Odwiedzin 37807968
Dziś 337
Sobota 27 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - stawka 50 SEK dla freelancera, akceptowalna??

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorstawka 50 SEK dla freelancera, akceptowalna??
Icetro


Wpisów: 9
Od: 2012-06-04
2012-06-05 11:59
Mam pytanie do osób pracujących w Szwecji i mających kontakt z freelancerami czy BPO.
jestem wolnym strzelcem, mieszkam w Polsce, ale polskich zleceniodawców mam dosyć. Ich postawy są czasem tak absurdalne, że dochodzę do wniosku, że lepiej zmienić rynek. Pomyślałem o Skandynawii, stawki godzinowe są tu wysokie w stosunku do polskich nawet za najprostsze prace. Ja zajmuje sie głównie szeroko rozumianym wprowadzaniem danych i ich lekką obróbką. I tu pytanie czy dla Szwedów, Norwegów czy Duńczyków. stawka za tego typu prace rzędu 50 koron jeat atrakcyjna? Mówię oczywiście o stawce godz inowej i zleceniach nie wymagających znajomości szwedzkiego
Teoretycznie opłaca sie to im (dużo niższe koszty) i mi (dużo wyższe ewentualne zarobki) ale jak jest w rzeczywistości?
  Profil uzytkownika: Icetro     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-06-05 12:21
50 kr/h? to chyba najnizsza stawka w calej Szwecji by byla... tu nikt nie chce ruszyc tylka za mniej niz 100 kr/h....
  Profil uzytkownika: iza     
häxa
Sunne


Wpisów: 409
Od: 2002-06-13
2012-06-05 13:01
Moje dziecko bedzie mialo prace w czasie wakacji, strzyzenie trawnika i inne prace ogrodowe. Chodzi do 8 klasy. Bedzie dostawal 49 za godzine...
  Profil uzytkownika: häxa     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2012-06-05 13:15
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
Icetro


Wpisów: 9
Od: 2012-06-04
2012-06-05 13:43
Chodziło mi właśnie o to, że to sytuacja która jest korzystna dla obu stron. Nie pamiętam teraz tego słówka, ale istnieje jakieś określenie sytuacji w której stawka.za którą nikt w danym kraju pracować nie chce, ale jest ona dla osób z państw w ktorych są inne koszty utrzymania.
Dla dorosłego Szweda jest to stawka nie.do przyjęcia ; w. mojej sytuacji. mawet gdybym musiał. założyć. działalność ( np w AIP) i miał zlecenia na powiedzmy 2/3 etatu to byłbym w stanie opłacić swoje rachunki, pójść. na wymarzone studia etc. Ba od strony finansowej byłbym w lepszej sytuacji niż moja znajoma pracująca w budżetówce od kilku lat.
  Profil uzytkownika: Icetro     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2012-06-05 14:13
To jest jak najbardziej realna stawka, zakladajac, ze pracujesz z domu z programowaniem itp. Ale i tak troche niska, nawet Hindusi biora wiecej. Ze zbyt niska stawka bedziesz moze konkurencyjny, ale malo wiarygodny.

Wiele firm korzysta z takich uslug, ale takie uslugi kupuje sie najczesciej w Indiach bo dobrze znaja angielski i ze wzgledu na roznice czasowo pracuja w nocy, tzn przychodzi sie do domu a oni juz gotowi (no... teoretycznie )

Ale zeby taki kontrakt dostac to juz inna bajka.
Zycze powodzenia
  Profil uzytkownika: maggie     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2012-06-05 14:15
Mialo byc ze "przychodzi sie do pracy", ale chyba rozumiesz o co mi chodzi.
Poza tym programowanie, rysunki itp to domena Hindusow ichszejsza Silicon Valley (=Bangalore) jest wieksza od tej prawdziwej
  Profil uzytkownika: maggie     
Icetro


Wpisów: 9
Od: 2012-06-04
2012-06-05 14:52
Na programowaniu to ja się nie znam. A co do Bangalore, to właśnie konkurencja z Azjii południowo- wschodniej i Indii zniechęca mnie do prób wchodzenia na na rynek amerykański, kanadyjski czy brytyjski. Ciężko jest konkurować z freelancerami dla których stawka rzędu dolara to żaden problem, albo chcą. powiedzmy. 30 USD za wpisanie w arkusze excela 10 tysięcy akordów z kartek papierowych czy arkuszy. zeskanowanych do jpg.
  Profil uzytkownika: Icetro     
leszek31


Wpisów: 20
Od: 2009-08-13
2012-06-05 19:34
dla mnie "wolny strzelec" który ceni się nisko, to osoba, która nie jest godna zaufania.
Jaka cena taka jakość...
Jeśli naprawdę chcesz znaleźć kogoś poważnego, kto da Ci zlecenia, musisz się cenić, inaczej
skazany jesteś na zleceniodawcę o wątpliwej wiarygodności.
W tej branży godzina pracy to zakres od 300kr - 1000kr/h i więcej...
Referencje, próbna praca/zlecenie, jakość związana z kontaktem to klucz do uzyskania zleceń, a nie cena!
Zleceniodawca nie kalkuluje czy zaoszczędzi 1000kr, tylko szuka rzetelności, słowności, profesjonalnego i samodzielnego podejścia do zadania,
umiejętność komunikacji oraz dotrzymywania terminów realizacji zadania.

Co do rynku... jesli znasz angielski to szukaj zlecen w GB masz wieksze szanse na powodzenie...
  Profil uzytkownika: leszek31     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-06-05 19:39
Zwiezla, fachowa odpowiedz

  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2012-06-05 19:44
Icetro pisze 'Ja zajmuje sie głównie szeroko rozumianym wprowadzaniem danych i ich lekką obróbką. ´

Ja nie za bardzo rozumiem czym Ty sie zajmujesz, mozesz podac przyklad?
  Profil uzytkownika: AnnaN     
Icetro


Wpisów: 9
Od: 2012-06-04
2012-06-05 21:13
Excel: wprowadzanie i obróbka danych, proste analizy. statystyczne, zestawienia. pdf/doc to excel
social media: znajomość obsługa serwisów blogowych, FB, G+, twitter, instagram
web research
do tego ghost writing ale tylko po polsku (głównie teksty typu przemówienia) i usługi typu virtual assistant

Jak już napisałem, nie znam sie na pisaniu aplikacji, programów czy stron internetowych, photoshopa też nie używam. wyżej wymienione stawki spotykałem właśnie w kontekście zleceń dla programistów, web designer'ów. Dlatego pytałem o stawkę 50 SEK, zarabianie 300-1000 SEK na godzinę to dla mnie inny świat
  Profil uzytkownika: Icetro     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-06-05 21:15
gdzie placa za siedzenie na FB ??
  Profil uzytkownika: kamień     
Icetro


Wpisów: 9
Od: 2012-06-04
2012-06-05 21:26
Tam gdzie jest to praca. Bo nie chodzi o oglądanie “słitaśnych“ zdjęć znajomych tylko o social media marketing, obecność w serwisach sm, komunikację z obecnymu ewentualnymi klientami etc.
  Profil uzytkownika: Icetro     
Icetro


Wpisów: 9
Od: 2012-06-04
2012-06-06 09:41
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i sugestie, jeżeli macie jeszcze jakieś informacje/rady etc to piszcie.
Leszek31 skąd taki rozrzut 300-1000 SEK, od czego to zależy? Od miejsca, rodzaju programowania?
  Profil uzytkownika: Icetro     
Icetro


Wpisów: 9
Od: 2012-06-04
2012-06-06 09:41
dla mnie "wolny strzelec" który ceni się nisko, to osoba, która nie jest godna zaufania.

Nie cenię się nisko, przynajmniej nie z mojej perspektywy. Wiem ile mogę zarobić w Polsce i wiem jakie mam doświadczenia z klientami.
Sytuacje typu proszę mi zrobić xyz. Przesyłam projekt plus kilka opcji dodatkowych. Żadna nie pasuje, są sugestie poprawek, poprawki są wprowadzone od linijki, zgodnie z wolą klienta. Szarpanie się bo spowodowane z ciągłymi zmianami gustu klienta trwa tydzień, a kiedy przychodzi do rozliczenia to nagle okazuje się, że przecież to było takie proste, nie potrzeba dużo czasu. Pada kwota naprawdę nie wygórowana, oscylująca w okolicach 10 PLN za godzinę to pojawia się oburzenie graniczące z podejściem ale dlaczego ty mnie okradasz? Ty się ciesz, że sobie popracować mogłeś, doświadczenie zdobyć. ETC
Wiem, że specjaliści IT zarabiają dużo więcej niż te 50 SEK, ale mam też świadomość, że nie potrafię napisać programu, aplikacji na iPhone'a czy zaprojektować strony www. Czyli specjalistą od IT to ja nie jestem.
Ponadto mam świadomość istnienia miejsc na świecie typu Bangalore, Filipiny. Widziałem ogłoszenia o gotowości do pracy za 2 PLN/h za najróżniejsze prace, widziałem oferty absolwentów MBA chcacych 20 USD/h.
Stawka 50 SEK może sugerować brak wiarygodności, ale dla mnie, mieszkającego w Polsce dość jeszcze młodego człowieka wystarczy. Gdybym, miał pewność,że podanie(w ogłoszeniu o robieniu rzeczy wymienionych przeze mnie we wpisie trochę wyżej usług) kwoty 100 czy nawet 120 SEK/h uczyni mnie tak samo atrakcyjnym dla ewentualnych zleceniodawców to spoko, ja mogę taką stawkę podać. I miałbym na co te pieniądze wydać nie balując czy przepijając (dobra książka, zwłaszcza naukowa kosztuje tyle co whisky ).
  Profil uzytkownika: Icetro     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2012-06-06 10:50
cytat: ''Excel: wprowadzanie i obróbka danych, proste analizy. statystyczne, zestawienia. pdf/doc to excel
social media: znajomość obsługa serwisów blogowych, FB, G+, twitter, instagram
web research
do tego ghost writing ale tylko po polsku (głównie teksty typu przemówienia) i usługi typu virtual assistant''

Tak sobie czytam i czytam ten watek....Pozwole sobie napisac: wszystko to bardzo ladnie i profesjonalnie brzmi,gdy tak piszesz,ale gdy sie tak uwaznie przeczyta,to sie dochodzi do wniosku,ze w sumie kazdy przecietny Szwed w srednim wieku ma te umiejetnosci.

Nie wiem - ja jestem z innej branzy,co prawda,ale sie interesuje takimi rzeczami - ale odnosze wrazenie,ze w PL ludzie sa ogolnie ciut mniej 'oblatani' w technologiach komputerowo-internetowych i byc moze sa w stanie zaplacic za umiejetnosci typu obsluga FB czy Instagram (?) czy tez Twitter komus z zewnatrz...? Duze firmy zwykle maja 'wewnetrznych' ludzi od tego. Web research w Szwecji dzieci sie ucza juz w podstawowce - dwojka moich przyrodnich dzieci swego czasu dostala MacBooki w szkole (wiek 14 i 18). Prawie wszystkie zadania domowe byly zadawane z uzyciem zarowno aplikacji, jak i wyszukiwarek a nawet prostych programow graficznych. Ta szkola to nie wyjatek,wiele dzieci od naszych znajomych w roznych szkolach otrzymalo komputery.

Jedyne co moze byc bardzo przydatne to ghost writing wlasnie,ale tutaj jedynie po polsku...A virtual assistance - tez jedynie po polsku?

Nie chce byc sceptyczna,ale nie wiem czy jest az takie zapotrzebowanie na to w SE?

//M.
  Profil uzytkownika: meghann     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2012-06-06 11:01
a jak z Adobe Photoshop u Ciebie? To juz by bylo cos, czym mozna sie pochwalic przed klientem

Wiekszosc moich szwedzkich znajomych mowi mi, ze oni 'smigaja' w fotoszopie,ale gdy przychodzi co do czego, to sie okazuje,ze jedyne co umieja,to pojezdzic troche suwakami,zrobic bialo czarne z kolorowego,moze zmniejszyc rozmiar i to wszystko. Gruntowna znajomosc tego programu moze poskutkowac jakimis niesmialymi propozycjami pracy na poczatek. Te umiejetnosci ktore Ty juz posiadasz,to moim zdaniem, moze byc jedynie dodatek do tych 'wiekszych' ,jak wlasnie Adobe (Dreamweaver,PS), autoCAD tez nie bylby glupi.

//M.
  Profil uzytkownika: meghann     
Icetro


Wpisów: 9
Od: 2012-06-04
2012-06-06 11:46
Nie znam tych programów , co do autocad to są dość czesto szkolenia w mojej okolicy, zrobienie kursu nie jest wiec problemem. Z tego co wiem, na podstawie ogłoszeń. które. widziałem najczęściej. wymaga się. aby osoba która. ma robic projekt w AutoCad bądź. zostać na stale zatrudiona. musi mieć dyplom. politechniki i i odpowiednio z zapotrzebowaniem być. inżynierem. budownictwa, budowy maszyn mechaniki etc.
Wirtualny asystent. i po polsku i po angielsku
  Profil uzytkownika: Icetro     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2012-06-06 12:20
Moim zdaniem trudno prowadzic dla kogos takie serwisy jak FB, twitter, itd w jezyku, ktorego sie nie zna.

50kr nie jest zla stawka na poczatek. Biorac pod uwage prawdopodobne bariery jezykowe, roznice kulturowe, brak szwedzkich referencji, itd to taka stawka moze byc interesujaca z pozycji zleceniodawcy.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2012-06-06 15:34
Piszesz freelancerze do Polakow i po polsku a jednoczesnie
obrzucasz g.....swoich polskich zleceniodawcow.

Kompletny brak kompetencji socjanych!

50 koron to stawka stanowczo nie do zaakceptowania jak dla ciebie!

20kr najwyzej.
A i tak nie sadze, abys znalazl jakiegos zlecenodawce.
  Profil uzytkownika: Lunab     
synko_gniew_rybaka
Eire


Wpisów: 3607
Od: 2009-01-04
2012-06-06 15:47
Lunab - 10 glebokich oddechow ...

lepiej?
  Profil uzytkownika: synko_gniew_rybaka     
Icetro


Wpisów: 9
Od: 2012-06-04
2012-06-06 16:05
Może popełniłem błąd uogólniając, ale nikogo g..... nie obrzucam.
  Profil uzytkownika: Icetro     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2012-06-06 16:28
Co robia z czlowieka "zszargane nerwy"
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2012-06-06 16:59
Ja to rozumiem,udziela sie stres przed meczem otwarcia ME 2012.
  Profil uzytkownika: pratsam     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2012-06-06 19:19
Przede wszystkim 50kr/ godzine fakturowane przez kogos w PL to co innego niz 300kr przez kogos tutaj.
Za taka prosta prace wiele sie nie zarabia.

A tak wogole to firmy do tego celu uzywaja roznych praktykantow z okolicznych wyzszych szkol, ktorzy robia to za darmo.
Bariera jezykowa moze, ale nie musi byc przeszkoda, zalezy jakie dane i po co itp.
  Profil uzytkownika: maggie     
Janko Muzykant


Wpisów: 187
Od: 2012-04-20
2012-06-06 19:28
iza
Sztokholm


Wpisów: 18579
Od: 2000-09-11
2012-06-05 12:21
50 kr/h? to chyba najnizsza stawka w calej Szwecji by byla... tu nikt nie chce ruszyc tylka za mniej niz 100 kr/h....


Ty chyba z kosmosu się zerwałaś ?

Poczytaj na bazar i podzwoń, ludzie chętnie za 70 popracują...

  Profil uzytkownika: Janko Muzykant     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-06-06 19:32
janko ty jak zwykle pierd.... 3po3 my tu mowimy o stawkach na bialo.... na bazarze to i 50kr na czarno znajdziesz do przekopania ogrodu
  Profil uzytkownika: kamień     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-06-06 19:35
niedawno szukalam kogos do sprzatania i ciezko bylo za mniej niz 100 kr/h (po podatku) kogos znalezc...

tak sie panie cenily...
  Profil uzytkownika: iza     
Ion Szałamaja
Malmö


Wpisów: 207
Od: 2012-05-12
2012-06-07 01:55
Bo sprzątanie to ciężka praca a kasowanie wpisów na facebooku Premiera to betka.

Ale masz rację - w gimnazjum Datorkunskap to cały okres nauki procesora tekstu, arkusza kalkulacyjnego i prezentacji. I jak to w Szwecji - wyłącznie na pakiecie biurowym Microsoftu.
Projektowanie stron, złaszcza skrypty i aplikacje są opłacalne. Bez takich umiejętności można zginąć tak jak firemki pod tytułem "laminowanie, kserokopie".
  Profil uzytkownika: Ion Szałamaja     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-06-07 11:54
iza, to ty nie wiesz, ze na PI sie szuka? spokojnie sa tacy, co za 60, 70 przyjda i jest blysk
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Forum -> Życie w Szwecji -> stawka 50 SEK dla freelancera, akceptowalna??
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dekarz/Blacharz/Takläggare/Pappläggare (Stockholm)
Pomoc w ogrodzie Vallentuna (Vallentuna)
Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 8 gości
oraz 1 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony