Odwiedzin 37839073
Dziś 2184
Poniedziałek 6 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Zarejestrowanie auta z Anglii w Szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorZarejestrowanie auta z Anglii w Szwecji
nudus


Wpisów: 2
Od: 2012-05-31
2012-05-31 10:35
Dzien dobry wszystkim,

Poniewaz przeprowadzam sie z rodzina z Anglii do Szwecji, pragne zapytac, czy orientujecie sie jaka jest procedura "przerejestrowania" anglieskiego samochodu w Szwecji.
Mam zamiar zabrac ze soba samochod na angielskich numerech i zarejestrowac go w Szwecji.
Jakie sa koszta itp.
Z gory dziekuje za informacje!


  Profil uzytkownika: nudus     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-05-31 10:53
nie ma paniki. w szwecji mozesz jezdzic na zagranicznych blachach dopoki masz wazny przeglad
+ dodatkowo nie placisz za wjazd do miasta w Sztokholmei, bo turysci nie placa

poczytaj tu o przerejestrowaniu:

http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=37792

http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=37985

http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=35698
  Profil uzytkownika: iza     
nudus


Wpisów: 2
Od: 2012-05-31
2012-05-31 11:04
Dziekuje

Wole jednak przerejestrowac. Ubezpieczenie auta w UK jest bardzo drogie, szczegolnie jesli mialoby obejmowac ochrone za granica. Mam na mysli AC.
  Profil uzytkownika: nudus     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-05-31 11:41
ok, rozumiem.

"szczegolnie jesli mialoby obejmowac ochrone za granica" a to macie jakies specjalne krajowe i zagraniczne? dziwne...

poczytaj tamte tematy i jak masz jakies niejasnosci, dodatkowe to wtedy napisz tu.

moj facet wlasnie zarejestrowal w tym tyg. auto z PL.
  Profil uzytkownika: iza     
j23


Wpisów: 3544
Od: 2000-09-15
2012-05-31 11:44
W Szwecji mozesz jezdzic na zagranicznych blachach dopoki masz wazny przeglad

Jak sie jest w Szwecji turysta to tak oczywscie mozna, ale jak sie tu mieszka to nalezy przerejestrowac auto na szwedzkie blachy. Ma sie na to 1 rok. Takie same przepisy sa w calej Unii.

Tu sa odpowiedzi FAQ po angielsku na stronach szwedzkiego urzedu ds. transportu:

http://www.transportstyrel sen.se/en/road/Vehicles/Export-and-tempor ary-registration/Temporary-registration/F AQ-concerning-vehicles-registered-abroad/

Poniewaz auta z UK maja kierownice po prawej stronie to nie jestem pewien czy przerejestrowanie na szwedzkie blachy jest mozliwe od reki. Byc moze wymagaja najpierw przerobki auta na "normalne".
  Profil uzytkownika: j23     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-05-31 11:49
j23- jakie normalne?
auta pocztowe tez maja kierownice po prawej stronie

Szwecja nie wymaga tego. Cos tam z lampami bylo, ale to juz wszystko JEST napisane w tych linkach co dalam, bo to nie pierwszy raz sie ktos o to pyta...
  Profil uzytkownika: iza     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-05-31 11:58
"jak sie tu mieszka to nalezy przerejestrowac auto na szwedzkie blachy. Ma sie na to 1 rok. Takie same przepisy sa w calej Unii."

jasne. tylko kto i jak sprawdzi kiedy to auto wjechalo do Szwecji? moze miesiac temu?

p.s
ja wiem j23 o co ci chodzi. ze skoro sie tu mieszka to trzeba placic szwedzkie podatki drogowe i za wjazd do miasta itp.
owszem, trzeba
  Profil uzytkownika: iza     
letzky


Wpisów: 286
Od: 2011-11-16
2012-05-31 13:47
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Atak personalny]
  Profil uzytkownika: letzky     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2012-05-31 14:51
letzky, a płać sobie nawet 2 razy więcej podatku niż wymagane jeśli lubisz, ale nie broń innym używać mózgu.

W Danii np. absolutnie nie wolno w ogóle jeździć zarejestrowanym za granicą autem jeśli masz tam zameldowanie- z powodu haraczu który często przekracza wartość auta. Takich podatków w Szwecji nie ma, więc nie ma i obostrzeń. W Niemczech np. można pół roku. W Szwecji można rok na raz, jeśli ktoś nie ma stałego zameldowania.

A więc j23: te przepisy naprawdę nie są jednakowe w UE.
  Profil uzytkownika: mabr     
j23


Wpisów: 3544
Od: 2000-09-15
2012-05-31 15:29
Dzieki mabr za wyjasnienie.

Nie zdawalem sobie sprawy, ze sa tak duze roznice, wydawalo mi sie ze istnieje ogolna dyrektywa unijna o nieprzekraczalnym terminie 12 miesiecy na przerejestrowanie, widocznie kazdy poszczegolny kraj UE moze te przepisy jeszcze zaostrzyc jak np. Dania, ktora chyba bije wszelkie rekordy w walce z motoryzacja .

Ach, czym wiecej dowiaduje sie o Danii, czym wieksza stycznsoc mam z Dunczykami to mniejsza sympatia darze ten kraj, a podobno to najszczesliwszy narod na swiecie .
  Profil uzytkownika: j23     
j23


Wpisów: 3544
Od: 2000-09-15
2012-05-31 15:36
j23- jakie normalne?

Celowo napisalem "normalne", a nie normalne bo chodzlilo mi o wartosc standardowa.

W UK wiele rozwiazan jest niestandardowych:
- ruch lewostronny, a wiec kierownica po prawej stronie i zmiana biegow lewa reka
- inne gniazda, w dodatku 240V
- cale, funty, jardy
- krany osobno z zimna
itd.itd.

Przeprowadzka z UK na kontynent to troche jak osiedlenie sie na innej planecie .

  Profil uzytkownika: j23     
synko_gniew_rybaka
Eire


Wpisów: 3607
Od: 2009-01-04
2012-05-31 17:54
Podobno w Japonii tez jezdza tak jak w uk, jest jeszcze kilka innych krajow... Chyba RPA... Trzeba by sprawdzic, tak, ze Wyspy Brytyjskie nie sa odizolowane w tym swoim pozornym dziwoladztwie.
  Profil uzytkownika: synko_gniew_rybaka     
Janko Muzykant


Wpisów: 187
Od: 2012-04-20
2012-05-31 20:50
Jeśli chcesz zarejestrować auto z UK w Szwecji musisz wymienić przednie leflektory i zewnętrzne lusterka, całkowite opłaty administracyjne około 5 tyś koron, w zależności od pojazdu. Jeśli auto ma sporo koni możliwa jest wymagana wymiana hamulców.
Np BMW M3 o mocy 320km sprowadzone z UK trzeba się przygotować na wymianę hamulców, nie przejdzie przeglądu..
  Profil uzytkownika: Janko Muzykant     
Diabel_sthlm
Skärgården


Wpisów: 160
Od: 2011-06-01
2012-06-01 17:14
Jeśli chcesz zarejestrować auto z UK w Szwecji musisz wymienić przednie leflektory i zewnętrzne lusterka, całkowite opłaty administracyjne około 5 tyś koron, w zależności od pojazdu. Jeśli auto ma sporo koni możliwa jest wymagana wymiana hamulców.
Np BMW M3 o mocy 320km sprowadzone z UK trzeba się przygotować na wymianę hamulców, nie przejdzie przeglądu..


mnjjjjjjjjaaaaaaaaaa....

O tych hamulcach nie slyszalem nigdy a kilka m3 e46 i skyline juz zarejestrowalem z uk.

Lusterek tez nie musialem wymieniac.
Predkosciomierz ma byc w KMH i lampy maja byc do ruchu prawostronnego...
  Profil uzytkownika: Diabel_sthlm     
Forum -> Auto-Moto -> Zarejestrowanie auta z Anglii w Szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






REMONTY BADRUM (YSTAD)
Grund works, gardens, teracess (Stockholm )
Firma sprzątająca zatrudni Panie (Stockholm (Älvsjö))
Praca dla koparkowego (Stockholm)
Praca w Malmö (Malmö)
Firma zatrudni (Bandhagen )
sprzatanie (Stockholm)
Praca wykończenia budownictwo (Anderslov)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 28 gości
oraz 1 użytkowników.


Szwecja gospodarzem Eurowizji 2024.
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony