Odwiedzin 37877222
Dziś 451
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Pomoc drogowa w Szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPomoc drogowa w Szwecji
Violianka
Lublin


Wpisów: 10
Od: 2012-03-06
2012-03-07 09:49
planuję zająć się pomocą drogową/autoholowaniem w Szwecji - czy ktoś wie jakie warunki musi spełnić osoba, posaidająca odpowiedni sprzęt, znająca język angielski, szwedzki bardzo słabo? Jakieś certyfikaty czy coś takiego?
  Profil uzytkownika: Violianka     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2012-03-07 11:08
swoim samochodem ??? , zycze powodzenia i jeszcze jezyk szwedzki slaby ... cienko to widze .
  Profil uzytkownika: szary     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2012-03-07 13:36
Zapytaj w Assistancekåren - to organizacja zrzeszająca takie firmy

http://www.assistancekaren .se/about-us.aspx
  Profil uzytkownika: mabr     
Violianka
Lublin


Wpisów: 10
Od: 2012-03-06
2012-03-07 15:10
dzieki za odpowiedzi i zainteresowanie moim tematem!

auto mam specjalne, z najazdem, odpowiednie do przewożenia małych maszyn, samochodów osobowych i motocykli. A mam partnera, któ®y zna szwedzki i angielski. Czy szwedzi potrzebuja takich usług? a może polacy co w szw mieszkają?
  Profil uzytkownika: Violianka     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-03-07 15:16
wszedzie tam gdzie sa samochody i drogi uslugi pomocy drogowej sa potrzebne wiec troche dziwi mnie twoje pytanie, chyba ze nie wiesz to w szwecji sa samochody i autostrady.
  Profil uzytkownika: kamień     
Diabel_sthlm
Skärgården


Wpisów: 160
Od: 2011-06-01
2012-03-07 19:32
Chce zaczac interes ale niewiem jak to wyglada...




... Tez mi biznesplan
  Profil uzytkownika: Diabel_sthlm     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16850
Od: 2000-09-01
2012-03-07 21:25
Moze nie zaczac a rozszerzyc na nowe rynki?
  Profil uzytkownika: kajetan     
Violianka
Lublin


Wpisów: 10
Od: 2012-03-06
2012-03-07 22:57
Dzięki chłopaki za opinie.

Bardzo pomocna była zwłaszcza informacja o tym, że w Szwecji są samochody i autostrady - to zmienia całkiem moje patrzenie na ten kraj północy!

Zastanawiam się, gdzie taki szwed szukałby numeru telefonu do firmy która zajmuje sie autoholowaniem? Jakieś sugestie?
  Profil uzytkownika: Violianka     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16850
Od: 2000-09-01
2012-03-08 01:30
Ja mam takie ubezpieczenie. Jak sie samochod rozkraczy to przyjezdza ktos i go uruchamia albo odholowuje. Domyslam sie wiec, ze firmy oferujace takie ubezpieczenia maja z takimi lokalnymi firmami pomocy drogowej jakies wspolprace.
  Profil uzytkownika: kajetan     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2012-03-08 21:37
w szwecji sa takie dwie najwieksze firmy z pomoca drogowa , jedna to :
http://www.assistancekaren .se/
a druga to :
http://webshop.falck.com/s e/privat/forsakringar/vaghjalp
kazde z nich ma umowe podpisana z ubezpieczalnia , a pomoc drogowa zawsze wozi auta do najblizszego servisu , kazde z nich ma ubezpieczenie , bo jesli cos sie stanie wczesie transportu to idzie przez ich ubezpieczenie .

Trasport zepsutego auta przewaznie idzie przez ubezpieczalnie , bo prywatnie jest droga , a jesli ma sie dobrze auto ubezpieczone to , tak zwane extra ubezpieczenie to za cholowanie auta sie nic nie placi .
  Profil uzytkownika: szary     
Violianka
Lublin


Wpisów: 10
Od: 2012-03-06
2012-03-08 23:50
Świetne odpowiedzi - dziękuję szczególnie za linki.

Jestem jeszcze w PL i nie do końca orientuję się w sprawach, które dla was mogą być oczywiste dlatego wybaczcie kolejną prośbę - jeśli chcielibyście coś przewieźć, np. wózek widłowy, mały traktor, quada lub motocykl to gdzie szukalibyście informacji o kimś kto wam to przeweizie? Są jakieś portale (nie blocket.se i tradera.se) w typie naszych anonsów24.pl lub tablicy.pl gdzie można znaleźć lokalne ogłoszenia przedsiębiorców?


Z góry dziękuję jeszcze raz za pomoc!
  Profil uzytkownika: Violianka     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-03-09 10:13
"np. wózek widłowy, mały traktor, quada lub motocykl to gdzie szukalibyście informacji o kimś kto wam to przeweizie?"

Nie ma nic lepszego od Gieldy-Trans,zawsze maja miejsce na ladunek powrotny ze Szwecji do Polski.

http://www.trans.eu/pl/lp/ sem/003/?lp=1&gclid=CMad9IO82a4CFa9YmAods T6MCA
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Violianka
Lublin


Wpisów: 10
Od: 2012-03-06
2012-03-09 22:45
Joland dzięki za informację. Rzeczywiście tam można znaleźć transport powrotny.

Mnie jednak interesuje taka strona dla Szwedów - kiedy chcą przewieźć coś w Szwecji. Zakładam, być może naiwnie, że swoje usługi prowadzić będę tylko na terenie Szwecji, dla osób tam mieszkających, lokalnie - nie interesują mnie transporty ze Szwecji do Polski. Czy według Ciebie Joland moje założenie ma szansę powodzenia?

No i ponawiam prośbę o adres strony, na której Szwedzi szukają ogłoszeń. Dzięki z góry!
  Profil uzytkownika: Violianka     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-03-10 06:59
"Mnie jednak interesuje taka strona dla Szwedów - kiedy chcą przewieźć coś w Szwecji. Zakładam, być może naiwnie, że swoje usługi prowadzić będę tylko na terenie Szwecji, dla osób tam mieszkających, lokalnie"

Czarno to widze,bardzo czarno.
Bedziesz tansza od takiej konkurencji?

http://www.posten.se/m/pak etpallogistik
http://www.hallens.com/ind ex.htm
http://www.transbothnia.se /content/Default.aspx
http://www.dhl.se/sv.html
http://www.schenker.se/ser vlet/se.ementor.econgero.servlet.presenta tion.Main?data.node.id=3629&data.language .id=1

Tutaj nikt nie szuka anonsow,anonsuje.Wchodzi na strone firmy transportowej i dostaje cene za usluge.
Na stacjach benzynowych stoja przyczepy i samochody do przeprowadzek,jak chce sie samemu.
Maly przyklad:
http://www.statoil.se/Fron tServlet?ds=Statoil&state=Statoil_dynamic &viewid=2000206

  Profil uzytkownika: JOLAND     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2012-03-10 08:23
Sam obecnie sie staram o prace w team tungbärgare assistancekåren i wymagania sa ogromne. To co od ciebie wymagaja tam jest adekwatne do tego co wymagaja od ciebie twoi przyszli potencjalni klienci. Ciebie omija doswiadczenie i uprawnienia na ciezki sprzet ( naczepy, przyczepy ) - przeciez nie bedziesz cholowal i odlaczal przyczep, naczep i ciezarowek.

Ale ...

Wielu mysli ze pstrykna palcem i juz moga pracowac jako pomoc drogowa w szwecji. To nie tak. Po pierwsze musisz uzyskac certyfikat na swiadczenie uslug transportowych w Szwecji, a uzyskanie tego wymaga kupy egzaminow i oplat - oczywiscie po szwedzku. Idziesz zwyczajnie na szkolenia i masz egzaminy. Np. administracja, ekonomia, prawo drogowe, prawo takie, prawo owakie i z kazdego egzaminy po koleji. Po tym calym procesie otrzymujesz certyfikat i mozesz zalozyc wlasna firme transportowa w Szwecji i tutaj otwiera sie portfel - rejestrowac, placic podatki, ksiegowosc, rozne inne szkolenia i dalej inne certyfikaty.

W tym musisz miec naprawde duze plecy i znajomosci aby napedzac klijetow i zazwyczaj w pomocy drogowej pracuja tutaj ludzie ktorzy siedzieli w tej branzy albo w ciezkim transporcie iles tam i maja juz jakies plecy, znajomosci i podpieli sie np. swoimi pojazdami pod jakies firmy, kontrakty, nie wiem.

Duza konkurencja. Musisz znac biegle jezyk szwedzki, miec nowoczesny dobry sprzet, kontakty, musisz znac sie dobrze na mechanice bo pomoc drogowa to nie tylko holowanie, ale rozne inne czynnosci na drodze. Znac standardy szwedzkie ( miec tu kontakty, znajomosci, znac drogi i inne rozne pstryczki ). W tym sa za ogromne pieniadze i konkurencja zbyt szybko cie wykonczy. Innym rozwiazaniem MOZE jest moze cos poza sthlm.

Dobrym rozwiazaniem jest kupienie ciezarowki, auta holowniczego ( albo jesli juz posiadasz ) i podpiecie sie pod inne kåren i moze bedzie ok. Ale oni wymagaja dobrego sprzetu i bieglego szwedzkiego, znajomosci dobrej miasta i fachowowsci w tym co robisz. W tej branzy nie ma miejsca na amatorstwo.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2012-03-10 08:37
Aha, tutaj co 2 moze 3 wlasciciel auta ma holowanie za darmo we wlasnym ubezpieczeniu auta osobowego, mozna tak napisac. Jesli mowa o holowaniu.

Tutaj np wazne jest miec podnosnik i wyciagnik bo zbyt duzo ciezarowek, samochodow - laduja w rowach, zakopuja sie gdzies w zaspach i tym podobne.

Zobacz duza ciezarowka czy mniejsza z assistanskåren
storstockholm ma wszystko co potrzebne i zrobi prawie wszystko co zechcesz. To nowoczesny i bardzo drogi sprzet. Potezne mocne silniki, zaholuje gdzie chcesz, podczepi cie i wyciagnie z rowu i nie wazne czy wazysz 800 kg czy 15 ton, ten co przyjezdza dokona drobnych napraw, nawet skomplikowanych jesli idzie to szybko. Oni w tym ciezarowkach maja rozne czesci i narzedzia. Ci ludzie ktorzy to robia to zazwyczaj ludzie ktorzy siedza juz w ciezkim transporcie po kilkanascie lat albo starzy mechanicy ktorzy doskonale sie znaja na rzeczy i nie robia tego pierwszy raz. Po prostu - to specjalisci najwyzszej klasy.

Z tego co slyszalem oni nawet na miejscu zmieniaja juz opony lacznie z wywazeniem ( tel i na miejscu maja czlowieka z opona jaka masz ). Potem faktura.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-03-10 08:47
Doszlo do tego,ze straz pozarna(reddningtjänst) zakupila samochody z hakowym systemem zaladunku i zamontowanymi na platformie najazdowej wciagarkami wciaga samochody ktore braly udzial w wypadku,by nie dac zarobic innym.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Violianka
Lublin


Wpisów: 10
Od: 2012-03-06
2012-03-10 09:07
Panowie! To sprawa jest trudna...

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Trochę to groźnie brzmi, ale pewnie macie rację. Cóż, myślę dalej nad jakimś biznesem w takim razie, pozdrawiam serdecznie, wciąż z PL!


Wszystkie Najlepszego z okazji dnia Mężczyzny!
  Profil uzytkownika: Violianka     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-03-10 09:53
Do tego samochodu reddningtjänst z hakowym systemem, robilem prototyp platformy najazdowej z najazdami.Na nia beda wciagane samochody,biorace udzial w wypadku drogowym.Jak to sie sprawdzi,to wszystkie firmy pomocy drogowej dostana po dupie.Reddningtjänst jest pierwszy przy wypadku.

http://www.autokarossrescu e.se/sv/artikel/104/leverans-till-raddnin gstjansten-falkenberg.html
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Forum -> Auto-Moto -> Pomoc drogowa w Szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 10 gości
oraz 0 użytkowników.


Trollfabriken poloniainfo.se ?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony