Odwiedzin 37816266
Dziś 2090
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Czytnik e-book

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorCzytnik e-book
dusia0105
Stockholm


Wpisów: 110
Od: 2009-02-10
2012-03-21 18:46
Jestem na etapie poszukiwań dobrego czytnika. Tak szczerze powiedziawszy to nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę, kupując taki sprzęcik Ogólnie mówiąc poszukuję urządzenie które ułatwi mi czytanie książek i prasy w podróży. Czy możecie mi jakiś czytnik polecić? Będę wdzięczna za pomoc

  Profil uzytkownika: dusia0105     
criss
Madrid-Stockholm


Wpisów: 402
Od: 2012-02-15
2012-03-21 19:33
http://www.ceneo.pl/Czytni ki_e-book
http://www.libranova.eu/pl /index.html
...poczytaj sobie troszke i dopasuj do Twoich potrzeb...ja bym zwracal uwage na takie rzeczy...

-oczywiscie trzeba zwrocic uwage na rozmiar pamieci
-czy mozna pamiec rozbudowac za pomoca kart pamieci
-czy posiada wejscie USB
-zywotnosc bateri
-rozdzielczosc wyswietlacza
-czy ma WI-FI...
-czy posiada mp-3...do sluchania muzyczki podczas czytania

...ten ma spoko recezje no i cena nie jest wygorowana,ale moglby miec wieksza rozdzielczosc...

http://www.libranova.eu/pl /eczytniki/icarus-sense-g2/icarus-sense-g 2.html

...jest tego tyle teraz w sieci ze naprawde jest trudno zdecydowac sie...milej lektury zycze...
  Profil uzytkownika: criss     
dusia0105
Stockholm


Wpisów: 110
Od: 2009-02-10
2012-03-21 20:20
dziękuję za pomoc i cenne wskazówki. Tylko mam takie pytanie które może dziwnie zabrzmi - w jakim sklepie w Stockholmie najlepiej zacząć poszukiwania??
  Profil uzytkownika: dusia0105     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-03-21 20:23
najlepiej to w internecie porownac oferty.
pricerunner, prisjakt itp.

a jak fundusze pozwalaja to kupic apple
  Profil uzytkownika: kamień     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2012-03-21 21:44
Internet internetem, ale najlepiej znalezc gdzies gdzie mozna sie pobawic takimi i zobaczyc jak dzialaja. Nie jestem na 100% pewnien, ale wydaje mi sie (moge sprawdzic jutro jezeli nie zapomne) ze w Akademibokhandeln na Mäster Samuelsgatan mozna wyprobowac jak dziala kilka modeli. A przynajmniej chyba mozna je tam kupic.

Poza tym Media Markt moze ma.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2012-03-22 05:38
Kindle D x mam go od roku i jest rewelacyjny. Tutaj artykuł w necie odnośnie tego czytnika . Nie mam dotykowego bo mnie wkurzał. Doskonały na słońcu.
http://swiatczytnikow.pl/z -kindle-dx-w-tropikach/
Gorąco polecam ta zabawkę.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2012-03-23 18:05
Ja polecam Nowego iPada, nie ma co duzo szukac bo kazde inne urzadzenie bedzie tylko strata Twojego czasu i pieniedzy. Nowy ekran w Nowym iPadzie daje taki komfort czytania o akim kazdy inny producent moze tylko pomazyc.

Po za tym pobieranie ksiazek i czasopism jest banalnie proste, dostepna jest prasa z calej polski i mozna tez sciagac bezposrednio z internetu dowolne e-booki.

Dodatkowo mozna zainstalowac sobie Box.net i miec 50 gb pojemnosci na ksiazki pliki i inne rzeczy.

Kiedys probowalem cos czytac na jakims malym typowym e-book readerze i co chwile bralem do reki ipada jak chcialem cos przy okazji sprawdzic czy to w internecie czy cos przetlumaczyc, czy zanotowac lub odczytac mail.

  Profil uzytkownika: Mwolanski     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2012-03-23 18:31
Powiem tylko, że po roku używania nie wyobrażam sobie życia bez Kindla. Nie mam DX, mam zwykły mały, 6-calowy.
Najtańszy na rynku w swojej klasie. A klasa to sama w sobie.
Wszystkie drogi prowadzą do Kindle
  Profil uzytkownika: adventure     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2012-03-23 21:47
adventure...trzymam z toba. wszystkie drogi prowadza do kindle. ipod to nie czytnik, ma zupelnie inny ekran.zero komofortu czytania. kindle to tak jakby sie mialo ksiazke w reku. oczy sie nie mecza, na sloncu bez problemu. kindle to jest to. DX jest o tyle fajny, ze jest wiekszy i ma podlaczenie do sieci za darmo.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
dusia0105
Stockholm


Wpisów: 110
Od: 2009-02-10
2012-03-25 12:43
Skorzystałam z Waszych porad i zakupiłam czytnik Kindle DX.Czytnik jest rewelacyjny Dziękuję Wam za pomoc
  Profil uzytkownika: dusia0105     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2012-03-26 12:00
DX jest o tyle fajny, ze jest wiekszy i ma podlaczenie do sieci za darmo

Kindle3G tez ma. Darmowy roaming 3G na caly swiat.
Ale jak ktos chcialby kupic Kindle4, to niestety dostep do sieci jest ograniczony. Chyba tylko do Wikipedii i Amazona.
Ale moge sie mylic. Trzeba poczytac na Amazonie przed zakupem.
  Profil uzytkownika: adventure     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2012-03-26 12:02
A zreszta ogladanie sieci za pomoca tego czegos graniczy z masochizmem
Juz wole mobilke.
  Profil uzytkownika: adventure     
qwerty633


Wpisów: 58
Od: 2008-05-09
2012-03-26 19:28
Pewnie jestem jakis dziwny, ale ja np. od kilku lat do czytania ksiazek uzywam telefonu z windows mobile 6, wczesniej palmtopa z win mobile 5 i nie mysle o niczym innym, nie mam potrzeby uzywania urzadzenia dedykowanego, nie czuje tez zadnego dyskomfortu przy czytaniu. Pod windows mobile mam do czytania programy ubook (micro book), allreader i tinyreader, polecam je...
  Profil uzytkownika: qwerty633     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2012-03-27 06:10
rzeczywiscie, zapomnialam o kindlu 3g, ktory ma moj syn. twierdzi, ze poreczniejszy.zgadzam sie z toba adventure, ze ogladanie sieci za pomoca kindle to masochizm, ale...bedac w polsce np. mozna sobie sprawdzic e-mail, sciagnac ksiazki itp. ja najbardziej lubie kindle za komfort czytania ksiazek. rewelacyjny. wbudowany slownik w razie potrzeby tez dobrze miec. wymienilam mojego hp touchpad na samsung galaxy tab 10.1 i nie moge sobie poradzic z autokorekta. ide walczyc dalej z samsungiem.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2012-03-27 15:39
Odrazu widac ze nikt z posiadaczy Kindla nie mial w reku iPada, a napewno nie tego najnowszego...
ale tak samo ja moge powiedziec o Kindlu bo tez go w reku nie mialem ale mysle ze majac do wyboru zabranie w podroz dvd playera do obejrzenia filmu, e-book readera do czytania ksiazek, telefonu do sprawdzenia poczty, i konsoli do gier dla dziecka, mozemy zabrac tylko i wylacznie iPada
Kiedys wyznawalem zasade - Co jest do wszystkiego to jest do niczego, ale teraz uwazam calkiem odwrotnie! - czy nie mam racji?
  Profil uzytkownika: Mwolanski     
qwerty633


Wpisów: 58
Od: 2008-05-09
2012-03-28 02:05
Tez wyznaje te zasade. Dlatego od lat do wszystkiego uzywam telefonu Samsung Omnia i900, hehe.
OK, trzeba chyba isc z duchem czasu, wiec kontynuujcie dyskusje o kindloipadach, pozostane na uboczu
  Profil uzytkownika: qwerty633     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2012-03-28 10:03
Odrazu widac ze nikt z posiadaczy Kindla nie mial w reku iPada, a napewno nie tego najnowszego...
ale tak samo ja moge powiedziec o Kindlu bo tez go w reku nie mialem ale mysle ze majac do wyboru zabranie w podroz dvd playera do obejrzenia filmu, e-book readera do czytania ksiazek, telefonu do sprawdzenia poczty, i konsoli do gier dla dziecka, mozemy zabrac tylko i wylacznie iPada


Widzisz, w przeciwienstwie do Ciebie ja iPada mialem w reku, wiec pozwolisz ze sie nie zgodze
Ksiazki na dluzsza mete czyta sie fatalnie, ekran blyszczy jak psu nie powiem co, a baterie trzeba ladowac co dzien. Poza tym funkcja "tak zwanego telefonu", chociazby w zatloczonym tramwaju jest - delikatnie mowiac - do kitu. Wbrew pozorom iPad rowniez jesc scisle wyspecjalizowanym urzadzeniem. W Amazonie tez maja takie urzadzenie i nazywa sie Kindle Fire.

Ale tak. Do takich zastosowan jak Twoje tez wzialbym iPada. A wylacznie do czytania ksiazek - Kindla.
  Profil uzytkownika: adventure     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2012-03-28 23:22
adventure, ja rowniez mialam ipada w reku, jest sliczny, jak zreszta wszystkie produkty appla, ma rzeczywiscie doskonala rozdzielczosc dzieki nowemu retina display, ale nie suportuje flasha, przez co zupelnie odpada jesli chodzi o mnie. bateria w nowym ipadzie grzeje sie jak glupia i wymaga dlugotrwalego ladowania od 6-10 godzin. moj kolega kupil sobie i wiecznie zrzedzi.
gdy sie czyta malo ksiazek to moze i ipad jest ok, na dluzsza jednak mete nie umywa sie do zadnego z czytnikow. nawet tych najtanszych.
to tak jakbym porownywala mojego samsunga do kindla. ja mojego kindla laduje raz na dwa tygodnie przy codziennym uzywaniu.samsunga czasamia dwa razy dziennie.
z kindlem to tak jak z samochodem posiadajacym keyless entry, raz zasmakujesz "then there is no way back"
  Profil uzytkownika: kanadolka     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2012-03-29 00:13
Nie no bez przesady. Ipad do czytania ksiazek dziala calkiem dobrze. Szczegolnie ma ten plus, ze mozna sobie czytac w nocy, bez potrzeby zaswiecania lampy. Ale, co tam komu pasuje.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2012-03-29 08:19
ja se kindla tez w nocy czytam, mam taka mala lampke przypieta do oprawki. osobiscie nie mam nic przeciwko ipadowi. jak juz pisalam, problem, ze nie supportuje flasha, przez co eliminuje jakies 30% stron w internecie, w tym wiele darmowych stron z filmami, ale sa gusta i gusciki. jest napewno sliczny, ma doskonala rozdzielczosc, fajny processor. ale jak juz pisalam kindle to jak auto z keyless entry...uzaleznia.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2012-03-29 10:52
Nie wiem jakies strony Ty ogladasz, ale jedyne co zuwazylem z racji "braku flasha" na iPadzie, to ze reklamy na aftonbladet.se mniej migaja. Wiekszosc, przynajmniej tych duzych, stron z filmami dziala z html5 i filmiki mozna ogladac rowniez na iPadzie. Mozliwe ze nie na kazdej stronie, ale youtube, vimeo, itd. dziala.

A zeby jeszcze wrocic do wczesniejszego mojego wpiu to bylem w tym Akademibokhandel i nie mieli tam czytnikow, tylko reklame swojej platformy http://dito.se/ i kilka androidowych gadzetow z appem do czytania tych ksiazek. Ale ciekawie to nie wygladalo. To tak gdyby kogos to interesowalo, bo zalozycielka tematu juz rozumiem tego info nie potrzebuje.
  Profil uzytkownika: kajetan     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2012-03-29 11:57
Magazynu 'Wysokich Obcasow' jeszcze nigdy mi sie tak dobrze nie czytało,jak na iPadzie

Powiem szczerze,iż rozwazalam kupno Kindle,bo uwielbiam książki i czytam jak opętana,zwłaszcza gdy gdzieś podróżuje. Mialam go w reku i przeprowadziłam bardzo rzeczowa dyskusje ze sprzedawca.

Jednak za niecałe drugie tyle dostałam o wiele wiecej niż tylko czytnik e-booków. Na iPadzie czyta mi sie swietnie,mogę przekładać strony palcami dokładnie tak samo jak w Kindle ( z szelestem,a jak! ) a dodatkowo mam i mejla,i FB, i przeglądarkę i rożne inne bajery. Po wyłączeniu niepotrzebnych aplikacji, przy używaniu caly dzień, bateria trzyma mi minimum 2 dni,a jeśli leży i 'nic nie robi' to spokojnie 4-5 dni.
I ja tam nie jestem jakaś super fanką Apple,ale po prostu wydaje mi sie,ze dostałam wiecej za niewiele większe pieniądze.

//M.
  Profil uzytkownika: meghann     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2012-03-30 08:39
a jeśli leży i 'nic nie robi' to spokojnie 4-5 dni.

Great!
Sorki, ale nie mogłem się powstrzymać
  Profil uzytkownika: adventure     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2012-03-30 10:56
U mnie jak lezy i nic nie robi to prawie wogole sie nie rozladowuje.

Mysle, ze rozbierznosc ipada i kindla jest taka jak aparatu cyfrowego a analogowego albo ksiazki papierowej a wlasnie elektronicznej :P Sa ludzie ktorzy poprostu wola o wiele bardziej robic zdjecia analogiem i czytac papierowe ksiazki mimo ze sa ciezkie i nie poreczne - i koniec kropka kazdy ma do tego prawo.

Ja ksiazek czytam malo, ale za to jestem na bierzaco z kolorowymi czasopismami, dziennikami i magazynami a do tego ipad nadaje sie znajomicie.

Wiec moze powinna byc kolejna kategoria - Newspaper reader ?
  Profil uzytkownika: Mwolanski     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-03-30 12:48
"ale za to jestem na bierzaco z kolorowymi czasopismami"

no tak tylko "obrazki" mu w glowie
  Profil uzytkownika: kamień     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2012-03-31 00:46
kamien...zostaw swoje glupie uwagi, calkowicie zgadzam sie wolanskim. fokus, illustrerad vetenskap, the economist...moge w zasadzie czytac tylko na moim samsungu ( oni na ipadzie), pdf na kindlu sie rozlazi. ale ja kocham kindla za cos innego: komfort czytania i baterie. czytam sporo ksiazek i wiele podrozuje, czesto czytam siedzac na zewnatrz, kindle ze swoim ekranem i bateria, a raczej brakiem upiekszen, nie ma w tej dziedzinie konkurenta. jesli chodzi o sprawdzania wiadomosci, czytanie gazet i magazynow to ipad i samsung bija kindle na leb na szyje. dlatego mam oba
  Profil uzytkownika: kanadolka     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-03-31 09:39
zapytaj meksykanki czym sie rozni glupia uwaga od zartu jak sama nie rozumiesz
  Profil uzytkownika: kamień     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2012-04-01 05:37
kamien...zatrudnij se jaka i sam sie zapytaj
  Profil uzytkownika: kanadolka     
doctorwho


Wpisów: 9
Od: 2012-04-07
2012-04-12 22:19
kindle i tylko on do czytqnia ebookow.
  Profil uzytkownika: doctorwho     
szata


Wpisów: 2
Od: 2012-05-17
2012-05-17 08:22
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Reklama.

W sprawie umieszczenia reklamy w portalu PoloniaInfo prosze skontaktowac sie z nami na adres reklamy@poloniainfo.se. Ogloszenie w Katalogu Firm juz od 700 koron/rok.]
  Profil uzytkownika: szata     
szata


Wpisów: 2
Od: 2012-05-17
2012-05-24 10:36

Tylko jeszcze jedna uwaga, moja decyzja zakupu padła akurat na czytnika Onyx BOOX M92.
Pamiętajmy że są to urządzenia dość delikatne i warto jest zaopatrzyć się w futerał.
Jako że lubię szperać i szukać czegoś ciekawego dokopałem się do naprawdę fajnych pokrowców na BOOXy.
http://allegro.pl/listing/ user.php?us_id=25070187
Do wybory do koloru, ja kupiłem z prawdziwej skóry ale wersja z eko też wygląda ciekawie.
Co najważniejsze nie jest to tektura obita "skórą" przez pracowite chińskie rączki tylko porządnie wykonany pokrowiec z miękkim wypełnieniem, zamszem od środka etc.
Naprawdę polecam!
  Profil uzytkownika: szata     
Forum -> Komputer i człowiek -> Czytnik e-book
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 25 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony