Odwiedzin 37896171
Dziś 741
Niedziela 26 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - kradziez skutera

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorkradziez skutera
szymon30


Wpisów: 2
Od: 2012-05-17
2012-05-17 20:44
Witam.Mieszkam w Szwecji od 5 lat i jezdzilem skuterem ktory bym zarejestrowany w Polsce i mial Polskie ubezpieczenie.Tydzien temu mialem nim wypadek tzn dojezdzalem do ronda ktore mialem przejechac prosto,zaczalem powoli hamowac i nagle mnie rzucilo i wywrocilem sie na prawa strone.W wyniku tego zlamalem noge w kolanie i mialem operacje.Jak sie potem dowiedzialem byly tam niewidoczne plamy oleju ktore byly niewidoczne z powodu padajacego deszczu.Nie bylo to oznakowane dopiero postawili znak ok 1 godzine po moim wypadku.Na miejsce wypadku przyjechala policja ktora przestawila moj skuter na najblizsza stacje benzynowa i to wszystko.Potem przyjechali do mnie do szpitala i oddali mi kluczyki oraz kask.Nie pytali o zadne dokumenty ani o ubezpieczenie.Powiedzieli tylko ze zostawili skuter moj na stacji benzynowej obok.Skuter zostal skradziony ok 2 godziny po tym poniewaz moj znajomy pojechal tam z przyczepka i chcial go zabrac to w tym miejscu stal zamiast skutera maly rowerek dzieciecy.Dziwi mnie to poniewaz stalo sie to w bialy dzien.Skuter byl jedynym takim egzemplarzem w Szwecji i w POlsce .Mial 18 lat ale wygladal jak lalka.Czy ktos moze mi udzielic jakiejs rady na ten temat?Policja powiedziala ze maja zwyczaj zostawiac 1-slady kolo miejsca wypadku np na stacji benzynowej albo najblizszym przystanku.W raporcie ktory dostalem od nich pisze ze skuter zostal zabezpieczony czy zablokowany tylko ze wedlug mojej wiedzy zamek w kierownicy nie dzialal a zamkniecia ktore bylo pod siedzeniem nie uzyli.Czy moge ubiegac sie o jakies odszkodowanie z racji nieoznakowanej sliskiej drogi?Czy policja ma prawo faktycznie tak robic i zostawiac niezabezpieczony pojazd na pastwe losu?Bede wdzieczny za jakiekolwiek podpowiedzi.
  Profil uzytkownika: szymon30     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2012-05-18 13:03
Po to istnieje AC, ale pewnie nie miałeś.

Oczywiście, jeśli było tak jak mówiłeś z tym olejem, to możesz się ubiegać o odszkodowanie od zarządcy drogi.
Za wypadek, ale raczej nie za kradzież.
Zadzwoń do Trafikverket 0771-921 921

A policja w tym kraju nie robi nigdy żadnych błędów i nigdy niczemu nie jest winna. Nie wiedziałeś?
  Profil uzytkownika: mabr     
szymon30


Wpisów: 2
Od: 2012-05-17
2012-05-18 19:02
No właśnie nie miałem AC jedynie OC i NW.Zgłosiłem już szkodę do PZU bo tam miałem ubezpieczenie skutera.Ale z tego co czytałem na forach to bardzo ciężko jest wywalczyć odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej w Polsce.Wiem że mogę raczej zapomnieć o tym się skuter znajdzie chociaż zastanawia mnie to po co komuś on.Naprawdę się wyróżniałod innych więc nie sądzę żeby ktoś się odważył nim jezdzić nawet odkręając tabliczkę.Na części sprzedać też ryzyko ponieważ ja zaglądam codziennie na blocket i poznałbym części od swojego skutera.Jedyne co to jeśli ktoś ma taki sam albo podobny skuter to części by przełożył.Będę dzwonił do trafikverket i pytał i ewentualnie składał jakiś wniosek o odszkodowanie.
  Profil uzytkownika: szymon30     
Masta


Wpisów: 80
Od: 2009-10-21
2012-05-21 19:53
szukaj go na blocket.se .. coś jak allegro tylko że w szwecji.
  Profil uzytkownika: Masta     
Forum -> Auto-Moto -> kradziez skutera
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca Rusztowania (Stockholm/Katowice )
Mechanik samochodowy (Haninge)
Sprzatanie (Tensta)
Violas Team AB (Sztokholm)
Malarz - szpachlarz (Sztokholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Praca (Goteborg )
Sprzatanie (Tystberga )
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 15 gości
oraz 0 użytkowników.


Żart na stronę
W PL działała zorganizowana grupa przestępcza?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony