Odwiedzin 37808717
Dziś 1086
Sobota 27 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Jakie biuro rachunkowe polecacie?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorJakie biuro rachunkowe polecacie?
ciekawyy


Wpisów: 11
Od: 2012-05-16
2012-05-16 08:09
Witam,

Znalazłem na forum (w zakładce "Katalog firm") listę biur rachunkowych świadczących usługi dla polskich firm działających w Szwecji. Czy ktoś może miał do czynienia z którąś z tych firm i może ją polecić, bądź odradzić?

Byłbym również wdzięczny za podrzucenie namiarów na inne biura rachunkowe, które polecacie.

Z góry dziękuję.
  Profil uzytkownika: ciekawyy     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2012-05-16 08:19
nie podales zadnych namiarow - maila,Skype czy tez gg - jest to jedyny sposob aby podac Ci dane innych biur rachunkowych,gdyz nie podajemy takich danych publicznie tutaj na forum.

//M.
  Profil uzytkownika: meghann     
leszek7008


Wpisów: 854
Od: 2011-05-07
2012-05-16 08:47
Na wstepie zawiadamiam ze kazdy revizor jest zobligowany do wspolpracy z bezpieka.
W zamian ustawodawca zepchna wine-kare za ew.bledy czy niedopatrzenia na podatnika.
Na pewno NIE polecam Ernst&Young kasuja mase chajcu a dbaja tylko o jak najwieksze sumy podatku dla panstwa.
Nie informuja o calym spektrum mozliwosci odliczen,ktore naleza sie szwedom.
Daja az padniesz.
W kontaktach z revizorem nie badz wylewny,bowiem wszystko co powiesz moze byc wykorzystane przeciwko Tobie.
Roczne deklaracje czytaj ,podliczaj i sprawdzaj nim podpiszesz.Sam na wlasna reke musisz nauczyc sie przepisow i praw. Joland gdy wroci z tenisa to napisze mase fajnych rad.
  Profil uzytkownika: leszek7008     
ciekawyy


Wpisów: 11
Od: 2012-05-16
2012-05-16 09:24
Dzięki za odpowiedzi! Liczę na więcej.

@meghann

Dzięki za podpowiedź. Myślę, że najsensowniej było by w takim razie otrzymać coś na maila: goliat20@op.pl

@leszek7008

Nawet mnie nie strasz...
  Profil uzytkownika: ciekawyy     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-05-16 10:00
"Znalazłem na forum (w zakładce "Katalog firm") listę biur rachunkowych świadczących usługi dla polskich firm działających w Szwecji."

Na kiego szwanca Ci biuro rachunkowe?.Ty musisz sie nauczyc przepisow i prowadzic ksiegowosc.Do koncowej deklaracji potrzebny Ci gödkänd lub auktoriserad revisor.Zapytaj w tych "biurach rachunkowych" czy ktos z nich ma takie papiery.Wiesz dlaczego tylko taki revisor jest Ci potrzebny?. Oni jezdza dwa razy w roku na darmowe szkolenia ze Skatteverket i sa na biezaco z przepisami podatkowymi.Wezmiesz jakiegos chalturnika,to bedziesz na niego i podatek robil,a sam w zime w trampkach chodzil.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
ciekawyy


Wpisów: 11
Od: 2012-05-16
2012-05-16 10:39
Ok, widzę, że jednak za mało napisałem w pierwszym poście... Piszę w imieniu polskiej firmy, która działa już chwilkę na rynku szwedzkim i zamierza otworzyć filię w Szwecji. Nie jest to "jakaś tam" jednoosobowa działalność i dlatego ktoś kumaty musi być w Szwecji, kto będzie ogarniał całość kompleksowo. Oczywiście są firmy typu PWC, które są bardzo profesjonalne i skuteczne w tym co robią, ale zastanawiam się czy np któraś z firm reklamujących się tutaj (bądź takich, które Wy znacie ze swojego doświadczenia) były by w stanie ogarnąć księgowość na odpowiednim poziomie (czyt: nie narobią burdelu w księgowości, pomogą/poinformują o należących się odliczeniach/ulgach itd.), a przy tym nie kasują jak firmy typu PWC).

PS. Jeśli nie będziemy posiadać tam księgowego z prawdziwego zdarzenia, to będziecie musieli siedzieć tutaj na forum 24 godz./dobę i udzielać mi porad, więc gra jest warta świeczki.
  Profil uzytkownika: ciekawyy     
leszek7008


Wpisów: 854
Od: 2011-05-07
2012-05-16 10:59
Dawniej ludzie ze swiecznika mieli sluzby , dzisiaj sluzby maja ludzi ze swiecznika.
Wroze bolesna przygode w Szwecji.Ztorpeduja wasza dzialalnosc i sprawe dokonczy komornik.Potem opisza w gazetach ze kolejny polak probowal ich obrabowac na podatki ale oni czujni w sluzbie narodu - nie dali sie !
Znajomek (turek) ktory pracowal dla turka mowi tak: oni umozliwili jemu fajna lokalizacje baru on w zamian donosi.
On donosi w zamian oni pozwalaja jemu przekrecac obcokrajowcow na chajc za uslugi.Gwarantuja mu nietykalnosc oraz w ten sposob " odplacaja" za informacje.
Kasuja e-maijle, hackuja strony www. a telefony dzialaja "wybiorczo"
W tym kraju nie dziala przepis UE - o wolnym przeplywie towaru i pieniedzy.
  Profil uzytkownika: leszek7008     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-05-16 11:06
Jak chcecie robic oddzial(filial) polskiej firmy,to musicie miec dyrektora.Skoro bedzie dyrektor,to on tym bedzie krecil.Oddzial jako odrebna jednostka,bedzie podlegala szwedzkim przepisom podatkowym.W czym problem?
  Profil uzytkownika: JOLAND     
ciekawyy


Wpisów: 11
Od: 2012-05-16
2012-05-16 11:18
Problem jest właśnie w tym, że filia będzie podlegać szwedzkim przepisom podatkowym...

Czy posiadanie w firmie Dyrektora jest równoznaczne z tym, że nie potrzeba zatrudniać księgowego? Zakładasz, że Dyrektor będzie wszystko ogarniał? Bo nie wiem z jakiego powodu wspominasz o Dyrektorze...

Mimo kilku postów napisanych przeze mnie, moje pytanie nadal jest proste i myślę, że dosyć precyzyjne..."Czy znacie i polecacie jakieś KONKRETNE biuro rachunkowe, które pomaga w otworzeniu oraz prowadzeniu działalności na rynku szwedzkim."
  Profil uzytkownika: ciekawyy     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-05-16 11:27
"Czy posiadanie w firmie Dyrektora jest równoznaczne z tym, że nie potrzeba zatrudniać księgowego? Zakładasz, że Dyrektor będzie wszystko ogarniał? Bo nie wiem z jakiego powodu wspominasz o Dyrektorze..."

Ja probuje wytlumaczyc to co po szwedzku pisze o filialu na stronach Bolagsverket(tam rejestruje sie firmy).Nie wyobrazam sobie dyrektora,ktory sam nie zorganizuje ksiegowosci.Sorry,wyobrazam,ale wtedy to Lesiu ma racje,lepiej dac sobie spokoj.

http://www.bolagsverket.se /foretag/filial/
  Profil uzytkownika: JOLAND     
ciekawyy


Wpisów: 11
Od: 2012-05-16
2012-05-16 11:45
Nie obraź się, ale w takim razie wygląda na to, że jeszcze wielu rzeczy nie potrafisz sobie wyobrazić, a ja nie widzę powodu, żeby Ciebie o nich informować.

Nie zrozumcie mnie źle, ale Wasze komentarze typu "nie wróże Wam przyszłości" są zupełnie niepotrzebne i niczego nie wnoszą (choć bardzo mnie śmieszą, i to Wam się akurat chwali!). Jestem wdzięczny za konkretne uwagi dotyczące księgowych, typu: na co trzeba uważać, o czym pamiętać przy podpisywaniu umów itd., ale swoje uwagi "życiowe" zachowajcie sobie dla siebie.
  Profil uzytkownika: ciekawyy     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-05-16 11:53
"Nie obraź się, ale w takim razie wygląda na to, że jeszcze wielu rzeczy nie potrafisz sobie wyobrazić, a ja nie widzę powodu, żeby Ciebie o nich informować."

Jesli chodzi o mnie,to totalnie mi zwisa Twoja informacja.Wkleilem linka,staralem sie przetlumaczyc na polski,co tam pisze po szwedzku.Nie mam godnego polecenia ksiegowego polskiego,dlatego nie polecam.
mialem pierwszego ksiegowego polskiego,ale ja znalem lepiej przepisy prawa podatkowego,od niego.Probowalem go nauczyc,ale sie nie dalo.Powodzenia.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
ciekawyy


Wpisów: 11
Od: 2012-05-16
2012-05-16 12:06
No to Ci się chwali, że znałeś przepisy na takim poziomie, że nie bałeś się na koniec roku podatkowego wizyty SKV u siebie. Ja ,mimo najszczerszych chęci, nie jestem w stanie ogarnąć przepisów wszystkich krajów skandynawskich (mimo, że te przepisy są w dużej mierze jednak podobne), dlatego potrzebujemy w firmie kogoś z zewnątrz.
  Profil uzytkownika: ciekawyy     
SS2000


Wpisów: 5
Od: 2012-05-16
2012-05-16 12:18
Odnosnie wpisu na temat rewizorow: obecne przepisy daja mozliwosc prowadzenia firmy (w tym AB) bez rewizora. Wiec jesli na poczatku nie zakladasz obrotu powyzej 3 mln SEK w Szwecji i wiecej niz 2 zatrudnionych (nie liczy sie tutaj podwykonawcow a jedynie faktycznie zatrudnionych w firmie)to wystarczy, ze znajdziesz biuro rachunkowe do prowadzenia bierzacej ksiegowosci i deklaracji podatkowych.
  Profil uzytkownika: SS2000     
leszek7008


Wpisów: 854
Od: 2011-05-07
2012-05-16 12:23
Na stronach Ministerstwa Gospodarki znajdziesz aktualne dane na temat - naszych intersow- w Szwecji.
Te " wojne" wygrywaja Szwedzi posiadajac w naszym kraju prawie 700 firm.Przy zadnej Polskiej robiacych interesy u nich. Analitycy z ministerstwa ostrzegaja przed izolacyjna i monopolistyczna polityka Szwedow.
Nawet nie istnieje tu polska izba handlowa, w takiej strukturze jak szwedzi maja w Gdansku.
Fakty twarde i wymagajace zastanowienia.
  Profil uzytkownika: leszek7008     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-05-16 12:34
"to wystarczy, ze znajdziesz biuro rachunkowe do prowadzenia bierzacej ksiegowosci i deklaracji podatkowych."

Nawet jak jestes taka "rachunkowa",to juz w przedbiegach dalas plame. Nawet nie przeczytalas linku z Bolagsverket,ktory wkleilem,i mowi o filii(agencji zagranicznej firmy).
  Profil uzytkownika: JOLAND     
leszek7008


Wpisów: 854
Od: 2011-05-07
2012-05-16 12:44
Servus Jolka - moze to podpucha ?
Co u ciebie, w tym roku znowu zwrot nadplaconego podatku ?
  Profil uzytkownika: leszek7008     
SS2000


Wpisów: 5
Od: 2012-05-16
2012-05-16 12:44
Joland: nie wypowiadam sie w roli eksperta, bo nim nie jestem. Jak dalam plane to trudno, ale na linku jest napisane wyraznie "när det krävs" co oznacza, ze nie zawsze ten rewizor jest wymagany. Podalam przyklad kiedy nie jest wymaganay do AB. Fakt: nie znam danych jakie warunki trzeba wypelnic aby nie byl wymagany do filii polskiej firmy. Chce tylko poinformowac Ciekawego ze sa rozne furtki i rozne mozliwosci prowadzenia ksiegowosci ktore warto sprawdzic... Nie zawsze trzeba becalowac za autoryzowanych reizorow, mozna znalezc np. autoryzowane biuro ksiegowe... Jest wiele takich biur ktore nie zatrudniaja wlasnych autoryzowanych rewizorow, ale maja sprytne i madre dziewczyny, ktore sa na bierzaco z przepisami i doradzaja swoim klientom... I przy tym na nikogo nie donosza do bezpieki
  Profil uzytkownika: SS2000     
leszek7008


Wpisów: 854
Od: 2011-05-07
2012-05-16 12:57
Sprytne , madre moze nawet i ladne - one nie donosza .
Zbiorcze raporty przekaze bezpiece autoryzowany revizor.
W innym przypadku nie jest autoryzowany.
W Szwecji nawet tlumaczy mianuja za przyzwoleniem bezpieki...a gdzie dalej.
  Profil uzytkownika: leszek7008     
SS2000


Wpisów: 5
Od: 2012-05-16
2012-05-16 13:17
Wlasnie dlatego warto sprawdzic, czy firma musi podlegac rewizorowi. Bo nie zawsze musi... A przepisy sie w dwa lata temu zmienily
  Profil uzytkownika: SS2000     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-05-16 13:23
"Wlasnie dlatego warto sprawdzic, czy firma musi podlegac rewizorowi."

Ja robie sobie deklaracje podatkowa bez najmniejszego problemu.Chodze do revisora z deklaracja dla bezpieczenstwa,nie dlatego,ze musze,czy nie musze.Place za to,ze to revisor wysle to, co ja zadeklarowalem.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
SS2000


Wpisów: 5
Od: 2012-05-16
2012-05-16 13:39
i slusznie, ja chce tylko powiedziec, ze to nie jest konieczne. Ale zgadzam sie, iz warto aby ktos bezstronny i kompetetny przejzal ksiegowosc raz do roku. Choc nie zawsze musi to byc biegly rewizor.
Moj wpis jest dla tych sceptykow, ktorzy boja sie rewizorowi...
Chyba do tego sluzy to forum, zebysmy nie atakowali sie jak dzikie zwierzeta, ale dzili swoimi spostrzezeniami i doswiadczeniem
  Profil uzytkownika: SS2000     
nelke03


Wpisów: 4
Od: 2010-06-09
2012-05-16 23:18
http://www.kam.nu/
  Profil uzytkownika: nelke03     
ciekawyy


Wpisów: 11
Od: 2012-05-16
2012-05-17 08:36
Obrót będzie dosyć wysoki, tak, że bez rewizora się nie obejdzie. Jeszcze raz dzięki za komentarze.
  Profil uzytkownika: ciekawyy     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-05-17 09:05
Kazdy moze sie nazwac revisorem.Nikt w Szwecji nie sprawdza wyksztalcenia.Jak bedziesz mial duze obroty,to Tobie potrzebny jest gödkänd lub auktoriserad
revisor.Taki sam na siebie zarobi.Jezdzi na szkolenia organizowane przez Urzad Skarbowy(Skatteverket),zna kazda zmiane w przepisach.Ja mam takiego i od niego ucze sie na biezaco.

http://www.lr-revision.se/ lr.pab

Ich polecam,maja swoje biura w calej Szwecji.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
ciekawyy


Wpisów: 11
Od: 2012-05-16
2012-05-17 09:22
Oczywiście, że nie jest nam potrzebny pierwszy lepszy "Gienek Pipracz", tylko osoba, która posiada niezbędne kwalifikacje poparte odpowiednimi certyfikatami, taka osoba, która weźmie odpowiedzialność za ewentualne błędy.
Dzięki za link.
  Profil uzytkownika: ciekawyy     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-05-17 09:27
W firmie,ktora rekomenduje pierwsze spotkanie masz za darmo.Na takim spotkaniu mozna dowiedziec sie wszystkiego.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
ciekawyy


Wpisów: 11
Od: 2012-05-16
2012-05-17 09:39
Właśnie zaglądnąłem na ich stronę i niestety nie widzę wersji anglojęzycznej, co troszkę utrudni sprawę, ale myślę, że w kontakcie bezpośrednim język angielski nie będzie problemem.

Orientujesz się może czy taki rewizor poza czynnościami wymagającymi "uprawnień rewizorskich" będzie również zainteresowany prowadzeniem bieżącej działalności firmy?
  Profil uzytkownika: ciekawyy     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-05-17 09:48
Kazdy z tych revisorow rozmawia po angielsku i kazdy bedzie Ci prowadzil na biezaco ksiegowosc.Uzgodnicie rozliczenie kwartalne,polroczne,roczne.Nie bedziesz placil za kazdego smsa,kartke papieru.Kontakt telefoniczny z przydzielonym revisorem jest mozliwy od 7 do 22,za darmo.To sa profesjonalisci.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
ciekawyy


Wpisów: 11
Od: 2012-05-16
2012-05-17 09:59
O, i czegoś takiego oczekiwałem od samego początku. Na pewno będę się kontaktował z nimi, ale też nie twierdzę, że nie zdecydujemy się na jakieś "polskojęzyczne" biuro współpracujące z rewizorami.
  Profil uzytkownika: ciekawyy     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-05-17 10:06
"zdecydujemy się na jakieś "polskojęzyczne" biuro współpracujące z rewizorami"

Musicie byc bardzo bogata firma,skoro dopuszczacie taka mozliwosc.Powodzenia.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
ciekawyy


Wpisów: 11
Od: 2012-05-16
2012-05-17 10:33
Jakość usług na pewno musi być lepsza korzystając z (wyłącznie) szwedzkiej/międzynarodowej firmy, ale możliwe, że będziemy musieli pójść na pewne kompromisy. Na konkrety jest jeszcze jednak zdecydowanie za wcześnie.
  Profil uzytkownika: ciekawyy     
leszek7008


Wpisów: 854
Od: 2011-05-07
2012-05-17 16:32
Co to za Zombie ? A ty Jolka dajesz sie jednak na podpuche.
Spore obroty - tu w Szwcji ,polacy ?
Musze wejsc w kontakt z szanownym Krzyskiem Jackowskim moze on odsloni rabka tajemnicy.Na czym to szwedzi pozwola miec jakikolwiek obrot,pomijam przychody z trudu pracy rak.A nawet te sa w sposob kontrolowany przez zwiazki zawodowe i wladze , zanizane dla Polakow.
  Profil uzytkownika: leszek7008     
zofia55


Wpisów: 294
Od: 2008-04-12
2012-05-22 20:33
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Reklama.

W sprawie umieszczenia reklamy w portalu PoloniaInfo prosze skontaktowac sie z nami na adres reklamy@poloniainfo.se. Ogloszenie w Katalogu Firm juz od 700 koron/rok.]
  Profil uzytkownika: zofia55     
ivik


Wpisów: 3
Od: 2012-05-28
2012-05-28 16:48
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Zanim napiszesz, przeczytaj regulamin]
  Profil uzytkownika: ivik     
ivik


Wpisów: 3
Od: 2012-05-28
2012-05-29 17:16
Ja osobiście odradzam jedna firmę z katalogu. Zainteresowanym chętnie podam nazwę poza forum. Jestem ciekawa czy ta Pani która mnie prawie załatwiła, tak ze nie zaczęłam dobrze, a bym już skończyła wycięła innym takie numery. Mam AB i zaczynam. Gdybym poszła za radom Pani Anny (a nuż moderator nie wytnie) to straciła bym cały wkład.
  Profil uzytkownika: ivik     
Forum -> Życie w Szwecji -> Jakie biuro rachunkowe polecacie?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dekarz/Blacharz/Takläggare/Pappläggare (Stockholm)
Pomoc w ogrodzie Vallentuna (Vallentuna)
Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 12 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony