Odwiedzin 37877059
Dziś 288
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Stłuczka na parkingu

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorStłuczka na parkingu
zbigniew59


Wpisów: 354
Od: 2010-05-30
2012-05-06 10:21
Witam wszystkich.Wczoraj przejeżdżając przez parking zostałem uderzony w bok samochodu przez wyjeżdżający tyłem samochód.Efekt-wgnieciony i porysowany tylny błotnik.Właścicielka podała mi swoje dane-nazwisko,p.numer,telefon,nr.rejestra cyjny samochodu.Mój sam.na szwedzkich numerach,pełne ubezpieczenie w Folksam.W związku z tym mam parę pytań,nigdy jeszcze przez takie coś nie przechodziłem.Czy wystarczą te dane właściciela do zgłoszenia szkody do ubezpieczalni,czy zgłosić telefonicznie albo przez internet,czy osobiście albo na jakimś druku.Albo może najpierw do warsztatu a oni kontaktują się z ubezpieczalnią.I czy koszty całkowicie pokryje ubezpieczalnia albo ja będę musiał zapłacić sjalvrisk.Mógłby ktoś opisać całą procedurę,na pewno przyda się też innym.Z góry dziękuję za pomoc.
  Profil uzytkownika: zbigniew59     
letzky


Wpisów: 286
Od: 2011-11-16
2012-05-06 11:01
ona tobie podala dane osobiste zebys wypelnil formularz ,wyslij go do swojej ubezpieczalni reszta oni sie zajma.kopie zrob i zatrzymaj (formularz znajdziesz w internecie)oni wysla tobie pismo gdzie masz sie zglosis na oddanie samochodu,zaadzwon lub powinno pisac czy tobie sie nalezy samochod zastepczy(bedzie cie to kosztowalo okolo 25% kosztow wynajmu.to troche potrwa mam nadzieje ze nie bedzie problemow.na mnie najechal i uciekl zapamietalem numer zadzwonilem na policje w papierach napisalem ze uciekl,po miesiacu dostalem papier z ubezpieczalni ze musze tak zrobic jak tobie to opisalem ,ja mialem lekkie zadrapanie takze za duzo czasu nie strace okolo 1 tydzien gorzej jest jak nie mozesz uzywac samochodu przez ten okres biurokracji powodzenia w razie czego daj znac jakbys potrzebowal pomocy
  Profil uzytkownika: letzky     
zbigniew59


Wpisów: 354
Od: 2010-05-30
2012-05-06 11:13
Bardzo dziękuję za wskazówki.Może jeszcze jak ten formularz się nazywa i z jakiej strony go ściągnąć-można prosić o linka?
  Profil uzytkownika: zbigniew59     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2012-05-06 11:31
jak masz folksam to wypelnij na necie



https://www.folksam.se/ska dor/skadeanmalan/anmalskada?Kategori=Ford on
  Profil uzytkownika: szary     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-05-09 15:19
"zaadzwon lub powinno pisac czy tobie sie nalezy samochod zastepczy(bedzie cie to kosztowalo okolo 25% kosztow wynajmu"

naprawde? my mielismy auto zastepcze za darmo.
sprawdz, bo warto.

przy kontakcie telefonicznym zawsze zapisz imie i nazwisko osoby z ktora rozmawiasz.

W Szwecji nie trzeba nigdzie chodzic. Masz dane sprawcy i sprawca sie przyznal to wszystko mozna zalatwic perzez neta.

Ubezpieczalnia cie skieruje do ich warsztatu.
  Profil uzytkownika: iza     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2012-05-09 15:51
Czy sie auto dostanie czy nie to chyba zalezy od ubezpieczenia.
Ja moglam sobie wziasc auto z wypozyczalni, ale kazali mi zaplacic czesc kosztow za przejechane kilometry.
  Profil uzytkownika: maggie     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2012-05-09 16:46
w Folksam trzeba zdaje sie miec extra ubezpieczenie zeby dostac zastepcze auto i koszt 25 %
  Profil uzytkownika: electra     
Forum -> Auto-Moto -> Stłuczka na parkingu
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 6 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony