Odwiedzin 37782601
Dziś 2924
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Wynajem mieszkania

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorWynajem mieszkania
mobidik


Wpisów: 14
Od: 2006-11-26
2012-06-02 22:13
Mam takie pytanka w zwiazku z wynajeciem mieszkania.
W dniu X dalem ogloszenie o wynajem mieszkania.W tym samym dniu otrzymalem kilka telefonow od ludzi.Dokonalem wyboru i zdecydowalem sie na Pania A.Poprosilem o zaliczke,ktora Pani A przeslala mi bez probleowo nastepnego dnia,nazwijmy go dniem Y.W tym tez dniu poinformowalem Pania A,iz mieszkanie zostalo zarezerwowane dla Niej.Pani A stawila sie po klucz po kilku dniach,nazwijmy go dniem Z.Nastepnie zjawila sie po kolejnych kilku dniach juz mieszkac.Gdy doszlo do platnosci Pani A stwierdzila,ze zaplaci mi od dnia Z a nie od dnia Y,poniewaz w tymze dniu odebrala klucz,a od dnia Y do dnia Z nie mieszkala tu.Dodam,ze po dniu Y odebralem kilkadziesiac/ponad 30/ z zapytaniem o mieszkanie,i odpowiadalem,iz mieszkanie zostalo juz wynajete.Po kilku dniach,z przyczyn,o ktorych nie bede wspominal,gdyz nie one stanowia meritum,poprosilem Pania A,o opuszczenie mieszkania po kolejnych 30-tu dniach.Po burzliwej wypowiedzi Pani A powiedziala,ze opusci mieszkanie,ale jezeli zrobi to wczesniej niz przed trztdziestoma dniami,to ja musze zwrocic Jej roznice gotowki.Moje pytania brzmia:
1:od ktorego dnia Pani A powinna zaplacic mi za pierwszy miesiac wynajmu,Y czy Z?;
2:skoro dalem Jej wypowiedzenie miesieczne,tak jak jest to przyjete tutaj,to czy musze zwracaac Jej za dni,ktorych nie przemieszka w przypadku wczesniejszego opuszenia mojego lokalu?
Chce nadmienic jeszcze,iz na poczatku poinformowalem Pani A o tym,ze obowiazuje nas miesieczne wypowiedzenie.
Prosze o wypowiedz osoby,ktore maja wiedze na ten temat,za co dziekuje.
Z powazaniem Mobidik.
  Profil uzytkownika: mobidik     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-06-02 22:21
a to jest zadanie maturalne czy jak??
  Profil uzytkownika: kamień     
100PS
Nie stolyca


Wpisów: 47
Od: 2012-02-11
2012-06-02 22:36
I znowu Ty Kamien-nie pomogles pytajacemu wiec po co smieci produkujesz???

A w kwestii pytania: uwazam ze odpowiedz na pyt 1 to dzien nazwany umownie "Z", a pyt 2-moim zdaniem nie masz obowiazku zwracania za "nieprzemieszkane" dni, ale to tak 50/50......

Pzdr
  Profil uzytkownika: 100PS     
mobidik


Wpisów: 14
Od: 2006-11-26
2012-06-02 22:51
Dlaczego dzien Z,skoro w dniu Y juz odpowiadalem,ze mieszkanie zostalo wynajete,przeciez od dnia Y bylo ponad trzydziestu chetnych,jak wspomnialem.Czy Twoja wiedza to doswiadczenia zyciowe,czy wiedza bardziej od strony prawnej?;oczywiscie dziekuje za wypowiedz.
  Profil uzytkownika: mobidik     
basia12


Wpisów: 4
Od: 2012-03-22
2012-06-03 06:50
przecież wy polacy macie sobie pomagać a nie deptać nogą .jak tak można kobieta jeszcze nie zamieszkała w tym domu a ty już liczysz jej tak dni jakby mieszkała to zwykłe hamstwo
  Profil uzytkownika: basia12     
oliwa59


Wpisów: 332
Od: 2008-02-13
2012-06-03 07:37
Jesli sie nie umowiliscie od jakiej konkretnej daty pani placi, to powinna zaplacic od dnia kiedy mieszkanie bylo do jej dyspozycji (wziecie klucza). Tak jakbym odebral kluczyki do auta, a nim jeszcze nie jezdzil, to moja sprawa, jak i kiedy uzywam auto/ mieszkanie.
  Profil uzytkownika: oliwa59     
kantyk


Wpisów: 344
Od: 2006-04-13
2012-06-03 07:51
1:od ktorego dnia Pani A powinna zaplacic mi za pierwszy miesiac wynajmu,Y czy Z?;

- od dnia kiedy odebrala klucze (nie jest Twoja sprawa sledzenie kiedy sie wprowadzila i czy tam wogole zamieszkiwala).


2:skoro dalem Jej wypowiedzenie miesieczne,tak jak jest to przyjete tutaj,to czy musze zwracaac Jej za dni,ktorych nie przemieszka w przypadku wczesniejszego opuszenia mojego lokalu?

- nie, nie musisz. To jej decyzja jesli wczesniej opusci mieszkanie. Przyzwoitosc jednak nakazuje, ze jesli w tym czasie wynajmiesz to mieszkanie innej osobie to jednak zwrocic poprzedniczce za "nieprzemieszkane" dni.
  Profil uzytkownika: kantyk     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2012-06-03 08:04
"przecież wy polacy macie sobie pomagać a nie deptać nogą .jak tak można kobieta jeszcze nie zamieszkała w tym domu a ty już liczysz jej tak dni jakby mieszkała to zwykłe hamstwo"

Co ma wspolnego wynajecie mieszkania do deptania noga ...( a czym pozatym mozna deptac- glowa????

Jest tak tutaj ze hyre nalezy zaplacic od dnia w ktory jest okreslony w kontrakcie ( pisemnie ).Wczesniej petent zglasza zainteresowanie , przychodzi i oglada mieszkanie , jak akceptuje - to strony umawiaja sie od ktorego dnia nastapi wynajem formy zaplaty czynszu z gory z dolu , czy jak tam... i okres wypowiedzenia.Klucze maja byc do odebrania od dnia wynajmu okreslonego w kontrakcie, a to czy je ktos odbierze i sie wprowadzi czy nie, to gowno tego co ma na wynajem mieszkanie obchodzi - on ma dostac oplate za hyre od dnia okreslonego w kontrakcie.( czasem jest tak ze klucze mozna dostac na kilka dni przed data umieszczona w kontrakcie , ale jest to dobra wola tego co ma mieszkanie do wynajecia - ja tak mialem raz - 2 dni wczesniej)Do tego mieszkania wogole moze sie nikt nie wprowadzic , a hyre trzeba uiscic..Ja od momentu kiedy sprzedalem dom przeprowadzalem sie kilka razy i tak mialem ze jeszcze mieszkajac w jednym miejscu ( 3 miesieczne wypowiedzenie z reguly ) szukalem innego mieszkania , a kiedy go znalazlem to np. mieszkanie bylo do wynajecia od zaraz ( a tym samym hyra do placenia ...prawie zawsze bylo tak ze przez te 3 miesiace placilem podwojna hyre, bo wynajmujacy ( duze komunalne bolagi jak np.MKB , albo LKB)nie zgadzaly sie na inna forma.Jak poszedlem pierwszy raz do Hyresgästföreningen po rade to mi powiedzieli ze wszystko jest w porzadku i jak nie ma porozumienia obopolnego to jest to zgodne z prawem..

Wiec o jakie chamstwo tu chodzi?????( nastepna sirota)
  Profil uzytkownika: skoczek     
kamka1238


Wpisów: 9115
Od: 2007-11-19
2012-06-03 08:11
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: kamka1238     
kamka1238


Wpisów: 9115
Od: 2007-11-19
2012-06-03 08:19
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: kamka1238     
mobidik


Wpisów: 14
Od: 2006-11-26
2012-06-03 08:29
basia12-prosilem o wypowidzi zwiazane z sytuacja oparta na chociazby powierzchownej znajomosci przepisow i utartych zwyczajow jakie panuja w tym kraju,a nie o jej subiektywna ocene.
oliwa59-"...jesli sie nie umowiliscie od jakiej konkretnej daty pani placi, to powinna zaplacic od dnia kiedy mieszkanie bylo do jej dyspozycji (wziecie klucza)...",wlasnie mieszkanie bylo do Jej DYSPOZYCJI od dnia Y/po odebraniu klucza rowniez nie mieszkala tam przez przez prawie dwa tygodnie,wiec tez mam tych dni nie liczyc?/;a co jesli roznica miedzy dniem Y a Z wynosi dwa miesiace???-to pytanie do wszystkich,ktorzy uwazaja dzien Z za dzien liczenia platnosci:z samochodem jest troszke inaczej-nie stanowi on oplaty abonamentowej,a mieszkanie tak.
kantyk-oczywiscie,ze chodzi o przyzwoitosc,i dlatego zwrocilem sie z prosba o wypowiedzi na forum.Problem w tym,ze to mieszkanie nie bedzie juz wynajmowane.
Moge tu przytoczyc przyklad z mojego zycia.W dniu 19.12 zamowilem przez internet telefon na abonament.Otrzymalem go w dniu 28.12,a abonament zostal policzony mi od dnia zlozenia zamowienia,czyli 19.12...
Oczywiscie dziekuje za wszystkie wypowiedzi.
  Profil uzytkownika: mobidik     
mobidik


Wpisów: 14
Od: 2006-11-26
2012-06-03 08:45
skoczek-o takie opinie mi chodzilo;zgadza sie,spoldzielnie w przypadku wypowiedzenia przez klienta mieszkania daja trzymiesieczne wypowiedzenia,i nie interesuje ich fakt,ze bedziesz placil dwie hyry.
kamka1238-nie wiem czy mozna nazwac to umowa,ale w dniu,jak go okreslilem X,przeslalem Pani A/na Jej prosbe/maila z prosba o przeslanie zaliczki na wynajem mieszkania,z ktorej sie wywiazala,jak rowniez wspomnialem;czy to moze stanowic forme umowy?.
Powtorze pytanie:a co jesli miedzy dniem Y,a Z roznica wynosi dwa miesiace?;a co Ty myslisz o zwrocie pieniazkow za nie przemieszkane dni w przypadku wczesniejszego wyprowadzenia sie?
  Profil uzytkownika: mobidik     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2012-06-03 09:06
Kamka napisal:
"a jeszcze gdzies tu na forum bylo wynajmowal ktos z drugiej reki i jeszcze podnajmowal dalej innym....
no bo Polak potrafi"


Potrafi .. nie potrafi...polak jest glupi przedewszystkim a jego potrafienie to nic innego jak oszustwa...

W takim przypadku jak napisalas :"wynajmowal ktos z drugiej reki i jeszcze podnajmowal dalej innym...."
to trzeba sie liczyc z konsekwencjami , bo jest wyraznie powiedziane w prawie lokalowym ze takie odnajmowanie jest zabronione , ale moze wystepowac w porozumieniu z hyresvärdem, a jezeli to nie wystapilo ( porozumienie) to hyresvärd po stwierdzeniu takiego faktu moze wymowic mieszkanie osobe go wynajmujacej ( tzn tej z ktora ma kontrakt) natychmiast...
  Profil uzytkownika: skoczek     
mobidik


Wpisów: 14
Od: 2006-11-26
2012-06-03 09:27
skoczek-widze,ze masz pojecie,czy mozesz mi powiedziec konkretnie jak Ty uwazasz,od ktorego dnia poninienem liczyc platnosc,i czy nalezy sie Pani A zwrot za nie przemieszkane dni?;przeczytaj rowniez moje kolejne wpisy,w ktorych dopiujse sytuacje;co jesli miedzy dniem Y,a Z bylo,np.dwa miesiace?;przeciez Swiety Mikolaj nie zaplaci mi hyry za dwa miesiace...
  Profil uzytkownika: mobidik     
kamka1238


Wpisów: 9115
Od: 2007-11-19
2012-06-03 09:28
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: kamka1238     
Reni69


Wpisów: 170
Od: 2009-10-15
2012-06-03 09:41
Czy dales w ogloszeniu dzien od ktorego wynajem jest wazny lub czy dogadales sie z pania od ktorego moze sie wprowadzic?
pani dala ci zaliczke zeby zarezerwowac mieszkanie, wychodzi na to ze mieszkanie bylo do dyspozycji nie od zaraz, a od dnia kiedy odebrala klucze. I od tego dnia powinienes liczyc za czynsz.

Zakladam, ze wynajem byl na dluzszy okres czasu. A ty po kilku dniach wypowiadasz jej mieszkanie, 30 dni wypowiedzenia, owszem, ale te 30 dni powinno sie liczyc od ostatnieniego dnia danego miesiaca.

A tak na marginesie, dla swietego spokoju, niech sie ta pani wyprowadzi a ty zwroc jej pieniadze.

  Profil uzytkownika: Reni69     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2012-06-03 09:58
mobidik pisze:
"skoczek-widze,ze masz pojecie,czy mozesz mi powiedziec konkretnie jak Ty uwazasz,od ktorego dnia poninienem liczyc platnosc,i czy nalezy sie Pani A zwrot za nie przemieszkane dni?;przeczytaj rowniez moje kolejne wpisy,w ktorych dopiujse sytuacje;co jesli miedzy dniem Y,a Z bylo,np.dwa miesiace?;przeciez Swiety Mikolaj nie zaplaci mi hyry za dwa miesiace..."

Sorry ale nie moge ci pomoc - ja tylko napisalem co mnie dotyczylo , i co mowi prawo , a jakie sa szczegoly Twojej sprawy to ja nie wiem , wiec droge ostateczna i jakies rozwiazanie musisz wybrac sam...czasem lepiej isc dalej i zapomniec sprawe ...( ja tez tak robilem ale nie zawsze)
  Profil uzytkownika: skoczek     
mobidik


Wpisów: 14
Od: 2006-11-26
2012-06-03 10:28
Reni69-przez tel.powiedzialem Pani A,ze mieszkanie jest od juz do wynajecia,a ze ona przemieszczala sie z innego kraju to juz raczej nie moja kwestia.Tak jak wspomnialem,w dniu Y,bylo ponad trzydziestu chetnuch,ktorzy wprowadziliby sie w tym dniu,i oplacili od tego dnia.
  Profil uzytkownika: mobidik     
mobidik


Wpisów: 14
Od: 2006-11-26
2012-06-03 10:29
skoczek-dziekuje.
  Profil uzytkownika: mobidik     
Reni69


Wpisów: 170
Od: 2009-10-15
2012-06-03 11:37
Tak jak wspomnialem,w dniu Y,bylo ponad trzydziestu chetnuch,ktorzy wprowadziliby sie w tym dniu,i oplacili od tego dnia.

No tak, ale ty wybrales owa pania, ktora odebrala klucz w dniu Z i od tego dnia powinna zaplacic
  Profil uzytkownika: Reni69     
beltrah


Wpisów: 43
Od: 2011-09-18
2012-06-03 14:05
Nalezy okreslic date obowiazywania umowy, najlepiej pisemnie, chociaz w Szwecji rowniez obowiazuja umowy ustne,okreslic czas wypowiedzenia,kwote zaliczki,powinienes od poczatku okreslic ze terminy umowy sa zobowiazujace i od tych terminow naliczasz oplate a to kiedy kto odbierze klucze to juz inna odrebna sprawa jezeli tak bys to zalatwil,bez pospiechu to nie byloby teraz problemu,oddaj pani wplacona zaliczke i pozegnaj sie z pania,z doswiadczenia wiem ze wg.terminow umowy trzeba placic bez wzgledu czy sie mieszka czy nie,terminy zobowiazuja a jak wiadomo podatek trzeba zpalacic.
  Profil uzytkownika: beltrah     
mobidik


Wpisów: 14
Od: 2006-11-26
2012-06-03 18:34
Bardzo dziekuje za wszystkie wypowiedzi,uwazam temat za zamkniety.
  Profil uzytkownika: mobidik     
Forum -> Życie w Szwecji -> Wynajem mieszkania
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 34 gości
oraz 0 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony