Odwiedzin 37846145
Dziś 2314
Środa 8 maja 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - wylaczyl mi wode

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorwylaczyl mi wode
niteczek


Wpisów: 30
Od: 2011-07-16
2012-03-27 16:54
wynajmuje mieszkanie od polaka,w umowie mam napisane ze platnosci reguluje do ostatniego kazdego miesiaca,a on zazadal dzis bo dostal rachunek za wode bym to zaplacil dzis,ja powiedzialem ze 30,wiec zadzwonil i wylaczyli mi wode,co moge zrobic gdzie to zglosic,pomocy
  Profil uzytkownika: niteczek     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2012-03-27 19:35
Jak czytam takie hity z satelity to dostaje gesiej skorki.
"wytlumacz" mu ze potrzebujesz wode,jak nie dotrze to szukaj innego mieszkania i wtedy "wytlumacz " mu jeszcze raz ze sie zegnasz.
Jakby mi taki cwaniak wylaczyl wode to zostalby przy tym kurku na dluzej.
  Profil uzytkownika: pratsam     
letzky


Wpisów: 286
Od: 2011-11-16
2012-03-27 19:54
jesli wypozyczasz mieszkanie komunalne ,to nie znaczy ze on tobie moze wypozyczac (umowe zapomnij) tak samo jest z mieszkaniem prywatnym on zeby tobie wypozyczyc musi podac powod np wyjazd na delegacje ,sluzba wojskowa itd.powiedz mu ze jak jeszcze raz przyjdzie to go podasz do spoldzielni ty wylecisz ale on bedzie mial duze bardzo duze klopoty sam moze wyleciec powodzenia
  Profil uzytkownika: letzky     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2012-03-27 20:11
Procentualnie, to jest niewiele mieszkan, ktore maja osobne liczniki na wode. Najczesciej woda wchodzi w czynsz i osobnego rachunku sie nie dostaje.
Masz w umowie zapisane co wchodzi w czynsz, ktory placisz za mieszkanie? tzn, czy masz wyszczegolnione co wchodzi w twoja oplate? a co placisz osobno, np zuzycie wody, prad?
Nie piszesz jakie to mieszkanie, czynszowe czy wlasnosciowe. Jezeli legalnie wynajmujesz, tzn na umowe z wlascicielem, to zadzwon do spoldzielni i powiedz, ze nie masz wody. Jak sie sprawy pozniej potocza, to zalezy czy wlasciciel ma pozwolenie na wynajem z drugiej reki.
Niezaleznie czy mieszkanie czynszowe czy wlasnosciowe to trzeba miec pozwolenie na wynajem.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
niteczek


Wpisów: 30
Od: 2011-07-16
2012-03-27 21:16
jest to domek jednorodzinny,wlascicielem jest polak bez person numeru,a jego pelnomocnik to polacy mieszkajacy tu legalnie,w umowie jest napisane ze oplacam wszystko,do konca miesiaca.pieniadze wplacam na jego konto nordea se,a energia,woda jest na niego,jak ktos chce mi pomoc moge wyslac skan kontraktu pozdrawiam i dziekuje
  Profil uzytkownika: niteczek     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-03-27 21:24
Gdzie on zadzwonil,by wylaczyli wode w domku jednorodzinnym?.To nie jest takie proste.Ja mieszkam w takim domku i sobie tego nie wyobrazam,jak mozna to zrobic.No chyba,ze mial zaleglosci za wode,i minal termin uregulowania.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2012-03-27 21:30
Zeby wode wylacxzyli to trzeba dluuuuuuugo nie placic i pewnie jeszcze w to mieszaja socjal, tak samo jest z pradem.

Wiec..... idz do pralni, i poszukaj kurka od wody (obok licznika), moze on ci wlazl i go zakrecil.
  Profil uzytkownika: maggie     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-03-27 21:34
"Wiec..... idz do pralni, i poszukaj kurka od wody (obok licznika), moze on ci wlazl i go zakrecil."

.To jedyna mozliwosc,ze zakrecil(wlasciciel) zawor glowny w domu.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
niteczek


Wpisów: 30
Od: 2011-07-16
2012-03-27 21:34
nie mam zadnych zaleglosci i on tez,jest to zagranie jego za to ze nie chce zaplacic przed terminem,zadzwonil do komuny,przyjechali i wylaczyli wode,zakrecili zawor w ulicy,jestem tu zameldowany,zona tez i w ciazy,nie wiem gdzie to zgloscic
  Profil uzytkownika: niteczek     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2012-03-27 22:08
To zadzwon do komuny do tych od wody i powiedz niech odkreca, tak przeciez nie mozna!
I odlicz sobie od czynszu za dni bez wody!
  Profil uzytkownika: maggie     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2012-03-27 22:13
Wlasciciel mieszkania odpowiada za wszystkie rachunki.

Moze sie zdarzyc,ze jakis rachunek musi byc zaplacony do okreslonego dnia, np. do 30 marca (31 marca wypada w sobote, a wiec rachunek musi byc wplacony odpowiednio wczesniej, aby pieniadze wplynely na czas).

Awanturowanie sie niczego nie zmieni. Skontaktuj sie z wlascicielem i sprobuj dojsc do porozumienia.

Fakt, ze twoja zona jest w ciazy i masz zameldowanie nie daje ci zadnych dodatkowych praw.
Raczej obowiazki.








  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2012-03-27 22:18
Nawet jesli w umowie stoi "do ostatniego dnia miesiaca" to nie oznacza, ze ty doslownie dajesz pieniadze w ostatnim dniu.



  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2012-03-27 22:25
Na umowie sa prawdopodobnie rowniez warunki wypowiedzenia, wiec mozesz wypowiedziec umowe i opuscic mieszkanie, jeskli ci nie pasuje.

  Profil uzytkownika: Lunab     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2012-03-27 22:32
"Nawet jesli w umowie stoi "do ostatniego dnia miesiaca" to nie oznacza, ze ty doslownie dajesz pieniadze w ostatnim dniu."

To wlasnie to znaczy, pieniadze maja byc przekazane wlascicielowi wg umowy. Jezeli przelewane sa na konto wlasciciela, to tego dnia maja byc na jego koncie,
Jezeli platnosc jakigos rachunku jest wczesniejsza, to wlasciciel wyklada calosc.
To jest obowiazkiem wlasciciela miec koll, jakie rachunki moga miec inna date platnosci niz koniec miesiaca i zaznaczyc to w umowie.

Natomiast mozna dyskutowac czy warto jest sie klocic o te kilka dni.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2012-03-27 22:55

Na szczescie wlasciciel ma nie tylko obowiazki, ale i prawa, np prawo wypowiedzenia.
  Profil uzytkownika: Lunab     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2012-03-27 23:32
Takie samo prawo ma wynajmujacy, zaznaczone w umowie, obowiazujace jedna i druga strone. Najczesciej 1 miesiac.

Zeby uniknac takich sytuacji, czymkolwiek one sa spowodowane, to wlasciciel bierze kaucje, z ktorej moze odliczyc jakies zaleglosci czy np. szkody wywolane zniszczeniem (nie zuzyciem).
  Profil uzytkownika: Ronj@     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2012-03-28 09:40
Ronja faktycznie malo mieszkan ma osobne liczniki na wode ale juz niedlugo..Gdzies czytalem ze juz zaczeli montowacw mieszkaniach w Norsborg to i kolejne komuny szybko podlapia
  Profil uzytkownika: spagetti     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2012-03-28 09:52
W wielu nowobudowanych domach sa osobne liczniki na wode, nie mowiac juz o "eko" domach, bo tam to nieraz maja jakies specjalne filtry, jakby mala oczyszczalnie sciekow. I to wlasnie o scieki chodzi, nie tyle o sama wode.

Wiem, ze montuja liczniki nawet w starych domach, miedzy innymi Hyresgästförening dazyl do tego w niektorych dzielnicach. Biorac pod uwage, ze zuzycie wody jest liczone od powierzchni mieszkania i ilosci lokatorow w nim (zakladajac ze zyja nrmalnym zyciem) to i wysokosc czynszu jest bazowana na normalnym zuzyciu wody dla np. 2-3 osob, na dwa pokoje, ca 45 kvm. To samo jest ze smieciami. Ile smieci moze wyprodukowac 2-3 osobowa rodzina?
Dlatego ludzie reaguja jak w "hotelu robotniczym w Rågsve" na 45 kvm mieszka 10 osob i spoldzielnia pod koniec roku dostaje od gminy rozliczenie za wode/scieki.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
jacek


Wpisów: 7
Od: 2012-03-29
2012-03-29 09:59
Witam,jak to czytam to przypomina mi sie to samo.
Tez mialem taka sytucje,byli bardzo opryskliwi,wredni,i chcieli wszystko za darmo,oczywiscie polacy,ale ja sie nie dalem.napisze ci co i jak tak samo postap z nimi.
bylem w hyresgastforeningen,pokazalem kontrakt i opisalem moja sytuacje,co sie dowiedzialem ze wlasciciel lokalu nie ma prawa mi wylaczyc wody,pradu itp,bez uprzedniego zawiadomienia pisemnego listem poleconym,zaleglosci musza byc ponad miesiac,przed tym nalezy zawiadomic socjal,komune gdyz woda jest podstawowym srodkiem zycia,higieny,a odlaczajac wode mozna narazic na utrate zdrowia ludzi,infekcje itp.To samo ma sie z pradem,musza byc procedury.Jak ci to zrobia ponownie odezwij sie dam ci namiar do polki tam pracujacej,i telefon,szybko ci pomoze w kazdy dzien.za toba jest prawo!!!!!
  Profil uzytkownika: jacek     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2012-03-29 21:44
Nic dziwnego, ze tak trudno znalezc kogos kto chce wynajac swoje mieszkanie.
  Profil uzytkownika: Lunab     
jacek


Wpisów: 7
Od: 2012-03-29
2012-03-30 23:30
duzo ludzi wynajmuje swoje mieszkania,dodatkowy dochod,tylko trzeba byc normalnym czlowiekiem,szanujacym prawa lokatora a nie czuc sie panem i wladca,tacy maja kompleksy,wez zmien dom poszukau normalnych ludzi,pozdrawiam i jak cos sluze pomoca
  Profil uzytkownika: jacek     
limon


Wpisów: 15
Od: 2009-06-27
2012-04-08 06:56
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Atak personalny]
  Profil uzytkownika: limon     
Forum -> Życie w Szwecji -> wylaczyl mi wode
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Plytkarz (solna)
Firma sprzatajaca w Staffanstorp (Staffanstorp)
RomDrex Bygg AB zatrudni pracownikow (Albyberg/ Stockholm)
Sprzątanie (Norsnorg)
Poszukiwany stolarz budowlany (Linköping)
Lakiernik (Malmö)
Praca po 17 (Skogås )
Praca na stanowisku recepcjonisty/ki (Sztokholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 34 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwecja gospodarzem Eurowizji 2024.
Moze nastepny pomnik glupoty ?
Dzis palạ koran w Skärholmen
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony