Odwiedzin 37877059
Dziś 288
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Zakup auta krok po kroku

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorZakup auta krok po kroku
malase


Wpisów: 9
Od: 2012-03-29
2012-03-29 09:36
Witam.Przepraszam jesli umieszczam temat w nieodpowiednim miejscu.Potrzebuje waszej pomocy.Chce kupic auto powiedzmy 30.03 lub 01.04 od szweda auto bedzie na stale w se.jednak 12 kwietnia chce wyjechac tym autem do pl czy zdaze ze wszystkimi formalnosciami?jak to wszystko pozalatwiac?auto przeglad ma ale nie wiem jak to jest podatkiem.zalozmy jesli nie ma oplaconego to czy zdaze?jestem zielona w tym temacie.Kolejne pyt jesli kupie auto z firmy z podatkiem i przegladem moge tym autem jechac do pl?Zaznaczam ze do pl jade tylko na tydz nie chce auta tam rejestrowac.prosze o szybka odp.
  Profil uzytkownika: malase     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-03-29 09:50
Podatek idzie z samochodem,ubezpieczenie nie.
Jesli auto ma przeglad,to ubezpieczenie zalatwisz przez internet.Szerokiej drogi.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
malase


Wpisów: 9
Od: 2012-03-29
2012-03-29 10:03
Joland wiem ze ubezp to juz inna bajka nie jak w pl,ze jest czas aby je ubezpieczyc.Nasluchalam sie tyle od znajomych,ze zwyczajnie zglupialam.I kolejne pyt jesli auto jest ävsteld i kupuje je od prywatnej osoby moge nim jechac powiedzmy z miejsca gdzie je kupuje do miejsca gdzie mieszkam?czy w takim przypadku nie ma mowy o powrocie na kolach?przepraszam za moze glupie i upierdliwe pytania ale wole pomeczyc was niz sluchac glupio-madrych znajomych
  Profil uzytkownika: malase     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-03-29 10:11
Zobacz jakie to proste:

"Varje gång du ställer på ett fordon tas en avgift ut. Avgiften är 50 kronor och tas ut samtidigt som fordonsskatten. (Om fordonet är skattebefriat, tas endast avgiften ut.) Du kommer att få en pappersavi hemskickad till dig där både fordonsskatten och påställningsavgiften ingår (även om du har e-avi för den ordinarie fordonsskatten)."

Mozesz zglosic samochod ponownie do ruchu,nawet przez internet jak masz e-legitymacje.
http://www.transportstyrel sen.se/sv/Vag/Fordon/Av-och-pastallning/P astallning-av-fordon/
  Profil uzytkownika: JOLAND     
malase


Wpisów: 9
Od: 2012-03-29
2012-03-29 10:12
A przy okazji...obilo mi sie o uszy,ze jest jakas strona inter.na ktorej zglasza sie prawo jazdy i wtedy sa jakies znizki przy ubezpieczeniu prawda to? jesli tak dajcie namiary.Prawko mam ledwie 2lata w pl slono zaplacilam za oc....ba kupilam gracika a oc wiecej mnie kosztowalo niz to auto
  Profil uzytkownika: malase     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-03-29 10:17
"A przy okazji...obilo mi sie o uszy,ze jest jakas strona inter.na ktorej zglasza sie prawo jazdy i wtedy sa jakies znizki przy ubezpieczeniu prawda to"

Nie slyszalem o takiej stronie.Nie kazda firma ubezp.
patrzy na to ile lat masz prawo jazdy,bardziej na Twoj wiek.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
malase


Wpisów: 9
Od: 2012-03-29
2012-03-29 10:20
Tak tak,wszystko pieknie ladnie tylko,ze ja ze szwedzkim jeszcze cieniutko oj cieniutko.mam konto w banku to tam mam zalatwiac e-leg?bo cos mi tak swita
  Profil uzytkownika: malase     
malase


Wpisów: 9
Od: 2012-03-29
2012-03-29 10:23
Stara d....a juz chyba jestem :-) 27
  Profil uzytkownika: malase     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-03-29 10:29
"Du kan också anmäla påställning
på vår servicetelefonen.
Du ringer telefonnummer 0771 25 25 25.
När du anmäler påställning av fordon
på servicetelefon
behöver du fordonets registreringsnummer i sifferform
och behörighetskod.
Du hittar uppgifterna på fordonets registreringsbevis"

Popros kogos,kto zna szwedzki niech Ci pomoze zadzwonic na podany numer i wlaczyc samochod do ruchu,bys mogla "stara dupe wozic".Ubezpieczenie zglos natychmiast przez internet,faktura przyjdzie do domu.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
malase


Wpisów: 9
Od: 2012-03-29
2012-03-29 10:36
Ok dzieki piekne za namiary i pomoc:-) d....e tez wygoda sie nalezy:-) milego dnia.jeszcze raz dzieki.
  Profil uzytkownika: malase     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-03-29 11:30
Drobnostka.

Jak ktos bedzie dzwonil w Twoim imieniu i zglaszal samochod do ruchu,niech ma przed soba dowod rejstracyjny.Tam jest specjalny kod,ktory trzeba podac.

Udanego wyboru i szerokiej drogi.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-03-29 12:14
Ja kupowalam auto niedawno. Nie zapomnij o ubezpieczniu!

Zalatw sobie ubezpieczenie od dnia zakupu, bo chyba wiesz jakie auto kupisz?

Na necie zamawiasz i juz (ja dostalam potwierdzenie sms-sem a papiery przyszly jakies 2 tyg pozniej).

sprawdz tu
https://www.dina.se

i tu
http://www.solidab.se

ale najpierw tu sie rozejrzyj:
http://www.insplanet.com/? partnerid=227&gclid=COP3kL_vi68CFfAtmAodr jPG8w

ja sie wpisalam w insplanet- sprzedawca zadzwonil do mnie, zalatwil i jeszcze znizke wynegocjowalam...
  Profil uzytkownika: iza     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-03-29 12:16
"obilo mi sie o uszy,ze jest jakas strona inter.na ktorej zglasza sie prawo jazdy i wtedy sa jakies znizki przy ubezpieczeniu prawda to"

co znaczy ze sie zglasza prawo jazdy?
i te znizki to niby w jakiej firmie sa?

bzdury jakies!
  Profil uzytkownika: iza     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-03-29 12:21
"I kolejne pyt jesli auto jest avställd i kupuje je od prywatnej osoby moge nim jechac powiedzmy z miejsca gdzie je kupuje do miejsca gdzie mieszkam?"

nie mozesz sie poruszac autem niedopuszczonym do ruchu.

formalnosci zalatwisz w 1 dzien- papiery beda przychodzic po tygobniu-dwoch, ale we wszystkich systemach gdzie policja czy ubezpieczalnia moze cie sprawdzac bedzie juz zarejestrowane.

lepiej kup 1/4 by nie placic za marzec..
  Profil uzytkownika: iza     
Diabel_sthlm
Skärgården


Wpisów: 160
Od: 2011-06-01
2012-03-30 15:25
Kupno Auta:

Jezeli kupujesz Auto ktore jest avställd bez podatku ale z przegladem to wyglada to tak:

1: na zoltej czesci kiedy wypelniasz zmiane wlasciciela zaznaczasz : Påställning av fordon

2: Spisujesz z wlascicielem umowe ( szablon mozna sobie wydrukowac np z blocket

3: Wysylasz zolta czesc poczta Umowe zostawiasz w aucie na wypadek gdybys zostala zatrzymana.

4: Zalatwiasz sobie ubezpieczenie przez telefon ZANIM odjedziesz od sprzedawcy i prosisz aby wyslali ci potwierdzenie przez SMS

5.Teraz masz 2 tygodnie na znalezienie najtanszego ubezpieczenia ( bo z tego ubezpieczenia co je zalatwilas masz prawo zrezygnowac w ciagu 2 tygodni bezplatnie)

6. Po 2 tygodniach przychodzi ibetalningskort na ubezpieczenie i ewentualny podatek.


Mozesz smialo jechac za granice bo te papiery co przychadza po 2 tygodniach zazwyczaj sa fakturami na conajmniej 10 dni.


Szerokiej drogi
  Profil uzytkownika: Diabel_sthlm     
malase


Wpisów: 9
Od: 2012-03-29
2012-04-02 15:24
Hej kochani.dziekuje za pomoc.Fura kupiona,ubezpieczona,smiga az milo:-) bilet kupiony wiec teraz czekam na wyjazd i na papierki:-)
  Profil uzytkownika: malase     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-04-02 15:44


a gdzie ubezpieczylas?
  Profil uzytkownika: iza     
malase


Wpisów: 9
Od: 2012-03-29
2012-04-03 12:43
W pierwszym lepszym jak na razie w FOLSAM i pytanko dostalam autogiro mam tam wpisac nr konta ale nie ma tam kwoty ktora beda mi sciagac to normalne?
  Profil uzytkownika: malase     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-04-03 12:51
w pierwszym lepszym?
hmmm.. no ale skoro jestes bogata i roznica paru tysiecy nie gra roli...

a to z autogiro to normalne.
a na pewno chcesz autogiro? bo wcale nie musisz...
(ja wole miec sama kontrole nad moimi rachunkami..)
  Profil uzytkownika: iza     
malase


Wpisów: 9
Od: 2012-03-29
2012-04-03 13:14
Szczerze to dlatego w pierwszym lepszym,bo chodzilo o to aby moc spokojnie do domu dojechac.Kierowalam sie tez wypowiedziami wyzej,ze mam dwa tyg na zmiane ubez.Miesieczny koszt ubez na chwile obecna to 520pare kr auto z silnikiem 2.3 to chyba nie jest tak wiele za pelen pakiet na auto plus ubezpieczenie "majatku znajdujacego sie w domu".Przyznaje sie bez bicia nie znam na tyle jezyka aby dzwonic po innych ubezp.
  Profil uzytkownika: malase     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-04-03 15:44
"Przyznaje sie bez bicia nie znam na tyle jezyka aby dzwonic po innych ubezp"
ale nie trzeba dzwonic. robisz sobie symulacje online

rocznie placisz 6240 kr... moze mozna znalezc na 3500 kr... moze...

no ale moze dla niektorych to mala suma..
ja tam wole ta kase wydac na buty i kosmetyczke
  Profil uzytkownika: iza     
furman
Gdańsk


Wpisów: 1
Od: 2012-04-04
2012-04-04 12:42
Witam Serdecznie!
Planuje kupno zabytkowego volvo ktore nie posiada przegladu ani ubezpieczenia i konieczny jest transport na lawecie;Co szwedzkie przepisy o tym mowią?Czy wystarczy umowa kupna i dowod rejestracyjny?Auto posiada tablice rejestracyjne,gdzie moge sprawdzic jego status?
Zamieszczam link do tego ogloszenia.Za wszelką pomoc z gory bardzo dziekuje!!!)
http://www.blocket.se/ange lholm/Volvo_Amazon_B16__1961_39591624.htm ?ca=11&w=3
  Profil uzytkownika: furman     
Forum -> Auto-Moto -> Zakup auta krok po kroku
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 6 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony