to mimo wszystko przepraszam. Dla Twej informacji - koń trojański to postać z mitologii greckiej a w tym przypadku metafora mająca na celu określenie w skrócie wielu możliwości szwedzkiego urzędu (urzędników).

Pisownia, do której masz uwagi - nieco może fonetyczno-niemiecka - lekko pokpiwa z pruskiego drylu panujacego w tych urzędach szwedzkich, w których m. in. polacy są ofiarami.
Ten formalizm często zastępuje wiedzę i umiejętności urzędników. Trzeba powiedzieć, ze w innych krajach jest z tym zdecydowanie lepiej. Mówię to z własnych doświadczeń z urzędami tutaj.
  Profil uzytkownika: Rober     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-11-03 00:37
ja pisze tez z wlasnych doswiadczen... tu na forum wiedz bedzie praktyczna, czasami teoretyczna, albo sie wpasujesz albo nie.... kon trojanski to ja dobrze wiem co to... ale tu wrazliwosc na konia jest przeogromna....
  Profil uzytkownika: kamień     
papaja


Wpisów: 399
Od: 2010-08-20
2012-11-04 01:17
Jak ma wplynac pierwszy podatek,skoro numer konta podatkowego kazdego pracujacego w Szwecji jest personnummerem lub samordningsnummerem?.Wplacales kiedys pieniadze na numer konta,ktory nie istnieje?


nie, to wcale nie jest koenieczne do zalozenia konta w banku. Znam Niemcow ktorzy nie maja tych numerow i nigdy w Szwejci nie mieszkali ani nie pracowali, a maja tu konta w banku. Musieli tylko raz przyjechac do Szwecji i pojs do banku zalatwic formalnosci.
  Profil uzytkownika: papaja     
Forum -> Życie w Szwecji -> Flyttning till Sverige - odrzucenie wniosku
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 14 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony