Odwiedzin 37800731
Dziś 1175
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Malmö - Co warto odwiedzić w Szwecji?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorCo warto odwiedzić w Szwecji?
ogusia00


Wpisów: 4
Od: 2012-04-25
2012-04-25 18:29
Witam. W sierpniu jadę z rodziną do Szwecji i nie wiem co warto zwiedzić.... Będziemy tam przez 1 tydz. i chciałabym spędzić ten czas nie na ,,leniucha'' ale zwiedzając różne miejsca. Będziemy w okolicach Malmó, wiecie może co można zwiedzić w nim i okolicach?
Z góry dziękuję za odpowiedzi...
Ciekawa Świata
  Profil uzytkownika: ogusia00     
maly_ufo
District 9


Wpisów: 4061
Od: 2007-10-18
2012-04-25 20:03
Ja się czasem zastanawiam ....po jaką cholerę ludzie wydają kasę i jadą do Egiptu czy Tunezji skoro wystarczy do Malmö równie "kolorowo" i morze też jest
  Profil uzytkownika: maly_ufo     
ogusia00


Wpisów: 4
Od: 2012-04-25
2012-04-25 20:18
Mają kasę to jeżdżą... Mój brat wygrał vouchera do Szwecji to jedziemy.... Znasz może jakieś atrakcje w okolicach Malmo?
  Profil uzytkownika: ogusia00     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2012-04-25 20:31
http://www.malmo.se/dialog rosengard
  Profil uzytkownika: pratsam     
maly_ufo
District 9


Wpisów: 4061
Od: 2007-10-18
2012-04-25 20:38
"Znasz może jakieś atrakcje w okolicach Malmo?"

Czy ja znam tam atrakcje tam atrakcje czekają na każdym kroku .....miasto jak miasto, ale jak macie możliwość to poszukajcie ciekawszych miejsc.
Choc byc może się mylę, może ktoś zna tam ciekawe miejsca......zależy co dla kogo jest ciekawe
  Profil uzytkownika: maly_ufo     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-04-25 21:51
Polecam zakup dobrego przewodnika- tam znajdziecie wszystko co potrzeba.

albo wydrukujcie z neta:
https://www.google.se/sear ch?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=przewodnik+ malm%C3%B6
  Profil uzytkownika: iza     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-04-25 21:53
Jak zwiedza Rosengard,to tak jakby byli w kilku panstwach.

http://www.google.se/searc h?q=rosengard&hl=pl&prmd=imvns&tbm=isch&t bo=u&source=univ&sa=X&ei=AT-YT_XXCPDR4QTM uszFBg&sqi=2&ved=0CFIQsAQ&biw=1280&bih=62 6
  Profil uzytkownika: JOLAND     
maly_ufo
District 9


Wpisów: 4061
Od: 2007-10-18
2012-04-25 21:58
No i grilować czasem można (przy dogorywającym samochodzie), tyle że później grilowana kiełbaska śmierdzi gumą
  Profil uzytkownika: maly_ufo     
kika76


Wpisów: 9
Od: 2012-01-11
2012-04-26 09:41
Ogusia,
proponuje zobaczyc Helsingborg, bardzo lubie to miasto, jest dosc kompaktowe i ma ladna starowke oraz promenade nad Sundem. przy okazji przeplynac promem do dunskiego Helsingoru, tam mozecie zwiedzic tzw. zamek Hamleta. Helsingborg plus Helsingor to fajna wycieczka na caly dzien.
Z Malmo mozna sie przejechac do Landskrony- po to by zwiedzic wyspe Ven (latem plywa prom), bardzo dobra wycieczka, mozna tam wypozyczyc zolte rowery i tez super spedzic dzien i sa super lody
Warto zajrzec do Lund, katedra, piekny ogrod botaniczny, fajne sklepy z pierdolkami.
to takie mini propozycje: a wszystko w jednej linii pociagu, ktory laczy Kopenhage z Goteborgiem, wiec jak Wam sie zachce mozna tez pojechac np. na jeden dzien gdzies dalej
komunikacje masz tu:
http://www.skanetrafiken.s e/templates/StartPage.aspx?id=16125&epsla nguage=EN
warto wtedy kupic bilet rodzinny (tzw. Duo), wowczas dwoje doroslych i troje dzieci jedzie na jeden tanszy bilet.
no chyba, ze podrozujecie autem.
milych wakacji
  Profil uzytkownika: kika76     
Jakob


Wpisów: 1
Od: 2012-04-26
2012-04-26 22:59
Chetnie bym zaproponowal Göteborg i okolice, Marstrand fästning, jak i rowniez male miasteczko kolo Göteborg, Skärhamn. Goggla skärhamn i fotki a zobaczysz jak tam jest.

Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Jakob     
TAK TO JA


Wpisów: 148
Od: 2010-05-10
2012-04-28 22:27
W Malmö warto jest zobaczyc parki,Pildamspaken,Kongsparken.Sto kilometow od Mamö jest bardzo ladna ,malownicza miejscowosc Möle,po drodze Helsiborg i,zaraz potem,przed Möle posiadlosc krola szwedzkiego,dziadka obecnego krola.Wiem ze turysci przybywajacy do Malmö poraz pierwszy sa tym miastem zachwyceni,radzilbym odwiedzic nowowybudowana dzielnice nad morzem i krzywa wieze w Malmö. Rosegård nie jest wyjatkiem nawet w Europie,tam gdzie ty jeden z drugim mieszkasz lepiej wcale nie jest.Malmö i cala reszta jest zainfektowana arabami,wybrzydzanie jednej czy drugiej dzielnicy nie jest na miejscu.
  Profil uzytkownika: TAK TO JA     
iwdola


Wpisów: 229
Od: 2006-11-02
2012-04-29 10:21
a ja polecam stare miastow Malmö ktore mozna w sezonie oplynac statkiem.Zamek i muzeum.Västra hamnen z torning torso,pkt widokowy na most do Danii.
Poza tym w Höllviken jest wioska Wikingow do zwiedzania ok.30 km od Malmö http://www.fotevikensmuseu m.se/
  Profil uzytkownika: iwdola     
Forum -> Malmö -> Co warto odwiedzić w Szwecji?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie (Sztokholm)
Firma zatrudni (Bandhagen )
praca w restauracji (stockholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 22 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony