Odwiedzin 37877076
Dziś 305
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - wypadki smiertelne drogach

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorwypadki smiertelne drogach
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2012-04-16 02:14
http://wyborcza.pl/1,87648 ,11530956,Daleko_od_szosy.html?as=2&start sz=x
przeczytalam wlasnie ten artykul, oprocz gesiej skorki zastanawiam sie....ile ofiar pochlaniaja tego typu drogi i pijanstwo na nich. wszedzie trabi sie o pijanstwie na drogach i szybkosci. co powoduje coraz to nowe restrykcje dla wszystkich. czysa jakies statystyki odnosnie wypadkow smiertelnych i rodzaju drog i nazwijmy to "srodowiska"
  Profil uzytkownika: kanadolka     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2012-04-16 09:53
Hej, uwierz mi, że "pijaństwo" nie zabiera aż takiej wielkiej ilości żyć. Polska policja dorzuca do statystyk rowerzystów, często taki co prowadzą rower. Generalnie wszystko zwala się na kierujących pojazdami bo to najprostsze i dochodowe za razem.

W Polsce zabija przede wszystkim zły stan dróg, zła organizacja ruchu oraz brak odpowiedzialności za wypadki organizacji rządowych. Nikt się nie poczuwa.


  Profil uzytkownika: true     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2012-04-16 10:53
Nikt się nie poczuwa - a zwłaszcza kierowcy
Moim zdaniem największym powodem dużej ilości wypadków w PL jest nieumiejętność jazdy defenzywnej, tzn. bezwględne egzekwowanie własnego pierwszeństwa.

"Pijaństwo" to dyżurny chłopiec do bicia.
Wielu tych "pijaków" to "wczorajsi". Czują się dobrze i jadą bezpieczniej niż np. kierowca zmęczony, ale łapią się na granicę 0,2 promila.

Zanim się popadnie w panikę przed "pijakami", warto sobie zdać sprawę że granica 0,2 promila należy do najniższych na świecie i bardzo mało krajów ją ma.
Zdecydowana większość ma 0,5 promila.
  Profil uzytkownika: mabr     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2012-04-16 11:25
Właśn o to true mi chodzi. trąbi się w polsce tyle wypadków śmiertelnych, polska to zaludniony kraj. ciągle nowe restrykcje. Ile wypadków powodowana jest przekroczeniem szybkości a ile z powodu złego stanu dróg, czy też pijanych rowerzystów czy pieszych. W szwecji jak to bywa w socjalizmie mają plan dziesięcioletni: zero wypadków śmiertelnych. sądzę że ten plan osiągną. jeszce trochę dokręcić śrubę aż ruch na drogach zniknie benzyna do góry i po kłopocie. mnie raczej chodziło o statystyki ile wypadków śmiertelnych spowodowana jest przez patologie raczej niż przez normalnych kierowców. wsadza się wszystko do jednego wora zamiast walczyć z prawdziwą przyczyną.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2012-04-16 11:56
Ameryki nie odkrylas
  Profil uzytkownika: spagetti     
zbanujMNIE
kozie dydy


Wpisów: 355
Od: 2012-02-21
2012-04-16 11:57
kanadolka, taka wlasnie sluszna linie ma nasza szwedzka wladza, ograniczenia do 50 km/h na autostradzie, 5km/h w city a najlepiej to zlikwidowac samochody calkiem to i problemu nie bedzie... niech wszyscy jezdza na rowerach, i spozniajacymi sie wiecznie srodkami komunikacji miejskiej.
  Profil uzytkownika: zbanujMNIE     
kratka


Wpisów: 882
Od: 2012-02-18
2012-04-16 16:14
nic nie mowcie ,dzis jechalam za polskimi ciezarowkami na Roslagstull tragedia
  Profil uzytkownika: kratka     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2012-04-16 16:52
a co mnie obchodzi co sie na polskich drogach dzieje.....niech sie tam wszyscy zabija to bedzie spokojTo tak jakbym sie martwil ze w Bangladesz spadla ciezarowka wypelniona po brzegi ludzmi w przepasc... a co oni sie martwia kiedy ja mam wypadek...co nas to obchodzi????
A wogole to zaczelo sie roic od podobnych "polskich" tematow...a to polskie zarcie , a to polskie ciuchy a to te drogi , a to cos jeszcze innego ...KUZWA!!! LUDZIE !!!wyjechaliscie z tamtego kraju , to odetnijcie te pepowine i zacznijcie zyc problemami kraju do ktorego przyjechaliscie!!! a jak wam teskno za czyms , to albo nie trzeba bylo wyjezdac , albo wracajcie tam , i piszcie sobie tam te tematy na Onet.pl Co mnie gowno polskie drogi i trupy tam obchodza????
  Profil uzytkownika: skoczek     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2012-04-16 19:09
Skoczek!

  Profil uzytkownika: columbus08     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2012-04-17 05:34
skoczek...a tak w ogole to garaczka ju zeszla? twoj wytrysk elokwencji taki troche niz z gruszki ni z pietruszki. mowiles, ze przenosisz sie na "fejsbuk", tam lepiej, bardziej swojsko i szwedzko ponoc, no i mnie tam napewno nie znajdziesz co z pewnoscia ukoi twoj nadwerezony uklad nerwowy.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
Forum -> Auto-Moto -> wypadki smiertelne drogach
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 8 gości
oraz 1 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony