Odwiedzin 37779517
Dziś 3565
Czwartek 18 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - SFI-od czego zaczac?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSFI-od czego zaczac?
agusia1977


Wpisów: 16
Od: 2012-01-24
2012-02-27 10:43
witam,wlasnie dosttalam numerv personalny i chciala bym podjac nauke w sfi,ale jak sie do tego zabrac? mieszkam w komunie ekero znalazlam tez najblizsza szkole W alvik,ale gdzie i jaki dokument?czy najpierw w komunie czy w szkole-moze ktos zalatwial ostatnio tez taka sprawe i mogłby mi podpowiedziec.z gory dziekuje
  Profil uzytkownika: agusia1977     
konto skasowane


Wpisów: 908
Od: 2011-08-09
2012-02-27 13:02

Najpierw jedziesz do centrum SFI (w swojej gminie),
tam mówisz ze chcesz się zapisać na kurs nauki języka. Zorientuj się do jakiej szkoły chciałabyś chodzić ( najlepiej w okolicy zamieszkania).
Pocztą przyślą Ci papier, z tym papierem idziesz do szkoły. Weź PN ze sobą, i paszport na wszelki wypadek.
  Profil uzytkownika: obanasia     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2012-02-27 13:25
http://www.ekero.se/Utbild ning-och-barnomsorg/Vuxenutbildning/SFI-S venska-for-invandrare/
  Profil uzytkownika: electra     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2012-02-27 19:27
Potrzebny jest tez personbevis ze SV.
  Profil uzytkownika: lidka50     
Latika23


Wpisów: 7
Od: 2012-08-13
2012-09-21 15:41
A jak to jest z kursami SFI czy w ciągu roku co jakiś czas zaczyna się nowy, nowa grupa się tworzy czy jeśli w tym momencie się zgłoszę to przydzielą mnie do grupy, która już ma zajęcia od początku roku?? dodam, że nic nie umiem po szwedzku
  Profil uzytkownika: Latika23     
melka123


Wpisów: 175
Od: 2012-01-27
2012-09-21 22:02
Jezeli nic nie umiesz to przydziela cie do grupy B,a jezeli znasz angielski lub ukonczylas studia to do C Grupy,a jak nie bedziesz sobie radzic to sama zauwazysz czy chcesz sie cofnac do gr B,nie przejmuj sie ,ze nic nie umiesz,tam wiekszosc przychodzi zeby sie nauczyc przeciez i nie wazne kiedy zaczal sie kurs czy teraz czy wczesniej ,one caly czas trwaja.Wejdz na poloni na nauczyciela SFI,TAM MASZ WSZYSTKO DOKLADNIE WYJASNIONE,POZDR
  Profil uzytkownika: melka123     
melka123


Wpisów: 175
Od: 2012-01-27
2012-09-21 22:17
Tzn Wejdz na temat,,Jestem nauczycielem SFI,,
  Profil uzytkownika: melka123     
chica


Wpisów: 38
Od: 2011-02-22
2012-09-28 14:59
Baju baju Nie znam angielskiego i nie ukonczylam studiow a przydzielili mnie do grupy C.

Jesli uczysz sie w dzien to wyglada tak:
najpierw masz przez 2 tyg. wprowadzenie, uczysz sie podstawowych slowek i najwazniejszych podstaw gramatycznych (przyloz sie do tego bardzo bo inaczje braki beda ci dokuczac w dalszej nauce).
Nastepnie po tych 2 tyg. przenosza cie do grupy glownej duzo liczniejszej. U mnie wszyscy trafiali do grupy C, nie wazne czy opanowali meterial czy nie.
Po jakims czasie byliotem byli przenoszeni do Cplus, nauka tam konczyla sie egzaminem do grupy D. a grupa D egzaminem koncowym. I koniec nauki w SFI.
Nawet jesli ktos sobie radzil w jakiejs grupie nie byl przenoszony do grupy nizej!
W grupie C byla taka dziewczyna ktora nie radzila sobie z nauka i przesiedziala w niej termin bycia w grupie Cplus. Kiedy skonczyl sie jej czas musiala podejsc do egzaminu do grupy D.

Masz wyznaczone 2 lata na nauke w SFI. Wiec rowniez w kazdej grupie masz okreslony czas nauki. Mozesz nauke skonczyc szybciej, ale nie mozesz w grupie siedziec dluzej niz oni ustalaja.

Kiedy na sprzeniosla nauczycielka do grupy Cplus to dwie osoby tego samego dnia wrocily do niej i prosily o dalsza nauke w grupie C. I to im sie udalo. Po tygoodniu czy dwoch wloski student tez chial wrocic do starszej grupy bo sobie w ogole nie radzil ale juz nie mogl.
  Profil uzytkownika: chica     
chica


Wpisów: 38
Od: 2011-02-22
2012-09-28 15:01
Przepraszam, mialo byc "nawet jesli ktos sobie nie radzil nie byl przenoszony do grupy nizszej.
  Profil uzytkownika: chica     
chica


Wpisów: 38
Od: 2011-02-22
2012-09-28 15:07
Jeszcze dodam ze nauczycielka przeniosla wloskiego studenta do grupy Cplus dwa miesiace przed czasem wyznacoznym na nauke w tej grupie. a byl on uczniem ktory najmniej opanowal material nauki. Szlo mu na prawde zle.

Oni potrafia tak przepychac ucnziow na sile z jednej grupy do drugiej aby zrobic miejsce dla nowych.
  Profil uzytkownika: chica     
chica


Wpisów: 38
Od: 2011-02-22
2012-09-28 15:10
Kazda grupa ma wyznaczona ilosc tematow do nauki. powiedzmy ze 40. wiec kiedy dochodzisz do nowej grupy zacyznasz z nimi przerabiac np temat 23. Nauczyciel leci z program nie interesujac sie tym czy przerobisz wszystkie obowiazujace zagadnienia.


hehe widze z eto temat z lutego
ale moz eprzyda sie komus info.
  Profil uzytkownika: chica     
renata12


Wpisów: 495
Od: 2010-02-06
2012-11-06 20:37
już dwa lata chodzę wieczorowe B i pewno jeszcze sobie pochodzę parę lat.pilnują tylko obecności w szkole.Jak nie zgłosiłam że pracuję i miesiąc czyli cztery lekcje opuściłam to był mały problem z powrotem do szkoły. Zażądałam wtedy papieru (dla abetsfor) że mnie wyrzucają i problem znikł.
  Profil uzytkownika: renata12     
aga3110


Wpisów: 15
Od: 2012-11-23
2012-11-28 22:17
Ja zanosiłam papier do kommunu w Tibro i czekałam trochę na miejce ,dawane było w listopadzie a w czerwcu zebranie w szkole że dopiero zaczne w pazdzierniku.A CO DO DZIECI TO KOMUN WYBIERA CZY PRZEDSZKOLE CZY ZERÓWKE LUB SZKOŁE GDZIE MIEJSCE TAM DAJĄ .W tibro jest 12 przedszkoli ,3 szkoły podstawowe od zerówki do 5 klasy nyboskolan od 6 do 9 oraz gimnazjum.

  Profil uzytkownika: aga3110     
Agnieszka8709


Wpisów: 9
Od: 2012-09-22
2012-12-10 21:44
Hej!
Chcialam zapytac jak wyglada sprawa jesli jest sie przypisanym do danej komuny to czy mozna ich poprosic aby uczeszczac na SFI do innej komuny lub blizej centrum? wiem ze juz takie pytanie gdzies padlo na forum ale nie moge teraz odnalezc..jaki najlepiej podac powod checi chodzenia do szkoly w innej czesci niz tej w ktorej sie zamieszkuje ?

pozdrawiam!
  Profil uzytkownika: Agnieszka8709     
Forum -> Życie w Szwecji -> SFI-od czego zaczac?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Brukarzy, Pracy ziemne (UPPSALA)
Firma sprzatajaca (Åkersberga)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 22 gości
oraz 1 użytkowników.


TEMU
Zbiórka na zabawę
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony