Odwiedzin 37808321
Dziś 690
Sobota 27 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - polska firma w szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorpolska firma w szwecji
drwal383


Wpisów: 5
Od: 2012-04-13
2012-04-13 18:41
Witam,jestem tu zupełnie nowy,choc w szwecji pracuje (sezonowo)jako polska firma od kilku lat.Dotychczas wystawiałem mojemu zleceniodawcy fakture vat a z podatku rozliczałem sie w kraju i wszystko było ok.W tym roku boss nadmienia coś o wypełnieniu formularza SKV 4632.Czy ktoś może mi odpowiedzieć w jakim celu?Liczę na odpowiedż znawców takich tematów.Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: drwal383     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-04-13 19:18
poczytaj moze tu cos znajdziesz

http://www.poloniainfo.se/ forum/szukaj.php?szukaj=polska+firma+w+sz wecji

ps.

od kilku lat?? a czy nie jest tak ze mozna tylko pol roku??
  Profil uzytkownika: kamień     
drwal383


Wpisów: 5
Od: 2012-04-13
2012-04-13 21:28
...masz rację, nie dodałem od kilku lat ale sezonowo ,około trzy miesiące w roku. I dzięki za linka
  Profil uzytkownika: drwal383     
drwal383


Wpisów: 5
Od: 2012-04-13
2012-04-13 21:54
Przeglądałem ten link i nadal mam watpliwości dlaczego szwedowi zależy bym się zarejestrował w szwedzkim urzędzie podatkowym,przecież podatki i tak płacę w polsce,..może dla sttystyki?.Czekam na podpowiedzi
  Profil uzytkownika: drwal383     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-04-14 07:33
"W tym roku boss nadmienia coś o wypełnieniu formularza SKV 4632.Czy ktoś może mi odpowiedzieć w jakim celu?Liczę na odpowiedż znawców takich tematów.Pozdrawiam"

Jak to w jakim celu,na blankiecie pisze w jaim celu.

"Här kan du läsa om hur du fyller i blanketten Skatteanmälan för utländska företag, (SKV 4632).

Blanketten används för
•ansökan om godkännande för svensk F-skatt
•anmälan för momsregistrering
•anmälan för arbetsgivarregistrering
•anmälan om utländskt företags fasta driftställe i Sverige för inkomstbeskattning."
http://www.skatteverket.se /foretagorganisationer/skatter/internatio nellt/utlandskaforetag/hurduansokeromskat teregistrering.4.71004e4c133e23bf6db80001 6137.html

To jest zgloszenie o wejsciu zagranicznej firmy do szwedzkiego systemu podatkowego.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
drwal383


Wpisów: 5
Od: 2012-04-13
2012-04-14 19:18
JOLAND,dzieki za linka...teraz tylko poszukac tłumacza ze szwedzkiego lub angielskiego,a coś się zmieni jesli już mnie zarejestrują?
  Profil uzytkownika: drwal383     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-04-14 21:10
"a coś się zmieni jesli już mnie zarejestrują?"

No, zmieni sie zdecydowanie.Wypelniajac ten druk zglaszasz gotowosc placenia podatkow do Szwedzkiego krwiopijcy.Ciekawe czy pryncypal wyrowna ta roznice?.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
drwal383


Wpisów: 5
Od: 2012-04-13
2012-04-14 22:41
..mój szwedzki jest be,ale z tego co zrozumiałem po angielsku "pryncypal" mówił,że dla mnie nic się nie zmieni tyle tylko,że on bedzie miał dowód na to,że ktoś kto wystawił mu faktury istnieje,czytałem broszurę skv419 gdzie też nie ma jednoznacznie powiedziane że rejestracja to to samo co płacenie podatków..mogę się mylic oczywiście ale właśnie nie chciałbym ponosić jakichś dodatkowych kosztów...
  Profil uzytkownika: drwal383     
Agnes1987


Wpisów: 15
Od: 2012-06-12
2012-06-12 13:15
Witam was kochani! Potrzebuję pomocy, może ktoś z was miał podobną sytuację. Mój narzeczony założył firmę usługową w Polsce, jest to firma 1osobowa, gdzie nie posiada żadnego sprzętu. Umówił się ze szwedzką firmą, że będzie pracował na kontrakcie jako zleceniobiorca pod warunkiem, że uzyska F-skatt, jest to obowiązkowe, jeśli chce wystawić faktury. Wysłał wszystkie dokumenty do Skatteverket, ale urząd zakwestionował, że jest on firmą, bo ma jeden kontrakt i nie ma sprzętu. Jak to można inaczej rozwiązać? Czy jest to w ogóle możliwe, że w Polsce funkcjonuje on jako firma a Szwecja to kwestionuje?
  Profil uzytkownika: Agnes1987     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-06-12 15:20
"Czy jest to w ogóle możliwe, że w Polsce funkcjonuje on jako firma a Szwecja to kwestionuje?

Czy Ty wiesz,czego chcesz?.Przeciez wczesniej napisalas,ze Skatteverket nie wyda F-skattsedel,bo nie ma czym robic,i ma tylko jedno zlecenie.Jak w Szwecji zarejstruje firme,to podobnie jak w Polsce,nie beda pytali czy ma mlotek,breszke,itp.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Agnes1987


Wpisów: 15
Od: 2012-06-12
2012-06-12 16:04
Kolego prosiłabym troszkę milej, nie jestem znawcą szwedzkiego prawa
Jest to osoba fizyczna prowadząca działalność gosp w Polsce, świadczy on usługi ale bez swojego wyposażenia, bo nie było ono wymagane przy założeniu firmy. ZUS oddelegował ją do Szwecji na podstawie kontraktu. Firma z którą go podpisał wymaga od niego F-skatt w celu wystawienia faktury. Natomiast szwedzki urząd uważa, że z wcześniej podanych przeze mnie powodów firmą nazywać się nie może. Wychodzi na to, że w Polsce może być firmą a w Szwecji nie...
  Profil uzytkownika: Agnes1987     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-06-12 16:13
"Wychodzi na to, że w Polsce może być firmą a w Szwecji nie..."

No,na to wychodzi.Jak ja zarejestruje w miejscu wykonywania pracy,to tez bedzie firma.Jest jeszcze jedna mozliwosc,o ktorej Skatteverket napisal:niech ten,co go oddelegowal,wyposazy w to co Urzad Podatkowy w panstwie wykonywania pracy wymaga.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
sebawwo23


Wpisów: 1
Od: 2012-09-05
2012-09-05 19:09
Cześć mam problem i czy mogę poprosic o pomoc , zaczelme prace w Szwecji i mam działalność w polce chciałbym wystawić fakturę dla szwedzkiej firmy ale nie wiem jak czy moze ktos mi wyslas jakis linka do wystwaina faktury dla szwedzkiej firmy ?? Wiem ze moge prowadzic tylko przez pól roku
  Profil uzytkownika: sebawwo23     
Forum -> Życie w Szwecji -> polska firma w szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dekarz/Blacharz/Takläggare/Pappläggare (Stockholm)
Pomoc w ogrodzie Vallentuna (Vallentuna)
Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 5 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony